Článek

Lidé v postižených obcích stále shánějí řemeslníky

 
Zedníci, tesaři, klempíři, pokrývači, topenáři. To jsou profese, po nichž je největší poptávka v obcích poničených před patnácti dny tornádem. V centrech, která v každé obci jsou, uvítají však nabídku práce i zručných lidí, kteří sice nejsou profesionály v oboru, ale v řemesle se vyznají.
10.07.2021 04:30 |

podobné články

Podobné články

Domy v obcích postižených tornádem jdou k zemi

 
Stovky kubíků materiálu odvezených na skládky a k nepoznání proměněné vesnice. Jako pomyslné noty na buben začínají vypadat ulice v tornádem postižených obcích na Hodonínsku a Břeclavsku. Desítky domů jsou již stržené, další ještě k zemi půjdou.
02.07.2021 16:25 |

podobné články

Stebno na Lounsku po zničujícím vichru volá o pomoc: Potřebují tu řemeslníky i psychology

 
Řemeslníky, pomoc psychologů a právníků a materiál na opravu střech potřebují nyní lidé ve Stebně na Lounsku, které před týdnem zasáhl silný vítr a kroupy. Na místě dnes několik desítek dobrovolníků pomáhá s úklidem. Obava panuje z dešťů, střechy jsou zakryté zatím jen provizorně. Žádosti o státní dotaci z programu Živel vyplňují lidem úřednice v přístřešku na návsi zpustošené vichrem.
03.07.2021 13:30 |

podobné články

Chatujte s expertem: Poradí vám, jak na internetu najít nejlepší řemeslníky

 
Stavíte dům, ale nevíte, jak si z široké nabídky na internetu vybrat správného řemeslníky? Nebo si na stavbu potřebujete výhodně půjčit peníze? Na co si dát při online sjednávání služeb pozor a čeho se vyvarovat, se můžete právě teď zeptat experta v oblasti internetového podnikání Pavla Matouška (AAAPoptávka.cz).
07.09.2012 12:35 |

podobné články

Uděláme z vás řemeslníky, uprchlíci! Dlouhého komora by běžence poslala na „učňáky“

 
Češi nechtějí být řemeslníky. Hospodářská komora proto navrhuje, aby učební obory šli studovat uprchlíci. Podle škol to není problém, neboť kapacity pro ně jsou. Informuje o tom server Lidovky.cz.
21.09.2015 07:36 |

podobné články

Nenechte si spadnout střechu na hlavu. Jak poznat nepoctivé řemeslníky?

 
Zaplatili jste si řemeslníky na rekonstrukci nebo opravu domu a nejste spokojeni? Utekl vám dělník od rozdělané práce? Pozor, narazili jste na nepoctivce v oboru. Přinášíme sedm rad, jak podobným problémům předejít.
19.11.2015 19:25 |

podobné články

Předražený „póvl“, hodnotí Češi řemeslníky. Ti chtějí zvýšit ceny

 
Lidem už nestačí, aby řemeslník pouze odvedl svou práci, ale chtějí také rychlost, čistotu a kultivované vystupování. Zároveň až polovina všech lidí elektrikáři, instalatéry, zedníky a dalšími opraváři opovrhuje, protože je považují za nevzdělané a málo kultivované. Mezi samotnými řemeslníky zase převládá názor, že nejsou za svou práci dostatečně placeni.
27.09.2016 06:15 |

podobné články

Paranormální jevy vyděsily řemeslníky na Českolipsku: Poltergeist zase řádil!

 
V Nedamově na Českolipsku na řemeslníky, kteří opravovali tamní penzion, útočilo nářadí! Vedle jednoho z nich se dokonce zasekl kotouč z pily a došlo ke samovznícení jindy nehořlavých věcí. Co za tím stojí? Podle psychotroniků jde o poltergeista!
24.10.2016 06:45 |

podobné články

Čechům se nechce dělat rukama, vadí také směny. Obchody i pošta shánějí tisíce pracovníků

 
Situace v některých firmách začíná být kritická, protože chybějí lidé. Například Česká pošta nebo obchodní řetězce shánějí tisíce pracovníků a místa se nedaří obsadit ani po zvyšování platů. Lidé totiž stále méně touží po manuální práci nebo náročných směnách a poohlížejí se po práci v kanceláři. Kvůli nedostatku pracovníků tam totiž klesají kvalitativní nároky.
01.11.2017 05:55 |

podobné články

Demolice domů po tornádu: Cihly a krovy vyprodané, řemeslníky vyvažují zlatem

 
Lidé, kteří likvidují s ohromným úsilím následky tornáda, potřebují hlavně stavební materiál. Shánějí cihly, písek, cement, tašky, ale i krovy a další stavební materiál. Mnohé firmy pomáhají, jak se dá, některý materiál dávají až o 80 % levněji.
29.06.2021 16:00 |

podobné články

Hejtman Grolich: Kdo máte zdravé ruce, přijeďte pomoct řemeslníkům

 
Všichni dobrovolníci, kteří chtějí o víkendu přijet pomoct, jsou vítaní. Místní sice shánějí hlavně řemeslníky, potřeba jsou ale každé další ruce, vyzval po jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje v Podivíně hejtman Jan Grolich.
17.07.2021 10:30 |

