Článek

Les zapálilo vedení!

 
Dostatečně prosekáno nebylo zřejmě ochranné pásmo kolem elektrického vedení a dvacet hektarů lesa lehlo popelem. Hasiči s ohněm bojovali dlouhých šest hodin v Hošťálkovech na Bruntálsku.
18.03.2020 05:05 |

podobné články

Podobné články

Dítě (3) zapálilo byt, matka koukala na televizi

 
Se zapalovačem si hrálo v Plzni dítě (3) a zapálilo byt v Úslavské ulici. Hasiči dítě i jeho matku vyvedli z hořícího bytu v kyslíkových maskách.
03.02.2011 17:35 |

podobné články

Dítě si hrálo s prskavkou a zapálilo stromek

 
Šestileté dítě zapálilo v neděli večer prskavkou vánoční stromek v domě v pražských Lysolajích. Rodiče oheň uhasili, ale nadýchali se kouře a museli do nemocnice, potvrdil agentuře Mediafax vyšetřovatel pražských hasičů.
25.12.2011 23:10 |

podobné články

Koalice LES a Pirátů slibuje v Praze 1 otevřenou radnici

 
Koalice Liberálně ekologické strany (LES), Pirátů a nezávislých, která ve volbách kandiduje v Praze 1, slibuje voličům otevřenou radnici, průhledné rozdělování peněz na kulturu a přívětivé ulice a parky ve vídeňském stylu. Zástupci to dnes řekli novinářům na tiskové konferenci. Za Piráty, jejichž vedení nedávno rozhodlo, že společně s LES kandidovat nebude, na nevolitelné pozici kandiduje jeden člen, v čele pak dva příznivci.
10.09.2014 14:15 |

podobné články

Kytarista Les Paul zemřel

 
Kytarista Les Paul, který významnou měrou inovoval podobu elektrické kytary, zemřel ve čtvrtek ve věku 94 let. Podle výrobce kytar Gibson, který používal Les Paulovy konstrukce, zemřel kytarista v nemocnici ve White Plains ve státě New York na komplikace provázející zápal plic. Uvedla to agentura AP.
13.08.2009 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Les Paul (3 články)

Nalákal do honitby tisíc jelenů, teď musí zaplatit milión za zničený les

 
Mimořádně vysokou pokutu 1,1 miliónu korun vyměřila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uživateli honitby za les na Plzeňsku zničený zvěří. Uživatel honitby nosil do lesa nadměrné množství krmiva i v době, kdy to zvířata nepotřebovala, a tím na území přilákal až 1000 jelenů sika, kteří poškodili les.
17.09.2013 19:25 |

podobné články

Předsedou LES se podle očekávání stal Martin Bursík

 
Politik Martin Bursík se podle očekávání stal předsedou Liberálně ekologické strany (LES), kterou loni založil. Dnes jej na ustavujícím sněmu strany v pražské Národní technické knihovně v tajné volbě zvolilo všech 74 přítomných delegátů. Bývalý lídr Strany zelených neměl protikandidáta. První místopředsedkyní strany se stala známá filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která získala 68 hlasů, řekl dnes ČTK Samuel Kašpar ze strany LES.
16.02.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (109 článků) , Martin Bursík (311 článků)

Předsedou LES se stal Bursík, místopředsedy Sommerová a Rynda

 
Politik Martin Bursík se podle očekávání stal předsedou Liberálně ekologické strany (LES), kterou loni založil. Dnes jej na ustavujícím sněmu strany v pražské Národní technické knihovně v tajné volbě zvolilo všech 74 přítomných delegátů. Bývalý lídr Strany zelených neměl protikandidáta. První místopředsedkyní strany se stala známá filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která získala 68 hlasů, řekl dnes Samuel Kašpar ze strany LES. Strana přilákala řadu dalších osobností. 
16.02.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (109 článků) , Martin Bursík (311 článků)

Pražská koalice řešila milionové odměny v městské firmě: Co přineslo tří a půlhodinové jednání?

 
Další spor musela řešit pražská koalice! Rozbušku tentokrát zapálilo pondělní jednání představenstva městské firmy Pražská plynárenská holding, na němž byly schváleny tantiémy za loňský rok v celkové výši více než 21 milionů pro vedení firmy i dozorčí radu. To pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozpálilo do běla – podle něj jde jednoznačně o porušení koaliční smlouvy, v níž se strany zavázaly, že odměny pro členy dozorčích rad zruší. Pirátský člen čtyřčlenného představenstva, v němž sedí zástupci všech koaličních stran, Jaromír Beránek, navrhl snížení odměn a následně se hlasování o nich zdržel. A proto se se zástupci v pátek sešli, aby věc vyřešili.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

