Článek

Lepší než originál. František Filipovský daboval Funèse mistrovsky

 
Kvalita filmového dabingu byla u nás odjakživa na vysoké úrovni a přispěli k tomu dobří režiséři, dostatek času na práci a především herci, kteří své hlasy zahraničním představitelům propůjčili. Dabingovou legendou se stal František Filipovský (†86).
26.02.2023 00:05 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků)
Podobné články

Zbožňovaná laňka Claude Gensacová. Francouzská herečka zářila po boku Funese

 
Povolání? Manželka Louise de Funèse. Společně si zahráli v deseti filmech a mnoho nechybělo, aby vzájemné jiskření přenesli i do soukromí. Po smrti Funèse se totiž herečka dozvěděla, že byl do ní tajně zamilován. Se svými city k ní se však herečce nikdy nesvěřil.
11.04.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Claude Claude (25 článků)

František Filipovský promluvil ze záhrobí!

 
5:00 – Největší hvězda české dabingu všech dob, František Filipovský (†86), nedávno namluvila další film francouzské herecké legendy Louise de Funèse (†68)! Šestnáct let po své smrti! Pomohl mu v tom mistrně imitátor Václav Faltus (52) a odborníci jásají: Tenhle Funès vážně nemá chybu!
31.07.2009 02:20 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků) , Louis de Funès (5 článků) , Václav Faltus (6 článků) , František Faltus (2 články)

Hlas Funèse i věrný sparťan. František Filipovský se narodil před 115 lety

 
Po třicítce hrál přesvědčivě studenty, okolo osmdesátky sršel elánem v komediích o „básnících“ po boku mladého Pavla Kříže. František Filipovský, od jehož narození uplynulo 23. září už 115 let, patří k nezapomenutelným legendám českého filmu a divadla. Zavzpomínejte na herce s týdeníkem 5plus2.
11.08.2014 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Paula Wild (36 článků)

Takhle dnes vypadá nejčastější herecká partnerka Louise de Funèse

 
Půvabná blondýnka Claude Gensac (84) je známá svou rolí v sérii filmů o francouzských četnících, kde hrála po boku Louise de Funèse. Po jeho boku se však objevila také v řadě dalších filmů. Podívejte se, jak tato francouzská herečka vypadá v současnosti.
24.08.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Louis de Funès (5 článků) , Claude Gensac (4 články)

Poznáte krále komiků Louis de Funèse ve filmech? Zkuste to!

 
Louis de Funès  byl slavný  francouzský  herec a komik, který září ve stovkách filmů, které baví diváky dodnes. Jste fanoušky tohoto úspěšného herce? Pokud zní vaše odpověď "ano", pak je právě vám určen tento speciální kvíz, kde budete poznávat Funése v jeho filmových rolích! Dokážete to?
15.10.2016 11:35 |

podobné články

Zemřela herečka Claude Gensac: Filmová manželka de Funèse z Četníků!

 
Do hereckého nebe se odebrala další hvězda. Claude Gensac bylo 89 let a podle francouzských médií zemřela ve spánku. Proslavily ji hlavně role po boku komika Louise de Funèse.
27.12.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Claude Gensac (4 články)

Plzeňský Prazdroj: Značkový koncept Pilsner Urquell Original Restaurant má třicátý přírůstek

 
Konceptové restaurace Plzeňského Prazdroje „Pilsner Urquell Original Restaurant“ získaly jubilejní třicátý přírůstek. V srdci historického jádra Prahy na Staroměstském náměstí byl nyní slavnostně otevřen Pilsner Urquell Original Restaurant Staroměstská.
15.11.2017 12:35 |

podobné články

Alibaba: „Plagiát je lepší a levnější než originál“

 
Šéf a zakladatel jedné z největších obchodních platforem na světě se rozpovídal o tom, jak se dělá byznys v Číně. Jak je možné, že je plagiát lepší a levnější než originál?
20.06.2016 12:40 |

podobné články

35. let od smrti četníka Louise de Funèse! Podívejte, jak ho daboval Filipovský!

 
Dodnes je jedním z nejpopulárnějších světových komiků, první první slavnou roli přitom získal až v padesáti. Je tomu právě 35 let, co zemřel francouzský herec Louis de Funès (†68). Prožil vskutku pozoruhodný život! V Čechách se tak populární mimo jiné i díky dabingu Františka Filipovského (†86)!
29.01.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků)

Legendární František Filipovský: Na konci života přišel o hlas, umíral během Arabely

 
Slavný herec a výjimečný dabér František Filipovský by dnes oslavil 115 let. Zemřel však už v roce 1993. A v závěru života se trápil. Nejen že přišel o hlas, ale sám už toho bez pomoci druhých moc nedokázal. Jak pro ahaonline.cz řekla jeho vnučka Pavlína Wolfová, poslední roli si František Filipovský zahrál v Arabele. Už tehdy na tom byl ale hodně špatně.
23.09.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků) , Pavlína Wolfová (84 článků)

Proslavil ho dabing Louise de Funèse: František Filipovský přišel ale před smrtí o hlas

 
Svůj hlas propůjčil desítkám postav, všichni si na něj ale nejvíce vzpomeneme v souvislosti s hercem Louisem de Funésem. Nezapomenutelné jsou také jeho filmové role inspektora Mrázka v mordpartě policejního rady Vacátka, chemikáře ve filmu Marečku, podejte mi pero, či čerta v pohádce Hrátky s čertem. Od smrti skvělého herce uplynulo už 27 let.
23.09.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků) , František Mrázek (188 článků)

