Článek

Lidé se budou bát a nepříjdou k volbám. Nebo na demonstraci... Konečná tuší cíl vlády

 
„Třikrát vládní věrchušky za třicet let selhaly ve svých rozhodováních. Zásadně selhaly. Ať to bylo v době, kdy nás rozdělovaly (Československo), kdy jsme vstupovali do NATO nebo kdy byla přijímána Lisabonská smlouva.“ I to zaznělo na akci v Českých Budějovicích. Hlavním hostem byla europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Večerem provázel zakladatel vysoké školy Lubomír Pána. Na akci nechyběl například ani přímý účastník Pražského povstání 97letý Stanislav Vodsloň.
31.10.2023 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)
Podobné články

„Pos*rové, neutečete!“ Konečná před Fialovým sídlem vše sečetla

 
Stovky odborářů a odborářek se dnes dopoledne vypravily z pražské Letné v průvodu k sídlu vlády, aby před ním protestovali proti zvyšování důchodového věku na 68 let, důchodové reformě a nové emisní normě Euro 7. Na demonstraci pohovořili mimo jiné europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) i někdejší premiér a prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO). „Jste poserové a dneska jste to potvrdili. Ale věčně před občany utíkat nemůžete,“ vzkázala Konečná Fialově vládě.
29.03.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků) , Kateřina Konečná (485 článků)

Volby: Babiš a SPD jsou silnější, než se zdá. Ale někdo to podělal

 
Jak je známo, volby nerozhodují jen ti, kdo k volbám přijdou, ale také ti, kdo k nim nepřijdou. Právě na ně se zaměřil statistik a demograf Michal Škop. „Mnozí voliči Babiše, ČSSD nebo KSČM z 2017 k těmto krajským volbám prostě nepřišli,“ říká vystudovaný matematik, problém tedy není ani tak v tom, že by voliči od ANO a dalších vládních stran odešli, ale k volbám se jim zřejmě nechtělo. A objevila se i další zjištění, volby v krajích zajímaly například mnohem více voliče Jiřího Drahoše než prezidenta Zemana. A kdo má nejdisciplinovanější voliče? Vypadá to na ODS a lidovce.
07.10.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Ať lidé účty za plyn posílají do Moskvy? Odpověď hodná státníka. Konečná ve varu

 
„Lidé dávají najevo, že se jim nelíbí kroky Fialovy vlády. Nevěří prohlášením ať už premiéra nebo ministrů v této vládě,“ říká k protivládním demonstracím europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a mluví o podobných akcích v dalších evropských městech. Vysvětlila také, jak vidí postoj prezidenta Zemana. Vyjádřila se k volbám v ČR i k těm, které se nedávno konaly v Itálii. Přečtěte si také, v čem je podle ní Markéta Pekarová Adamová zdatnou nástupkyní Miroslava Kalouska.
03.10.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7815 článků) , Kateřina Konečná (485 článků) , Miroslava Adamová (24 článků)

Ať lidé účty za plyn posílají do Moskvy? Odpověď hodná státníka. Konečná ve varu

 
„Lidé dávají najevo, že se jim nelíbí kroky Fialovy vlády. Nevěří prohlášením ať už premiéra nebo ministrů v této vládě,“ říká k protivládním demonstracím europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a mluví o podobných akcích v dalších evropských městech. Vysvětlila také, jak vidí postoj prezidenta Zemana. Vyjádřila se k volbám v ČR i k těm, které se nedávno konaly v Itálii. Přečtěte si také, v čem je podle ní Markéta Pekarová Adamová zdatnou nástupkyní Miroslava Kalouska.
03.10.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7815 článků) , Kateřina Konečná (485 článků) , Miroslava Adamová (24 článků)

EU Parlament podpořil závazný cíl růstu obnovitelných zdrojů i snižování emisí do roku 2030

 
Europoslanci dnes podpořili potřebu pevně stanoveného cíle pro další růst obnovitelných zdrojů alespoň o 30 procent do roku 2030. Jde o jasnou zprávu, že podporují navýšení množství čisté energie z větrných, solárních nebo biomasových zdrojů. Oproti návrhu Evropské komise navrhli europoslanci cíl pro EU28 o tři procenta vyšší, současně zdůraznili potřebu, aby byl cíl realizován přes jasné politiky členských států. Vedle závazku navyšování podílu zelené energetiky podpořili také cíl pro snižování emisí (40 procent do roku 2030) a zvyšování energetické efektivity (na 40 procent do roku 2030).
05.02.2014 18:00 |

podobné články

Nečas tepal do odborů: Stávka nemá cíl, škrty budou!

