Článek

Lichvář Drak a jeho manželka zmizeli: Zřejmě je někdo zavraždil!

 
Zoufalství a beznaděj prožívá už více než týden dcera manželů Zbigniewa (66) a Jarmily (58) Muszańských z Bohumína, po kterých se slehla zem. Rozhořčena je také z přístupu policistů, kteří zmizení postarších manželů šetří pouze na okresní úrovni, byť nevylučují likvidační vraždu či únos.
09.03.2013 07:40 |

podobné články

Podobné články

Lichvář Drak zmizel i s manželkou: Únos?! Vražda?!

 
Obrovská muka prožívá rodina Zbigniewa (66) a Jarmily (58) Muszańských z Bohumína. Postarší manželé zmizeli beze stopy a vše nasvědčuje tomu, že se stali terčem únosu a likvidační vraždy. Důvodem jsou zřejmě peníze, kterými se muž přezdívaný Drak vůbec netajil.
07.03.2013 09:20 |

podobné články

Jan Ziegler: Okamurovec Kohoutek není lichvář, on je zločinný lichvář

 
Obrovský skandál je venku, člen Strany přímé demokracie a poslanec Jiří Kohoutek posílal chudáky do exekuce. Člověk si půjčil třeba 5000 Kč, ovšem vrátit musel třeba i přes 70 000 Kč, což je lichva jak vyšitá.
17.01.2018 11:50 |

podobné články

Pohřeb popraveného podnikatele DRAKA a jeho ženy: Nad rakví stál obří drak

 
U rakví brutálně zavražděného podnikatele z Bohumína a jeho ženy držel čestnou stráž obří dřevěný drak. Byl v tom kus symboliky. Zbigniew Muszanski draky miloval, okolí mu podle toho i přezdívalo - DRAK. Rozloučit se s ním dnes přišly dvě stovky lidí. Z Česka i zahraničí.
21.03.2013 18:15 |

podobné články

Drama v likérce Drak: Zatkli výrobce Tuzemáku! Mohl zabít tisíce lidí! Distributor uniká!

 
Metanolová aféra pokračuje. Policie včera zatkla majitele likérky Drak Pavla Čanigu (42) a na jeho spolupracovníka Roberta Sedlaříka (38) vydala zatykač. Ten je šéfem firmy Verdana, která výhradně distribuovala Tuzemák likérky Drak. Ve skladu Verdany bylo objeveno takové množství pančovaného Tuzemáku s 50procentním obsahem metanolu, že by mohlo zabít tisíce lidí!
18.10.2012 12:10 |

podobné články

VIDEO Drama v likérce Drak: Zatkli výrobce Tuzemáku! Mohl zabít tisíce lidí! Distributor uniká!

 
Metanolová aféra pokračuje. Policie včera zatkla majitele likérky Drak Pavla Čanigu (42) a na jeho spolupracovníka Roberta Sedlaříka (38) vydala zatykač. Ten je šéfem firmy Verdana, která výhradně distribuovala Tuzemák likérky Drak. Ve skladu Verdany bylo objeveno takové množství pančovaného Tuzemáku s 50procentním obsahem metanolu, že by mohlo zabít tisíce lidí!
18.10.2012 15:50 |

podobné články

Lichvář Drak zmizel i s manželkou! Zoufalá dcera prosí: Najděte mé rodiče!

 
Každý den je více a více krutější pro rodinu Zbigniewa (66) a Jarmily (58) Muszańských z Bohumína. Zřejmě se stali oběťmi zločinců (Blesk informoval). Od jejich zmizení už uplynulo dvanáct dní a naděje, že se najdou živí, je mizivá.
11.03.2013 07:20 |

podobné články

VELKÉ PÁTRÁNÍ: Krásná Nikola a její kamarádi záhadně zmizeli!

 
Kam zmizeli? Policie už od úterka pátrá po trojici mladých lidí z Teplic, kteří zmizeli na začátku ledna při cestě do Velké Británie. Poslední informace o nich rodiče měli, když čekali na trajekt. Od té chvíle o sobě nedali vědět, nemají dostupné telefony a nikdo neví, co se s nimi stalo.
08.01.2015 11:46 |

podobné články

Zavraždil kamaráda a týden žil s jeho mrtvolou: Pak zavraždil druhého, který si toho všiml

 
V opilosti se pohádal se svým kamarádem a zavraždil ho. O týden později, když do bytu na pražském Proseku přišel jejich společný známý a všiml si toho, zavraždil i jeho. Policie obě těla objevila v pátek ráno. Na místě zadržela Slováka, který se k činu přiznal.
28.03.2015 15:05 |

podobné články

Redaktor knihy Bílej kůň, žlutej drak se s autorkou Lan Pham Thi nikdy nesetkal

 
Ve čtvrtečním vydání literární přílohy Práva Salon se objevila spekulace, že za autorkou vítěze Literární ceny Knižního klubu novely Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi se skrývá někdo jiný. Odpovědný redaktor knihy Jindřich Jůzl v rozhovoru Právu říká, že by takovou záměnu bylo možné provést.
02.10.2009 12:00 |

podobné články

Příběhy pejsků z útulků: Drak je veselý mazel!

