Článek

Levko (STAN): Takzvaný přeshraniční režim pro malé podniky je koncipován jako dobrovolný

 
Projev na 108. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2024 k zákon o dani z přidané hodnoty
28.06.2024 18:10 |

podobné články

Podobné články

Farského nahradí ve Sněmovně ředitelka divadla. „Nechci šidit parlament,“ vzkázala

 
Do Poslanecké sněmovny nastoupí místo Jana Farského, který se vzdává mandátu, ředitelka libereckého divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko (oba STAN). Byla první náhradnicí na společné kandidátce STAN a Pirátů pro Liberecký kraj. Dvaapadesátiletá Levko počítá s tím, že z ředitelské funkce odejde.
20.01.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (326 článků)

Farský se vzdal svého mandátu, přiletěl proto z USA. Nahradí ho Levko

 
Poslanec STAN Jan Farský se dnes prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupí zřejmě ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. 
15.02.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (326 článků)

Levko (STAN): Moje cesta do poslanecké lavice není úplně standardní

 
Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny složila poslanecký slib Jarmila Levko.
16.02.2022 11:40 |

podobné články

Neuvěřitelný příběh: Levko si prošel 16 gulagy! V 17 se prokopal na svobodu, unikl trestu smrti a utekl do Československa. Nyní dostane cenu

 
Levko Dohovič si od čtrnácti let prošel šestnácti gulagy. Z jednoho se mu podařilo utéct, po pěti dnech ho ale chytli. I přes to všechno ale stále žije a užívá si života. V listopadu dostane v přímém přenosu Cenu Paměti národa.
28.08.2020 06:15 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Přeshraniční spolupráce Oblastní charity Most pokračuje i letos

 
Začátkem března vyhodnotilo vedení Oblastní charity Most všechny loňské přeshraniční projekty jako úspěšné a schválilo plán přeshraniční spolupráce pro letošní rok.
11.03.2018 08:35 |

podobné články

Příjem žádostí v programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko byl zahájen

 
Program přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014–2020 navazuje na úspěšné dotační programy na podporu přeshraniční spolupráce fungující na česko-bavorském pomezí od roku 1994. Nový program poskytne na realizaci přeshraničních projektů 103,4 mil. euro z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Žádosti o podporu je možné podávat do 5. března 2016. Nedávno o novém programu jednala ministryně Karla Šlechtová s bavorskou ministryní pro evropské záležitosti a regionální vztahy Beate Merk.
21.01.2016 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (243 článků)

NP Šumava: Populace tetřeva hlušce na Šumavě a v Bavorském lese je stabilní – prokázal to přeshraniční průzkum

 
Tetřeví populace je v národních parcích Bavorský les a Šumava stabilní. Údaje o velikosti populace přinesly výsledky monitoringu tetřevovitých prováděného v rámci společného interregového projektu s názvem „Přeshraniční mapování lesních ekosystémů - cesta ke společnému managementu NP Šumava a NP Bavorský les, realizovaného z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 - 2020".
13.11.2018 22:15 |

podobné články

„Stážista“ Farský složil mandát: Dojemné loučení s poslanci, nástupkyně už vyslovila slib

 
Poslanec STAN Jan Farský se v úterý prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupila ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. Je členkou Starostů pro Liberecký kraj, tedy partnerského hnutí Starostů a nezávislých (STAN). Paradoxně se zapojila do stejné schůze, z jaké Farský odešel.
14.02.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (326 článků)

AMSP ČR: Zrušení zaměstnaneckých benefitů poškodí především malé a střední podniky

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) nesouhlasí s návrhem Ministerstva financí na zrušení daňového zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Zrušení podpory benefitů nejvíce poškodí malé a střední podniky i individuální živnostníky podnikající např. v oblasti v oblasti sportu, zdraví nebo kultury, pro které benefity představují zásadní zdroj příjmů. Podniky také přijdou o populární nástroj, jak nalákat kvalifikované zaměstnance.
02.05.2023 10:10 |

podobné články

Liberecký kraj: Informace o přerušení přeshraniční osobní autobusové a vlakové dopravy