Mrtvice ho připravila o hlas: František Filipovský se se ženou dokázal dorozumět i beze slov

 
Inspektor Mrázek ze seriálu Hříšní lidé města pražského je jednou z nejslavnějších rolí, které má na svém kontě František Filipovský. Vynikal také na divadelních scénách i na poli dabingu, kde svůj hlas propůjčil legendárnímu francouzskému komikovi Louisi de Funèsovi. Jeho dabing je snad ještě lepší než hercův originální hlas.
24.03.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků) , František Mrázek (188 článků)

Méně sýru za stejnou cenu! Pro vás je to ale lepší, vysmál se Leerdammer zákazníkům

 
Společnost Bel Sýry Česko představila v dubnu nový výrobek. Jde o plátkový sýr Leerdammer Original Finesse. Jedná se o hubenější odnož plátkového sýru Leerdammer, která má sice více plátků, ale také menší hmotnost. Přitom se však prodává za stejnou cenu jako Leerdammer Original.
10.05.2017 12:15 |

podobné články

Louise de Funèse a jeho dabér Filipovský se měli setkat! Kdo jim v tom zabránil?

 
I letos v létě vysílají televize mnoho filmů s francouzským komikem Louisem de Funès (†68), který by letos oslavil 100 let. Snad nikdo si neumí představit legendárního herce bez hlasu Františka Filipovského (†86). Málokdo ale přitom ví, že tihle dva velikáni se měli možnost setkat. Jenže komunisti to zakázali!
19.07.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků)

Po stopách inspektora Mrázka: František Filipovský měl vilu v pražských Strašnicích. Takhle dnes vypadá

 
Legendární František Filipovský se proslavil převážně jako dabér. I když hrál většinou vedlejší role, tak i přesto byl výrazným článkem české filmografie. Obrovský převrat přišel s francouzským hercem Louisem de Funèsem, kterému František propůjčil svůj hlas. Vlastnil vilu v pražských Strašnicích, kterou pro vás nafotila fotoredaktorka eXtra.cz. Teď ho můžete vidět v seriálu Hříšní lidé města pražského, který opět reprízuje ČT 1.
10.08.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (97 článků) , František Mrázek (188 článků)

Zlatý model Bugatti je dvakrát dražší než originál

 
Je osmnáctkrát menší než originál, přesto byste za něj vysázeli dvakrát víc peněz. Konkrétně 60 milionů korun – takovou cenu má model vozu Bugatti Veyron, vyrobený ze zlata, platiny a diamantů. A jaké další kuriozity jsme si pro vás dnes připravili? Čtěte náš Extra svět!
02.07.2010 02:24 |

podobné články

Tohle je dvojnice Megan Fox! Je mnohem krásnější než originál!

 
Brazilská kráska Claudia Alende se stala rychle celebritou na sociální síti díky své podobnosti s Megan Fox. Nutno podotknout, že své fanoušky zásobuje skutečně povedenými snímky. Myslíte si, že tahle věrná kopie Megan je hezčí než originál? My rozhodně ano!
03.01.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Megan Fox (357 článků) , Megan Fox (356 článků) , Claudia Alende (1 článek)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Lepší než kolo? Proč jsou koloběžky hitem

 
Stále více lidí odkládá kola a místo toho bere do rukou koloběžky. Ty se poslední dobou stávají doslova hitem a my se vlastně ničemu nedivíme. Oproti kolům totiž nabízí nejednu výhodu a vy se teď společně s námi můžete na přednosti koloběžek podívat! Už jste vyzkoušeli koloběžku? Ne? V tom případě je nejvyšší čas začít. Dokud nám ještě přeje počasí, byla by škoda toho nevyužít a kdy jindy si vyrazit do přírody ve společnosti koloběžky, nežli právě teď. Proč jsou koloběžky lepší než kola? Také by vás zajímalo, co všichni na těch koloběžkách vidí? Ptáte se sami sebe, proč jsou lepší nežli kola? V čem mají koloběžky navrch? Tak se na to pojďte společně s námi podívat! Jsou skladnější Říkejte si, co chcete, ale pokud bydlíte ve městě a chcete jet někam na kole, pak mnohdy narazíte na problém: s kolem se totiž nevejdete do metra, stěží se s ním nasoukáte do tramvaje a do autobusu vás kolikrát protivný řidič ani nevezme. Kdežto koloběžku si můžete vzít všude, protože je úžasně skladná. Nebudete mít problém nastoupit do tramvaje, trolejbusu, metra ani autobusu. Jsou levnější Finanční stránka zajímá většinu lidí, kteří se po zjištění, že pořízení fakt dobré koloběžky vyjde asi 3x levněji, nežli pořízení dostatečně dobrého kola, bez rozmýšlení přikloní ke koloběžce. Jsme totiž národ šetřílků a jen málokdo odolá příležitosti ušetřit peníze. Nemáme pravdu? Je lepší pro hubnutí Teď máme dobrý důvod pro pořízení koloběžky především pro ty, kteří se snaží něco udělat se svou postavou, ideálně pak zhubnout: na koloběžce vám to totiž půjde rychleji. Víte proč? I když se to možná nezdá, na koloběžce více makáte. Dobrou zprávou je, že rovnoměrně zatěžuje celé tělo, které zároveň zahřeje. Tudíž na koloběžce můžete jezdit i v chladnějších dnech. Příspěvek Lepší než kolo? Proč jsou koloběžky hitem pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2017 08:45 |

podobné články