LES si vybral lídry do eurovoleb. Povedou jej režisérka a bývalá ministryně

 
Liberálně ekologickou stranu (LES) do evropských voleb povede exministryně zemědělství a bývalá velvyslankyně v Bruselu Milena Vicenová. Ve vedení kandidátky je také dokumentaristka a místopředsedkyně strany Olga Sommerová.
13.03.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (109 článků)

LES si vybrala lídry do eurovoleb. Povedou ji režisérka a bývalá ministryně

 
Liberálně ekologickou stranu (LES) do evropských voleb povede exministryně zemědělství a bývalá velvyslankyně v Bruselu Milena Vicenová. Ve vedení kandidátky je také dokumentaristka a místopředsedkyně strany Olga Sommerová.
14.03.2014 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (109 článků)

Královna Alžběta II. coby „bondgirl“ nadchla akademiky a dostala cenu

 
"Dobrý večer pane Bonde!" Jediná věta a šestaosmdesátiletá královna Alžběta II. si díky ní získala filmové a televizní akademiky. Ti jí nyní za překvapivou roli "bondgirl" v klipu zahajovacího ceremoniálu londýnské olympiády udělili čestnou cenu. Další články k tématu: Hry v Londýně začaly, oheň zapálilo sedm britských sportovních nadějí VIDEO: Zahajovací ceremoniál OH vyvrcholil velkolepým ohňostrojem Vaše Veličenstvo, mami. Charles vzdal hold Alžbětě II. a rozburácel dav
09.02.2010 16:55 |

podobné články

Zřícené letadlo na Aljašce zapálilo národní park

 
Velký dopravní letoun se podle svědků v neděli večer místního času zřítil v aljašském národním parku Denali.
02.08.2010 08:05 |

podobné články

Byt v plamenech! Dítě ho zapálilo zapalovačem!

 
Hasiči likvidovali ve čtvrtek po poledni požár bytu v Úslavské ulici, jehož příčinou byla zřejmě hra dítěte.
03.02.2011 15:45 |

podobné články

VIDEO: Laserové dělo v akci. Jeden výstřel zničil loď

 
Americké námořnictvo poprvé úspěšně vyzkoušelo laserové dělo umístěné na válečné lodi. Zasáhlo a zapálilo jím prázdný motorový člun plující v Tichém oceánu u pobřeží jižní Kalifornie.
13.04.2011 06:30 |

podobné články

Egypťani podpálili sídlo fotbalového svazu. Nelíbí se jim 21 trestů smrti pro chuligány

 
V Egyptě po vynesení verdiktu nad fotbalovými výtržníky vypukly násilnosti. Tvrdé jádro fanoušků metropolitního klubu zapálilo v Káhiře sídlo fotbalového federace a údajně také budovu policie.
09.03.2013 13:20 |

podobné články

Češce v Chorvatsku shořelo auto a zapálilo i okolní porost

 
Česká turistka se v Chorvatsku dostala do problémů kvůli svému autu. Její vůz totiž začal při cestě do hor znenadání hořet a požár se rozšířil i na přilehlou vegetaci. Nikomu se nic nestalo a oheň byl rychle uhašen díky včasnému příjezdu hasičů, informoval dnes chorvatský list 24sata. 
22.07.2013 15:55 |

podobné články

James Bond ze zahájení olympiády v Londýně tragicky zahynul

 
Britský kaskadér Mark Sutton se stal loni hvězdou olympiády v Londýně, když se v převleku Jamese Bonda snesl při jejím zahájení do středu stadionu. O něm a kolegovi, který představoval britskou královnu, se pak psalo všude. Jeho rodina teď ale oznámila smutnou zprávu, že dvaačtyřicetiletý kaskadér zahynul. Další články k tématu: Královna Alžběta II. coby „bondgirl“ nadchla akademiky a dostala cenu Hry v Londýně začaly, oheň zapálilo sedm britských sportovních nadějí
15.08.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta II (224 článků) , James Bond (607 článků) , James Sutton (4 články)

Kvůli rekordu se nechalo zapálit 21 lidí

 
Způsobů, jak se dostat do Guinnessovy knihy rekordů je opravdu mnoho, jak dokázalo před pár dny 21 obyvatel Clevelandu. Ti si na sebe navlékli ochranné obleky a před 1500 diváky se nechali zapálit. Překonali tak rekord z roku 2009, kdy se dobrovolně zapálilo 17 odvážlivců.
29.10.2013 04:25 |

podobné články

V Izraeli zatkli židovské extremisty, při žhářském útoku upálili osmnáctiměsíční dítě

 
V Izraeli zadrželi za uplynulé dva dny dva židovské extremisty. Nejprve v pondělí zatkli Meira Ettingera, podezíraného z účasti ve skupině žhářů. Několik židovských radikálů zapálilo minulý týden na Západním břehu Jordánu dům, v němž byla čtyřčlenná palestinská rodina, a osmnáctiměsíční chlapec přitom zemřel.
05.08.2015 13:30 |

podobné články