Článek

Lesy Praha: V ekocentru Prales bude komunitní včelnice. Včelařit u nás můžete i vy

 
Přemýšlíte o vlastním chovu včel, ale bojíte se, že nemáte dost zkušeností? Chtěli byste si to zkusit předtím, než nakoupíte všechno to drahé vybavení? A rádi byste, aby vám někdo poradil a pomohl, když si nebudete vědět rady? V tom případě je tato nabídka přesně pro vás.
24.04.2021 16:25 |

podobné články

Podobné články

Včelařem na zkoušku? V kbelském ekocentru Prales je k pronájmu 5 úlů, s chovem pomohou odborníci

 
Komunitní činnost je v posledních letech na vzestupu. Od vnitroblokových iniciativ o zkrášlení zeleně, jsou čím dál tím populárnější i komunitní zahrady, komposty nebo i skalky. Nyní se v Ekocentru Prales, který je ve správě pražských městských lesů, otevřela komunitní novinka. Jde o včelí úly. Zájemci zde mohou jednak pod odborným vedením přičichnout k chování včel, jednak si za svou práci odnést odměnu - vlastní med.
27.04.2021 07:05 |

podobné články

Lesy Praha: Přijďte k nám po žních také na dožínky

 
První žně v našem novém ekocentru Prales ve Kbelích se vydařily, obilí je sklizeno a my se těšíme na další krok. Protože, jak víme, žněmi práce nekončí, ale začínají, dovolujeme si vás pozvat také na dožínky, které se v ekocentru Prales uskuteční v sobotu 2. září od 13 do 17 hodin.
31.08.2017 08:45 |

podobné články

Plamínková (STAN): Ekocentrum Prales rozšíří komunitní zahradu

 
Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 296 400 Kč Ekocentru Prales provozovaném příspěvkovou organizací Lesy hl. m. Prahy.
14.09.2018 09:15 |

podobné články

Lesy hl. m. Prahy: V novém ekocentru poprvé stáčeli med

 
V novém ekocentru Prales se za účasti dětí z příměstských táborů uskutečnilo historicky první medování. Mezi zvířecí obyvatele ekocentra se totiž kromě oveček a nutrií řadí také včely, které tu mají své úly a které pilně pracovaly po celé jaro, aby nás nyní odměnily sladkým pokladem.
24.07.2017 12:05 |

podobné články

Sklizeň a zpracování obilí v Praze? Jde to: Přijďte o víkendu do Pralesa na dožínky

 
Lesy hlavního města Prahy chystají o víkendu ve svém ekocentru Prales v Kbelích dožínky. Návštěvníci si tu ve speciálních dílnách vyzkoušejí nejrůznější činnosti, které se vážou ke sklizni a zpracovávání obilí.
31.08.2018 17:55 |

podobné články

Martan (SPOZ): Volte ty, kteří chtějí zelené lesy Šumavy

 
Byl jsem iniciátorem demonstrace "Zachraňme prales a lesy na Boubíně", která se uskutečnila 12. 8. 2020 ve Vimperku před Správou NP a CHKO Šumava. Cílem bylo poukázat na na stav poškození a ohrožení lesů v Národní přírodní rezervaci Boubínský prales
18.08.2020 07:45 |

podobné články

Hlubuček (STAN): Kbelský „Dřevák“ ukáže ekologické bydlení v praxi

 
Ekologický „dům přírody“, který vyrostl v ekocentru Prales na kraji městské části Praha 19 - Kbely bude nenásilnou formou vyučovat školní mládež a veřejnost o možnostech ekologického bydlení a chování.
01.12.2018 07:40 |

podobné články

V Praze vyrostl prales pro veřejnost. Můžete se tu vzdělávat i relaxovat

 
V těsné blízkosti lesoparku ve Kbelích otevřela Praha nové ekologické centrum Prales. To vznikalo postupně od roku 2016 v areálu bývalé okrasné školky a zahradnictví Lesů hl. m. Prahy. Prostor byl otevřen veřejnosti ve středu 31. května oslavou Dne dětí. Dále se bude rozšiřovat a už nyní tu najdete různá zvířata nebo také bludiště a naučnou stezku. Ideální je pro letní vycházky.
03.06.2017 12:00 |

podobné články

V Krkonoších chystají lahůdku pro turisty: Zpřístupní rýchorský prales!

