Článek

„Lidi netuší, jak jim lžou.“ Vyhozen Piráty, manažer Janeček o cenách energie, EU, Gretě, ČEZu a Rusku

 
Okamžité vypnutí ruského plynu v Česku? Hrozí totální katastrofa. Pro ParlamentníListy.cz takto na základě svých odborných zkušeností varuje jeden z nejpovolanějších českých expertů v oblasti energetiky a zvláště plynárenství, bývalý šéf Pražské plynárenské Pavel Janeček. Náhradu za ruský plyn nemáme vůbec žádnou, zastavil by se průmysl a přišel by nejčernější scénář. Slibované alternativy v podobě zkapalněného plynu z USA podle něho je možné realizovat nejdříve do pěti let. Zásadní je podle Janečka fakt, že viníkem celé energetické krize není Rusko a válka na Ukrajině, vše začalo mnohem dřív. Vlády se prý pouze na Rusy vymlouvají. Janeček byl přes příkladné hospodaření odstraněn z čela Pražské plynárenské za současné „pirátské vlády” nad Prahou.
25.05.2022 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janeček (15 článků)
Podobné články

Lžou, lžou, lžou. Oblbují vás. Ceny jídla: Výrobce potravin k Čechům

 
Jak je na tom české zemědělství a jak to postihne všechny občany prostřednictvím cen potravin? Podle člena představenstva Agrární komory ČR Zdeňka Jandejska je situace více než vážná. Do médií podle něho nemají přístup ti, kteří oboru rozumí, ale jen tací, kteří neustále lžou. Ceny některých potravinových komodit se podle něho mohou klidně zdvojnásobit. Jinak hrozí vybíjení chovů. Vláda podle jeho slov nejenže nepomáhá, ale jde proti zájmům obyvatelstva a maloobchod „kličkuje jak zajíc“ a ceny pro výrobce se sjednávají na týdenní bázi. Vývoz obilí není nutné podle Jandejska zakazovat, ale musí se jasně stanovit způsob jeho využití. Varováním na nutnost soběstačnosti a zásobení hmotných rezerv se prý stát roky vysmívá.
31.03.2022 11:40 |

podobné články

Nový král ČEZu Daniel Beneš: Ve škole byl šprt

 
Seznamte se a dobře si tohoto plešatého chlapíka s šibalskýma očima zapamatujte! Je to Daniel Beneš (41), nový generální ředitel ČEZu – společnosti, která ovlivňuje život nás všech! Ve čtvrtek oficiálně nahradil bývalého bosse ČEZu Martina Romana (41), který rezignoval a stal se předsedou dozorčí rady energetického gigantu. Jaký Daniel Beneš vlastně je? Jeho rodiče žijí v bývalé školce v Petřvaldu, kde má trvalé bydliště i nový šéf ČEZu. Jeho maminka Květoslava Benešová o něm deníku Aha! řekla několik pikanterií..
17.09.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (339 článků)

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

 
JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života - každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk klidně čtyřikrát vstoupí do stejné řeky,“ zmínil historik Jiří Kopica v povídání, které se od komunistického námětu stočilo až ke Gretě a antickému hrdinovi se Zlatým rounem. „Společnost se zas o tolik nezměnila…“ míní muzejník, který podporuje Piráty. Dialog o reznoucím systému či „gulášovém socialismu“ vznikl po seznámení s únikovou hrou o totalitě, pro niž psal texty. „Něco zdůrazníte, něco popřete. Nechceme ale vnucovat názor,“ odmítá, že by svou práci stavěl jako poselství a připomíná konflikt tématu ´Sudety´ či diplomku o zastřelených Němcích.
19.01.2020 05:05 |

podobné články

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

 
JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života – každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk klidně čtyřikrát vstoupí do stejné řeky,“ zmínil historik Jiří Kopica v povídání, které se od komunistického námětu stočilo až ke Gretě a antickému hrdinovi se Zlatým rounem. „Společnost se zas o tolik nezměnila…“ míní muzejník, který podporuje Piráty. Dialog o reznoucím systému či „gulášovém socialismu“ vznikl po seznámení s únikovou hrou o totalitě, pro niž psal texty. „Něco zdůrazníte, něco popřete. Nechceme ale vnucovat názor,“ odmítá, že by svou práci stavěl jako poselství a připomíná konflikt tématu ‚Sudety‘ či diplomku o zastřelených Němcích.
19.01.2020 10:06 |

