Článek

Lihovarník Žufánek chtěl vyrábět dezinfekci, celníci to zakázali

 
Myšlenka byla prostá. V době, kdy jsou na trhu dezinfekční gely nedostatkové zboží, chtěl lihovarník Martin Žufánek pomoci, z vlastních zásob vyrobil a zdarma rozdal gely třeba dětským domovům či obecnímu úřadu v domovských Boršicích. V další výrobě mu však brání celní úřad. Alespoň do doby, dokud si nesežene příslušná povolení.
23.03.2020 16:45 |

podobné články

Podobné články

Lihovaru zakázali výrobu dezinfekce: Žufánek uvedl situaci na pravou míru

 
Někteří šijí roušky, firma z Boršic u Blatnice na jižní Moravě nechtěla podle svých slov zůstat pozadu a začala vyrábět dezinfekci místo destilátu. Posloužily jí k tomu zásoby jejich velejemného nedenaturovaného lihu. Následně ji chtěla bezplatně distribuovat do dětských domovů a domovů pro seniory. Jenže narazila, celní úřad jí výrobu zakázal! Na případ už reagovala ministryně financí Alena Schillerová. „Zvedněte telefon, volá vám ředitel Cel," napsala lihovarníkovi. Sám Martin Žufánek už reagoval na svém Facebooku.
23.03.2020 12:20 |

podobné články

Obci přišla dezinfekce od „Babišova“ Preolu: „Teď už ty obstrukce u Žufánka dávají smysl,“ napsal starosta

 
V době akutního nedostatku ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků si lidé vypomáhají sami. Švadlenky-amatérky podomácku šijí roušky, jiní tisknou ochranné štíty na 3D tiskárnách nebo vyrábějí dezinfekci. To dělal i lihovarník Tomáš Žufánek, než na něj „zaklekly" úřady. Starosta Plané u Českých Budějovic se na druhou stranu podivil, když krizový štáb jeho obci poslal dezinfekci vyrobenou dceřinou firmou společnosti Agrofert...
02.04.2020 15:20 |

podobné články

Lihovarník začal vrábět a zdarma rozdávat dezinfekci. Jenže pak přišel telefonát z úřadu a musel s tím přestat

 
Moravský lihovarník se rozhodl v časech epidemie rozšířit výrobu a míchat z lihu i dezinfekční gely. Ty zdarma dodával dětským domovům a dalším institucím, které jej nemohly sehnat. Jenže se o tom dozvěděli úředníci celní správy a další výrobu mu zakázali.
27.03.2020 06:21 |

podobné články

To se vládě nepovedlo? Vyráběl dezinfekci, přišla „návštěva“ z úřadu. A zakázala to

 
Pro dobrotu na žebrotu, mohl by si říci Martin Žufánek, který ve svém podniku zpravidla vyrábí líh, ale v časech koronavirové krize se rozhodl pomoct českém státu. A teď na něj zaklekli úředníci ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové. Doplácí na to, že s rozhodl vyrábět dezinfekci, kterou vláda Andrej Babiše (ANO) nedokázala zajistit v dostatečném množství.
23.03.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků)

Lihovarník od zemanovců se prý vyhýbá vězení. Strana se jej raději zřekla

 
Bývalý aktivní zemanovec Vladislav Jarošek se vyhýbá vězení. Lihovarník a pravomocně odsouzený daňový podvodník měl po roční pauze nastoupit za mříže, vymlouvá se však na zdravotní potíže. Dokonce byl hospitalizován. Uvedl to web Českého rozhlasu Rozhlas.cz.
05.06.2016 15:55 |

podobné články

Drama v rodinné likérce Žufánek: Otec i syn padli vyčerpáním. Končíme s workoholismem, řekli majitelé

 
Čísla, ekonomické úspěchy, plány na rozšíření a zadupání konkurence do země. Tak obvykle vypadají »výroční« i novoroční zprávy firem. Rodinná moravská likérka Žufánek to má jinak. Po kolapsu zakladatele Josefa a jeho syna Jana si dali předsevzetí: Zpomalit a pracovat méně.
10.01.2019 05:05 |

podobné články

Výrobce alkoholu a teď i dezinfekce: Kdyby před dvěma měsíci vláda řekla, že zavře hospody, tak ji všichni peskují. A teď je každý chytrý!

