Článek

Lidovecký lídr podal návrh na neplatnost voleb v Brně

 
Zvolený zastupitel a lídr lidovecké kandidátky na Brnu-sever Petr Hladík podal návrh na neplatnost voleb, nelíbí se mu údajné kupčení s hlasy. V pátek odpoledne byla na krajský soud v Brně doručena žádost o přezkum voleb do zastupitelstva MČ Brno-sever.
27.10.2014 13:35 |

podobné články

Podobné články

Kohout (ANeO): Návrh na neplatnost voleb do Evropského parlamentu

 
Dnešního dne jsem podal k NSS v Brně návrh na neplatnost voleb do EP. Návrh na neplatnost voleb byl podán prostřednictvím datové schránky.
01.06.2014 21:26 |

podobné články

Mystifikátor Kohout podal návrh na neplatnost evropských voleb

 
Kandidát za Aktiv nezávislých občanů Lukáš Kohout podal stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu na volby do Evropského parlamentu. Ve svém návrhu na neplatnost voleb argumentuje například pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do EP.
01.06.2014 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Kohout (105 článků)

Úsvit: Pět stran podalo návrh na neplatnost voleb v Třinci

 
Dne 24.10. 2014 podalo společně pět volebních stran kandidujících v komunálních volbách ve městě Třinci prostřednictvím datové schránky Krajskému soudu v Ostravě návrh na neplatnost voleb v Třinci konaných ve dnech 10. a 11. října 2014.
26.10.2014 14:15 |

podobné články

TOP 09: Podali jsme žalobu na neplatnost voleb do Senátu na Praze 10

 
Strany TOP 09 a Starostové podaly žalobu na neplatnost doplňovacích voleb v senátním obvodě Praha 10. Koalice má vážné pochybnosti o výsledku prvního kola těchto doplňovacích voleb. Kandidátka koalice Renata Sabongui v něm neuspěla jen velmi těsným rozdílem 5 hlasů.
10.10.2014 06:26 |

podobné články

Bojovníka proti exekucím nepustili před volbami do televize. Teď požaduje jejich neplatnost

 
Podobně jako po předcházejících volbách, i tentokrát se objevilo několik stížností a návrhů na neplatnost nedávných voleb do Poslanecké sněmovny. Jedním z navrhovatelů je Jiří Bezděk, zakladatel Exekuční domobrany a lídr kandidátů Aktivu nezávislých občanů v Jihomoravském kraji.
16.11.2013 08:41 |

podobné články

Bobošíkové Suverenita podá dvě žaloby na neplatnost voleb

 
Suverenita - blok Jany Bobošíkové podává Nejvyššímu správnímu soudu dvě žaloby na neplatnost voleb. Dá i stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize. Suverenita byla podle Bobošíkové poškozena ve veřejnoprávních médiích, konkrétně v České televizi, a také Českým statistickým úřadem při sčítání hlasů ve volbách.
07.06.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Strana Bobošíkové podává dvě žaloby na neplatnost voleb

 
Blok Jany Bobošíkové Suverenita podává Nejvyššímu správnímu soudu dvě žaloby na neplatnost voleb. Dá i stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize.
07.06.2010 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Strana Antibursík - Stop ekoteroru chce zneplatnit volby v Brně

 
Strana Antibursík - Stop ekoteroru ve čtvrtek podala ke Krajskému soudu v Brně návrh na neplatnost komunálních voleb v Brně. Důvodem je fakt, že ne všichni kandidáti Žít Brno s podporou Pirátů měli v době registrace kandidátky trvalé bydliště v Brně, vyplývá z tiskové zprávy advokáta Zdeňka Koudelky.
23.10.2014 19:25 |

podobné články

ČSSD podpoří návrh lidovců na odvolání Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny, žádá i jeho veřejnou omluvu

 
ČSSD podpoří lidovecký návrh na odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Žádá také jeho veřejnou omluvu za výroky o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku, jež sociální demokraté považují za zlehčování holokaustu. V tiskové zprávě to uvedl šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka uvítal podporu, kterou lidovecký návrh u jiných stran získal, obává se ale, že k odvolání Okamury budou chybět hlasy některých poslanců hnutí ANO.
13.02.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (182 článků) , Marian Jurečka (628 článků)

