Článek

Lesy Praha: Zámecký rybník vítá jaro v novém kabátě. Je opravený a bez bahna

 
Na sklonku loňského roku jsme dokončili generální opravu vodní plochy uprostřed zámeckého parku v Praze-Čakovicích. Uběhlo několik měsíců a rybník plný vody je opět domovem mnoha vodních živočichů. Rychlý jarní rozvoj zeleně pomáhá v jeho okolí zahladit stopy po proběhlé stavbě.
23.04.2022 22:50 |

podobné články

Podobné články

Lesy Praha: Opravený rybník Šeberák se opět plní vodou

 
Šeberovský rybník, který je napájen Kunratickým potokem, se po dvou letech opět plní vodou.
25.01.2020 22:05 |

podobné články

Lesy Praha: Xaverovský rybník I se po revitalizaci plní vodou

 
Xaverovský rybník I se po roční revitalizaci plní vodou. Zanedbaný rybník odkoupilo hlavní město Praha v roce 2018 a svěřilo nám jej do péče.
06.06.2020 07:40 |

podobné články

Bahna po kolena a rozbitá výpust. Zličínský rybník Dolejšák dostal nový kabát

 
Léta byl zanesený a v posledních letech dokonce vypuštěný, teď se rybník Dolejšák na Zličíně konečně dočkal nového kabátu. Po Kunraticích a Stodůlkách je to tedy další zrevitalizovaný rybník, který nejenže nyní bude lépe zadržovat vodu v krajině, ale v jeho okolí vznikne i volnočasová zóna, kde mohou místní trávit volný čas.
17.12.2020 12:10 |

podobné články

Jihočeský kraj má čtyři nové přírodní památky

 
Rada Jihočeského kraje schválila zřízení třinácti přírodních památek. Zcela nové, které doposud nebyly zvláště chráněné v žádné kategorii definované zákonem, jsou čtyři: Mnišský rybník u Nové Bystřice, rybník Osika mezi Albeří a Klášterem, rybník Růže u Číměře a Vosecký rybník u Střížovic u Kunžaku. „Ze všech zvláště chráněných území jsou pouze dvě, které nepatří mezi evropsky významné lokality soustavy Natura 2000. Je dále zajímavostí, že všechny nové přírodní památky se nacházejí na Jindřichohradecku. Dobrá zpráva je, že většina památek je veřejnosti volně přístupná, k mnohým vedou i turistické trasy,“ uvedl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.
05.05.2022 13:00 |

podobné články

Hon na Babiše bude pokračovat, nikdy mu neodpustí, že je úspěšný. Zámecký pán připomíná Baťu, kterému také politici ukradli továrny...

 
Historik a zámecký pán Jan Berwid-Buquoy se zastal předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Zámecký pán má za to, že média pořádají na Babiše hon, protože mu nemohou odpustit, že je úspěšný.
19.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků)

Lesy Paha: Z ošklivého káčátka ozdobou Kunratic

 
Černé skládky, neudržovaná bující zeleň, rozpadající se břehy, tuny bahna a výpustné zařízení v žalostném stavu – to byl Olšanský rybník v Kunraticích ještě v září loňského roku. Tento smutný pohled, který se kolemjdoucím Pražanům naskýtal, se však pomalu stává minulostí. Rybník, který má rozlohu 4,4 hektaru a objem 69 000 m3, právě upravujeme.
17.01.2018 07:35 |

podobné články

Tradiční Den pozemního vojska Bahna proběhl bez diváků, přesto se bylo na co dívat

 
Několikahodinový program s dynamickými ukázkami vlastností armádní techniky, ukázkami historické techniky či zásahu hasičů, vězeňské služby nebo policejní zásahové jednotky nabídl v sobotu 31. ročník Dne pozemního vojska Bahna. Na cvičišti Bahna u Strašic v Brdech se hojně navštěvovaná akce loni kvůli pandemii koronaviru nekonala vůbec. Letos se s ohledem na vládní opatření program uskutečnil, ale bez přítomnosti veřejnost
26.06.2021 20:10 |

podobné články

„Nejšpinavější“ rybník v Praze čeká očista. Šeberák chystají odbahnit, mohla by se tak zlepšit kvalita vody

 
Přes celé léto se v Šeberáku na jihovýchodě hlavního města nesmočila ani noha. Důvodem byl vysoký výskyt sinic, které ohrožovaly lidské zdraví. Praha proto nechá v příštím roce rybník odbahnit, což by mělo zlepšit kvalitu vody. Ze dna by mělo být odvezeno zhruba 30.000 metrů krychlových bahna. Přístupný pro veřejnost by měl být zase až v roce 2020.
10.11.2018 11:55 |

podobné články

Lordi přitancují v novém kabátě!

