Článek

Lidé si mohou připlatit za konkrétního lékaře, nemocnice jsou ale zdrženlivé

 
Počínaje červnem mohou české nemocnice pacientům umožnit připlatit si od 5 do 15 tisíc korun za výběr konkrétního lékaře. Podle prvních informací se ale nemocniční zařízení stavějí k novince zatím spíše zdrženlivě. Provádějí analýzy, zjišťují případný zájem pacientů a čekají na výsledky jiných zařízení.
01.06.2012 15:30 |

podobné články

Podobné články

Za vybraného lékaře si lidé mohou připlatit už od června

 
Za ošetření u vybraného lékaře si mohou lidé připlatit už od června. Ministerstvo zdravotnictví dokončilo ceník, v němž stanovilo sazby od 5 000 do 15 000 korun. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň. Podle něj bude zřejmě největší zájem o připlácení za porodníky.
03.05.2012 17:30 |

podobné články

Za výběr lékaře zaplatí lidé od června 5 až 15 tisíc korun

 
Lidé si budou moci od června připlatit za výběr konkrétního lékaře. Ministerstvo zdravotnictví již dokončilo ceník, v němž se ceny za jednotlivé lékaře pohybují od pěti do patnácti tisíc korun.
03.05.2012 18:40 |

podobné články

Hegerova novinka se neujala, připlácení za výběr lékaře nemocnice neumožňují

 
Je to již přes tři měsíce, kdy vešel v platnost metodický pokyn ministerstva zdravotnictví, který nemocnicím umožňuje nechat pacienty, aby si připlatili za výběr konkrétního lékaře, který provede určitý zákrok. Většina nemocničních zařízení se už v červnu vyjadřovala k této novince spíše zdrženlivě, názor nezměnila ani po čtvrt roce.
21.09.2012 08:55 |

podobné články

Platba za lékaře? Ministerstvo chce legalizovat šedou ekonomiku

 
Brzy budeme mít možnost připlatit si za konkrétního lékaře. Stát by to mělo až 15 tisíc korun. Právník Platformy zdravotních pojištěnců Ondřej Dostál, který mimo jiné usiluje o větší otevřenost a transparentnost pojišťoven, je přesvědčen, že nadstandard je legalizovaná praxe šedé ekonomiky.
30.04.2012 21:55 |

podobné články

Reakce na schválení reforem jsou zdrženlivé, ministr komunikuje málo

 
Reakce zdravotnické veřejnosti a pojišťoven na dnešní schválení tří reformních norem vládou jsou zdrženlivé. Nikdo z oslovených, s výjimkou legislativního náměstka ministerstva zdravotnictví Martina Plíška, nevěděl, jaké znění ministr Leoš Heger (TOP 09) kabinetu dal.
29.06.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1274 článků)

Připlatit si za výběr lékaře? Nemocnice se k tomu chystají od června

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger nechá placení za výběr lékaře zlegalizovat už od května. Některé nemocnice se chystají tuto novinku přijmout hned měsíc poté. Částky mohou být od pěti do 15 tisíc.
28.04.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1274 článků)

Skoro nikdo to nechce. Tak dopadla možnost připlatit si v nemocnici

 
Zavedení zdravotnických nadstandardů se zatím příliš neuchytilo. S odstupem několika měsíců se totiž jeví, že o výběr lékaře za příplatek není téměř zájem. Pokud nadstandard, tak především možnost připlatit si za soukromí na pokoji a za lepší nitrooční čočky.
20.03.2013 07:45 |

podobné články

Zarámovaná placenta na památku i další dítě u porodu: Za co si můžete připlatit?

 
Porod do vody, přítomnost sestry či kamarádky u porodu nebo dokonce otisk placenty. Za to všechno si už mohou ženy v českých porodnicích připlatit. Podle přednosty jihlavské porodnice Aleše Roztočila je dokonce stále častější, že matky chtějí mít u porodu i malé dítě, které má sledovat příchod jejich mladšího sourozence na svět. Navíc placentu si řada z nich chce odnést domů, aby si ji mohla sníst.
13.10.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Roztočil (13 článků)

Strašák jménem rakovina prsu

 
Neúprosné statistiky dokazují, že zhruba každá devátá žena onemocní rakovinou prsu. Právě karcinom prsu bývá nejčastější příčinou úmrtí žen mezi čtyřicátým až šedesátým rokem života. Pravidelné samovyšetřování a včasné kontroly prsů u lékaře mohou odvrátit to nejhorší. Léčba, která je zahájená včas, bývá ve většině případů úspěšná. Příznaků, jak rozeznat hrozící nebezpečí existuje celá řada. Rozhodně se nevyplatí je ignorovat. Zhoubné a nezhoubné nádory Tento strašák názvem rakovina prsu zahrnuje velké množství zhoubných i nezhoubných nádorů. Ty se mohou lišit jak svým chováním, tak prognózou. Zanedbaný a neléčený nádor se pozvolna zvětšuje a napadá spádové lymfatické uzliny. Najdete je většinou v podpažní jamce na stejné straně. Hbitě zakládá další ložiska. Nazývají se metastázy a mohou být v  plících, játrech, mozku či kostech. Poslední stádium končí smrtí nemocné ženy. Proto je velmi – velmi důležité pravidelné samovyšetřování prsou a zvýšená pozornost vůči všem projevům. Cokoliv se vám zdá podezřelé – nepodceňujte to! Není žádná hanba, při klasické prohlídce u lékaře požádat o kontrolu prsou. Včasné odhalení může takové ženě zachránit život. Podezřelé příznaky Pokud si nahmatáte bulku, neváhejte navštívit lékaře. Všímejte si, zda se vám nešupinatí bradavky. Nic z bradavky nevytéká. Zvětšení mízní uzliny, zvětšení prsu, vtažená kůže bradavky, citlivé podpaží, neobjasněné bolesti zad – i toto může být příznak. Neobjasněné bolesti hlavy. Příznaků může být samozřejmě více a je důležité nepodcenit vlastní intuici. Zvlášť, když v rodině někdo tuto nemoc má. Pravidelné lékařské prohlídky od 40 let a vyšetřování prsou, by mělo být pro vás samozřejmostí. Stejně, jako navštěvujete kadeřnici či pedikérku je důležité navštěvovat pravidelné gynekologické prohlídky a vyšetřování prsou. V ordinaci vám sestřička či lékař mohou ukázat, jak se samovyšetřování provádí a na co se zaměřit. Příspěvek Strašák jménem rakovina prsu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.07.2015 08:40 |

