Článek

Lipavský: ČR musí kvůli ruské agresi přehodnotit pohled na ekonomické zájmy

 
Česko musí kvůli ruské agresi a zhoršenému mezinárodnímu prostředí přehodnotit způsob, jak přemýšlí o svých ekonomických zájmech. Musí zajistit fungování dodavatelských řetězců pro důležité produkty a suroviny, aby nebylo vydíratelné. Na úvod porady českých ekonomických diplomatů to dnes v Černínském paláci řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).
24.06.2024 10:05 |

podobné články

Podobné články

„Občanská válka na Ukrajině“. Kobza vytočil Lipavského ke křiku

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jiří Kobza (SPD). Kobza v souvislosti s válkou na Ukrajině podotkl, že „je pořád lepší být živý, než mrtvý“. Lipavský se toho chopil a rozjel se. Kobza poté poukázal na slabiny protiruských sankcí. Lipavský oponoval, že sankce fungují. V jednu chvíli se Lipavský rozčílil. Když Kobza řekl, že na Ukrajině probíhá občanská válka. „Já se omlouvám, ale to je sprostá lež,“ vybuchl Lipavský.
30.04.2023 13:30 |

podobné články

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

Solidarita zafunguje, ujišťoval Lipavský. Němci prý mají důvod nás podržet

 
Česko přesvědčuje ostatní země, aby co nejvíc pomáhaly Ukrajině proti ruské agresi, prohlásil minulý týden ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti), když byl na návštěvě Kyjeva. Bude však takovéhle přesvědčování stačit, vzhledem k tomu, že evropské státy jsou stále více zaneprázdněné vlastními problémy? Je Evropa, potýkající se s vysokou inflací a s nejistotou ohledně dodávek ruského plynu, připravená na to, podporovat Ukrajinu až do vítězného konce? O tom hovořil pro Český rozhlas Plus právě Jan Lipavský.
29.07.2022 17:25 |

podobné články

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (537 článků) , Alexander Alexander (234 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí: Ministr Lipavský vystoupil ve Varšavě k ruské agresi

 
Ministr Jan Lipavský v úterý 4. října 2022 vystoupil v rámci Varšavského bezpečnostního fóra na ministerském panelu s názvem „Jednotní stojíme, rozdělení padneme. Naše odpověď na válku na Ukrajině“. Ten byl zaměřen na posilování evropské jednoty v kontextu ruské agrese na Ukrajině.
09.10.2022 17:30 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Ministr Lipavský vystoupil ve Varšavě k ruské agresi

 
Ministr Jan Lipavský v úterý 4. října 2022 vystoupil v rámci Varšavského bezpečnostního fóra na ministerském panelu s názvem „Jednotní stojíme, rozdělení padneme. Naše odpověď na válku na Ukrajině“. Ten byl zaměřen na posilování evropské jednoty v kontextu ruské agrese na Ukrajině.
10.10.2022 14:01 |

podobné články

Lipavský na ČT: Jsme rozumným hlasem ve světě. A pak použil „ostřejší slovník“ na Moskvu

 
Věřím tomu, že Ukrajina může zvítězit a ubránit své území, říká český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který byl dnes hostem pořadu Interview na ČT24. Rok 2024 bude turbulentní. „Bezpečnostní situace nebude lepší,“ zhodnotil Lipavský s tím, že Česká republika musí být v tomto roce aktivní v zahraniční politice. Česká podpora Ukrajiny je podle něj klíčová. Česko musí být připraveno platit za svou bezpečnost.
02.01.2024 21:40 |

podobné články

Lipavský by se s Lavrovem setkal. Putinův muž mezitím vyhrožuje: Zaútočíme na dodávky zbraní!

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) by se s ruským šéfem diplomacie Sergejem Lavrovem setkal, pokud by bylo třeba. Řekl to v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum. „To je práce diplomata potkávat své protějšky,“ vysvětlil Lipavský. Lavrov mezitím vyrukoval s další sérií silných vyjádření, pohrozil, že konvoje zbraní na Ukrajinu se stanou legitimním terčem ruské armády.  Zabránit hodlá především dodávce systémů protivzdušné obrany S-300. Zároveň řekl, že Moskva nikdy nepřijme vidění světa, kterému dominují Spojené státy.
18.03.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (257 článků)

Senát: Zeman výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi

 
Prezident Miloš Zeman podle senátu svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Hlava státu by měla respektovat českou zahraniční politiku, shodla se dnes horní komora ve svém stanovisku. Nepřijala ale návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.
12.10.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Lipavský v Radě bezpečnosti OSN vyzval ke zřízení tribunálu ke stíhání ruské agrese