 
V návaznosti na vládou vyhlášený stav nouze platí několik krizových opatření i v mezinárodní dopravě. Od páteční půlnoci bude přerušena veškerá přeshraniční osobní autobusová a vlaková doprava. Kvůli tomu Liberecký kraj zkrátí tratě s obsluhou pouze na území regionu a prodlouží režim prázdninových jízdních řádů. Uzavřeny budou také hraniční přechody v kraji.
13.03.2020 21:20 |

podobné články

Horník (STAN): Ochrana hranic místo přeshraniční spolupráce

 
Rada Karlovarského kraje od posledního zastupitelstva žádným způsobem neupravila svoje programové prohlášení. Přeshraniční spolupráce chybí, ochrana hranic zůstává. Rada tedy uprostřed Evropy upřednostňuje před spoluprací s Bavorskem a Saskem ochranu hranic. Na druhou stranu se podařilo podpořit novou vysokou školu v Karlových Varech.
08.07.2017 18:15 |

podobné články

Šli po nich jako po králících. Dobrovolný hasič a táta od tří dětí šel ve Francii demonstrovat, má vážné poranění mozku

 
Vážná zranění utrpěl během sobotních protestů hnutí žlutých vest ve francouzském Bordeaux otec tří dětí, dobrovolný hasič Olivier Beziade (47). Byl zasažen do hlavy gumovým projektilem a nejspíše utrpěl vážné poranění mozku. Jeho žena uvedla, že po nich policie „šla jako po králících“.
16.01.2019 22:55 |

podobné články

Jako dobrovolný hasič šel nejdříve pomáhat jiným, až pak řešil svůj majetek

 
Když se obcemi na Hodonínsku a Břeclavsku prohnalo ve čtvrtek v podvečer ničivé tornádo František Benada z Mikulčic se jako dobrovolný hasič ihned připojil k zásahu záchranářů, ač sám měl poškozený vlastní majetek. Ten začal řešit až později.
27.06.2021 09:45 |

podobné články

Dobrovolný hasič nechtěl do práce: Na Liberecku tak s kamarády zapaloval stohy

 
Dva muži a jedna žena se přiznali k úmyslnému zapálení několika stohů sena na Liberecku. Jeden z mužů je dobrovolný hasič, požáry zakládal proto, aby nemusel do práce a měl vyšší odměnu jako zasahující hasič...
31.08.2020 18:50 |

podobné články

Nejslavnější tuzemská dechovka Moravanka po 50 letech končí. Proč?

 
Slavná Moravanka po půlstoletí skončila! Legendární dechová kapela naposledy vystoupila se svým kapelníkem a zakladatelem Janem Slabákem (80) ve středu v Lomnici na Brněnsku. A nebyl to tak úplně dobrovolný konec. Stejně, jako zcela dobrovolný nebyl ani Slabákův začátek v Moravance.
31.12.2021 05:05 |

podobné články

Dobrovolný hasič zemřel při otřesné nehodě: Dojemná slova těhotné manželky o pomoci přátel

 
Dobrovolný hasič Lukáš N. (†28) z Táborsku, zemřel 25. července při tragické nehodě na kole. Zůstala po něm manželka Nikola, dcerka a nenarozený syn. Obec Rodná, kde dělal hasiče, se proto rozhodla ve spolupráci s dobrovolnými hasiči uspořádat sbírku pro pozůstalé. Nikola napsala na fb dojemné poděkování.
20.08.2020 18:50 |

podobné články

Povodeň zabila už 13 lidí. Poslední obětí je dobrovolný hasič

 
Dobrovolný hasiči z Vlčič sám zahynul, když pomáhal obětem povodně na Jesenicku. Záchranáři jej hledali od pátečního večera.
27.06.2009 08:30 |

podobné články

Stohy zapaloval dobrovolný hasič! Vypátrala ho policie, přiznal se

 
Povedeného žháře, který nedávno podpálil tři stohy na Kroměřížsku, dopadli po pátrání policisté a hasičský vyšetřovatel. Ukázalo se, že požáry zakládal dobrovolný hasič!
20.11.2013 23:11 |

podobné články