Článek

Lingvistická analýza: Andrej Babiš komunikuje agresivně, dogmatický ale není

 
Současný premiér Andrej Babiš vyniká ve svém verbálním projevu mimořádnou agresivitou, na druhou stranu není výrazně dogmatický a vyhýbá se častým odkazům na líbivě znějící abstraktní ideály. To je závěr lingvistické analýzy Milana Petráka.
09.08.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)
Podobné články

Průzkum: Ego českých premiérů - vede Topolánek a Gross

 
Lingvistická analýza Milana Petráka z Bisnode ukázala, u většiny dosavadních českých premiérů jejich „ego“ po nástupu do funkce prudce vzrostlo. Nárůst ega je současně úměrný hodnotě iracionality. Ta je dána především agresivitou a dogmatičností daných politiků a odhaluje jejich tendenci ke skupinovému myšlení.
05.10.2015 10:31 |

podobné články

Krádež. Andrej Babiš šťouchl do kolegy z vlády

 
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš živě komunikuje na sociálních sítích. Na Twitteru zveřejnil hned několik svých poznámek. Jedna komentuje reportáž v ČT, kde se mluví o předražených nákupech zdravotnických přístrojů přes kompletátorské firmy. "Dozvěděl jsem se, že ve zdravotnictví se neříká krádež veřejných peněz, ale kompletace," poznamenal Babiš doslova.
26.02.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Profesor Krejčí: Putin je prozápadní, jen to nikdo nechápe

 
Profesor Oskar Krejčí v rozhovoru pro server VašeVěc.cz komentoval současné geopolitické dění. Podle něj západ vůbec nepochopil Vladimíra Putina a nedokáže reflektovat jeho dobrou vůli. Problémem je vojensko- politická kultura USA, která není schopna změnit svůj dogmatický pohled. Kvůli tomu také uplatňuje odlišný metr na světové diktátory a stále pokračuje v beznadějné válce v Afghánistánu.
08.05.2012 15:45 |

podobné články

Pandály, paněženka a panhotky. Kreativita, nebo lingvistická kastrace?

 
Když se módní hravost sejde s pohráváním se slovy, mohou si pánové klidně začít oblékat třeba "manties" (panhotky) - díky slovu vzniklému spojením z anglického "man" a "panties", tedy česky "pan" a "kalhotky". A to je nejen součást šatníku, ale i nového slovníku, který se za posledních deset let vytvořil ze zkratek ve světě pánské módy, napsal dnes list The Wall Street Journal.
09.09.2011 21:00 |

podobné články

Můj děda i táta tu fárali. Proč má teď dolovat Australan... Takto se bouří na Cínovci, kde sedí na zásobách lithia. Zazněl i varovný hlas o zdravotních rizicích magnetickým zpracováním rudy

 
REPORTÁŽ Máme očekávat mrtvé ryby a ochuzenou státní kasu, nebo starousedlíci s havířskými předky zas jenom přehánějí? Podívali jsme se do míst, kde před čtvrt stoletím skončila těžba lithia – tehdy byla nerentabilní, dnes se na stejném místě hraje o miliardy. Lidé na Cínovci v pohraničí Ústeckého kraje, kde leží největší evropské ložisko stříbřitě lesklého kovu, nejsou dogmaticky proti těžbě. Něco jim ale vadí, choutky zbohatlíků nevyjímaje.
11.10.2017 17:50 |

podobné články

V sociální reformě je chyba, bere invalidům přispěvek na auto

 
Ačkoli sociální reforma platí teprve dva týdny, už se k ní připravuje novela. Lingvistická změna v zákoně totiž v praxi připravila část zdravotně postižených o jejich nárok na příspěvek na auto.
14.01.2012 20:45 |

podobné články

Chalupa (ANO): Jak se stavíme k migrační krizi a závazkům vůči EU?

 
Při řešení nepředpokládaných a zcela nových situací dogmaticky trvat a dovolávat se realizace schémat řešení, která s takovou situací vůbec nepočítala je slaboduché, neefektivní a nebezpečné – nové situace vyžadují nová řešení a také nové lidi.
16.06.2017 09:35 |

podobné články

Svědek nehody Rezešové: Agresivně blikala na oběti!

 
Magnátova dcera Eva Rezešová-Varholíková si vězení skutečně zaslouží. Nejen, že se po dálnici řítila neskutečnou rychlostí, ale navíc agresivně blikala na auto, do kterého za několik okamžiků narazila.
14.06.2013 19:35 |

podobné články

Berdych: Proti Nadalovi musím riskovat a hrát agresivně

 
Tomáš Berdych chce proti světové jedničce Rafaelu Nadalovi v pátek v posledním utkání základní skupiny Turnaje mistrů riskovat a hrát agresivně.
25.11.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1399 článků)

Zdeněk Zbořil: Velvyslanec USA se chová jako protektor a dozorce. Pořádá večírky pro ty, co agresivně kritizují Zemana. Takto už to dál nejde

