Článek

Lidé zuří: Odhad výsledků voleb se přes noc náhle změnil. SPOLU dotáhlo Babiše. A nejen to

 
Matematik a statistik Michal Škop, který sestavil pro Seznam Zprávy svou predikci volebních výsledků, upravil své výstupy. Koalici SPOLU přidal, takže se dorovnalo hnutí ANO Andreje Babiše. A přidal i Pirátům, takže si stoupli v předpokládaném dosažení na počet mandátů hned vedle koalice STAČILO! komunistky Kateřiny Konečné. A lidé se Škopa ptají, proč to dělá. „Celkem slabota od někoho, kdo se chlubí výpočty a daty v biu. Seznamu jste udělal návštěvnost, takže si vyděláte. Ale tvrdit večer něco jiného než ráno, budete dělat ještě další upgrade?“ dostal v diskusi dotaz přímo na solar.
09.06.2024 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Kateřina Konečná (558 článků)
Podobné články

Temná slova z Chebu: „Svinstvo zas*aný. Už je to nezastavitelný, mrtvých jsou stovky“

 
„Martin, 43 let, zemřel náhle. Stanislav, 41 let, zemřel náhle. Miroslav, 57 let, zemřel náhle. Ivana, 62 let, zemřela náhle. David, 39 let, zemřel náhle.“ Sobotní MF Dnes těmito větami uvedla text o řádění koronaviru v Chebu. Městem kráčí smrt.
20.02.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: David David (1934 článků) , David David (1447 článků)

Německo zvýšilo odhad růstu ekonomiky na 2,3 procenta

 
Německá vláda ve čtvrtek zvýšila odhad růstu tamní ekonomiky na letošní rok na 2,3 procenta, zatímco dosud předpovídala růst o 1,8 procenta. Kabinet, jehož odhady prezentovalo ministerstvo hospodářství, ale zároveň snížil odhad růstu objemu vývozu i dovozu.
19.01.2011 11:50 |

podobné články

Výraz naprostého zděšení: Vtipná aplikace na odhad věku přidala sexy zpěvačce 11 let

 
Zpěvačka a porotkyně talentových soutěží Cheryl Cole si jako jedna z mnoha dalších nemohla nevyzkoušet aplikaci na odhad věku, která pobláznila celý svět. Tento instagramový nástroj už si vyzkoušel kdekdo, i když riskují, že je výsledný odhad nepotěší.
06.02.2020 13:30 |

podobné články

Ministerstvo financí zlepšilo odhad vývoje ekonomiky i veřejných financí

 
Ministerstvo financí dnes v nové prognóze zlepšilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,2 procenta a příští rok na 4,2 procenta. Zároveň zlepšilo i odhad vývoje veřejných financí, když letos očekává deficit veřejných financí 7,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) a příští rok jeho pokles na pět procent.
24.08.2021 20:35 |

podobné články

Šimečka poráží Fica? Slováci mají odhad výsledků voleb. Velmi přesný

 
Na Slovensku se i přes embargo na informace provalily neoficiální výsledky voleb do Evropského parlamentu. A to s takovou přesností, že zmiňují i setiny procenta odevzdaných hlasů. Podle tohoto neoficiálního výsledku premiér Robert Fico neuspěl a byl poražen svým protivníkem, stranou Progresívne Slovensko. „Progresívne Slovensko získalo 27,81 procenta hlasů, Smer 24,76, Republika 12,53, Hlas 7,18, KDH 7,14,“ píše slovenský deník SME.
09.06.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Svatojánská noc je tu: Přeje vztahům na jednu noc, testuje pevnost lásky a otevírá poklady

 
Svatojánská noc letos připadá na noc z úterý 23. června na 24. června. Tato noc je spojena především s milostnou energií, kouzly a magií. Název dostala po příchodu křesťanství do našich zemí, a to po svatém Janu Křtiteli. Jak moc bude tato noc nabitá? A ke kterým tradicím se váže?
23.06.2020 14:15 |

podobné články

Rusko žádnou agresi nepodniká. Přes noc by ale klidně obsadilo Polsko, zaznělo v USA

 
Nejnovější zpráva think-tanku Atlantic Council uvádí, že Rusko sice nemá v plánu agresi směrem do Evropy, pokud by se však přes noc změnil jeho názor, mohlo by takřka bez překážek obsadit přes noc Polsko. A NATO by tomu nijak nedokázalo zabránit. Informuje The Independent.
26.07.2016 19:00 |

podobné články

Babišovi lidé zhoršili vyhlídky Česka. Ekonomika poroste jen o 2,5 procenta

 
Ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO) zhoršilo v nové makroekonomické prognóze odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 2,5 procenta z lednových 2,7 procenta. Pro příští rok nechal úřad odhad na 2,6 procenta. Vyplývá to z makroekonomické predikce ministerstva financí zveřejněné v pátek. Loni ekonomika rostla o 4,2 procenta.
08.04.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Babiš vyhrál, Konečná třetí. Zveřejněn odhad výsledků voleb. A už je dusno

