Článek

Léto se vrací: Konec týdne přinese tropy! Na některých místech se objeví bouřky a kroupy

 
Počasí je v Česku stále jako na houpačce. Jeden den je chladno a déšť a druhý den je slunečno a tropy. Zvlášť vysoké teploty se podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) objeví o víkendu, kdy na některých místech v Česku mohou teploty stoupnout i na třicet stupňů. Ojediněle se objeví také bouřky.
12.08.2021 07:45 |

podobné články

Podobné články

Tropy v Česku v úterý vystřídají bouřky a přijdou i kroupy. Sledujte radar

 
Začátkem týdne se budou teploty stále držet na tropických třicítkách. Z úterka na středu však přijde ochlazení, o které se postará studená fronta přicházející z východu. Z konce týdne budou mít radost zahrádkáři, kterým víkend přinese přeháňky, jenže přijdou opět i bouřky a dokonce kroupy. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
29.05.2017 09:05 |

podobné články

Prahu čeká stabilnější počasí. Bouřky se objeví opět až na konci týdne

 
Následující týden by se mělo počasí přeci jen uklidnit a bouřky vystřídá poměrně stabilní počasí. „Nejen do Česka, ale také do západní Evropy přinese během pracovního týdne stabilnější počasí bez silných bouřek tlaková výše Jana se středem nad Severním mořem,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová. „Přes naše území hned v pondělí přejde studená fronta, která přinese zejména do Čech místy přeháňky a ojediněle i bouřky, ale srážkové úhrny se budou zastavovat do 2 mm, v bouřkách kolem 10 mm. Další přechod vlnící se studené fronty, na které se budou zřejmě tvořit i silné bouřky, očekáváme až v neděli,“ dodala.
18.07.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1176 článků) , Jan Čech (262 článků)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Česko zasáhly bouřky a ochladilo se až o 16 stupňů. Opustilo nás snad definitivně léto?

 
Včera jsme si užívali ještě tropy a teploty nad 35 stupňů. Večer Česko zasáhly silné bouřky a v některých místech republiky se ochladilo až o 16 stupňů. Bouřky ale ještě neskončily. Déšť nás potrápí do konce týdne.
12.07.2016 13:25 |

podobné články

Česko o víkendu sežehne až 31 °C. Tropy utnou velmi silné bouřky, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne přinese nárůst teplot vzduchu - před nedělním přechodem vlnící se studené fronty totiž pronikne do Česka teplý vzduch od jihu, takže o víkendu naměříme až 31 °C. Po relativně chladných ránech tohoto pracovního týdne to bude změna - ve středu a po ránu v horských oblastech ojediněle klesala teplota vzduchu i pod bod mrazu. Už od neděle ale očekáváme místy bouřky, které mohou být ojediněle silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Déšť, přeháňky a místy bouřky se na našem území budou vyskytovat nejméně do středy.
23.07.2021 05:05 |

podobné články

Čtyřcentimetrové kroupy, vichr a lijáky. Sever Moravy zasáhnou silné bouřky

 
Silné bouřky zasáhnou v sobotu večer Moravskoslezský a Olomoucký kraj, varují meteorologové. Bouřky by měl doprovázet silný vítr a vydatné deště. Na některých místech hrozí krupobití, kroupy by měly mít velikost až čtyři centimetry. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, trvá od sobotních 20:00 do půlnoci.
05.09.2020 20:20 |

podobné články

Zpřísnili výstrahu: Tropy přeruší přívalové deště, silné bouřky, krupobití a povodně

 
Po dlouhých a úmorných týdnech, kdy to vypadalo, že léto už skoro ani nepřijde, jsme se konečně dočkali. Česko zachvátily příjemné teploty, které by se přes víkend měly vyšplhat místy až ke 30 °C. Vysoké teploty ale doprovodí silné bouřky a na některých místech i kroupy. Do konce června si tak budeme moct užívat teplého počasí, ale s častými výkyvy.
13.06.2020 10:55 |

podobné články

Silné bouřky, vítr a přívalové srážky zasáhly Česko. Místy padaly i kroupy

 
Velmi silné bouřky zasáhly v úterý odpoledne Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech. Doprovázel je nárazový vítr, přívalové srážky a na některých místech padaly také kroupy. Bouřilo například v okolí Pardubic a Hradce Králové, podobně na tom bylo i Táborsko. Pršelo také na západě a jihozápadě Čech. V místech přívalových dešťů se mohou rozvodnit potoky a menší řeky, voda může zatopit níže položená místa a sklepy nebo podemlít komunikace. Stalo se tak již na Rychnovsku. Vyplývá to z výstrahy Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).
06.06.2017 12:00 |

podobné články

Tropy v Česku utnuly silné bouřky. Zvedají se hladiny řek, sledujte radar Blesku

 
Sobota je v Česku minimálně na nějakou dobu posledním tropickým dnem. A fronta rozdělí republiku - zatímco především na severu a západě Čech teploty vystoupily na příjemných 25 °C, na Moravě šplhalyt přes třicítku. Tropy utnuly silné bouřky, které místy doprovází kroupy. V Jeseníkách a Beskydech mohou večer a v noci po bouřkách stoupnout hladiny menších toků. Na Moravě a ve Slezsku může podle výstrahy napršet až 60 mm. První povodňový stupeň platí v Brtnici.
22.08.2020 05:35 |

podobné články

První prázdninový týden přinese silné bouřky i tropy až 35 °C. Sledujte radar Blesku

