Článek

Lidi boj s klimatem nechtějí, je to drahé. V USA zjistili po eurovolbách

 
Jako když hodíte kámen do studny a ten padá, padá a padá. Pád německých Zelených v eurovolbách byl tak hluboký, že ho zaznamenali dokonce až v USA. Server listu Wall Street Journal napsal, aby američtí demokraté pečlivě sledovali německé Zelené. Aby zjistili, jak se to nemá dělat. Na pozoru se mají i analytici z finančních trhů. Kvůli Emmanuelu Macronovi.
12.06.2024 08:05 |

podobné články

Podobné články

Václav Klaus: Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?

 
Václav Klaus představí svoji novou knihu „Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?“
12.05.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11129 článků)

Rozhovor: Drahé kameny se mohou zhodnotit více než zlato či diamanty

 
V rámci veletrhu Minerály a drahé kameny představil přední český odborník na drahé kameny Radek Hanus nový trend, jak zbohatnout – investovat do drahých kamenů. Na rozdíl od tradičních investic do zlata či diamantů mohou podle něj drahé kameny poskytnout šanci na výrazně vyšší a rychlejší zhodnocení.
10.09.2013 20:10 |

podobné články

Britští labouristé podrželi premiéra i po prohře v eurovolbách

 
Britský premiér Gordon Brown přesvědčil svoji vládní Labouristickou stranu, aby mu po neúspěchu ve eurovolbách dala ještě šanci.
09.06.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (42 článků) , Gordon Brown (26 článků)

Ministr Chládek to prý má nahnuté. Vyměněn bude ale nejdříve po eurovolbách

 
Po aférách s údajnou šikanou podřízených a s podivnými okolnostmi, za kterých získal titul PhDr., se kymácí židle pod ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes s tím, že k případné výměně ministra nedojde dříve, než po eurovolbách. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý nechce situaci před volbami zbytečně vyostřovat a nemá ani osobu, která by Chládka na postu ministra školství nahradila.
17.05.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

Telička v ČT naznačil, proč ve skutečnosti kandidoval v eurovolbách

 
O nízké volební účasti v eurovolbách a o tom, jaký rezort by měl získat nový český eurokomisař, se mluvilo v první části dnešních Otázek Václava Moravce. Jejími hosty byli kandidáti na člena Evropské komise Pavel Mertlík (ČSSD) a Pavel Telička (ANO). Václav Moravec během diskuze zveřejnil výsledky průzkumu, jenž zjišťoval, kterého z nich by čeští občané viděli v Bruselu na postu eurokomisaře raději.
25.05.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (765 článků) , Pavel Mertlík (32 článků)

V eurovolbách nejvíce překvapili nacionalisté, vítězství slaví v Británii a Francii

 
Volby do Evropského parlamentu přinesly překvapivě velký úspěch nacionalistům, kteří převážně ve starých unijních zemích zaznamenali narůst popularity. Podle průběžných výsledků vyhráli volby ve Francii a Dánsku, protievropská strana UKIP směřuje k výhře v Británii. Ve Švédsku, Finsku či Rakousku se nacionalisté těšili mnohem větší podpoře než při eurovolbách v roce 2009. 
26.05.2014 08:35 |

podobné články

Kalousek nás dovezl na pitevnu. Babiš tam veze ČSSD. My i oni jsme zradili voliče, říká exposlanec ODS

 
ROZHOVOR Podle bývalého europoslance ODS Ivo Strejčka je výsledek jeho strany v eurovolbách zklamáním a strana je nevýrazná. Miroslav Kalousek dovezl ODS na politickou pitevnu. A je naprosto zřetelné, že sociální demokraté jsou již také na vozíku, který do té pitevny tlačí Andrej Babiš. V eurovolbách byla tak nízká účast, protože Evropský parlament je voličům ukradený a zajímá je, co se děje doma. Velké strany mohou skončit na tom, že zrazují své voliče, a proto mohou uspět alternativní projekty typu UKIP, Národní fronta či Svobodní.
30.05.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků) , Ivo Strejček (303 článků)

Pětiprocentní hranice při eurovolbách by se mohla zrušit, navrhuje NSS

 
Volební senát Nejvyššího správního soudu (NSS) vyslyšel stížnosti na pětiprocentní hranici při volbách do Evropského parlamentu a rozhodl, že podá k Ústavnímu soudu (ÚS) návrh na její zrušení. Podle soudců je tato hranice při eurovolbách zbytečná a omezuje volnou soutěž politických sil.
24.06.2014 17:10 |

podobné články

V eurovolbách ANO porazíme, říká šéf Pirátů

 
Piráti získají v květnových eurovolbách 20 procent hlasů a porazí hnutí ANO, řekl v rozhovoru pro Právo předseda strany Ivan Bartoš.
19.01.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2968 článků)

„Rakovina. Je potřeba ji vyříznout, nebo nás zahubí.“ O co půjde v eurovolbách

 
„Totální idiocie. Jako kdybyste vyhodili psa z třetího patra, a protože se nerozletěl, tak vás napadne pořídit si nového a vyhodit ho z dvanáctého patra,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda spolku Realistická energetika a ekologie Jaroslav Čížek. V Evropském parlamentu totiž jednali o klimatických závazcích pro rok 2040. Je však otázkou, jaká situace nastane po eurovolbách.
22.03.2024 19:50 |

podobné články

Dozvíte se po eurovolbách volbách, nebozí Češi. Vidlák už ví. Půjde o peníze

 
VIDLÁKŮV TÝDEN I u nás se nebohý národ dozví všechny nové jobovky až po eurovolbách. To říká k cenám potravin moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. A naznačuje, že na věc budou mít vliv ceny pšenice. Vidláka potěšil Alexandr Vondra, protože nečekal, že europoslanec „vymyslí ještě větší hovadinu než lživý pamflet na Jandejska“. Své si myslí o novém vládním „komunikátorovi“ plukovníku Foltýnovi. „Jakmile promluví, budou pětikolce padat preference. Tak bychom si hlavně měli přát, aby na té své sesličce vydržel alespoň do parlamentních voleb a hodně, hodně, hodně žvanil,“ soudí.
30.05.2024 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1441 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (411 článků)

