Článek

Liberální institut: Nejliberálnějšími senátory jsou Ladislav Chlupáč a Ladislav Faktor, nejhorší byl Jiří Dienstbier

 
Nejliberálnějšími senátory za uplynulé šestileté období (od roku 2016) se stali Ladislav Chlupáč a Ladislav Faktor ze senátorského klubu ODS. Nejméně liberálními naopak Jiří Dientsbier ml. z ČSSD a Václav Hampl (sen. klub. KDU-ČSL). Ze senátorů, kteří letos obhajují mandát, je nejliberálnější Jiří Oberfalzer.
22.09.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (66 článků) , Ladislav Hampl (25 článků)
Podobné články

Liberální institut: Nejliberálnějším prezidentským kandidátem je Topolánek

 
Liberální institut ohodnotil postoje prezidentských kandidátů z hlediska klasického liberalismu. Nejliberálnějšími jsou Topolánek a Hynek.
03.01.2018 17:35 |

podobné články

„Liberální demokracie“ je podvod. Používají to elity na odpůrce, aby je demokracie zbavily, varuje Klausův institut. Došlo i na barevné revoluce

 
Institut Václava Klause se jal bránit demokracii před liberální demokracií. Pojem liberální demokracie prý slouží dnešním západním elitám jako klacek na své odpůrce. Tímto klackem však demokracii jako takovou vlastně ničí. Alespoň podle Institutu Václava Klause.
24.06.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)

Jan Faktor: S odstupem jsem se zážitkům mohl smát

 
Nedávného mezinárodního veletrhu Svět knihy Praha se účastnil i česko-německý spisovatel Jan Faktor (1951). Přijel představit prózu Jiříkovy starosti o minulost. S podtitulem Román o dospívání v divoké době v ní vypráví o životě v Praze od padesátých do sedmdesátých let. Vyšla nejdřív německy a byla nominována na Cenu Lipského knižního veletrhu i Německou knižní cenu. Ve spolupráci s překladatelem Radoslavem Charvátem ji Faktor, žijící od roku 1978 mimo Československo, upravil.
25.05.2015 13:51 |

podobné články

Vzdělávací institut CEMI slaví 3. výročí založení

 
Vzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na manažerské vzdělávací programy MBA a LLM s celoevropskou působností, slaví letos v červnu 3 roky od založení. Institut je průkopníkem v online formě vzdělávání. V čele s ředitelem Mgr. Štěpánem Mikou prošel za dobu svého působení řadou změn. Od letošního roku mají studenti možnost zvolit i právnický obor Corporate Master of Law (LL.M.). Nově chce institut otevřít obory vyučované kompletně v angličtině v zastoupení mezinárodních lektorů.
17.06.2014 13:50 |

podobné články

Liberální institut: Potravinová soběstačnost je drahý a nebezpečný nápad

 
Poslanecká sněmovna v současné době projednává legislativní návrh skupiny poslanců na zvýšení potravinové soběstačnosti. Liberální institut ve své nejnovější studii ukazuje, že tento návrh je protispotřebitelský, neekologický, protiprávní a pomáhá dominantním hráčům, jako je Agrofert. Analýzu vypracovala trojice autorů Martin Pánek, Jiří Nohejl a Mojmír Hampl.
02.06.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (64 článků)

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27436 článků)

Hudebník a senátní kandidát Ladislav Faktor: Získávat voliče socialistickými sliby je neetické, pokud nebudu používat sprostá slova

 
ROZHOVOR „Iditě domoj,“ psali jsme s kamarády křídou na silnice, vzpomíná na okupaci v roce 1968 hudebník, podnikatel a kandidát do Senátu Ladislav Faktor, kterému bylo tehdy 11 let. Prozradil, zda před rokem 89 uvažoval o emigraci, a řekl i svůj názor na takzvaný socialismus s lidskou tváří. „To je protimluv. Zrůdná ideologie nemůže mít ‚hodné‘ odnože,“ vysvětluje hudebník.
24.08.2018 13:30 |

podobné články

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

 
ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedovi KSČM publicista Pavel Černocký. „Žabomyší války na parlamentní půdě,“ doplňuje herec Ivan Vyskočil. Promluvili i jeho kolega z branže Michal Gulyáš, hudebník a senátor Ladislav Faktor, hudebník Petr Štěpánek, moderátor Slávek Boura, producent Aleš Trdla a spisovatel Bruno Solařík. Vyjádřili se jak k návrhu odvolat Filipa z postu místopředsedy dolní komory Parlamentu, tak i k jeho slovům, která reakci politiků STAN vyvolala. I na jeho adresu zazněla silná slova. Servítky si nebral například Ladislav Faktor.
25.05.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (348 článků) , Ivan Vyskočil (347 článků) , Petr Štěpánek (931 článků) , Petr Štěpánek (931 článků) , Slávek Boura (106 článků) , Michal Gulyáš (34 článků) , Vojtěch Filip (1558 článků) , Vojtěch Štěpánek (36 článků) , Pavel Novotný (1227 článků) , Bruno Bruno (41 článků) , Bruno Bruno (41 článků)