 
Taneční představení Lord Of The Dance přiveze do Prahy zcela novou scénu. Tanečníci z Irska totiž tentokráte přicupitají v novém »kabátě«.
26.10.2012 12:05 |

podobné články

Totalita vždy přichází v novém kabátě. Skutečné cíle projektu COVID? Očkování je spíše akt víry, všiml si analytik Kuchař

 
Totalita vždy přichází v novém kabátě a společnost nemá na její novou verzi vybudovanou imunitu. V souvislosti s koronavirovým děním ve světě na to upozorňuje Jaroslav Kuchař, strategický konzultant a spoluzakladatel hnutí Cesta odpovědné společnosti. Podle něj je rozhodnutí nechat se očkovat aktem víry. Kdo se pro něj rozhodne, musí věřit globálním elitám, farmakologickým korporacím, zdravotnímu systému, vědcům v oblasti zdravotnictví, vládě i mainstreamovým médiím a jejich novinářům.
18.06.2021 09:45 |

podobné články

Slavík se vrací v novém kabátě, obnovil ho miliardář Karel Janeček

 
Anketa popularity zpěváků a skupin Český slavík se vrací v novém kabátě a s novým vedením pod názvem Český slavík 21. Patronát nad projektem převzal matematik a podnikatel Karel Janeček.
14.09.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (500 článků)

Vojenské lesy a statky obnovily další rybník na Českokrumlovsku

 
Na mapu Šumavy blízko Horní Plané na Českokrumlovsku se po desetiletích vrátil další malý rybník. Malé vodní dílo s názvem „Za vodárnou“ ležící u zaniklé německé osady Otice (Ottetstift) ve vojenském újezdu Boletice zde obnovily Vojenské lesy a statky ČR. Investice je součástí programu „Živá voda VLS,“ kterým se státní podnik snaží zadržováním vody v krajině zvýšit ekologickou stabilitu svých lokalit.
10.02.2018 10:55 |

podobné články

Lesy ČR: Rekonstrukce jednoho z „Bečovských lesních rybníků“ prospěla krajině, rostlinám i živočichům

 
Třetí Bečovský rybník zrekonstruovaly na Karlovarsku asi tři kilometry východně od Bečova nad Teplou Lesy České republiky. Rybník nyní zadrží vodu, což prospěje okolním lesům i mnoha druhům chráněných rostlin a živočichů.
13.11.2020 17:06 |

podobné články

Lesy ČR: Mlýnský a Černý rybník převedou po rekonstrukci i stoletou vodu

 
Mlýnský a Černý rybník u Oblajovic na Táborsku v Jihočeském kraji kompletně zrekonstruovaly za 25,7 milionů korun Lesy České republiky. Zadrží vodu v krajině a převedou i stoletou povodeň.
16.11.2022 14:00 |

podobné články

Smlouva na Jordán podepsána! Vybagrují 250 tisíc kubíků bahna

 
Konečně se dočkali. Revitalizace a bagrování bahna z Jordánu v Táboře už nic nebrání. Starosta Jiří Fišer (Tábor 2020) podepsal smlouvu s vybraným zhotovitelem. Od podzimu začnou první práce a od jara by se mělo začít s těžbou 250 tisíc kubíků bahna.
28.07.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fišer (38 článků)

Přehlídka Bahna ukázala válku technologií i konec druhé světové války

 
Jak vypadá moderní válka technologií nebo jak vypadaly minulé střety, mohli vidět návštěvníci 26. ročníku Dne pozemního vojska Bahna 2015, který se uskutečnil v sobotu v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic ve Vojenském újezdu Brdy. Představil českou i zahraniční techniku a historické ukázky.
20.06.2015 17:41 |

podobné články

MO ČR: Bahna přilákala desetitisíce příznivců armády

 
Den pozemního vojska Bahna 2016 odstartoval mohutnou salvou z tanku T72M4CZ, což byla první změna oproti předešlým ročníkům, kdy prostorem otřásala salva ze samohybné kanonové houfnic vz. 77 Dana. Za účasti náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka, ministra životního prostředí Richard Brabce a mnoha dalších čestných hostů a desetitisíců diváků se uskutečnil tento svátek vojska v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic.
26.06.2016 19:10 |

podobné články

Boj o život koně na Břeclavsku: Zapadl do bahna až po uši

 
Do stoky plné bahna zapadl v Lednici na Břeclavsku nepozorný kůň. Oddělil se od nedalekého stáda, obešel ohradník a uvízl v pasti, ze které se vlastními silami nedokázal dostat. Navíc s každým pokusem dostat se ven, klesal do bahna stále hlouběji. Nakonec zůstala nad hladinou pouze hlava.
09.02.2017 16:15 |

podobné články

Dny pozemního vojska Bahna – událost, kde vojáci ukážou techniku a odrazí útok protivníka

 
Příznivci vojenské historie a fanoušci Armády České republiky se opět sejdou na Dnu pozemního vojska Bahna 2017 v sobotu 10. června od 9 do 17 hodin. Akce se koná v prostoru Zadního Bahna u Strašic na Rokycansku, v bývalém vojenském újezdu Brdy. Armáda České republiky zde představí řadu činností vojenských profesionálů.
04.06.2017 21:50 |

podobné články