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský dnes v projevu na zasedání Rady bezpečnosti OSN vyzval ke zřízení zvláštního mezinárodního tribunálu, který bude stíhat ruskou agresi na Ukrajině. Zároveň i s odkazem na invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 zdůraznil, že je zapotřebí jednou provždy odmítnout imperiální touhy Ruska a jeho koloniální politiku. Jednalo se o první vystoupení zástupce České republiky v RB OSN téměř po 30 letech.
22.09.2022 20:15 |

podobné články

Lipavský se sejde se Stoltenbergem

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se v pondělí v Bruselu setká s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO) Jensem Stoltenbergem. Jednat budou o summitu NATO ve Vilniusu, který se uskuteční v červenci, o ruské agresi proti Ukrajině nebo obraně. Ministerstvo zahraničí to uvedlo v dnešním avízu.
24.03.2023 12:50 |

podobné články

Lipavský se chystá na Ukrajinu. V ČT pohrozil: V případě ruské agrese bude rychlá a silná odpověď

 
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po dnešním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Čechům nedoporučil, aby cestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. V případě jakékoliv ruské agrese by podle něj měla přijít rychlá a silná odpověď. I když se napětí nedaří snížit, věří ministr v diplomatické řešení krize. V Interview ČT24 přiblížil, co vše můžeme Ukrajině nabídnout a jaký nejhorší scénář si umí představit.
25.01.2022 21:40 |

podobné články

Lipavský měl premiéru jako hostitel: Zavření hranic se nesmí opakovat, shodl s rakouským ministrem

 
Česko a Rakousko musí pokračovat ve spolupráci a výměně informací ohledně epidemie koronaviru, aby se neopakovalo uzavření vzájemných hranic jako loni na jaře. Uvedli to ministři zahraničí ČR a Rakouska Jan Lipavský a Alexander Schallenberg po čtvrtečním jednání v Praze. Podle nich se už nesmí stát, aby se Rakousko uzavřelo například pro Čechy a Slováky, kteří do této země jezdí za prací nebo turistikou. Lipavský řekl, že by chtěl v příštích měsících uspořádat v Česku setkání zástupců všech tří zemí takzvané slavkovské trojky.
30.12.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (434 článků) , Alexander Alexander (169 článků) , Alexander Alexander (234 článků)

Lipavský: Nové vztahy s Ruskem. Ty dnešní jsou zastaralé

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) je přesvědčen, že Evropská unie musí nastavit novou dlouhodobou strategii vztahů s Ruskem, protože nynější unijní přístup k Rusku je zastaralý. Lipavský to prohlásil před dnešním jednáním ministrů zahraničí zemí EU, kde se bude debatovat o dalším financování nákupů zbraní pro Ukrajinu a nových protiruských sankcích.
18.07.2022 13:05 |

podobné články

USA budou mít možná po dvou letech v Česku velvyslance, Lipavský návrh přivítal

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) uvítal oznámení Bílého domu, že prezident Spojených států Joe Biden navrhl investora Bijana Sabeta na post velvyslance v České republice. Nominaci ještě musí schválit americký Senát. Lipavský ve vyjádření, které zaslal Černínský palác ČTK, připomněl své dubnové jednání s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem, na něm zazněla slova o obsazení uvolněného velvyslaneckého postu v ČR.
04.08.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1252 článků)

Německo chce přijímat uprchlé ruské brance. Lipavský to odmítl

 
Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) prohlásil, že Česká republika nebude přijímat ruské uprchlíky, kteří se snaží uniknout před mobilizačním rozkazem. Podobné stanovisko zaujaly i pobaltské země. Naopak Německo ruské odpůrce mobilizace rádo přivítá. Informuje o tom Echo24.cz.
24.09.2022 12:40 |

podobné články

Lipavský před schůzkou se Zemanem žehlí své vztahy s Izraelem. A nejen to...

 
Zdá se, že kandidát Pirátů na ministra zahraničí dělá vše pro to, aby otupil hrot kritiky prezidenta Miloše Zemana. Právě Lipavský je pravděpodobně tím ministrem, k němuž má prezident velké výhrady a asi ho odmítne jmenovat členem vlády Petra Fialy (ODS). Kvůli jejich rozdílnému pohledu na stát Izrael. Lipavský teď vyrazil na izraelskou ambasádu. Ale nezůstal jen u toho.
04.12.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Ministr Lipavský je znepokojen a vyzývá

 
Znepokojení nad děním na Kubě po červencových tisícových protestech vyjadřuje český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Šéf české diplomacie kvůli událostem na ostrově v Karibiku kromě toho zveřejnil i jasné výzvy tamnímu režimu. „Vyzývám kubánskou vládu,“ pronesl Lipavský a jmenoval své požadavky. Mnozí se však podivují, že své výzvy hispanofonní zemi na sociálních sítích adresoval tamní vládě pouze v češtině.
24.12.2021 16:25 |

podobné články

Lipavský: Ruské imperiální ambice nemají hranic, musí se mu stanovit

 
Ruské imperiální ambice nemají hranic, a kdyby se to Rusku umožnilo, neváhalo by zaútočit na další země bývalého východního bloku, je přesvědčen český ministr zahraničí Jan Lipavský. I proto je potřeba nadále pomáhat Ukrajině a zvýšit tlak na Rusko a jeho spojence prostřednictvím sankcí, řekl také v dnešním projevu na půdě nadace Sasakawa Peace Foundation v Tokiu.
01.03.2024 13:45 |

podobné články