podobné články

Dost. Po řevu na Zemana se ozval Hrad. Pětkrát

 
Terčem masivní kritiky se stal prezident Zeman za projev, který pronesl včera a kde de facto zpochybnil výsledky vyšetřování BIS. Uvedl totiž, že podle BIS neexistují důkazy ani svědectví, že by ruští agenti byli ve vrbětickém areálu. Mluvčí Ovčáček se naštval a rozjel „palbu“ na sociální síti Twitter. „Lžou ráno, lžou dopoledne, lžou odpoledne, lžou večer. Opozice a její média,“ napsal mimo jiné.
26.04.2021 13:35 |

podobné články

Češi svým partnerům lžou nejčastěji o penězích

 
Češi nejčastěji lžou svým partnerům o penězích. Jsou tak na tom podle nedávného výzkumu podobně jako Malajci. Většina obyvatel z 16 oslovených zemí přiznala, že nejčastěji lžou o tom, kde ve skutečnosti jsou či byli. Lže se také o cenách koupených věcí.
24.09.2009 18:05 |

podobné články

Ze statistik ČSÚ nelze určit vliv zavedení EET

 
Tržby bez DPH v ubytování, stravování a pohostinství v prosinci v běžných cenách meziročně vzrostly o 15,7 %, ve stálých cenách o 7,6 %. V pohostinství a stravování se tržby v běžných cenách v prosinci zvýšily o 18,3 %, ve stálých cenách o 8,2 %. Oficiální a nezávisle zpracovaná statistická data včera zveřejnil ČSÚ. Vliv zavedení elektronické evidence tržeb (EET) z nich nelze přímo odvodit.
10.02.2017 07:40 |

podobné články

Známý historik zdvihá prst: Řada lidí místo přemýšlení věří. V Boha, Leninovi, Hitlerovi, Gretě, Bruselu. Teď vakcíně. Ale...

 
Současná debata o očkování, v níž často létají obvinění z dezinformací a lží, rozladila i historika Vlastimila Vondrušku, jak svědčí stránky MF Dnes. Nemá rád například výrok: „Věřím vědě!“ Argumentuje, že základem vědy je přemýšlení a také pochyby. „Věřili v Boha, věřili ve Francouzskou revoluci, věřili Leninovi, Hitlerovi, Gottwaldovi, věří Gretě Thunbergové, Bruselu a teď experimentální vakcíně,“ říká. A varuje, že dogmata, např. že „z epidemie vede jen jedna cesta“, šíří vládci ne pro dobro lidí, ale pro dobro své.
15.01.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (134 článků)

Gretě Thunberg (18) postavili sochu a lidé zuří: Jsou to vyhozené peníze a kult osobnosti

 
Někomu se za své obrovské zásluhy nikdy nepoštěstí mít sochu v životní velikosti, ale klimatické aktivistce Gretě Thunberg (18) se to podařilo. Už v osmnácti letech má bronzovou sochu, která nyní stojí u britské univerzity. Většina lidí je z tohoto kroku překvapená a nechápe, za co si vlastní sochu zasloužila.
03.04.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Greta Thunberg (6 článků)

Oni nepokrytě lžou. Něco se chystá. Tereza Spencerová podává svědectví po návratu ze Sýrie

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Je fascinující sledovat lídry západního světa, jak nepokrytě lžou. Ne že by se třeba jen pletli – omyly jsou přece lidské a i vrcholný politik je koneckonců člověk, i když se to často nezdá – ale oni vědomě lžou a všichni ostatní ‚spojenci‘ stojí ‚solidárně‘ za nimi, i když pravdu jistě znají také. Když už jsme ale totiž toho Asada nedokázali svrhnout, jak jsme se kdysi mýrnyx dýrnyx rozhodli, tak alespoň budeme prodlužovat válku v Sýrii, jak jen to bude možné. Žádné jiné logické vysvětlení už neexistuje,“ uvádí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová po návratu z válčící Sýrie. Co tam viděla? A co bude dál? I na to odpovídá v pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz
26.04.2018 07:45 |

podobné články

Sebrali ti dětství... Musela jsi těžce pracovat, zneužívali tě, umírala jsi hlady? Český politik napsal dopis Gretě. Hodně pikantní

