Článek

Lidovci protestují proti televizní debatě jen za účasti Paroubka a Topolánka

 
KDU-ČSL se nelíbí, že Česká televize plánuje poslední předvolební debatu jen za účasti šéfa ČSSD Jiřího Paroubka a lídra ODS Mirka Topolánka. Obrací se kvůli tomu na generálního ředitele ČT Jiřího Janečka. Lidovci navrhují, aby se poslední debata konala za účasti všech předsedů politických stran, které v průzkumech překročí určitou hranici.
28.07.2009 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků)
Podobné články

Klaus přijme jen Topolánka a Paroubka, ostatním pozvánku neposlal

 
Prezident Václav Klaus bude mít hned zkraje volebního roku pěkně napilno. Kromě tradičních setkání s premiérem a šéfy parlamentních komor přijme po Novém roce ještě předsedy ODS a ČSSD Mirka Topolánka a Jiřího Paroubka. A to každého zvlášť.
30.12.2009 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9789 článků) , Jiří Paroubek (3758 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků)

Topolánek „rozpoltil“ ODS: Pakt Zemana s Babišem je horší než vztah s Dalíkem?

 
Vedení ODS se od kandidatury Mirka Topolánka na prezidenta distancuje, Topolánkova „přihláška“ ale stojí na polovině senátorského klubu občanských demokratů. Pětice senátorů se totiž expremiérovi upsala, zbytek z nutných deseti podpisů sehnal napříč stranami. Například Tomáš Grulich (ODS) Topolánka podpořil s tím, že spojenectví prezidenta Zemana s Andrejem Babišem je mnohem horší než spojení Topolánka s Markem Dalíkem. Miloš Vystrčil (ODS) zase kvůli škraloupům z minulosti Topolánka odmítl.
08.11.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17993 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků) , Tomáš Grulich (24 článků) , Miloš Zeman (23626 článků) , Marek Zeman (143 článků)

ODS chce od Paroubka slyšet: Vrhače kamení jsem na Topolánka neposlal

 
Místopředseda ODS Ivan Langer v pondělí vyzval předsedu soc. dem. Jiřího Paroubka a šéfa volebního štábu ČSSD Jaroslava Tvrdíka, aby se distancovali od nedávných útoku na šéfa ODS Mirka Topolánka, jímž se zabývala policie. Ta ve stejný den uzavřela vyšetřování a dospěla k závěru, že nikdo z týmu ODS navzdory podezřením si útočníky neobjednal. Tuto možnost přímo vyloučila.
14.09.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků) , Ivan Langer (678 článků)

Nečas: Vláda hledá uplatnění pro Paroubka i Topolánka

 
Vláda se snaží najít místa v některé mezinárodní instituci pro expremiéry Mirka Topolánka (ODS) a Jiřího Paroubka (ČSSD). Premiér Petr Nečas to řekl deníku MF Dnes.
27.08.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků) , Petr Nečas (9309 článků)

Tvrdík promluvil: Radili nám, ať se zbavíme Paroubka

 
ČSSD by zřejmě ve volbách uspěla, kdyby se před nimi zbavila Paroubka. Rezignaci Paroubka doporučovali ČSSD zahraniční poradci po odstoupení Mirka Topolánka z čela ODS.
09.12.2010 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků)

Odpůrci Paroubka se přesouvají z Facebooku na náměstí

 
Odpůrci předsedy ČSSD Jiřího Paroubka stupňují své projevy nesouhlasu vůči jeho osobě. Na iniciativu "Fotka pro Paroubka", k níž se na Facebooku zatím připojilo téměř 56 000 lidí, naváže v sobotu akce "Červený balonek a Prst pro Paroubka", která je svolávána na pražské Staroměstské náměstí.
15.03.2010 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků)

Český lev nově ocení televizní seriály. Večer bude opět moderovat Lucie Výborná

 
České filmové a televizní akademie (ČFTA) na 23. ročníku výročních cen Český lev 5. března příštího roku poprvé ocení tři soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby. Tvůrci mají nově možnost získat ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii, nejlepší dramatický televizní seriál a nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. "Úroveň české televizní tvorby je na velmi vysoká. Rozhodně si zaslouží být oceněná nejen diváckými cenami, ale také odborníky z řad filmových a televizních profesionálů," uvedla Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA. Vyhlášení výsledků 23. ročník Českého lva se uskuteční 5. března opět v pražském Rudolfinu. Galavečer bude moderovat Lucie Výborná.
01.12.2015 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (65 článků)

Lidovci na sjezdu zkritizovali ministra dopravy i Rusko

 
Lidovci na svém zlínském sjezdu kritizovali ministra dopravy Daniela Ťoka za to, že podle nich porušuje koaliční smlouvu. Celý resort je kvůli tomu ve špatném stavu. Ministr ale jakoukoli kritiku odmítá a naopak tvrdí, že se mu na ministerstvu začalo dařit. Lidovci také podpořili místopředsedu strany a ministra zemědělství Mariána Jurečku v otázce biopaliv. Kromě domácích témat se delegáti sjezdu věnovali i zahraničí. Lidovci ostře odsoudili ruskou agresi na Ukrajině, která podle nich ohrožuje stabilitu celého regionu. V neposlední řadě se členové KDU-ČSL také věnovali problému nelegální migrace. 
24.05.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Dan Jureček (17 článků)