 
Mám pochopení, že lidé ve svobodné zemi vyjádří svůj názor, ale středeční stávka odborů kvůli vládním škrtům nemá cíl. V nedělních Otázkách Václava Moravce to uvedl předseda vlády Petr Nečas (ODS) s tím, že se jedná o demonstraci pro demonstraci.
05.12.2010 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Konečná po demonstraci: Nepěkné věci o Pekarové i Prouzovi. Ukáže se Fiala někdy jako chlap?

 
„Místo toho, aby novináři informovali o tom, co bylo řečeno, všímali si, kdo měl co na sobě,“ říká v souvislosti s demonstrací před úřadem vlády europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „Proč vláda nevyužije zákon o cenách?“ ptá se pak v souvislosti s drahými potravinami a vysvětluje, proč podle ní nefunguje konkurence. Dostala se i k návštěvě čínského prezidenta v Moskvě a řekla, čeho se dle jejího mínění USA bojí. Nevynechala ani Markétu Pekarovou Adamovou a její cestu na Tchaiwan. Připomněla i bombardování Jugoslávie.
01.04.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)

Konečná strašila Nečase: Budeme muset na vás použít paragraf! To abyste sem přišel

 
Komunistka Kateřina Konečná se dnes pěkně rozzlobila na premiéra Petra Nečase. Předseda vlády se totiž omluvil i z odpoledních interpelací. „Asi budeme muset použít paragraf 36 Ústavy a přijmout usnesení, abyste milostivě sněmovnu ve čtvrtek navštívil. To, co předvádíte, je totiž vrcholem nevkusu,“ hřímala za sněmovním pultíkem Konečná. Nečas a ani jeho ministři totiž nebyli ve sněmovně již dopoledne, takže se projednala jen jedna interpelace a poté byla ve sněmovně pauza.
08.11.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků) , Kateřina Konečná (485 článků)

Komunistka Konečná: Pane Zemane, Gross a Tvrdík byli odborníci?

 
Poslankyně KSČM Kateřina Konečná připomíná na Facebooku ministry Zemanovy vlády Stanislava Grosse a Jaroslava Tvrdíka. Ptá, zda tyto dva politiky bylo někdy možné považovat za odborníky na vnitro či obranu. Konečná připomíná Zemanův tehdejší výběr ministrů v souvislosti s jeho dnešním požadavkem na odbornost ministrů.
10.12.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (799 článků) , Kateřina Konečná (485 článků)

Europoslanci probírali se Sobotkou stanovisko Česka k Brexitu. Konečná poté prozradila důležitou informaci

 
Europoslanci Kateřina Konečná (KSČM), Pavel Telička (ANO) a Miroslav Poche (ČSSD) debatovali o tom, co bude Brexit znamenat pro Česko. V pátek se sešla většina českých europoslanců s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a diskutovali o stanovisku Česka k Brexitu. Konečná ocenila Sobotkovu výzvu, aby o Brexitu konečně nerozhodovali úředníci, ale politici. Telička volání komunistky po potlačení vlivu Evropské komise mírnil.
14.10.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků) , Kateřina Konečná (485 článků) , Miroslav Poche (168 článků)

Zakázané geneticky upravené potraviny na českém trhu, vyšší ceny... Kateřina Konečná vytahuje na světlo, co prý stále nebylo řečeno ke smlouvě CETA

 
ROZHOVOR Máslo za 70 korun? „Rozumím lidem, že se bojí. Je před Vánocemi a ženy řeší, z čeho budou péct,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná. Zároveň ale poukazuje na daleko horší průšvih, který je medializován o poznání méně. Jde o smlouvu CETA, která prošla českým parlamentem. „Doufám, že v Belgii se najdou odvážní poslanci, kteří ji nepřijmou a tím pádem spadne pod stůl. Pokud to tak nebude, poneseme si ji následující desetiletí v kvalitě potravin i v cenách potravin,“ varuje. Konečná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentuje příslib, že na testování dvojí kvality potravin uvolní EU milion eur z letošního rozpočtu.
16.09.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)

„Petříček vyvolává skrytou válku s Ruskem“. Konečná prozradila Witowské, jaké sprosťárny jí kvůli Sputniku lidé píšou

 
Problémy s nedostatkem vakcíny proti covidu-19 by mohla vyřešit ruská vakcína Sputnik V. Ta má podle agentury Reuters účinnost přes 90 procent, v Evropské unii ale nemá zatím registraci. Komunisté požadují, aby ji Česko koupilo i bez ní. „Petříček ale vyvolává s Ruskem skrytou válku,“ zlobila se v pořadu Interview na ČT24 europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které jsme měli postupovat jako Maďarsko. „Chci co nejvíc vakcín do České republiky,“ reagovala na dotaz moderátorky Světlany Witowské, která namítala, že tato vakcína neprošla standardním schvalovacím procesem. Konečná také kritizovala premiéra, že nerespektuje podmínky KSČM. Sama by proto hlasovala pro ukončení toleranční dohody s hnutím ANO.
02.02.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (439 článků) , Kateřina Konečná (485 článků) , Sam Sam (722 článků)

