Článek

Levice: Jsme pro evropskou integraci a spolupráci, ale musí sloužit lidem

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k programu stran EU.
17.11.2023 14:25 |

podobné články

Podobné články

Proč komunisté spolupracovali s Babišem? Blíží se volby, tak to Jiří Dolejš řekl

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na důchody, covidová opatření a očkování, či o podzimních sněmovních volbách si ParlamentníListy.cz povídaly s poslancem KSČM Jiřím Dolejšem. Jaké má šance levice? „V českém parlamentu měla levice majoritu pouze po roce 2002, jinak byla většinou menšinová. Situaci ještě zhoršil odchod části voličů levice zejména ke hnutí ANO. Spolupráce levice s ANO byla proto svého druhu paradoxem, ale neměli jsme příliš na výběr. Buď pravicový chaos, a nebo kompromis na bázi menšího zla. Letošní volby ovlivní, do jaké míry volič pochopí, že bez tlaku na Babiše zleva by nebylo ani to málo, co se v poslední době prosadilo. Aktuální potenciál levicových stran možná není na to převálcovat politickou scénu, ale levice může posílit oproti roku 2017,“ myslí si.
11.07.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (537 článků)

Lidé na Ukrajině se bouří proti vládě a jejímu rozhodnutí zastavit evropskou integraci

 
Na Ukrajině pokračují živelné demonstrace vyvolané vládním rozhodnutím pozastavit evropskou integraci a posílit spolupráci s Ruskem. Ve Lvově se v noci na dnešek shromáždilo přes 10 000 lidí, v Mykolaivě na jihu země proti demonstrantům zasáhla policie. Mítinky organizují opoziční strany Vlast, UDAR a Svoboda. 
23.11.2013 11:57 |

podobné články

Sobotka šel k Zemanovi zvesela. Integraci levice ale odmítl

 
Marie Benešová či Zdeněk Škromach (oba ČSSD) propagují myšlenku sjednocení nekomunistické levice před volbami tak, aby vznikl silný politický blok, který ve volbách získá tolik hlasů, že se při sestavování vlády nebude třeba opírat ani o podporu komunistů, ani o pomoc pravicových stran. Dva nejvýše postavení muži ČSSD předseda Bohuslav Sobotka a statutární místopředseda Michal Hašek však koncept sjednocené levice jednoznačně odmítli. Informuje o tom server iDnes.cz
06.02.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (615 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků) , Michal Hašek (2487 článků) , Marie Benešová (446 článků)

Ukrajinská vicepremiérka pro evropskou integraci má velkolepé plány. Jen ti Rusové je prý pořád maří

 
Ukrajinská vicepremiérka pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivanna Klympuš-Cincadzová se v rozhovoru pro DefenseNews.com vyjádřila k prioritám Ukrajiny ve snaze získat podporu z USA. Reformy jsou v plánu, je ale třeba, aby Rusko začalo plnit minské dohody.
05.07.2016 22:10 |

podobné články

Levice vychází z hluboce humanistické tradice, říká představitel nové partaje

 
Pro mě levice znamená možnost člověka mít plnou kontrolu nad svým životem, zdůrazňuje v rozhovoru pro Tiscali.cz člen celostátního výboru politické strany Levice Andrej Bóna, který v loňských volbách do Evropského parlamentu kandidoval na druhém místě kandidátky KSČM – Česká levice společně!
10.03.2020 18:41 |

podobné články

Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele

 
Pan Jiří Míka se na serveru blogu iDnes.cz rozepsal o tom, kde se bere odpor moderní levice ke svobodě. Současná „moderní levice“ se prý stará o to, aby lidé mohli říkat jen ty názory, které stoupencům moderní levice vyhovují. Míka v této souvislosti poukazuje na texty myslitele Herberta Marcuseho, jednoho z otců moderní levice.
22.07.2017 11:45 |

podobné články

S uprchlíky z Afghánistánu problém nebude, říká šéfka Sdružení pro integraci

 
Počet Afghánců, kteří by mohli po posledních událostech přesídlit do Česka, nebude podle ředitelky Sdružení pro integraci a migraci Magdy Faltové velký. Nezatíží tak azylový systém. Šéfka této lidskoprávní organizace pomáhající cizincům v ČR je přesvědčena, že s integrací těchto uprchlíků nebude problém. Hlavní podle ní je Afghánce, kteří jsou v nebezpečí, co nejrychleji do ČR dostat.
21.08.2021 12:50 |

podobné články

Jiří Pehe: Klausova verze státu je odpudivá, měl by vysvětlit odmítání integrace

 
Prezident Václav Klaus vidí coby alternativu k evropské integraci jakousi organizaci suverénních národních států. Podle politologa Jiřího Pehe by ale měl hlavně vysvětlit, jaký stát občanům jako alternativu k evropské integraci vlastně nabízí. Protože v současné podobě je stát dost odpudivý, a to nikoliv zásluhou integrace, nýbrž navzdory této integraci, míní Pehe.
23.09.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků) , Jiří Pehe (469 článků)

Merkelová a Macron v Cáchách uzavřeli smlouvu o spolupráci 'pro zvláštní časy'

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci. Jejím cílem je prohloubení vztahů v zahraniční politice, obraně, hospodářství nebo při integraci příhraničních regionů. Podle Macrona obě země takzvanou Cášskou smlouvou otevírají novou kapitolu spolupráce, Merkelová dnešek označila za důležitý den německo-francouzského přátelství.
22.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2847 článků) , Emmanuel Macron (743 článků)