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Velvyslanec USA v České republice Andrew Schapiro si spletl svou funkci s pozicí protektora či dozorce nad českou zahraniční politikou. Podle politologa Zdeňka Zbořila jde však o osobní spor mezi hlavou českého státu a diplomatem USA, jenž organizuje večírky pro lidi, kteří potom agresivně kritizují prezidenta Miloše Zemana, nikoli o vztahy mezi oběma zeměmi. Je přesvědčen, že i někteří politici v západní Evropě tuto lekci neomaleným Američanům přejí.
07.04.2015 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Stanislav Huml si přečetl dokument podepsaný v Bukurešti Hamáčkem a užasl. Už prý jen chybělo, abychom vyhlásili Rusku válku. Ještě že je tu poslední mohykán Zeman

 
„Pan prezident Zeman je poslední mohykán, který nám alespoň trošičku napravuje reputaci v těch zemích, kam jezdí,“ prohlásil na adresu Miloše Zemana poslanec Stanislav Huml. Pro ParlamentníListy.cz promluvil také o tom, zda se Rusko podle jeho názoru chová agresivně a jestli je třeba posílit vojenskou přítomnost NATO, jak žádala na jednání v Rumunsku devítka spojeneckých zemí včetně České republiky. „Nevidím, že by se Rusko chovalo agresivně,“ říká Huml, který sestřelení ruského letadla považuje za pravděpodobnou odvetu Islámského státu.
08.11.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Stanislav Huml (469 článků)

Ransdorf šel vybílit z konta 9,5 miliardy. V bance se prý choval agresivně

 
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), kterého zadržela švýcarská policie, si šel do banky v Curychu vybrat 350 milionů eur (zhruba 9,45 miliardy). Uvedl to slovenský Denník N, podle kterého politik dorazil se třemi Slováky. Poté, co tamní pracovník odmítl peníze vydat, začali se prý muži chovat agresivně.
04.12.2015 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (587 článků)

Kavárna se vnímá jako vrchol demokracie, přitom jde agresivně po každém, kdo s ní nesouhlasí. Polovina národa už je v kategorii náckové. Politik od Babiše chce dělení a nálepkám zatnout tipec

 
ROZHOVOR „Co vyčítám pražské kavárně, je, že sama sebe definuje jako vrchol demokracie. Posunuje se do role arbitra. Popisuje se jako skupina ryzích demokratů, která respektuje jinakost. Paradoxní je, že když někdo předvede jinakost v praxi tím, že má jiný názor, její zástupci velmi nevybíravě až agresivně po něm vyjedou,“ povšiml si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). Na protest proti umělému rozdělování společnosti sepsal Dalmatinskou výzvu.
30.11.2016 20:55 |

podobné články

Massa se probral z umělého spánku a komunikuje s okolím

 
Jezdec Felipe Massa byl probuzen z umělého spánku. V sobotní kvalifikaci vozů F1 utrpěl zlomeninu lebeční kosti, ale už komunikuje s okolím a hýbe rukama i nohama.
27.07.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Felipe Massa (77 článků)

Mladík kvůli experimentu komunikuje jen přes Facebook

 
Varšava zažívá nezvyklý sociologický výzkum. Jedenadvacetiletý Patryk Tomžyński se nechal na sedm dní uzavřít do skleněného boxu a komunikuje jen přes Facebook.
12.07.2010 13:15 |

podobné články

Postřelená politička: Hýbe prsty a komunikuje

 
Kdo je mladík, který chtěl zabít americkou kongresmanku Gabrielle Giffords (40)? Střelec Jared Lee Loughner (22) obdivoval Hitlera, Mein Kampf a Komunistický manifest. V sobotu večer se vypravil na mítink, kde začal bezhlavě pálit do lidí – 6 jich zabil a 12 dalších zranil. Giffords, kterou zasáhl do hlavy, je po operaci a komunikuje. Loughner prý hledal inspiraci u republikánky Sarah Palin a její mapy politiků "na odstřel".
09.01.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Sarah Palin (11 článků)

Společensky odpovědné aktivity České spořitelny komunikuje Weber Shandwick

 
Agentura Weber Shandwick od ledna komunikuje CSR aktivity České spořitelny. Součástí rozsáhlého zadání je komunikace finančního vzdělávání, firemního dobrovolnictví a filantropie banky.
19.01.2012 14:55 |

podobné články

RAPIDNÍ ZLEPŠENÍ! Schumacher komunikuje s manželkou, je v BDĚLÉM stavu a reaguje

 
Světem proletěla úžasná zpráva, že Michael Schumacher se probudil z kómatu. Co te ve svém důsledku znamená? Šampion má otevřené oči a reaguje na dotyky i zvuky. Podle posledních zpráv dokonce určitým způsobem komunikuje s manželkou
16.06.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (476 článků)

Hurá! Zpěvák Michal Hrůza už komunikuje s lékaři!

 
Skladatel a zpěvák Michal Hrůza je po probuzení z umělého spánku ve stabilizovaném stavu a dokonce komunikuje s lékaři. V nemocnici skončil před 13 dny po brutálním útoku v Ostravě.
30.07.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hrůza (256 článků)