Článek

Likérky dostávají nové kolky. Není jich dostatek, některé musí čekat

 
Likérky dostávají od středečního rána nové kolky na tvrdý alkohol. Ty jdou doslova na dračku, lihovarníci si jich objednali 28 milionů kusů. Malé likérky si stěžují, že kolky dostávají přednostně velcí výrobci, celníci to popírají, objednávky prý vyřizují postupně.
26.09.2012 20:50 |

podobné články

Podobné články

POZOR na falešné kolky! Rady jak poznat ty pravé

 
Padělatelé známek objevili výhodnější byznys, tím je falšování kolků. Odhaduje se, že stát tím přichází až o desítky milionů korun. Česko proto staré kolky zrušilo a vydalo nové s lepšími bezpečnostními prvky. Nenechte se na chytat a rozeznejte pravé kolky od falešných.
17.03.2012 19:40 |

podobné články

Celníci zabavili přes 1 500 litrů alkoholu s kradenými kolky

 
Při zátahu na Třebíčsku našla policie přes 1 500 litrů alkoholu s ukradenými kolky. Lahve navíc byly označeny etiketami Likérky Drak, které se objevily u lidí otrávených metanolem.
17.09.2012 12:55 |

podobné články

Nové kolky budou do týdne, tvrdý alkohol se poté vrátí na trh

 
Vláda se domluvila na podobě nového kolku na alkohol. Ministři mají do týdne připravit uvolnění prodeje nového alkoholu i zásob blokovaných zákazem prodeje tvrdých lihovin. Premiér Petr Nečas (ODS) po středečním jednání vlády krátce před půlnocí novinářům řekl, že státní tiskárna cenin by mohla mít nové kolky k dispozici do konce příštího týdne. Pak prý bude na výrobcích, jak rychle zvládnou nově vyrobený alkohol s prokázaným původem okolkovat a dodat do distribuční sítě.
20.09.2012 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru

 
Policové skříně uvítáme v každé domácnosti, penzionu, hotelu či ubytovně. Ať už potřebujeme uložit pěkně do komínků oblečení či knihy, šanony a jiné věci. To z policové skříně činí universální kus nábytku. Důležité je vybrat si takovou, aby nám vyhovovala vzdáleností jednotlivých poliček. Případně zvolit policovou skříň, kde se dá vzdálenost mezi jednotlivými poličkami libovolně nastavovat. Měla by být kvalitní konstrukce, neboť veškeré věci v ní uložené něco váží. Za vzhledově zajímavé a praktické lze považovat policové skříni Famm – Mag Euro 1. Výška skříně je naprosto ideální, stejně tak její šíře. Vejde se do ní dostatek věcí, jež potřebujeme skladovat. Úzká policová skříň představuje stylový nábytek nové generace s multifunkčním využitím. Jak na výběr skříně Šatní skříně dělíme na policové a šatní. Správná skříň by měla mít dostatek prostoru pro uložení oděvů a věcí, které potřebujeme uschovat. Volně stojící skříň by měla být uzamykatelná, stabilní a bezpečná svým provedením. Vhodný typ skříně vybíráme podle toho, do jaké místnosti v bytě je určená. Důležitá kritéria při výběru jsou: výška, šířka, hloubka, materiál a vnitřní uspořádání. Praktičnost a design v jednom Design policové skříně je moderní a vhodný do každého pokoje. Ať si skříň pořizujeme do vlastní domácnosti či provozovny. Bonusem této skříně je zámek, tudíž je uzamykatelná. Kde policovou skříň Famm umístíme je osobní preferencí. Své místo najde v každé předsíni, ale ani ostatní pokoje jí nebudou zapovězené. V kombinaci s dalším nábytkem je možné ji použít i v obývacím pokoji, neboť barevné provedení ořech bývá v některých domácnostech preferován. V menších bytech není často jiná možnost než právě tento multifunkční nábytek, jakým policová skříň je, zde umístit. Policovou skříň lze zakoupit jako samostatný komponent, ale i jako součást některé sestavy. Svoji úlohu policová skříň Famm splní také ve studentském pokoji. Pro mladší děti by bylo vhodnější vybrat mezi skříněmi veselejších barev. Příspěvek Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Nařízení EU: Povinné kolky na lécích! Zdraží vám prášky

 
Podobně jako alkohol a cigarety budou muset mít kolky i léky. Má to zabránit jejich falšování. Lékárníci ale nové opatření považují za zbytečnost, která hlavně ty nejlevnější léky zdraží.
22.09.2017 12:10 |

podobné články

Lidé naletěli podvodníkovi s kolky, peníze jim vracel sám ministr Drábek

 
Na změnách plynoucích z přesunu některých pravomocí na úřady práce se ve středu pokusil vydělat neznámý podvodník. Na dvou čekajících klientech jednoho z pražských úřadů práce vylákal 300 korun s tím, že žádosti je třeba opatřit kolky. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), který byl o události informován, poškozeným peníze vrátil z vlastní kapsy.
04.01.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Olomoucká likérka čachrovala s kolky, aby se vyhnula daním