 
Člen politického hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita Oldřich Lukáš sepsal otevřený dopis šestnáctileté aktivistce Gretě Thunbergové. A to s ironickým nadhledem, jak podotýká.
27.10.2019 10:25 |

podobné články

Čerstvý útok na Zemana. Stojí za ním znovu Džamila Stehlíková

 
Slova Miloše Zemana o Gretě Thunbergové a Green Dealu jsou trnem v oku ekologicky smýšlejících politiků, alespoň tedy pokud jde o Džamilu Stehlíkovou. „Mstí se budoucnosti za to, že tam nepatří, Evropě za to, že tam neuspěl. Chce po sobě zanechat spáleniště. Odkaz potomkům,“ spekuluje předsedkyně Liberálně ekologické strany, proč Zeman sepsul evropský plán, jak snižovat emise. Prý nechce přenechat planetu Gretě a „děckám“.
27.12.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (165 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

U elektrické energie v Česku jde jen o zájmy ČEZu, píší Britské listy

 
Britské listy na svém webu podpořily rozvoj jaderné energie. Přesto je podle nich jasné, že v Česku je její podpor spojená jen se zájmy ČEZu a pomlouvání alternativních zdrojů ukázkou arogance politiků.
12.02.2012 20:35 |

podobné články

Babiš v mimořádné ráži: Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře. Lžou! Máme obrovský balík peněz

 
„Není pravda, že bychom se zadlužili! Nepište mi nesmysly, nečtěte ty komentáře různých komentátorů, kteří chtějí jen rozdělit společnost, jenom konflikt. A lžou! Lžou!“ spustil ve svém týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), když došlo na zhodnocení jednání o evropském rozpočtu a o tzv. fondu obnovy. A komentátoři prý nebyli jediní, kteří v uplynulém týdnu lhali.
26.07.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24591 článků)

Brouk dostal jméno po aktivistce Gretě

 
Po švédské aktivistce Gretě Thunbergové, která se zasazuje za ochranu klimatu, pojmenoval britský vědec nově popsaný druh brouka. Maličký, medově zbarvený brouček z čeledi pírníkovitých (Ptiliidae) se bude jmenovat Nelloptodes gretae, informovalo v pátek londýnské Přírodopisné muzeum.
25.10.2019 16:50 |

podobné články

Paroubek: Konečně důrazný postup vlády na ochranu českého investora

 
Vítám důrazný postup vlády ve věci ochrany investice ČEZu v Albánii, když ČR vyjádřila zájem zablokovat přístupová jednání s Albánií v důsledku nekorektního jednání albánské strany, pokud jde o investici ČEZu v této zemi (protiprávní odebrání licence ČEZu v Albánii).
09.06.2014 22:20 |

podobné články

Další zemětřesení ve státní firmě. Babiš obměnil dozorčí radu ČEZu

 
Ministr financi Andrej Babiš po dozorčích radách Aeroholdingu, Mera a Čepra téměř kompletně vyměnil také složení dozorčí rady ČEZu, největší energetické firmy v zemi. 70 procent akcií ČEZu drží stát a ten teď vyměnil sedm z osmi členů, které v dozorčí radě má.
28.06.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24591 článků)

Kleslová bere od ČEZu 100 tisíc měsíčně. Obratem napadla Wagenknechta

 
Místopředsedkyně ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová si každý měsíc přilepší o 100 tisíc korun, které dostává od ČEZu mimo jiné za poradenské služby. Kleslová potvrdila dohodu s polostátní elektrárenskou firmou, k částce se ale nevyjádřila. Se zprávou přišel portál Neovlivni.cz s odkazem na emailovou korespondenci bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta s kolegou v dozorčí radě ČEZu. 
02.09.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (200 článků)

Václav Moravec je namyšlený tupec, píše Petr Hájek v nové knize

 
UVNITŘ UKÁZKA Z KNIHY Prezidentův vicekancléř Petr Hájek ve své nové knize Smrt v sametu, která vychází 7. listopadu v nakladatelství DARANUS, rozkrývá, jak fungují a manipulují česká média a kdo je řídí. Již v minulosti prohlásil, že ďábel lže a lže a lže a média lžou a lžou a lžou. Média jsou podle něho nástrojem levičácké „revoluce“.
03.11.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (701 článků) , Petr Václav (1006 článků)