 
Nepřístupný prales? To bude brzy minulostí...  Divoký Dvorský les na vrcholu Rýchor ve východních Krkonoších, který se na podzim mění v krajinu snů, bude zpřístupněn turistům.
27.10.2017 12:05 |

podobné články

Zelení iniciovali petici za šetrnější hospodaření v lesích

 
Strana zelených iniciovala petici Na sucho se musí od lesa, která vyzývá dva největší správce lesů v ČR, což jsou státní Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR, aby přešly na mezinárodní certifikaci hospodaření FSC. Ta garantuje šetrné postupy hospodaření a znemožňuje kácení systémem holosečí, řekl včera na tiskové konferenci předseda strany Matěj Stropnický. Díky tomu lesy mají lépe zadržet vodu a bránit suchu i povodním. Lesy ČR na certifikaci přecházet nechtějí a uvedly, že podle nich je dostatečný druhý systém mezinárodní certifikace PEFC. Podobně se k problematice staví i Vojenské lesy.
12.08.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (542 článků)

Komunitní centrum na Hutích: Bude nové nebo ne? Lidé se nemohou shodnout

 
V Praze vznikají jedno po druhém komunitní centra. Postupně vznikla v Libni, na Žižkově, na Lehovci či v centru na Kampě. Další z lokalit, kde by nové komunitní centrum mohlo vzniknout, je v Praze 14, konkrétně na Hutích. Radnice k jeho potenciálnímu zřízení iniciovala již tři veřejné projednání, a výsledek?
19.01.2020 12:45 |

podobné články

Čím víc Brežněv, tím víc in: Konec trhání obočí, teď frčí na obličeji pořádný prales!

 
Už jsme tu měli vlasové implantáty pro ty méně obdařené a nyní se začnou kosmetické salony přeučovat na implantáty obočí. Tvrdá diktatura módy totiž nastolila na obličeji pořádný prales a kdo má tu smůlu, že mu příroda nadělila tenké obočí, bude to muset začít dohánět penězi.
06.03.2014 11:10 |

podobné články

Jedlý les v Holešovicích: Komunitní zahrada pro seniory se rozroste

 
V pražských holešovicích, konkrétně u volnočasového vzdělávacího centra Přístav 7, vznikla před rokem komunitní zahrádka Botanicula, kterou využívají především aktivní senioři. Zahradu založila Organizace Elpida, která se dlouhodobě věnuje pomoci seniorům, ve spolupráci s Nadačním fondem Agora 7. Nyní chtějí tyto organizace komunitní zahradu rozšířit, aby mohla sloužit nejen seniorům, ale také lidem z okolí. Potřebné peníze na Botanikulu II je v plánu vybrat pomocí crowdfundingové kampaně.
15.10.2020 07:50 |

podobné články

Na Antarktidě kdysi rostl deštný prales

 
Poslední prales na okrajích Antarktidy rostl před dvaapadesáti miliony roků.
03.08.2012 10:45 |

podobné články

Plamínková (STAN): Prales je krásná a upravená zelená oáza na severu Prahy

 
Ekocentrum Prales slaví první narozeniny, pozvalo děti a zasadilo pamětní lípu
01.06.2018 22:50 |

podobné články

Čmelák - Společnost přátel přírody: Mokřad i prales vyvolaly u dětí „AHA“ efekt

 
Soustava tůněk doplněných molem, dřevěnými chodníčky, naučnými cedulemi či malou pláží. To jsou Mokřady Jablonné. Nový prales na Ještědském hřebeni – místo kde se dlouhodobou péčí mění smrková monokultura na pestrý les plný života. Dvě pozoruhodná místa propojená v roce 2018 projektem Terénní ekovýchova v Libereckém kraji 18, který realizuje Čmelák – Společnost přátel přírody z.s., a kterého se zúčastnilo 272 dětí a žáků ze všech koutů Libereckého kraje.
29.11.2018 09:45 |

podobné články

Prales kácejí, domorodce vraždí: Ochránce přírody postříleli z jedoucího auta

 
Dva domorodé obyvatele Brazílie zabili v sobotu neznámí ozbrojenci, kteří ve státě Maranhao zahájili palbu na skupinu příslušníků indiánského kmene Guajajara. Tento kmen je známý tím, že chrání amazonský prales před nelegálním kácením.
08.12.2019 09:35 |

podobné články

Nemocné „plíce planety“: Amazonský prales mizí, letošní požáry budou horší než ty loňské

 
V loňském roce rozsáhlé požáry značně poničily Amazonský deštný prales, shořelo na 906 tisíc hektarů půdy. Podle odborníků se letos do Amazonie oheň vrátí a varují, že situace by mohla být ještě horší než loni. Aktivisté navíc upozornili na to, že pokračuje odlesňování pralesa, za rok 2020 bylo deforestováno už 150 tisíc hektarů, informovala stanice CNN.
21.06.2020 15:05 |

podobné články

Lesy ČR: 4. ročník výtvarné soutěže pro děti ze „Lesy a příroda kolem nás“

 
4. ročník výtvarné soutěže „Lesy a příroda kolem nás” vyhlásí zítra ve středu 6. listopadu 2013 Lesy České republiky, s. p., Krajské ředitelství České Budějovice a to společně s dalšími organizacemi.
05.11.2013 19:45 |

podobné články