 
Menší olomoucká likérka, která vyráběla a dodávala lihoviny, stahovala zpátky použité kolky, kanystry a lahve. Účetní pak dokumenty podle potřeby likvidovala.
03.04.2012 22:45 |

podobné články

Ve skladu našli lahve s logem Likérky Drak a etikety k nalepení

 
Český rozhlas uvedl podrobnosti k případu ve Zlíně, kde kontrolní orgány objevily provozovatele večerky na sídlišti Jižní Svahy. Právě v ní nakupovali alkohol některé oběti metanolu. Policie již tohoto muže obvinila. Muž měl ve skladu lahve s logem Likérky Drak a stovky etiket připravených k nalepení.
13.09.2012 16:10 |

podobné články

Kolky pro jedovatý alkohol dodávali celníci. Mám důkazy, tvrdí Čaniga

 
Metanolová aféra, při níž už v Česku na otravu nebezpečným jedem zemřelo 30 lidí, začíná nabírat čím dál větších rozměrů. Jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga nepřímo obvinil celníky, že se na výrobě jedovatého alkoholu také podíleli.
26.10.2012 07:30 |

podobné články

POZOR! Originál vodka jemná od likérky Drak je také otrávená

 
Nové skutečnosti ukázaly rozbory, které prokázaly vysokou míru metanolu i ve vodce likérky Drak. Mělo se v ní nacházet přes 50 procent metanolu.
19.10.2012 15:50 |

podobné články

Odhalili další nelegální sklad: 320 litrů chlastu bez papírů! Etikety z Likérky Drak

 
Desítky mrtvých, stovky tisíc litrů zabaveného pančovaného chlastu. I přes takovou bilanci se objevují stále nové případy. Inspekce nyní objevila další sklad nelegálního chlastu. Na obalech 320 litrů lihovin bez papírů byly etikety Likérky Drak a Milan Kwaczek.
01.02.2013 21:10 |

podobné články

Majitel Likérky Drak osvobozen!: V pančování prý »nejel«

 
Majitel Likérky Drak Petr Čaniga už není trestně stíhaný. Prý o výrobě jedovatého alkoholu, který doposud zabil 33 lidí, nevěděl. Státní zástupce Roman Kafka proto stopnul jeho stíhání, ovšem nevyloučil, že by Čaniga mohl obvinění čelit znovu.
13.11.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kafka (4 články)

Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu

 
Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu spojovaného s metanolovou aférou. Podle kriminalistů krátil daň a ohrozil životní prostředí. Hrozí mu až osmileté vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí zlínské policie Jana Macalíková a dodala, že vyšetřovatelé nebudou navrhovat pro Čanigu umístění do vazby. Zlínský státní zástupce Roman Kafka dnes ČTK řekl, že Čaniga není tentokrát stíhaný v souvislosti s metanolovou kauzou.
03.05.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (284 článků)

Jednatel Likérky Drak Čaniga čelí už druhému policejnímu obvinění

 
Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu spojovaného s metanolovou aférou. Podle kriminalistů krátil daň a ohrozil životní prostředí. Hrozí mu až osmileté vězení. Dnes to řekla mluvčí zlínské policie Jana Macalíková a dodala, že vyšetřovatelé nebudou navrhovat pro Čanigu umístění do vazby. Zlínský státní zástupce Roman Kafka dnes řekl, že Čaniga není tentokrát stíhaný v souvislosti s metanolovou kauzou. 
03.05.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (284 článků)

Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu

 
Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu spojovaného s metanolovou aférou. Podle kriminalistů krátil daň a ohrozil životní prostředí. Hrozí mu až osmileté vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí zlínské policie Jana Macalíková a dodala, že vyšetřovatelé nebudou navrhovat pro Čanigu umístění do vazby. Zlínský státní zástupce Roman Kafka dnes ČTK řekl, že Čaniga není tentokrát stíhaný v souvislosti s metanolovou kauzou.
03.05.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (284 článků)

Alkohol podraží, malé likérky chystají zdražování

 
Podle Sdružení výrobců lihovin (SVL) budou muset jít malé likérky s cenou nahoru, na vině jsou stoupající náklady. Sdružení o tom informovalo v pondělí.
26.01.2011 08:50 |

podobné články

Cena lihu roste. Tvrdý alkohol už nebude tak "tvrdý"

 
Dvě největší české likérky mají stále větší problémy s růstem cen potravinářského lihu. Jeho vstupní suroviny zdražily za poslední rok až o 75 procent, a tak likérky řeší, zda zdražit, najít jiné úspory nebo dokonce snížit podíl alkoholu ve výrobcích.
15.08.2011 16:15 |

podobné články

Nebezpečný alkohol zabíjí v Česku: Stopa vede do likérky Drak

 
Policie má první stopu. Alkohol, kterým se muž v Příbrami otrávil a v místní nemocnici bojuje o život, pochází z šestilitrových barelů označených logem likérky Drak z Kroměřížska!
10.09.2012 14:00 |

podobné články

Likérky zvažují žaloby, prohibice je likviduje

 
Páteční vyhlášení zákazu prodeje alkoholu s více než dvacetiprocentním obsahem alkoholu na území České republiky zaskočil likérky. Zatímco velcí obchodníci se nařízení podvolili a lahve začali z prodeje stahovat, výrobci lihovin zvažují žalobu. Chyba je prý na straně státních orgánů.
15.09.2012 07:30 |

podobné články