Trump je novým prezidentem USA: Amerika na 1. místě a konec boje s klimatem

 
Postavit Ameriku na první místo, vrátit moc lidem a smazat terorismus z povrchu zemského. To slíbil v úvodním projevu po inauguraci Donald Trump jako 45. prezident USA. Miliardář a republikán složil slavnostní přísahu v pátek v pravé poledne místního času (18:00 českého času) ve Washingtonu před budovou Kongresu. Ve městě byly statisíce jeho příznivců, ale také jeho kritici. Objevil se i dílčí násilný protest. Blesk.cz vše sledoval online.
20.01.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6307 článků)

Boj s klimatem? Zabijeme vše, co máme a budeme doufat, říká česká expertka. V Německu už prý vědí...

 
V pořadu Půr na webu Info.cz se objevila šéfka Českého plynárenského svazu, Lenka Kovačovská. Ta hovořila o tom, jakou roli v nastávající zelené politice hraje plyn. „Je hrozně těžké bojovat fakty proti víře. Když si vezmete dekádu zpátky nebo víc než dekádu zpátky, když jsem nastupovala do energetiky, tak se politici rozhodovali podle technikálií, na základě faktů techniků doprovozených zdůvodněními ekonomů. Teď de facto politická rozhodnutí jsou drajvovány masou především mladých lidí, kteří věří v zářné zítřky a budoucnost,“ popsala současnost. Němci mají prý velkou víru, ale ví, že s ní nenastartují auta a fabriky.
13.07.2020 13:45 |

podobné články

Bratři Češi, 250 000 nás padlo pro vás. Jsme tvrdé palice pro Rusko, USA i Německo! Rumunští vojáci vzpomínají

 
HISTORIE A DNEŠEK Na rumunské občany se mnohdy díváme poněkud přes prsty. Hovoří se o „zemi Cikánů“, což samozřejmě není vůbec pravda. Ano, je tu řada lidí snědší barvy pleti, ale to je zapříčiněno klimatem i původem. Hrdý národ, který se nevzdal ani římské přesile a jedni z předků dnešních Rumunů – Dákové udatně bránili Kazaňskou soutěsku za cenu nezměrných ztrát. Kupodivu se s novodobým Rumunskem příliš „nebratříčkujeme“ a přátele se snažíme nacházet jinde, kde ani o přátelství nestojí a jsme jim lidově řečeno pumpička.
12.08.2020 09:10 |

podobné články

Tošenovský (ODS): Energetická unie? Jen nové úřady, pohádky a boj s klimatem

 
Diskuse o tzv. energetické unii, kterou ve středu otevřel eurokomisař Šefčovič, je teprve v počátku, přesto nabízí podle místopředsedy ODS Evžena Tošenovského především zklamání. Cílem komise je hlavně další centralizace rozhodování do Bruselu a ještě vyšší podpora tzv. obnovitelných zdrojů.
27.02.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Evžen Tošenovský (124 článků)

Václav Klaus: Nevidím rozdíl mezi premiérem Babišem, Sobotkou nebo Bělobrádkem. Všichni jsou nepřijatelní

 
Jak vnímá exprezident Václav Klaus současnou politickou scénu? Co jej znepokojuje? Co očekává od letošních voleb do Poslanecké sněmovny? A jak vnímá boj s klimatem? Na tyto otázky odpověděl v rozhovoru pro Deník.
30.05.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11129 článků)

Starý Klaus: Česku už nevládne Sobotka, ale Juncker. Od začátku jsem byl proti vstupu do EU

 
REPORTÁŽ „Největšími bojovníky proti globálnímu oteplování se stali draví byznysmeni, kteří v tom vidí příležitost, jak zbohatnout na různých formách dotací. To je ta Babišova žlutá řepka nebo solární panely. Je to opravdu deprimující, když jezdíte po Německu nebo Rakousku a všude vidíte jen samé obří vrtule,“ konstatoval bývalý český prezident Václav Klaus v ostravském Knihcentru, kde přijel představit svoji novou publikaci s názvem Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?, ve které se opět zásadně staví proti názoru, že lidstvo celosvětově ohrožuje rostoucí zvýšená teplota ovzduší. Jak to ale u naší někdejší hlavy státu běžně bývá, přišly v diskuzi na přetřes i jeho názory na Evropskou unii, kuponovou privatizaci či rozdělení Československa.
13.06.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11129 článků)

Von der Leyenová: Za tornádo na Moravě mohou klimatické změny

 
Šéfka Evropské komise Ursula Von der Leyenová zavítala do České republiky v rámci schválení českého národního plánu obnovy po covidu. Na brífinku spolu s premiérem Andrejem Babišem toho měla hodně co říct. Prioritou je podle ní boj s klimatem, digitalizace a zdravotnictví. Za tornádo na Moravě prý může oteplování, české firmy potřebují podpořit, aby byly inovativnější a české školy budou digitalizovány.
19.07.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Češi šetří úplně na všem: Potravinách, lécích, pivu, benzinu i volání

 
Lidé v České republice stále více šetří. Už nekupují tak často drahé potraviny, drahé léky nebo třeba drahé pivo. Snaží se šetřit i na benzinu, naftě či mobilním volání.
24.04.2012 19:00 |

podobné články