 
ROZHOVOR „Museli jsme získat mnoho kulatých razítek, abychom mohli vyrábět mimo například našeho tradičního tuzemáku i dezinfekci,“ říká ředitel a spolumajitel jindřichohradecké likérky Josef Nejedlý a vysvětluje i velmi medializovaný „případ Žufánek“. V rozhovoru se vyjádřil k opatřením, která vláda v souvislosti s epidemií vydala, zmínil i pendlery a nevynechal ani EU. Řekl také, jak vládní opatření ovlivnila konkrétně likérku. Nevynechal ani Rusko, které je, jak řekl, v současné době pro likérku, co se týče odběru alkoholu, klíčovou zemí. Přečtete si také, co řekl ohledně sankcí vůči Rusku.
09.04.2020 22:01 |

podobné články

Česko začíná dezinfikovat chovy kvůli ptačí chřipce. V Číně na ni umírají lidé

 
Na jižní Moravě v Ivančicích v sobotu odborná firma začala s dezinfekcí chovných zařízení, v nichž byla utracena drůbež kvůli ptačí chřipce. Drobní chovatelé na dezinfekci čekali víc než měsíc kvůli silným mrazům. Kvůli nim se očista odkládala i na ostatních místech Česka, kde se virová nákaza objevila a kde se s dezinfekcí dosud nezačalo. V Česku se chřipka objevila v téměř 26 chovech.
18.02.2017 14:20 |

podobné články

Dětem hrozí vyšší riziko otravy, dezinfekci nenechávejte bez dozoru. Pomůže černé uhlí

 
Případ seniorky v domově důchodců na Berousku, která vypila dezinfekci Anti-Covid, nemusí být ojedinělý. Kromě lidí, kteří dezinfekci vypijí vědomě, jde o velké riziko také pro děti, které jsou častěji doma. Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats upozornila, že během pandemie se zvyšuje riziko otrav. Kromě gelových kapslí a tablet do pračky, které jsou pro děti nebezpečné, je ve všech domácnostech více čistících a dezinfekčních prostředků, lidé používají gely na ruce, míchají dohromady různé čistící prostředky či je přelévají do nádob od pití. V případě otravy byste měli neprodleně kontaktovat Toxikologické informační středisko (TIS).
13.05.2020 10:30 |

podobné články

OBRAZEM: Reklamy zakazují ve světě kvůli nahotě i cizím modelkám

 
Jiný kraj, jiný mrav. Co projde u nás, nemusí projít třeba ve Spojených státech. Tam si dávají velký pozor na ukazování nahoty, takže řada dráždivých reklam je zakázána. Pro jejich tvůrce to ale neznamená neúspěch, spíš naopak. Zakázaná reklama má daleko větší dosah, protože se dostane i do zpráv a šíří se šeptandou. Dá se tedy předpokládat, že tvůrci reklam nebudou kvůli zákazům zdrženlivější. Další články k tématu: Provokatérka Klumová: ukázala holý zadek a zakázali její sexy reklamu Britský úřad zakázal reklamu na řasenku s Natalií Portmanovou Britové zakázali další reklamu od L´Oréal kvůli retuši V Británii zakázali reklamu s mladou herečkou, prý sexualizuje děti V Británii zakázali reklamu s Julií Robertsovou kvůli retuši Britské úřady zakázaly před návštěvou papeže reklamu s těhotnou jeptiškou
12.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Julie Roberts (132 článků)

Lihové šílenství: Obchodníci dělají zásoby kvůli daním. „Jsme na suchu,“ hlásí Žufánek

 
Palírny a lihovary jedou na plné obrátky - ve dvou směnách, o víkendech a s brigádníky. Ty menší už nemají z čeho vyrábět. Obchodníci využili díry v zákoně a „syslí“ si zásoby lihovin, které po Novém roce zdraží vyšší daň. Alkoholová horečka prozradila, že nejsme zrovna národ fajnšmekrů - odběratelé mají největší zájem o ty nejlevnější druhy.  A Blesk Zprávy zjistily, že v některých případech cena nestoupne jenom o daň.
21.12.2019 05:40 |

podobné články

Slovensko bude vyrábět vlastní viagru

 
Slovensko bude od roku 2010 vyrábět vlastní viagru, která bude stejně účinná, jako originál, ale bude o třetinu levnější. Jak informuje deník Nový čas slovenská viagra se bude vyrábět v závodě společnosti Zentiva v Hlohovci.
21.11.2009 18:55 |

podobné články

Potvrzeno: Škoda Auto bude v Kvasinách vyrábět další auto

 
Automobilka Škoda Auto bude vyrábět ve svém závodě v Kvasinách na Rychnovsku nový vůz. Na tiskové konferenci v sídle Volkswagenu v dolnosaském Wolfsburgu to řekl šéf koncernu Martin Winterkorn po jednání s premiérem Sobotkou. Automobilka by měla vyrábět SUV s pracovním názvem Snowman. Výroba vozu povede ke vzniku stovek pracovních míst, investice budou v řádu miliard korun. 
14.03.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Sobotka (235 článků)