 
Pár hodin před oficiálním zveřejněním výsledků sčítání hlasů sestavily Seznam Zprávy predikci, jak dopadnou evropské volby. Jasným favoritem je podle nich hnutí ANO, získat by mohlo 5-7 mandátů. Reakce na sociálních sítích jsou rozporuplné a přišlo i povzbuzení od slovenských sousedů.
09.06.2024 09:25 |

podobné články

Poslední dubnová noc patří tradičně pálení čarodějnic

 
VIDEO. Milovníci tradiční jarní zábavy stráví dnešní noc pod širým nebem s vatrami a čarodějnickým rejem. Na noc známou jako jako filipojakubská, Valpuržina noc nebo noc Beltine pořadatelé chystají na mnoha místech Česka hudební program, soutěže a hry pro děti i dospělé. Vrcholem akcí budou ohně, v nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice.
30.04.2012 10:30 |

podobné články

Erotikou nabitá svatojánská noc: Vyrobte si elixír lásky a nezávazně si zadivočte

 
Již naši předkové věřili, že svatojánská noc, která letos připadá na noc ze středy 23. června na čtvrtek 24. června, je stvořena pro lásku a milování. Je také spojená s kouzly, magií a nejúčinnější silou léčivých bylin. Noc byla považovaná za zkoušku manželství a také bylo přáno sexu na jednu noc. Pojďme si některé tradice této magické noci připomenout.
23.06.2021 17:00 |

podobné články

Vydrovo Udine postoupilo do Ligy mistrů na úkor Kozákova Lazia

 
Fotbalisté Udine v posledním kole italské ligy remizovali 0:0 s AC Milán a uhájili čtvrté místo. Tým českého útočníka Matěje Vydry si tak zahraje předkolo Ligy mistrů na úkor Lazia Řím, které se sice dnes bodově dotáhlo, ale vinou méně vstřelených gólů skončilo páté a spolu s AS Řím jde do Evropské ligy.
23.05.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Vydra (71 článků)

Hejtmani obrátili a po vzoru Paroubka chtějí znát výsledky studentských voleb

 
Hejtmani v úterý vyzvali k okamžitému zveřejnění výsledku studentských voleb, které organizovala společnost Člověk v tísni. Ke zveřejnění výsledků vyzval minulý týden předseda ČSSD Jiří Paroubek. Právě hejtmani přitom dřívější zveřejnění výsledků hlasování odmítali.
11.05.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4837 článků)

Advokát Altner si stěžuje na užití počítačů při sčítání výsledků voleb

 
Advokát Zdeněk Altner, kterého si veřejnost spojuje především s dlouholetým sporem, který vede s ČSSD kvůli Lidovému domu, podal ústavní stížnost na používání počítačů při zpracovávání výsledků voleb. Podle něj zákon nezaručuje "dostatečně spolehlivou transparentní veřejnou kontrolu správnosti sčítání volebních hlasů". Podle advokáta by mělo být využívání počítačů při zpracovávání výsledků zakázáno.
28.05.2010 21:45 |

podobné články

ČSÚ: Způsob zpracování výsledků eurovoleb je specifický

 
Zpracování výsledků voleb v Česku obecně kombinuje to nejlepší z tradičních ručních metod zpracování s využitím moderních technologií. Tím je zajištěna transparentnost i zpětná kontrola celého procesu. Přesto má způsob zpracování výsledků voleb do Evropského parlamentu své zvláštnosti.
07.06.2024 07:30 |

podobné články

Český barman Jan Gründler: Díky svým drinkům objel svět!

 
Jen málo českých barmanů to v kariéře dotáhlo tak daleko jako Jan Gründler (30) z Loun. Nejprve s lahvemi házel doma na zahradě, pak se svou barmanskou show vystupoval na diskotékách. Postupně se naučil namíchat přes 200 koktejlů.
21.06.2009 07:10 |

podobné články

Trafiky, večerky i supermarkety: Startuje další vlna evidence tržeb

 
Firmy a podnikatelé ve velkoobchodu a maloobchodu musí ode dneška začít evidovat tržby. Podle vyjádření a údajů Finanční správy měla v úterý většina z nich, přes 112 tisíc, vyzvednuté autentizační údaje. Správa přitom tento týden snížila odhad, kolika podnikatelů se nová vlna EET týká. Původně odhadovala až 250 tisíc, nový odhad neuvedla. Elektronická evidence tržeb povinně začala loni 1. prosince pro hotely a restaurace.
01.03.2017 07:55 |

podobné články

Dramatické zdražování nekončí: Inflace příští rok bude přes 6 procent, odhaduje ministerstvo

 
Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad vývoje ekonomiky v letošním i příštím roce. Letos očekává růst hrubého domácího produktu o 2,5 procenta a příští rok o 4,1 procenta. Prognózu v úterý zveřejnilo ministerstvo. V posledních odhadech ze srpna úřad očekával letos růst ekonomiky o 3,2 procenta a příští rok o 4,2 procenta. MF zároveň uvedlo, že zrychlující se inflace se stává významným makroekonomickým problémem. Pro příští rok výrazně zvýšilo její odhad na 6,1 procenta, zatímco v srpnu počítalo s průměrnou inflací 3,5 procenta.
09.11.2021 14:30 |

podobné články

Evropská komise očekává v Česku výrazně vyšší inflaci, zlepšila odhad růstu

 
Evropská komise (EK) dnes mírně zvýšila odhad letošního růstu české ekonomiky, který však i přes zlepšené vyhlídky výrazně zaostane za průměrem celé Evropské unie. Naproti tomu inflace bude v Česku podle dnešního odhadu letos výrazně vyšší. V únoru komise počítala s hodnotou 9,3 procenta, nyní očekává 11,9 procenta. To je po Maďarsku druhý nejrychlejší růst cen z celé EU.
15.05.2023 14:05 |

podobné články