Článek

Letocha (STAN): Konec brutální ruské agrese je bohužel v nedohlednu

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.
25.02.2023 18:15 |

podobné články

Podobné články

Plyn? Vedeme válku, přesně takto si to Putin plánoval. Tohoto poslance STAN ještě neznáte...

 
V nedělní Partii Plus na CNN Prima News se střetli poslanci Patrik Nacher (za ANO), Petr Letocha (STAN), Jan Bureš (ODS) a Marie Pošarová (SPD). Ta prozradila, jak se připravila na nadcházející zimu. Na pomoc od vlády Petra Fialy (ODS) nespoléhá. Spolu s Nacherem se k celému kabinetu stavěla velmi kriticky. Nacher nešetřil ani Evropskou unii, Letocha nešetřil Vladimira Putina. Bureš žádal spoluobčany, aby se chovali zodpovědně, hlavně s odkazem na lesní požár ve Hřensku a okolí.
31.07.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Petr Fiala (5073 článků) , Jan Bureš (453 článků)

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

BRS vyjádřila obavu z možné ruské agrese, věří v diplomatické řešení

 
Bezpečnostní rada státu (BRS) na dnešním zasedání vyjádřila obavu z kroků Ruska, které potvrzují možnost agrese vůči Ukrajině. Vybídla k diplomatickému řešení situace, řekl novinářům po jednání BRS premiér Petr Fiala (ODS). Rada jednala o nutnosti připravit Česko na možné dopady, které by měla ruská agrese. ČR nemá podle ministrů nyní žádosti od Ukrajiny o další pomoc, mluvit by se o nich mohlo příští týden při návštěvě šéfa diplomacie Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajině.
01.02.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5073 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků)

Lipavský se chystá na Ukrajinu. V ČT pohrozil: V případě ruské agrese bude rychlá a silná odpověď

 
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po dnešním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Čechům nedoporučil, aby cestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. V případě jakékoliv ruské agrese by podle něj měla přijít rychlá a silná odpověď. I když se napětí nedaří snížit, věří ministr v diplomatické řešení krize. V Interview ČT24 přiblížil, co vše můžeme Ukrajině nabídnout a jaký nejhorší scénář si umí představit.
25.01.2022 21:40 |

podobné články

Čajkovského operu ND neuvede, mohla by prý působit jako oslava ruské agrese

 
Národní divadlo vyhovělo vedení svého operního souboru a nebude inscenovat operu Petra Iljiče Čajkovského Střevíčky. Důvodem je podle mluvčího ND Tomáše Staňka možné zneužití části obsahu opery, která mluví o velké ruské říši. Tvůrci inscenace se obávali, že by uvedení opery mohlo vyznít jako její oslava a podpora ruské agrese.
23.03.2022 12:30 |

podobné články

Hrozba invaze na Ukrajinu: Biden jednal i s Kulhánkem a Babišem. Chtějí konec ruské agrese

 
Americký prezident Joe Biden ujistil během dnešní večerní videokonference členy východního křídla NATO o tom, že Spojené státy jsou plně připraveny bránit spojence v rámci článku pět Severoatlantické smlouvy o kolektivní obraně. Po jednání, kterého se účastnil také ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). U ukrajinských hranic Moskva podle Washingtonu a Severoatlantické aliance shromažďuje desetitisíce vojáků v přípravě na invazi, Kreml to však opakovaně popírá. Biden ve středu novinářům řekl, že by USA v případě ruské agrese nevyslaly na východ Evropy svoje vojáky, uvalily by však vůči Putinově režimu sankce, „jaké ještě neviděl“.
09.12.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25785 článků) , Joe Biden (918 článků)

Letocha (STAN): Předseda Rakušan bude za podpory všech krajů obhajovat svůj post

 
Komentář na facebookovém profilu ke sjezdu STAN tuto sobotu.
21.07.2022 19:50 |

podobné články

Letocha (STAN): Sněm beru jako jasný vzkaz voličům, že změna skutečně nastala

 
Součástí Mimořádného Republikového sněmu hnutí STAN bylo také schválení nové podoby stanov. Proměna stanov posiluje kontrolní orgány hnutí.
23.07.2022 22:55 |

podobné články

Stojíme za vámi, přijal Fiala ukrajinského velvyslance. Odmítl jakoukoliv formu ruské agrese