Liberální institut: Průměrný zaměstnanec musí vydělat 164 procent své smluvní mzdy

 
Liberální institut spočítal, že při průměrné mzdě 38 275 korun jsou celkové náklady na zaměstnance o 64 procent vyšší, tedy 62 730 korun.
23.11.2021 14:45 |

podobné články

Senát nemá „škodit“ prezidentovi a premiérovi. Musíme i do budoucna udržet naší republiku. Hovoří nový senátor Faktor, podnikatel a umělec

 
„Já bych byl šťastný, kdyby to byl právě pan Kubera, kdo by byl v čele Senátu,“ říká nový senátor za Českobudějovicko, známý hudebník, podnikatel a právník Ladislav Faktor. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz promluvil nejen o Senátu a o nedávných komunálních volbách, ale vyjádřil se i k takovým tématům jako je migrace nebo ochrana hranic. Svůj názor řekl také na současné vztahy mezi Českou a Slovenskou republikou.
13.10.2018 22:50 |

podobné články

Liberální institut: Globální ekonomická svoboda mírně vzrostla – Česká republika je na 30. místě ze 162 zemí

 
Česká republika se umístila na 30. místě ze 162 zemí a teritorií zařazených do výroční zprávy Economic Freedom of the World: 2018 Annual Report, kterou vydává Liberální institut ve spojení s kanadským Fraser Institutem. V minulém roce byla Česká republika na 37. místě.
25.09.2018 12:31 |

podobné články

Liberální institut: Kolik stojí byrokracie průměrnou malou firmu

 
Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Autoři se zaměřili na všechny známé povinnosti, které má typická malá česká firma během jednoho roku provozu.
01.10.2018 19:00 |

podobné články

Liberální institut vyhlásil antiliberální počin roku 2019. Stala se jím žádost pražské policie o zapojení systému na rozpoznávání obličejů v Praze

 
Liberální institut označil návrh pražské policie o zapojení systému na automatické rozpoznávání obličejů za antiliberální čin roku a nepřiměřený zásah do svobody jednotlivce.
17.12.2019 18:05 |

podobné články

Liberální institut vyhlásil antiliberální počin roku 2019. Stala se jím žádost pražské policie o zapojení systému na rozpoznávání obličejů v Praze

 
Liberální institut označil návrh pražské policie o zapojení systému na automatické rozpoznávání obličejů za antiliberální čin roku a nepřiměřený zásah do svobody jednotlivce.
18.12.2019 04:15 |

podobné články

Liberální institut se přidává k mezinárodnímu odsouzení čínského útoku na hongkongskou svobodu

 
Liberální institut se připojil k mezinárodní skupině think-tanků z 35 zemí z celého světa v otevřeném dopise odsuzujícím politiku Komunistické strany Číny a podporujícím lidi v Hongkongu.
04.07.2020 14:10 |

podobné články

Liberální institut: Šest měsíců korona-opatření - poučení z pandemického vývoje

 
Liberální institut prezentuje zevrubnou studii českých „korona-opatření“, jednotlivých kompenzačních a dotačních programů, jakož i dalších zásahů do běžného fungování trhu a české společnosti. Opatření nejprve popisuje, a poté podrobuje analýze ekonomickýma očima.
27.07.2021 13:15 |

podobné články

Liberální institut: Ještě měsíc práce na stát

 
Musíme vydržet ještě jeden měsíc. Po 17. červnu 2022 již začneme vydělávat na sebe. Do té doby, celých 167 dní, pracujeme pouze pro stát. Letošní rok je tak jeden z nejméně svobodných od roku 2000, odkdy Liberální institut Den daňové svobody počítá.
17.05.2022 12:50 |

podobné články

Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

 
Liberální institut vydává krátkou studii o Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a její právní a finanční struktuře. Čtenář se tak může stručně seznámit s fungováním této vlivné organizace.
27.09.2022 18:10 |

podobné články