Článek

Lesy ČR: Přístřešky soch granátníků na Mladoboleslavsku jsou opravené

 
Cílem výletů bývá na Mladoboleslavsku lovecký areál Valdštejnsko nedaleko Březovic pod Bezdězem. Návštěvníky tam zaujmou dvě historické sochy granátníků. Chrání je dřevěné přístřešky, které koncem loňského roku opravily Lesy České republiky za 290 tisíc korun.
20.01.2024 22:15 |

podobné články

Podobné články

Lesy ČR: Historické sochy granátníků jsou opět kompletní, lemují je lipové aleje

 
Dvě historické sochy granátníků u hájenky v Březovicích pod Bezdězem nedaleko Doks ve Středočeském kraji poškodili počátkem letošního února vandalové. Sochám urazili hlavy a způsobili padesátitisícovou škodu. Policie ČR pachatele v květnu dopadla. Sochy jsou tak nyní zásluhou restaurátorů a správců, tedy podniku Lesy ČR, opět kompletní. V místě navíc lesníci obnovují lipové aleje – projekt za 762 tisíc korun bez DPH.
27.11.2016 09:05 |

podobné články

Boj o přístřešky pražské MHD: Město zvažuje, že je místo tendru koupí samo

 
Už koncem roku 2020 chce firma JCDecaux, která v hlavním městě dosud vlastní přístřešky MHD, začít s jejich demontáží. Minulé vedení totiž smlouvu s firmou označilo za nevýhodnou a rozhodlo, že ji neprodlouží. Ta tak skončí v červnu 2021, město teď zvažuje dvě varianty jejich nahrazení - buď vypíše tendr na provozovatele, nebo přístřešky za 325 milionů koupí samo. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) bude o tom, kterou variantu magistrát zvolí, rada rozhodovat zřejmě v lednu.
12.12.2019 11:55 |

podobné články

Proč neprovozuje přístřešky MHD hlavní město? Podle náměstka je jim v rukou soukromníka dobře

 
Už nějaký ten pátek se hovoří o budoucnosti přístřešků MHD v hlavním městě. Ty doposud provozuje a vlastní firma JCDecaux, přičemž magistrát na jejich další provoz a správu hodlá vypsat tendr. Nač to, když by si mohla Praha zařídit a provozovat vlastní přístřešky, jak se ozývá v nynější magistrátní koalici? Podle náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN) je vlastně dobře, že přístřešky nepatří městu. Bylo by kolem nich příliš řešení.
04.02.2020 15:20 |

podobné články

Boj o přístřešky MHD: Praha je za 400 milionů koupí sama. „Hrozí ovlivňování voličů,“ říká soukromník

 
Hlavní město samo pořídí asi 930 přístřešků pro zastávky MHD. V současnosti mobiliář vlastní a provozuje firma JCDecaux, které v polovině příštího roku skončí smlouva a přístřešky plánuje odvézt. Město původně zvažovalo, že vypíše tendr na soukromého provozovatele, na základě doporučení komise však rozhodlo, že pořídí vlastní přístřešky. Získání mobiliáře dostane na starost některá z městských firem, o detailech bude vedení města ještě rozhodovat. O pořízení zastávek budou zřejmě hlasovat i zastupitelé.
10.02.2020 13:20 |

podobné články

Nové přístřešky zastávek MHD v Praze: Městská firma vypíše 300milionový tendr

 
Pražská městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) vypíše tendr na rámcovou smlouvu s hodnotou 300 milionů korun na dodávky stovek přístřešků MHD. V pondělí to odsouhlasili pražští radní. Přístřešky nahradí ty nyní provozované a vlastněné firmou JCDecaux, které na konci června vyprší smlouva s městem. První přístřešky by měly být podle dojednané dohody mezi městem a firmou vyměněné v listopadu letošního roku.
19.04.2021 16:10 |

podobné články

Výstava soch po celé Praze odstartovala. Podívejte se na 9 úplně nových

 
Praha je opět plná soch. Třetí ročník venkovní výstavy Sculpture line představuje nejen staré známé sochy, ale také novinky. Pojďte se s námi podívat na 9 nejnovějších děl a míst, kde je objevíte. Celkem po Praze objevíte 20 soch, které sem postavili v rámci festivalu Sculpture line. Ten potrvá do konce září.
07.06.2017 06:45 |

podobné články

Z dřevorubce řezbářem: Luděk sochy pro soukromníky nedělá! Chce, aby byla jeho díla vidět