 
Premiér Petr Fiala dnes na svém twitterovém účtu informoval o setkání s velvyslancem Ukrajiny Jevhenem Perebyjnisem. „Stojíme za vámi, odmítáme jakoukoliv formu ruské agrese,“ píše Fiala. O setkání informoval také server Echo24.cz.
31.01.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5073 článků)

Zeman v Partii: Koudelku by nejmenoval, do Pekingu by jel, ruské agrese se nebojí

 
Prezident Miloš Zeman podepíše pandemickou novelu, opět nehodlá jmenovat Michala Koudelku do generálské hodnosti, debaty o skartaci zprávy k Vrběticím považuje za bouři ve sklenici vody, neobává se případné ruské agrese vůči Ukrajině, a kdyby byl zdráv, zřejmě by býval jel do Pekingu na zahájení zimních olympijských her. O těchto a dalších tématech hovořil v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
06.02.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků)

Putinova svastika rozděluje svět: Bílé »Z« jako symbol ruské agrese

 
Když svým protivníkům na košilích nebo kočárech nechával vyryté písmeno »Z« maskovaný bandita Zorro, všichni ho měli za hrdinu. Teď se »zetko« šíří jako lavina světem znovu. Tentokrát se však jedná o symbol ruské agrese a nesmyslného vraždění na Ukrajině.
09.03.2022 05:15 |

podobné články

Policie stíhá už sedm lidí za schvalování ruské agrese. A uprchlíci jsou v Česku i terčem útoků

 
Policisté vyšetřují sedm případů v souvislosti se schvalováním ruské agrese na Ukrajině. Novinářům to dnes po jednání Ústředního krizového štábu řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
21.03.2022 18:10 |

podobné články

Premiér Fiala: Tuto Evropskou radu bych označil za historickou

 
V kulisách pokračující ruské agrese vůči Ukrajině proběhl ve čtvrtek 23. a v pátek 24. června 2022 v Bruselu další summit Evropské rady. Téma Ukrajiny a dopadů ruské agrese na země Evropské unie bylo dominantní.
25.06.2022 09:20 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Dopad ruské agrese na Ukrajině na západní Balkán tématem konference v Bukurešti

 
Dopady ruské agrese na Ukrajině a jejich vliv na země Salcburského fóra a region západního Balkánu, to bylo hlavní téma konference Salcburského fóra (SF), která se ve dnech 15.-16. listopadu 2022 uskutečnila v rumunské Bukurešti. Konference se v rámci českého předsednictví v Radě EU zúčastnil ministr vnitra Vít Rakušan.
16.11.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (605 článků)

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku k výročí ruské agrese na Ukrajině

 
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se zúčastní tzv. ukrajinského týdne v hlavním sídle OSN v New Yorku. Od 22. února bude v New Yorku probíhat řada akcí k prvnímu výročí ruské agrese proti Ukrajině na ministerské úrovni.
22.02.2023 09:25 |

podobné články

STAN: Západní svět by si neměl nechat líbit východní agresi

 
Kauza Vrbětice rezonuje celou společností. Zástupci hnutí STAN mají ve svém postoji jasno. Podle nich jde po zjištění závažných okolností o jasný útok na suverenitu ČR. Zákonodárci zvolení za hnutí STAN budou chtít v úterý na půdě Poslanecké sněmovny přijmout odsuzující revoluci vůči Rusku. Šéf hnutí STAN Vít Rakušan pak apeluje na ráznou odezvu České republiky. Stejně tak europoslanec Stanislav Polčák se domnívá, že akt agrese si nelze nechat líbit.
20.04.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (337 článků) , Vít Rakušan (605 článků)

Letocha (STAN): Schůze všech výborů jsou veřejné

 
Komentář na facebookovém profilu k prvnímu zasedání výboru pro bezpečnost.
25.11.2021 05:40 |

podobné články

Letocha (STAN): Chápu, že se některým z vás nechce na třetí dávku, ale jděte

 
Komentář na facebookovém profilu k očkování proti covidu třetí dávkou.
06.01.2022 20:10 |

podobné články

Letocha (STAN): Pomoc občanům Ukrajiny si vyžádá 1,5 miliardy

 
Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny 4. března 2022 k státnímu rozpočtu
04.03.2022 19:45 |

podobné články