podobné články

Lidé ve dvanácti obcích vybírají zastupitele, přišla asi půlka voličů

 
Lidé ve 12 obcích mají během dneška možnost zvolit své zastupitele. Ve většině z nich dorazila hlasovat zhruba polovina občanů. Volební místnosti jsou otevřené od 07:00 do 22:00, ihned poté začne sčítání a konečné výsledky zveřejní Český statistický úřad v neděli ráno. Dílčí komunální volby se konají několikrát za rok v obcích, kde se místní zastupitelstva z různých příčin rozpadla. Nejčastěji kvůli neshodám mezi zastupiteli a následné rezignaci části z nich, čímž se počet zastupitelů sníží pod zákonem povolený limit.
16.07.2016 22:10 |

podobné články

„Katastrofa a peklo.“ Hejtman Grolich promluvil o řádění tornáda, solidaritě i naději

 
V postižených obcích, kde ve čtvrtek řádilo ničivé tornádo, pokračuje odklízení trosek a sčítání škod. Lidé spoléhají na koordinaci pod velením jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL). Pro Blesk Zprávy v rozhovoru popsal, jak vypadaly jeho první chvíle po ničivém živlu i co vše je v postižených oblastech nyní potřeba a na co by lidé, kteří nabízejí pomoc, měli dát pozor. Řeč přišla i na hyeny, které zneužívají dobrotu lidí i v této situaci.
27.06.2021 05:15 |

podobné články

Soňa po mrtvici roznáší letáky, popsala problémy postižených v práci. Kolik přispívá stát?

 
Soně se po druhém porodu změnil svět, brzy po příchodu dítěte totiž utrpěla mozkovou mrtvici. Je tomu už deset let a stále zcela neovládá svaly a prsty a mívá problémy s krátkodobou pamětí. Nyní se řadí mezi milion zdravotně postižených osob v Česku a naštěstí také mezi 62 tisíc z nich, kteří mají práci v chráněném trhu práce. Její příběh, ale i úskalí a pozitiva kolem zaměstnávání zdravotně postižených nám popsal i její zaměstnavatel.
18.07.2021 05:30 |

podobné články

Zraněných při odklízení trosek jsou desítky: Hejtman o lazaretech v obcích, pomoci i vděku

 
V obcích zasažených tornádem rostou improvizované polní ošetřovny. Na místě totiž při odklízení následků živelné pohromy přibývá zraněných. I když hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) žádal v neděli dobrovolníky, aby do postižených oblastí nejezdili, prosba platila jen v daný okamžik. Pomoc bude podle podle hejtmana potřeba i v příštích dnech. Blesk Zprávám také řekl, že pokud lidé chtějí něco poslat, mají své dary koordinovat s krizovými štáby.
28.06.2021 05:05 |

podobné články

Ve 14 obcích budou dnes voliči vybírat své obecní zastupitele

 
Ve 14 obcích půjdou v sobotu občané volit své komunální zastupitele. Nové volby v těchto obcích vyhlásilo ministerstvo vnitra, a to hlavně proto, že se tamní zastupitelstva rozpadla. Jak uvedl Český statistický úřad, o celkem 92 mandátů v těchto 14 zastupitelstvech se uchází dohromady 209 platných kandidátů.
14.07.2012 06:05 |

podobné články

V šesti nových obcích šli obyvatelé volit úplně poprvé. Výsledky nových voleb do zastupitelstev 10 obcí

 
V sobotu se konaly komunální volby. V deseti obcích se volilo do tamních zastupitelstev. Nejrychleji byly hlasy sečteny v Mladecku. Nejvyšší volební účast byla v Luboměři pod Strážnou. V šesti obcích, které vznikly počátkem tohoto roku na bývalém území vojenských újezdů, šli občané k obecním volbám poprvé.
17.01.2016 09:15 |

podobné články

MŽP spouští slibovaný program na boj se suchem za 300 milionů. Peníze půjdou na zdroje pitné vody v obcích

 
Ministerstvo životního prostředí nepolevuje v boji proti suchu. Po podpoře projektů řešících rekonstrukce úpraven vody a propojování vodárenských soustav, chytré hospodaření s vodou v obcích a zadržení vody v krajině přírodě blízkými opatřeními vyhlašuje MŽP program zaměřený na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. V praxi to znamená dotace na nové i průzkumné vrty řešící zdroje pitné vody v obcích, včetně jejich napojení na vodovodní řady.
12.07.2016 21:25 |

podobné články

Český statistický úřad: Ve třech obcích vybrali v sobotu nové zastupitele

 
Voliči šli do volebních místností v obcích Kostelní Radouň na Jindřichohradecku, Žíšov na Táborsku a v obci Bernardov na Kutnohorsku. Počet zastupitelů klesl v těchto obcích pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O celkem 19 mandátů se ucházelo 35 kandidátů.
21.06.2020 11:15 |

podobné články

Český statistický úřad: Ve čtyřech obcích voliči vybrali nové zastupitele

 
V obcích Lážovice na Berounsku, Vracovice na Znojemsku, Bynovec na Děčínsku a Vražkov na Litoměřicku zvolili v sobotu nová zastupitelstva. Počet zastupitelů v těchto obcích klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 26 mandátů se v nových volbách ucházelo 64 platných kandidátů.
13.12.2020 08:50 |

podobné články