Levice: Musíme Ukrajině odpustit dluhy. Na splácení vydá 10-15 procent DPH

 
Středo a východoevropské levicové strany ve vzájemné spolupráci vydaly prohlášení k válce na Ukrajině, ke kterému se připojila také strana Levice. Dále jsou pod prohlášení podepsáni Sotsialnyi Rukh z Ukrajiny, svaz levice (Vasemmistoliitto) z Finska Kairiuju Aljansas z Litvy, polská strana Razem a Democracy and Solidarity Party (Demos) z Rumunska a z Česka hnutí Budoucnost.
09.03.2022 07:40 |

podobné články

Levice: Musíme Ukrajině odpustit dluhy. Na splácení vydá 10-15 procent HDP

 
Středo a východoevropské levicové strany ve vzájemné spolupráci vydaly prohlášení k válce na Ukrajině, ke kterému se připojila také strana Levice. Dále jsou pod prohlášení podepsáni Sotsialnyi Rukh z Ukrajiny, svaz levice (Vasemmistoliitto) z Finska Kairiuju Aljansas z Litvy, polská strana Razem a Democracy and Solidarity Party (Demos) z Rumunska a z Česka hnutí Budoucnost.
09.03.2022 12:55 |

podobné články

„To si strčte do...“ Plačky z levice utnul Kotrba. Pravda o Babišově úspěchu

 
Že uplynulé volby byly jakýmsi vzkazem pro českou levici, si myslí filozof Michal Hauser. Podle něj se témata dříve tradičních levicových stran, jimiž byli sociální demokraté, začaly prolínat s programy „vlivnějších stran“ a levice by měla být „radikálnější“. „Progresivní zdanění, vyvlastnění, velkých bytových fondů, téma velkého soukromého vlastnictví,“ jmenoval. V takovémto pohledu jej však zarazil analytik Štěpán Kotrba. Z ČSSD se dle něj stala „progresivistická sekta“ a radikalizace levice povede akorát k jejímu úplnému konci. Lidem prý „vyhovuje sociálně citlivý kapitalismus“.
28.09.2022 22:40 |

podobné články

Zahradil (ODS): Přišel čas pro hlubší integraci... (

 
Jako odpověď na stávající evropskou krizi obhajují J. Čáslavka a F. Nejedlý ve svém článku další integraci (jinými slovy totéž u nás hlásá např. K. Schwarzenberg).
27.06.2012 20:50 |

podobné články

Ukrajina vzdala integraci s EU a odevzdává se plně Rusku

 
Evropská unie má důvod s úlevou si vydechnout po rozhodnutí Kyjeva odmítnout integraci s Evropskou unií a prohloubit vztahy s Moskvou. Napsala to dnes v komentáři k pozastavení ukrajinského integračního procesu agentura Reuters. Pod svá křídla by Brusel vzal hluboce zadluženou zemi se 46 miliony lidí, kterou charakterizuje korupce a nepředvídatelná politika. "Pro EU by to mohla být nákladná a obtížná zátěž," uvedla agentura.
22.11.2013 18:42 |

podobné články

Jednání národních kontaktních míst pro romskou integraci členských států EU

 
Na pravidelných jednáních, která se konají v Bruselu dvakrát do roka, si členské státy EU vyměňují s Evropskou komisí informace o romské integraci. Tentokrát se koná ve dnech 19. a 20. října 2015.
19.10.2015 15:37 |

podobné články

Bydlení v humanitárních hostelech pomohlo 66 lidem dostat se z ulice. Město chce koupit vlastní budovy

 
Praha se už předloni v době, kdy sílila epidemie koronaviru, rozhodla podat pomocnou ruku lidem bez domova. Město ve spolupráci s neziskovými organizace nabízelo lidem ubytování v hostelech, které kvůli odlivu turistů zely prázdnotou. Pro více než 60 z nich to byla i příležitost dostat se z ulice a najít si trvalé bydlení, s čímž jim pomáhali sociální pracovníci. Projekt ubytování v hostelech poběží až do června, město ale také usiluje o nákup objektů, které by mohly i nadále sloužit lidem v nouzi.
08.02.2022 06:05 |

podobné články

Ježíš byl uprchlíkem, ale po pominutí nebezpečí se vrátil domů. Integraci muslimských menšin ale Evropa nezvládá. Toto jsme se po akci proti Dukovi dozvěděli od venkovského faráře

 
ROZHOVOR „Vyznění celého dopisu i způsob onoho protestu před budovou arcibiskupství mne zklamaly,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz katolický farář z farnosti Rybáře v Karlových Varech Romuald Štěpán Rob. I Ježíš byl uprchlík a lidem, kteří prchají, je třeba pomoci bez ohledu na jejich náboženské vyznání, dodal Rob. Na druhou stranu podle něj ale Evropa integraci muslimských menšin dlouhodobě nezvládá. Někteří lidé na sebe podle Roba příliš upozorňují.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Jourová ve sněmovně prozradila, co může být dál s EU. TOP 09 chce hlubší integraci

 
EU by si podle eurokomisařky Věry Jourové měla z pěti scénářů svého budoucího vývoje zvolit výběr oblastí, ve kterých bude nadále pokračovat společně a efektivněji. Jourová to dnes řekla poslancům při představení Bílé knihy o budoucnosti EU. Zatímco pro KSČM není žádná z variant přijatelná, TOP 09 by byla pro hlubší politickou integraci, KDU-ČSL je pro větší bezpečnostní a ekonomickou spolupráci a pro ODS verze „méně, ale efektivněji“ není cizí.
18.05.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (163 článků)

Škrty odmítáme a větší integraci nechceme, řekne Nečas na summitu EU

 
Premiér Petr Nečas se zúčastní summitu Evropské unie, kde se bude jednat o tom, jak krize změní evropskou integraci a zda bude nutné měnit finanční politiku tak, aby měla EU například větší dohled na národní rozpočty. Česko toto směřování odmítne.
28.06.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)