Škodovka začne do tří let vyrábět elektromobily, dojde i na hybridy

 
Škoda Auto bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem. Od roku 2019 bude v Boleslavi vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in hybridy. První elektrifikovaný sériový model značky Škoda na trh vstoupí již v roce 2019. Půjde o Škodu Superb s plug-in hybridním pohonem, který bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách. Firma to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Výroba vozů s klasickým pohonem ale bude v Mladé Boleslavi pokračovat i po roce 2020.
17.11.2017 19:25 |

podobné články

Celníci zadrželi na letišti muže, jenž chtěl pašovat 2 kila heroinu

 
Celníci zadrželi ve čtvrtek na letišti v Ruzyni cizince, který podle nich převážel zhruba dvě kila heroinu. Jeho cena by se na černém trhu podle odhadů pohybovala v řádech milionů korun. Srbský mladík, kterého celníci zadrželi, přicestoval do Prahy z Ugandy přes Amsterdam, sdělil dnes mluvčí celníků Pavel Drobek. Podle něho měla droga s největší pravděpodobností putovat dále do zahraničí. 
11.02.2013 16:20 |

podobné články

Pašerák chtěl z Prahy odletět se sloními kly! Na letišti ho odhalili celníci!

 
Přes 35 kilogramů sloních klů a pervitin našli pražští celníci v neděli v zavazadle cizince na ruzyňském letišti. Jedná se o kly přísně chráněného slona afrického. ČTK to oznámila mluvčí celníků Šárka Miškovská. Na letišti odhalili celníci pašeráka s podobně velkou zásilkou klů letos už podruhé. Cena takového množství slonoviny se blíží na černém trhu v přepočtu dvěma milionům korun.
16.06.2014 12:55 |

podobné články

Britové zakázali další reklamu od L´Oréal kvůli retuši

 
Britský úřad pro dohled nad reklamním trhem (ASA) je ve svém postupu proti upraveným reklamám nekompromisní. Po kampani s Julií Robertsovou zakázal i reklamu s Rachel Weiszovou. Kosmetická firma L´Oréal totiž přiznala, že nechala snímky digitálně upravit. Další články k tématu: V Británii zakázali reklamu s Julií Robertsovou kvůli retuši V Británii zakázali reklamu s mladou herečkou, prý sexualizuje děti Winsletovou v reklamě vyretušovali, vadily i drobné vrásky Vrásky a dvě brady, to je Madonna bez retuše Herečku Johanssonovou změnili v reklamní kampani k nepoznání
01.02.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Rachel Weisz (58 článků) , Julie Roberts (132 článků)

Britové zakázali reklamu se sexy letuškami společnosti Ryanair

 
Britský úřad pro dohled nad reklamním trhem (ASA) znovu zasahuje. Po zákazech reklam s retušovanými snímky teď zakázal i plakáty letecké společnosti Ryanair. Ty sice nejsou retušované, úřadu ale vadí ponižování letušek na sexuální objekty. Další články k tématu: Letušky Ryanairu odhalily téměř vše. V novém kalendáři na 2010 Kalendář žhavých dívek z oblaků pod palbou kritiky Letušky nedostaly zaplaceno, tak se svlékly pro kalendář Britové zakázali další reklamu od L´Oréal kvůli retuši V Británii zakázali reklamu s Julií Robertsovou kvůli retuši
16.02.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Julie Roberts (132 článků)

Na lihu „ulil“ před státem 70 milionů, vyhýbal se trestu: Zemanův sponzor Jarošek je už ve vězení

 
Lihovarník Vladimír Jarošek (58), bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - Zemanovci), je ve vězení. Policie ho zadržela kvůli tomu, že se vyhýbal trestu.
31.08.2018 14:45 |

podobné články