Zákon o referendu je hrozbou, míní lidovci a ODS

 
Česko nepotřebuje podle ODS zákon o obecném referendu, jak o něm vyjednává hnutí ANO s komunisty a hnutím SPD. Návrh je populistický a povede k rozmělnění demokracie, uvedl po jednání s lidovci místopředseda ODS Martin Kupka. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka doplnil, že menšinová vláda sice deklaruje, že chce o návrzích jednat se všemi stranami, k jednání o návrhu referenda, ale lidovci ani zástupci stran přizváni nebyli. Za pojistku mají lidovci nynější rozložení sil v Senátu. 
13.02.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (693 článků)

Clintonová v poslední televizní debatě: Jsem prověřeným bojovníkem

 
Hillary Clintonová se v pondělní poslední debatě demokratických prezidentských kandidátů před primárními volbami snažila setřást pochyby, které její hlavní konkurent Bernie Sanders naznačoval ohledně jejího úsudku. V debatě, která měla tentokrát poklidnější podobu neformálního setkání s občany, poukazovala favoritka demokratů na léta svých zkušeností ve vládě.
26.01.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (43 článků)

„Je to jako válka.“ Soupeři Trumpa řešili ženy i koronavirus v debatě bez diváků

 
Největší favorit na zisk demokratické nominace pro letošní prezidentské volby ve Spojených státech Joe Biden v pondělí v televizní debatě uvedl, že by si v případě zvolení hlavou státu vybral za viceprezidentku ženu. Nedělní debatě uchazečů o Bílý dům jinak dominovalo téma boje s epidemií nového koronaviru, informovaly v pondělí světové agentury.
16.03.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (38 článků)

Filmaři protestují proti výběru kandidátů na ředitele ČT

 
Asociace režisérů a scénáristů (ARAS) a Český filmový a televizní svaz (FITES) protestují proti kandidátům, které Rada České televize zvolila do finálového kola výběrového řízení na generálního ředitele České televize (ČT). "Jsme rozhořčeni výsledkem výběru," píší v otevřeném dopise Radě ČT. Předseda Rady ČT Milan Uhde o existenci dopisu ví, ještě se s ním však neseznámil. Proto jej nekomentoval.
12.09.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (67 článků)

Exporadce Klause a Topolánka Haas: Zeman národ nerozděluje a lidé mu věří. ODS je mrtvá, voliče podvedla a teď soutěží s Topkou v pravdoláskařství

 
ROZHOVOR Bývalý poradce prezidenta Klause a premiéra Topolánka Tomáš Haas říká, že ODS Topku nekopíruje, ODS s ní soutěží o to, kdo bude víc pravdoláskový. „Místo zřetelně pravicové politiky se mi zdá, že soupeří s TOP 09 o pozici blíže ke středu a k levici. Proti ANO bojuje v otázce EET a Čapího hnízda, s lidovci soupeří o to, kdo bude více šedivý a neviditelný. Všechny strany soutěží o to, kdo bude víc politicky korektní a konformní,“ řekl Haas.
21.04.2016 17:20 |

podobné články

Seveřané proti Sobotkovi. Paroubka si vezměte na Moravu

 
Bohuslav Sobotka si může vzít Jiřího Paroubka klidně na Moravu, ale u nás už ho nechceme ani vidět. I taková slova padají na adresu bývalého a současného vedení ČSSD v souvislosti s plánem Sobotky udržet Paroubka ve straně. Severočeši jdou opačnou cestou. Za pomoci kolegů z Rady kraje z ní vyhodili Paroubkova přítele Petra Bendu.
08.09.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , Petr Benda (185 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Útok na Topolánka může být trestný čin, říká právník

 
Útok na šéfa občanských demokratů Mirka Topolánka, který se minulý týden odehrál na koupališti v Hustopečích na Břeclavsku, by se dal dle právníka klasifikovat i jako trestný čin. Útočníci ale svorně tvrdí, že na Topolánka kameny neútočili, pouze vajíčky, říkají.
25.08.2009 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků)

Výrok o Opencard přivede Topolánka před soud

 
Šéfa ODS Mirka Topolánka nejspíš čekají další soudní tahanice. Známý a vlivný advokát Miroslav Jansta se totiž rozhodl podat na Topolánka žalobu kvůli jeho výrokům, jimiž Janstu spojil s pražským projektem Opencard.
25.01.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků)

Rakouský tisk cituje Topolánka: Fischer je Žid, ne homosexuál

 
Také rakouské deníky zaujaly výroky šéfa ODS Mirka Topolánka na adresu ministra Slamečky a premiéra Fischera. Jeden je homosexuál, druhý je Žid, citují Topolánka.
23.03.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků)

Odchod Topolánka je hotová věc, myslí si Škromach

 
Za faktický už má odchod Mirka Topolánka z čela ODS místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. „Je dobře, že Mirek Topolánek odchází,“ řekl Škromach v odpoledním pořadu Studia Česko. Topolánka kritizoval i prezident Václav Klaus.
23.03.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9789 článků) , Jiří Paroubek (3758 článků) , Mirek Topolánek (2272 článků) , Zdeněk Škromach (593 článků)

Bývalý šéf NATO tlačil na Topolánka kvůli pandurům

 
O tom, že vláda Mirka Topolánka byla na začátku roku 2009, kdy rozhodovala o nákupu transportérů pandur, pod těžkým lobbistickým tlakem, politici mluví a média píší několik měsíců. Deník Právo má k dispozici dokument, který dokládá konkrétní podobu tohoto lobbistického tlaku – dopis z 23. února 2009, v kterém Topolánka tlačí do miliardového obchodu bývalý generální tajemník NATO George Robertson.
24.09.2010 03:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků)