Článek

Levnější li-ion baterie máme na dosah. Budou bez drahého kobaltu

 
Výzkumníci na Texaské univerzitě v Austinu vyvinuli lithium-iontové baterie bez drahého kobaltu, aniž by snížili jejich výkon.
31.07.2020 16:55 |

podobné články

Podobné články

Solární nabíječky na každý den

 
Všechna mobilní zařízení, jako mobilní telefony, tablety, notebooky, potřebují dobíjet baterie. Jsou však situace, kdy to není možné. V přírodě, na cestách, nebo pokud se rozhodnete, že budete šetřit. Tehdy přicházejí na řadu solární nabíječky. Slunce na nabíjení mobilů Solární nabíječka je zařízení, které dokáže přeměnit sluneční záření na elektrickou energii. Jsou to malé fotovoltaické panely, které jsou zapojeny elektronikou do výstupního zařízení, které dokáže dobíjet baterii mobilního přístroje. Pomocí slunce dokáže solární nabíječka na mobil dobít baterii buď v krátké době do pohotovostního stavu, nebo během několika hodin nabít baterii naplno. Záleží od výkonu solárních panelů, slunečního záření a velikosti baterie nabíjeného zařízení. Obvykle mají solární nabíječky na mobil dva a více panelů, které jsou složeny tak, aby se snadno přenášely, a v případě potřeby se jednoduše rozloží. Mívají úchyty, které umožňují jejich přichycení například na batoh nebo na šňůru před stanem. V nabídce je dnes už velké množství malých nabíječek, slibujících dobíjení baterií, ale třeba si dávat pozor, kolik takové dobíjení trvá. Malé, ale výkonné Malá nabíječka s nízkým výkonem a nízkou cenou se může zdát dobrým výběrem, ale nabití baterie v mobilu lze počítat až na dny. A zastavení nabíjení mohou způsobit i oblaka. Pokud oblak zakryje slunce, nabíječka přestane nabíjet, a nezačne ani po tom, jak opět začne slunce svítit. Takovou nabíječku je třeba odpojit a zas zapojit. Kvalitní solární nabíječka tyto problémy má vyřešeny díky speciálním obvodem, které automaticky začnou nabíjet baterie bez potřeby odpojení a resetování nabíječky. Při výběru si všímejte, zda takovou funkci mají, abyste po několika hodinách „nabíjení“ nezjistili, že se nabíjení vypnulo již po krátké chvíli a baterie je vybitá. Kvalitní solární nabíječky dokáží při rozměru malého tabletu se dvěma solárními panely dosáhnout výkon až 15Watt, což ještě nedávno dokázali jen nejvýkonnější tří panelový nabíječky. S takovou nabíječkou nabijete baterii výkonného... Čtěte více Příspěvek Solární nabíječky na každý den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.06.2017 06:40 |

podobné články

Dirigent Ion Marin: Česká hudba a literatura patří k mým láskám

 
Ion Marin diriguje Českou filharmonii stále častěji a jak sám tvrdí, skvěle si s předním českým hudebním tělesem rozumí. Krom české hudby si ale oblíbil i klasickou českou literaturu.
29.03.2010 09:25 |

podobné články

Zelené ocenění pro Peugeot iOn

 
Plně elektrický vůz Peugeot iOn získal v Berlíně další prestižní cenu za přínos ekologii – Zelený volant.
10.11.2010 01:10 |

podobné články

Citroën C-Zero a Peugeot iOn končí

 
Prodejům obou vozů se příliš nedaří. Vedení společností Mitsubishi Motors a PSA Peugeot Citroën se proto rozhodlo zastavit výrobu modelů C-Zero a iOn.
13.08.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Shimizu Michiya (41 článků)

Elektrický Peugeot iOn ujel 171 kilometrů

 
Zaměstnanci Jaderné elektrárny v Dukovanech dnes ujeli s elektromobilem Peugeot IOn na okruhu v blízkosti elektrárny 171 kilometrů. Vytvořili tím výkon, jenž bude zapsán do české knihy rekordů. ČTK to řekl Miroslav Marek z pelhřimovské agentury 'Dobrý den' evidující české rekordy.
28.08.2012 21:25 |

podobné články

Elektrický Peugeot iOn se dobře prodává

 
V září 2012 realizoval Peugeot Česká republika 52 objednávek elektromobilů Peugeot iOn. Tento počet téměř třikrát překonává celoroční prodeje tohoto modelu v ČR.
19.10.2012 16:30 |

podobné články

Chcete vypadat mladě? Pomůže vám galvanická žehlička ILWY Ion Beauty

 
Proč si pořizovat drahé krémy, masážní přístroje a navštěvovat kosmetické salony, když si můžete pořídit jen jeden přístroj a vypadat stále božsky. Galvanická žehlička ILWY ION BEAUTY 4v1 toho dokáže tolik, že se budete divit.
14.06.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Beauty Beauty (61 článků)