 
Nový týden přinese hodně proměnlivé počasí a od středy i nebezpečné. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které oddělí chladnější vzduch na západě kontinentu od teplejšího nad východní Evropou. Do Česka přinese velké teplotní rozdíly – na Moravě a ve Slezsku budou teploty ve středu a ve čtvrtek kulminovat až na 35 °C, na západě to budou teploty až o 12 stupňů nižší. Od středy do pátku se budou místy tvořit silné bouřky, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Počasí tak bude opět zátěžové pro naši kondici.
05.07.2021 05:10 |

podobné články

Ve čtvrtek bude až 33 °C. Tropy pak vystřídají silné bouřky a kroupy

 
Meteorologové varují před horkem a silnými bouřkami. Ve čtvrtek na většině republiky vystoupají teploty přes 31 stupňů, v Jihomoravském kraji i nad 33 stupňů. Tropické počasí postupně vystřídají bouřky, někdy i intenzivní, které mohou doprovodit přívalové srážky, méně často kroupy či nárazový vítr.
19.07.2017 13:05 |

podobné články

Přijdou silné bouřky a kroupy, ale v pondělí budou zase tropy

 
Už v neděli večer by měly dorazit do Česka silné bouřky, které mohou podle varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) doprovázet kroupy, nárazový vítr a přívalové srážky. Kýženého ochlazení se ale nedočkáme, protože už pro pondělí uvádí předpověď opět tropické hodnoty.
20.06.2021 11:55 |

podobné články

Tropy v Praze budou pokračovat. Ochlazení přijde koncem týdne, čekat lze i bouřky

 
Hlavní město má za sebou další suchý a parný týden. Mírné zlepšení přinesly až víkendové přeháňky, deště a bouřky, které se nad Prahou přehnaly ze soboty na neděli. Co nás bude čekat v dalším týdnu? „Praha má před sebou další tropické dny,“ upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová. „Ochlazení přinese konec týdne.“
05.08.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1176 článků)

O víkendu tropy až 33 °C, pak silné ochlazení. Přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne bude ve znamení teplého jihozápadního proudění, které vyžene odpolední teploty až na 33 °C. V neděli postoupí na naše území vlnící se studená fronta, na které se budou opět místy tvořit bouřky, které mohou být ojediněle i silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, jako je krupobití, přívalové srážky a silné nárazy větru. Počátkem nového týdne očekáváme více oblačnosti i srážek, místy se ochladí až o 10 °C. Z výhledu počasí na srpen to ale vypadá, že přinese stabilnější počasí než první prázdninový měsíc.
31.07.2020 05:45 |

podobné články

V Česku řádí silné bouřky a padaly i kroupy, sledujte radar. Vedro nepolevilo

 
Krkonoše, jih Čech i Moravy, ale také Olomoucko zasáhly ve středu po 19. hodině silné bouřky. Odpoledne byly předtím už například v Chebu, Písku nebo v Humpolci. Na některých místech, například dálnici D10 u Prahy, padaly i kroupy.
08.08.2018 06:40 |

podobné články

Tropy budou v sobotu střídat silné bouřky s krupobitím. Sledujte radar Blesku

 
Teplé jihozápadní proudění, které přinese jedny z nejvyšších teplot letošních prázdnin, ukončí v sobotu přechod studené fronty. Na té očekáváme místy i silné bouřky. Tedy ty doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a nárazy větru až o rychlosti 90 km/h. Očekáváme i silný střih větru o rychlosti až 20 m/s, což bude nahrávat i vzniku supercel. Páteční nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat vysoko – až na 35 °C, v sobotu naměříme 34 °C. Neděle přinese ochlazení až o 10 °C. Také počátkem příštího týdne do Česka pronikne chladnější vzduch od severozápadu.
21.08.2020 06:10 |

podobné články

Rozlučte se s létem a teplotními rekordy: Koncem týdne se prudce ochladí, přijdou prudké bouře a kroupy

 
Toto léto bylo poněkud nešťastné. Velké teplotní rekordy střídal déšť a počasí, které spíše naznačovalo příchod podzimu. Na druhou stranu byly tady dny, kdy jste horkem nemohli vůbec vydržet. I když to momentálně vypadá, že vysoké teploty přetrvávají, tak si dejte pozor. Počasí je totiž nevyzpytatelné. Zatímco do čtvrtka teploty neklesnou pod 30 °C, tak konec týdne přinese prudké ochlazení, bouřky a trvalý déšť.
30.08.2017 19:00 |

podobné články

O víkendu přijdou bouřky, v neděli se ochladí o 10 stupňů

 
Ještě v pátek budou v Česku tropy, ale v sobotu odpoledne se k nám od západu dostane studená fronta a ta přinese bouřky, kroupy a přívalové lijáky. Při nich může spadnout až 60 milimetrů srážek, to je 60 litrů vody na metr čtvereční. Vítr bude dosahovat rychlosti vichřice, tedy 110 km/hod.
16.07.2010 09:35 |

podobné články

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Na Česko se ženou silné bouřky a krupobití. Kdy udeří u vás?

 
Posledních pár dní vtrhly do Česka tropy a léto nám ukázalo svoji pravou tvář. Většina lidí si vyrazila koupat k rybníku nebo bazénu a všichni si užíváme slunečného teplého počasí. To se ale zanedlouho změní. Tropy totiž vystřídají silné bouřky s krupobitím a výrazně se ochladí.
25.06.2016 11:35 |

podobné články

Vyprahlé Holušice na Strakonicku »zbily« kroupy: Konec světa, říkají lidé

 
Pekelné počasí začíná. Vedro, sucho, bouřky, přívalové lijáky, kroupy a zase hic a sucho – co meteorologové předpověděli, je tu. Holušice na Strakonicku v sobotu zasypaly kroupy.
21.05.2018 09:30 |

podobné články