 
Luděk Vančura (46) po patnácti letech práce jako traktorista a dřevorubec v lese zjistil, že má talent na vyřezávání dřevěných soch. Les už proto před lety nadobro vyměnil za svůj ateliér. Soch měl na své zahradě brzy tolik, že je raději přestěhoval na pronajatý pozemek v centru obce Ostravice na Frýdecko-Místecku. Je to jeho Ráj dřevěných soch.
09.11.2019 16:30 |

podobné články

THMP: Sochy na Čechově mostě bude možné oživit, ukázal to kamerový průzkum

 
Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v polovině dubna provedla endoskopický průzkum vnitřku soch na Čechově mostě. Bronzové sochy světlonošek držících pochodně a tříhlavých hyder na jeho pilířích by totiž do budoucna mohly opět ožít slavnostními efekty z doby, kdy nejkratší most přes Vltavu vznikal. K tomu je potřeba, aby uvnitř soch vedly rozvody plynu a vody – záběry ze speciálních kamer ukázaly existenci částí původních rozvodů plynu, rozvody vody se v nitru soch naopak najít nepodařilo.
06.05.2022 09:10 |

podobné články

Obyčejný vandalismus nebo záměr? Přístřešky MHD v Praze jsou soustavně poškozovány

 
Nikde jinde v Evropě nedochází k takové míře poškozování měststkého mobiláře jako v Praze. Nejčastěji přitom dochází k újmě přístřešky MHD. Vyplývá to z vyjádření firmy JCDecaux, která působí ve většině zemí Evropy a jen v Praze vlastní a provozuje zhruba 900 přístřešků MHD.
14.07.2018 11:40 |

podobné články

Černé průchozí přístřešky: Takhle mají vypadat zastávky MHD v Praze. Podle umělců jsou nebezpečné

 
U tramvajové stanice Palackého náměstí směrem ke Karlovu náměstí stojí od pátku 29. listopadu do dubna 2020 nový, designový přístřešek zastávky. Pražský magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje ji chtějí otestovat, a pokud se ověří, tak ji pravděpodobně od roku 2021 nechá Praha sériově vyrábět a nahradí současné přístřešky. Maximální cena jedné zastávky je 250 tisíc korun. A co všechno umí?
29.11.2019 19:55 |

podobné články

Lesy Praha: Dvě stovky opravených laviček míří do pražských lesů

 
Pražské lesy do konce listopadu přivítají dvě stovky opravených laviček. Nových sedáků z dubového dřeva, které vyrobila truhlárna Lesů hl. m. Prahy, se od začátku podzimu dočkaly nově založené lesy Robotka, V Panenkách a místo s nádherným výhledem na Prahu – Dívčí hrady. Další opravené lavičky míří v těchto dnech do Čimického a Ďáblického háje.
10.11.2018 22:41 |

podobné články

Zelení iniciovali petici za šetrnější hospodaření v lesích

 
Strana zelených iniciovala petici Na sucho se musí od lesa, která vyzývá dva největší správce lesů v ČR, což jsou státní Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR, aby přešly na mezinárodní certifikaci hospodaření FSC. Ta garantuje šetrné postupy hospodaření a znemožňuje kácení systémem holosečí, řekl včera na tiskové konferenci předseda strany Matěj Stropnický. Díky tomu lesy mají lépe zadržet vodu a bránit suchu i povodním. Lesy ČR na certifikaci přecházet nechtějí a uvedly, že podle nich je dostatečný druhý systém mezinárodní certifikace PEFC. Podobně se k problematice staví i Vojenské lesy.
12.08.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (655 článků)

Na náměstí v Holešově spadl vánoční strom: Prudký poryv větru ho doslova ukroutil a strhl na přístřešky trhovců!