Nejnovější baterie se dobíjí vzduchem

 
Vědci ze skotské univerzity St. Andrews vyrobili prototyp baterie, která se dobíjí za pomoci kyslíku ze vzduchu a vydrží až desetkrát déle než tradiční akumulátor. Podle britského tisku by baterie s novou technologií mohly vést k nové generaci elektrických vozů, laptopů a mobilních telefonů.
20.05.2009 12:30 |

podobné články

Vzduchem nabíjená baterie vydrží 10x déle než klasická

 
Nový typ baterie vzduchem dobíjené baterie představili vědci ze skotské univerzity St. Andrews. Článek uchová 10x více energie než klasický akumulátor.
20.05.2009 13:40 |

podobné články

Máte problémy s výdrží baterie notebooku? Poradíme vám, jak ji navýšit!

 
Spotřeba energie a tím i výdrž baterie – to bývá jeden z důležitých rozhodovacích faktorů při pořizování nového notebooku. A i když si vyberete dobře, tak pro pohodový a dlouhý chod vašeho laptopu je dobré se držet následujících zásad. Baterie vašeho notebooku se vám za to odvděčí.
13.03.2012 00:05 |

podobné články

Baterie při dovolených trpí! Čtěte rady, jak je ochránit

 
Nabité a správně připravené baterie jsou nezbytné zvláště při cestování. Baterie do notebooků, mobilů či fotoaparátů se však mohou při nesprávném zacházení na cestách snadno poškodit.
22.05.2012 06:10 |

podobné články

TEST BATEREK: Levné tužkové baterie za 6 korun vydrží stejně jako ty za 30!

 
Levné tužkové baterie za šest korun se výdrží téměř neliší od pětkrát dražších. Nejlepší baterie vydrží přes osm hodin, krok s nimi ale držely ale i baterky prodávané pod značkou obchodních řetězců!
10.06.2014 13:20 |

podobné články

Apple o vznícení iPhonu 6: Baterie už musely být poškozené dřív

 
Firma Apple odmítla podezření čínských uživatelů svého chytrého telefonu iPhone 6, že za problémy s jeho baterií by mohlo být něco jiného než vnější vlivy. Uvedla to agentura Reuters. Apple tak reagoval na zprávu zveřejněnou v pátek Šanghajskou radou pro ochranu spotřebitelů, kde se popisovaly případy vznícení baterie v iPhonu 6 a případy, kdy se telefony vypnuly, přestože baterie ještě nebyla vybitá.
07.12.2016 13:10 |

podobné články

Baterie z recyklovaných lahví mají 4x větší kapacitu než konvenční produkty

 
Tradiční dobíjitelné lithium-iontové baterie obsahují dvě elektrody – katodu (z lithia) a anodu (z uhlíku). Nové baterie, které vyvinuli odborníci z University of California však disponují anodou na bázi křemíku. Díky tomu mají mnohem větší kapacitu.
17.05.2017 14:10 |

podobné články

dTest: Integrované baterie mobilních telefonů lze také měnit

 
Baterie mobilních telefonů lze měnit, v mnoha případech však jen v servisu. Co pro uživatele znamenají integrované baterie a kdy se pro jejich výměnu rozhodnout?
18.06.2018 11:45 |

podobné články

Nabijeme mobily pomocí banánu a soli? Vědci chystají revoluční baterie

 
S novinkou na poli úložišť energií přišli vědci z Technologického institutu Georgia. Vymysleli revoluční typ baterie, který je založen na draslíku a sodíku, což jsou chemické látky běžně se vyskytující například v banánech, avokádech nebo soli. Baterie nejen, že v určitých aspektech fungovaly lépe než standardní lithiové, ale využívají šetrnější zdroje.
01.07.2018 07:45 |

podobné články

Baterie dostanou „hasicí přístroj“. Neovlivní výkon a zvýší bezpečnost

 
Časopis Science zveřejnil práci vědců ze Stanford University, která má zvýšit bezpečnost Li-Ion baterií. Jde o materiál oddělující katodu a anodu. Je vyrobený z plastových vláken, která mají uvnitř trifenyl fosfát, což je látka v případě problémů poslouží jako hasicí přístroj.
22.02.2017 14:20 |

podobné články

Američané našli v Afghánistánu ložiska nerostů v hodnotě bilionu dolarů

 
Geologové v Afghánistánu objevili ložiska železné rudy, mědi, kobaltu, zlata a průmyslových kovů jako je lithium.
14.06.2010 12:50 |

podobné články

Maříková (SPD): Policie koupila elektromobily. Ty potřebují kobalt, který zabíjí děti

 
V Kongu se těží 60 % světové produkce kobaltu. Až 20 % těžby se děje primitivním způsobem ručně. V úzkých tunelech pracují děti. Hrozí jim zavalení a závažná onemocnění plic. Za tohle cynické „Vadí nevadí“ nese někdo u nás zodpovědnost.
21.06.2020 21:30 |

podobné články