Březí, nebo Břeclav? Chyba soudu málem zpochybnila volby v okresním městě

 
Stěží uvěřitelný omyl se podařil pracovníkům Krajského soudu v Brně. V souvislosti s žalobami na neplatnost voleb zaměnili Březí a Břeclav. Ustavující zasedání nového zastupitelstva v okresním městě tak bylo odloženo zbytečně. Návrh na přezkoumání voleb se totiž vztahuje k obci Březí v okrese Břeclav.
07.11.2014 12:40 |

podobné články

Zneplatnění voleb v Krupce žádá po ODS i ČSSD, další strany se přidají

 
Návrh na neplatnost voleb v Krupce na Teplicku podala ve středu po ODS, která tak učinila v pondělí, i ČSSD. O stížnosti uvažují také Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a sdružení Zdravá Krupka, které již iniciovalo opakování řádných voleb. Nové hlasování proběhlo na začátku května, stejně jako loni v říjnu ho však provázela podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých voličů.
18.05.2011 16:05 |

podobné články

Obálky byly špatně barevně rozlišeny, padla žaloba na volby v Jablonci

 
Krajský soud v Liberci se od středy zabývá žalobou na neplatnost krajských voleb. Žaloba na průběh voleb, kterou podal jeden voličů, se týká Jablonce nad Nisou, kde s volbami do zastupitelstva Libereckého kraje probíhaly zároveň volby do Senátu ve volebním obvodu č. 35 Jablonec nad Nisou.
24.10.2012 17:15 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na volby v Karlově Studánce

 
Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu na obecní úřad i na neplatnost nedávných opakovaných voleb v Karlově Studánce na Bruntálsku. Návrh podal Michal Perout, který byl jedním z lidí, kteří v obci nemohli volit. Obec je totiž vyškrtla ze seznamu voličů.
04.11.2011 16:40 |

podobné články

Nepřipadl mi ani jeden hlas, stěžuje si na volby starosta Zádubu-Závišína

 
Platnost krajských voleb v Karlovarském kraji bude přezkoumávat Krajský soud v Plzni. Podle informací Práva návrh na neplatnost hlasování při krajských volbách podal čtvrtý z kandidátky TOP 09 a STAN Jiří Nešpor.
25.10.2012 12:50 |

podobné články

Nepřipadl mi ani jeden hlas, stěžuje si na volby starosta. Přitom se sám volil

 
Platnost krajských voleb v Karlovarském kraji bude přezkoumávat Krajský soud v Plzni. Podle informací Práva návrh na neplatnost hlasování při krajských volbách podal čtvrtý z kandidátky TOP 09 a STAN Jiří Nešpor.
25.10.2012 13:30 |

podobné články

Lidé mohou zpochybnit volby, mezi prvními přišel Kohout

 
Počínaje středou mohou lidé až do příštího úterý zpochybnit u Nejvyššího správního soudu (NSS) proběhlé prezidentské volby. Zřejmě jako první tuto možnost využil aktivista Lukáš Kohout, který hned ve středu ráno podal svůj návrh na neplatnost voleb a hlasování do datové schránky NSS.
30.01.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Kohout (105 článků)

Lidé mají poslední šanci zpochybnit výsledky krajských voleb

 
Poslední možnost dnes mají lidé, kteří by chtěli zpochybnit výsledky krajských voleb ve svém regionu. Končí desetidenní lhůta, v níž krajské soudy přijímají stížnosti na neplatnost regionálních voleb nebo hlasování.
25.10.2012 06:25 |

podobné články

Lidé v Krupce musí jít k volbám potřetí, rozhodl soud

 
Hlasování v květnových opakovaných komunálních volbách v Krupce na Teplicku ve středu zneplatnil ústecký krajský soud. Lidé tak budou během necelého roku volit městské zastupitelstvo již potřetí. K soudu návrhy na neplatnost květnových opakovaných voleb podali zástupci sdružení Zdravá Krupka, ODS, ČSSD a Dělnické strany sociální spravedlnosti. Soud zamítl návrh zrušit platnost celých voleb, podle verdiktu ale ke kupčení s hlasy došlo.
08.06.2011 15:30 |

podobné články

Stížnost podanou na volby v Hradci Králové soud zamítl. I když došlo k pochybení při sčítání hlasů

 
Krajský soud v Hradci Králové zamítl návrh na neplatnost komunálních voleb v Hradci Králové. Ve volebním okrsku Třebeš bylo sice zjištěno pochybení při sčítání hlasů, podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) však neovlivnilo výsledek voleb. ČTK a České televizi (ČT) to dnes řekl předseda senátu Jan Rutsch. Vyjádření hradecké radnice ČTK zjišťuje.
10.11.2014 11:05 |

podobné články