 
Kříženec Drak je hodný, mazlivý a veselý psík. Přesto ho někdo uvázal u stromu a ponechal ho tam bez jídla a pití osudu.
07.06.2011 12:10 |

podobné články

Poslední VIDEOrozhovor s majitelem Likérky Drak před zatčením: My nic, někdo nám škodí

 
Policisté zadrželi majitele a jedntele Likérky Drak Pavla Čanigu. Likérka je spojována s metanolovou aférou. V úterý totiž celníci objevili sklad, ve kterém byly tisíce lahví opatřené etiketou Draku.
17.10.2012 08:50 |

podobné články

Dva roky říkám celníkům, že naše lahve padělají. A nic, nadává šéf likérky Drak

 
Pavel Čaniga, jednatel likérky z Chvalčově, získal v posledních dnech přezdívku „pan Drak“. Policie jej obvinila kvůli metanolovým otravám z alkoholu prodávaného v láhvích s vinětami jeho firmy. On však vehementně dokazuje, že se jedná o padělky.
26.10.2012 08:35 |

podobné články

Majitel Likérky Drak osvobozen!: V pančování prý »nejel«

 
Majitel Likérky Drak Petr Čaniga už není trestně stíhaný. Prý o výrobě jedovatého alkoholu, který doposud zabil 33 lidí, nevěděl. Státní zástupce Roman Kafka proto stopnul jeho stíhání, ovšem nevyloučil, že by Čaniga mohl obvinění čelit znovu.
13.11.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kafka (4 články)

Drak a jeho žena dostali ránu jistoty do spánku: Vrahy by nezastavily ani děti

 
Manželé Zbigniew zvaný Drak (†66) a Jarmila (†58) Muszańští z Bohumína byli v garáži popraveni, každý nejméně dvěma ranami jistoty do spánku. Obrovské štěstí měla vnoučata, která v ten den měli manželé hlídat. Podle kriminalistů by se vrazi neštítili odstranit i je.
15.04.2013 22:25 |

podobné články

V Antarktidě mezi ledovými krami uvázla ruská loď plná cestujcích. Pomoc je na cestě

 
Ruská loď se 74 australskými a dalšími vědci, turisty a členy posádky na palubě zůstává od Štědrého dne uvězněná mezi ledovými krami v oblasti Antarktidy. K plavidlu se ale již blíží čínský ledoborec Sněžný drak, který je jedním ze tří ledoborců, jež byly vyslány na pomoc. Sněžný drak se potýká se značně tlustým ledem, který jeho postup zpomaluje, od ruské lodi byl však dnes odpoledne SEČ již na dohled a setkat by se s ní měl v sobotu nad ránem SEČ. 
27.12.2013 11:42 |

podobné články

Šéf likérky Drak Čaniga: Čuměl jsem na to jak zjara!

 
Dalším dnem dnes pokračovalo stání ve věci metanolové kauzy u Krajského soudu ve Zlíně. Během jednání vypovídal jako svědek i majitel likérky Drak Pavel Čaniga, podle kterého nepocházelo dvanáct tisíc otrávených lahví rumu a vodky z jeho závodu!
10.03.2014 19:30 |

podobné články

Okradli stát o 1,3 miliardy: Šéfovi likérky Drak hrozí kriminál!

 
Jednatel likérky Drak Pavel Č. (46) před čtyřmi lety nabízel milion tomu, kdo odhalí falešné etikety na »jeho« alkoholu. Dnes mu hrozí až 13 let vězení za výrobu nelegálního alkoholu.
29.11.2016 08:30 |

podobné články

Lan Pham Thi: V Asii je drak symbolem štěstí a bohatství

 
Vietnamka Lan Pham Thi získala za svou prózu Bílej kůň, žlutej drak cenu Knižního klubu. Mladá spisovatelka ve své povídce přibližuje život vietnamské komunity v českém prostředí a také kulturu své rodné země v podobě legendy.
04.09.2009 10:30 |

podobné články

Kniha Bílej kůň, žlutej drak - záměrná mystifikace nebo reklama

 
Mystifikace i používání pseudonymů nejsou v literatuře ničím neobvyklým, a z tohoto hlediska není otázka autorství prózy Bílej kůň, žlutej drak, s nímž měla v soutěži zvítězit Lan Pham Thi, za niž se vydává Jan Cempírek, nijak mimořádná.
04.12.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cempírek (6 článků)