 
Na náměstí Dr. E. Beneše v centru Holešova na Kroměřížsku se v sobotu odpoledne zřítil vzrostlý vánoční strom. Při pádu nikoho nezranil, zničil však dva přístřešky přichystané pro vánoční trhy. Na místě zasahovali policisté, povoláni byli i hasiči, řekl ČTK starosta města Rudolf Seifert (TOP 09).
23.11.2019 15:00 |

podobné články

Koupit, nebo pronajmout přístřešky MHD? Soukromníci je chtějí postavit a převést na Prahu, rada rozhodnutí odložila

 
Pražští radní podruhé odložili rozhodnutí ohledně pořízení přístřešků pro MHD. Město zvažuje dvě možnosti, tendr na soukromého provozovatele, který by mobiliář pořídil a provozoval, a vlastní nákup. Nyní mobiliář vlastní a provozuje firma JCDecaux, které v polovině příštího roku skončí smlouva a minulé vedení Prahy rozhodlo o jejím neprodloužení. Firma dříve uvedla, že svoje přístřešky začne odmontovávat už letos v létě, Praha se v takovém případě chce bránit u soudu.
03.02.2020 13:40 |

podobné články

Po chovatelce podezřelé z týrání koní jde další úřad. Ohrady i přístřešky má načerno

 
Koně měla v tak žalostném stavu, že jí veterináři navrhli tři z nich odebrat. Policisté ženu podezírají ze zanedbání péče o ně, za což jí v případě trvalých následků hrozí až dva roky vězení. Teď po Veronice Egerové z Chomoutova na Olomoucku jde i stavební úřad. Přístřešky a ohrady pro koně totiž postavila a užívala načerno.
08.08.2020 05:45 |

podobné články

Pražské radnice proti magistrátu? Některé městské části chtějí nechat přístřešky MHD ve správě JCDecaux

 
Některé pražské městské části uzavřely nebo plánují uzavřít smlouvy s firmou JCDecaux o pronájmu pozemků pod přístřešky MHD, které firma v metropoli vlastní. ČTK to zjistila od mluvčích radnic a mediálního zástupce firmy Jiřího Chvojky. Firma má smlouvu s magistrátem, která na konci června skončí a město ji neplánuje prodloužit. Mobiliář firmy postupně nahradí vlastním. O výměně existuje dohoda, ta se však podle Chvojky netýká zastávek na pozemcích městských částí.
17.06.2021 10:55 |

podobné články

Praha nainstaluje své přístřešky MHD, zmizí samostatné vitríny. Plánuje i novinky ve veřejném osvětlení

 
V ulicích hlavního města by se měly již v listopadu objevit nové přístřešky MHD, které nahradí zastávky provozované firmou JCDecaux. Magistrát s ní letos v červnu již odmítl prodloužit smlouvu a postupně je chce nahradit vlastními. Podle radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) také z ulic v rámci boje proti vizuálnímu smogu zmizí samostatné reklamní vitríny. Ve středu také představil některé novinky týkající se veřejného osvětlení, například přisvětlení dětských hřišť nebo dynamické osvětlení v parcích.
22.09.2021 15:55 |

podobné články

Záhada mrtvoly a zraněného na Mladoboleslavsku rozluštěna: Policie dopadla podezřelého

 
Policie zadržela v úterý ráno podezřelého z nedělní vraždy a pokusu o vraždu mužů u Bukovna na Mladoboleslavsku. Hrozí mu až výjimečný trest. Pátrá ale údajně ještě po dalším podezřelém. Těla dvou mužů se našla na poli na Mladoboleslavsku a jedna z původních vyšetřovacích verzí byla i vzájemná rvačka.
27.04.2016 15:30 |

podobné články

STEM: Pražané chtějí čisté a opravené zastávky MHD, nespokojenost je patrná hlavně v okrajových částech

 
Nezbytnou součástí zastávek městské hromadné dopravy jsou v očích Pražanů pravidelně vyvážené odpadkové koše, přístřešky chránící před povětrnostními vlivy a také lavičky. Doplnit tyto základní prvky po celém městě je pro většinu obyvatel metropole důležitější než vytvářet nový design mobiliáře a rozšiřovat existující zastávky o nové funkce, například wi-fi sítě.
12.02.2020 07:40 |

podobné články