podobné články

Chcete nadstandardy? Nemocnice je stále ještě mohou nabízet

 
Dokud nevyjde zákaz nadstandardů ve Sbírce zákonů, mohou je nemocnice dál poskytovat a pacienti si za ně připlatit. Právu to sdělil náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek (TOP 09). Reagoval tak na situaci, že některé nemocnice již přestaly lepší čočky, lehčí sádry či nadstandardní očkování poskytovat.
01.08.2013 04:05 |

podobné články

Senátorka ČSSD: Platba za konkrétního lékaře je pravicový extremismus

 
Senátorka ČSSD a viceprezidentka Svazu pacientů ČR Alena Gajdůšková v úterý ostře zkritizovala novinku, jež zavedlo ministerstvo zdravotnictví. Tu, která umožňuje pacientovi vybrat lékaře, který ho bude operovat, přičemž čím větší kapacita na operačním sále bude, tím hlouběji sáhne pacient do peněženky. Mnohé nemocnice již vydaly ceníky, operace od primáře tak má vyjít zhruba na 15 tisíc korun.
29.05.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (240 článků)

Senátorka ČSSD: Platba za konkrétního lékaře je pravicový extremismus

 
Senátorka ČSSD a viceprezidentka Svazu pacientů ČR Alena Gajdůšková v úterý ostře zkritizovala novinku, jež zavedlo ministerstvo zdravotnictví. Tu, která umožňuje pacientovi vybrat lékaře, který ho bude operovat, přičemž čím větší kapacita na operačním sále bude, tím hlouběji sáhne pacient do peněženky. Mnohé nemocnice již vydaly ceníky, operace od primáře tak má vyjít zhruba na 15 tisíc korun.
29.05.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (240 článků)

Chcete si připlatit nadstandard? Připravte se na chaos, všude platí jiné počty

 
Pacienti ani dva roky od zrušení vyhlášky o tzv. nadstandardech Ústavním soudem nevědí, za jaké služby či zákroky si v nemocnicích musejí připlatit a co standardně pokrývá zdravotní pojištění. Sjednocující zákon stále chybí. Jasno v tom ale nemají ani lékaři a zdravotnická zařízení.
07.07.2015 19:11 |

podobné články

V nadstandardu toho moc nebude. Ministerstvo se bojí Ústavního soudu

 
Od nového roku si pacienti budou moct připlatit za nadstandardní výkony či materiály. Seznam toho, na co si bude možné připlatit, bude však zatím poměrně krátký. Ministerstvo zdravotnictví nechce na jedné straně příliš vylekat občany a na straně druhé nechce riskovat odmítavé stanovisko Ústavního soudu, který se bude zavedením nadstandardu ve zdravotnictví také zabývat.
21.11.2011 08:10 |

podobné články

Chcete dýchat čerstvý vzduch? Na letišti v Caracasu si budete muset připlatit

 
Skutečně neobvyklý poplatek si pro cestující připravilo letiště ve Venezuele. Na největším mezinárodním dopravním uzlu v zemi si cestující budou muset připlatit celých 127 bolívarů (v přepočtu zhruba 400 korun) za dýchání čerstvého vzduchu.
11.07.2014 16:15 |

podobné články

Za lepšího chirurga si prý pacienti připlatí maximálně deset tisíc

 
Termín nadstandardní péče se pomalu uvádí do praxe a nemocnice už sestavují ceníky. Jako prví nechala veřejnost nahlédnout do svých cen Fakultní nemocnice v Brně. Od dubna si v této nemocnici budou moci pacienti připlatit za zručnějšího operatéra či lepšího lékaře.
11.01.2012 22:40 |

podobné články

Ředitelka nemocnice si najala agenturu, aby jí sehnala lékaře

 
Fakultní nemocnice Plzeň sháněla nové lékaře pomocí inzerátů. Příliš ale neuspěla. Ředitelka Jaroslava Kunová si kvůli tomu najala agenty z personálních agentur, kteří shánějí náhradní lékaře v jiných zdravotnických zařízeních.
10.02.2011 09:30 |

podobné články

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Chcete operaci od primáře? Za 15 tisíc

 
Pokud si budete chtít zvolit konkrétního lékaře, budete muset zaplatit. Ministr zdravotnictví Leoš Heger již dokončil ceník – za primáře 15 tisíc, za ostatní lékaře do pěti tisíc korun.
24.05.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1274 článků)