Hitparáda profláklých tváří. V čem Miroslava Němcová drhne? Politologové rozebírají demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

 
POLITOLOGOVÉ Demonstrace proti mocenskému bloku Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi v řadě měst i protesty při návštěvách vlády v regionech dokazují, že obavy z nástupu autoritářské vlády Andreje Babiše spojené s komunisty ve společnosti neoslabují. A podle politologů se dá očekávat, že po klidnějším prázdninovém létě budou na podzim, vzhledem ke komunálním a senátním volbám, ještě gradovat. „Přibude jich začátkem září, protože celá řada happeningů, protestů a demonstrací se bude vztahovat k podzimním volbám. Už nyní se na nich začínají prezentovat politici z pravostředového světa,“ poukázal na účast některých opozičních politiků na jedné z největších demonstrací, která se uskutečnila minulý týden v Praze, politolog Jan Kubáček.
11.06.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků) , Miroslava Němcová (1777 článků) , Jan Zeman (532 článků)

EU koupí covid vakcíny. Loupež! varuje Konečná. Prý to jde sedmkrát levněji

 
ROZHOVOR „Loupež na občanech za bílého dne!“ upozorňuje k nákupu vakcín od společnosti Pfizer europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). A sdělila svůj pohled na vakcíny například z Číny nebo z Ruska. Rozebrala, co si myslí o opatřeních proti koronaviru. A rázně se vyjádřila na adresu Václava Klause st. Padla slova „sebestředné bezohledné individuum“. Vrátila se ještě k výročí 17. listopadu. „Zatímco z úzké skupinky lidí se stali multimiliardáři, milion lidí je v pásmu chudoby a dvě třetiny nedosáhnou na průměrný plat, takže reálně vyžívají s částkami kolem dvaceti tisíc čistého za měsíc,“ říká Konečná k „benefitům listopadového převratu“.
21.11.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Kateřina Konečná (485 článků)

Konečná: Nejste miliardář či tunelář? Volte Josefa Skálu na Hrad

 
Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná je přesvědčená, že někdejší komunistický místopředseda Josef Skála je nejlepší volbou v budoucí prezidentské volbě. „Zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak vám jednoznačně – nejste-li miliardář nebo tunelář – musí vyjít jako nejlepší volba,“ má jasno Konečná.
02.02.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)

Konečná: Ano, členství v NATO stále nepovažuji za výhodné

 
Šéfka komunistů Kateřina Konečná zodpověděla na stránkách ParlamentníchListů.cz několik dotazů čtenářů. Zajímalo je nejen, zda si europoslankyně Konečná v kontextu současných událostí stále myslí, že členství ČR v NATO a EU nepřináší nic pozitivního, nebo to, proč strana vyslala do prezidentského klání o Hrad právě Josefa Skálu. A nejen to.
23.03.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)

Sobotka: Druhý penzijní pilíř zrušíme, lidé o peníze nepřijdou

 
Opoziční ČSSD v případě volebního vítězství zruší druhý pilíř penzijního systému, avšak lidé, kteří se mezitím penzijním fondům upíší, o peníze nepřijdou, řekl dnes v Olomouci předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj je o druhý pilíř penzijního pojištění malý zájem, takže jeho budoucí zrušení nebude složité a vláda by poté měla soustředit síly na stabilizaci průběžného státního pilíře financování penzí. 
20.05.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Slovenské volby. Varování. Konečná tuší, co se dělo na sítích. Závan z USA?

 
O levicové koalici, o setkání v Brně i o případu nemocného Martínka mluvila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Rozebrala některé „vládní“ investice a například k nákupu stíhaček F-35 říká: „Opět se ukazuje, koho tato vláda poslouchá a kdo jí dává rozkazy.“ V souvislosti s volbami na Slovensku upozornila na vliv sociálních sítí, poslala vzkaz Slovákům a zmínila i naši vládu.
02.10.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)

Předsedkyně komunistů Konečná: Proti vládě se staví už i ti, kteří by jí měli být nakloněni

 
Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná zveřejnila na facebooku další video s názvem Bez obalu. Tentokrát o tom, proč nevystoupila na sobotní demonstraci na Václavském náměstí. Důvod byl prostý, organizátoři ji mezi řečníky nezařadili. Pozvala své sledující na další demonstraci, v sobotu 17. září. A závěrem vyzvala vládu k demisi.
08.09.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (485 článků)