Článek

Leonardova máma v soudní síni. Vrací se Dobrý boj

 
Seriál The Good Fight, který u nás běží na HBO pod názvem Dobrý boj, se v dubnu vrací čtvrtou řadou. V jedné z hlavních rolí nemůže chybět výrazná americká herečka polského původu Christine Baranská, kterou si diváci oblíbili jako výstřední Leonardovu matku v Teorii velkého třesku.
02.04.2020 16:20 |

podobné články

Podobné články

Do registru GLORIA™-AF je zařazeno již 10 000 pacientů s fibrilací síní

 
Společnost Boehringer Ingelheim oznámila, že do registru GLORIA™-AF, jednoho z nejrozsáhlejších aktuálně celosvětově běžících registrů zařazující pacienty s fibrilací síní2, byl zařazen 10 000. pacient. Registr GLORIA™-AF, tj. celosvětový registr pacientů s fibrilací síní dlouhodobě léčených perorálními antitrombotickými přípravky, je součástí trvalé snahy společnosti Boehringer Ingelheim o optimalizaci prevence cévních mozkových příhod u pacientů s fibrilací síní. Registr bude poskytovat důležité informace z každodenní klinické praxe týkající se zvyklostí používaných při předepisování antitrombotické léčby a výsledků dosahovaných u pacientů. Kromě toho se očekává, že registr poskytne cenné informace o další možné optimalizaci antitrombotické léčby, aby bylo možné poskytovat pacientům s fibrilací síní co nejlepší možnou ochranu před potenciálně invalidizující nebo fatální cévní mozkovou příhodou. Inovativní třífázové uspořádání registru GLORIA™-AF publikované v březnovém čísle amerického časopisu American Heart Journal pomůže při shromažďování užitečných dat o účinnosti a bezpečnosti přípravku Pradaxa® (dabigatran etexilate) ve srovnání s warfarinem a umožní vyhodnocovat změny v předepisování antitrombotické léčby v průběhu času a v různých částech světa1.
11.04.2014 18:30 |

podobné články

VIDEO: Bratr zavražděné zaútočil v soudní síni na vraha

 
Bratr zavražděné ženy napadl v soudní síni obžalovaného ještě před tím, než soud začal.
27.01.2011 12:55 |

podobné články

Zkrachovalý miliardář zapálil svůj dům: Otrávil se přímo v soudní síni

 
Bývalý úspěšný miliardář (53) seděl v soudní síni a hlavu si držel v dlaních. Čekal, zda ho soud uzná vinným, že úmyslně zapálil své luxusní sídlo. Když porota vyřkla slovo vinen, spolkl pilulku, kterou měl schovanou v dlaních. O několik minut později zemřel.
29.06.2012 10:45 |

podobné články

Zkrachovalý miliardář spáchal sebevraždu přímo v soudní síni

 
Bývalý miliardář Michael Marin z Wall Street spáchal sebevraždu přímo v soudní síni. Když vyslechl rozsudek, spolknul otrávené pilule a v nemocnici poté zemřel. Celý incident natočily kamery.
30.06.2012 15:15 |

podobné články

Hvězdný Pistorius se v soudní síni rozplakal. Vraždil úmyslně, tvrdí žalobci

 
Úspěšný handicapovaný atlet Oscar Pistorius byl u soudu v Pretorii obžalován z vraždy. Podle žalobců šlo o promyšlený čin a v takovém případě by šestinásobnému paralympijskému vítězi hrozilo doživotní vězení. Šestadvacetiletý Pistorius podle policie v noci na čtvrtek zastřelil svoji přítelkyni. Po vznesení obžaloby se v soudní síni rozplakal, proces bude pokračovat v úterý. 
15.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Tento muž musel čelit v soudní síni oběti, kterou znásilnil. Akorát to byla koza!

 
Oběť sexuálního "znásilnění":http://www.extra.cz/tema/znasilneni se objevila v soudní síni, kde si měl "násilník":http://www.extra.cz/tema/nasilnik vyslechnout svůj rozsudek. To není moc obvyklé ani normálně, ale v tomto případě to bylo ještě bizarnější. Tou obětí byla totiž "koza":http://www.extra.cz/tema/koza.
03.12.2013 22:25 |

podobné články

Vězení pro kámoše grázla z BMW? Lhali přímo v soudní síni!

 
Kamarádíčci Marka Půčka (24), který na Smíchově autem zabil studentku Marušku (†21), lhali přímo v soudní síni! Aby svému parťákovi pomohli, řekli, že ho alkohol pít neviděli.
15.03.2015 08:05 |

podobné články

Expřítelkyně Petra K. (37) Lucie W. promluvila v soudní síni: O sexu a strachu ze sledování!

 
Petr K. (37) stanul včera v soudní síni tváří v tvář ženě, která byla jeho partnerkou předtím, než poznal zavražděnou Moniku (†36). Co o něm Lucie W. prozradila? Jaký byl jejich vztah, proč skončil a kdo z něj odešel jako první?
10.07.2015 22:20 |

podobné články

ONLINE Taxivraždy u soudu: Nechtěl jsem být za debila, tak jsem řekl, že jsme vraždili

 
Už to mohl mít za sebou! Petra V., bratra Davida V., který je obviněný v případu taxivražd, však údajně minulý týden skolila nemoc, a tak ho matka omluvila. Předvolán byl znovu na pondělí a v soudní síni ho čekají perné chvíle. Bude totiž muset vysvětlit, proč se vraždami před spoluvězni chlubil. Sledujte s námi dění v soudní síni.
28.11.2016 09:05 |

podobné články

Exprezidenti v soudní síni: Mubarak (90) svědčil proti muži, který ho sesadil

 
V káhirské soudní síni se dnes objevili dva bývalí egyptští prezidenti. Husní Mubarak svědčil v opakovaném procesu s Muhammadem Mursím. Soud se týká organizace hromadného útěku z věznice v roce 2011, který si vyžádal lidské životy. Mursí v této kauze dostal v květnu 2015 trest smrti. Toto rozhodnutí ale odvolací soud v listopadu 2016 zrušil a nařídil nový proces.
26.12.2018 18:10 |

podobné články

Za vraždu a znásilnění mladé ženy ho po 17 letech odsoudili, chtěl se zabít v soudní síni

 
Francie zažila v pátek večer drama přímo v soudní síni: muž odsouzený na 30 let za mříže za únos, znásilnění a vraždu mladé bankovní manažerky před 17 lety se po vynesení verdiktu pokusil o sebevraždu. Spolkl něco, co se podle obhájce podobalo tabletce. Odsouzený Willy Bardon se nyní nachází ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče, napsala agentura AFP.
07.12.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Willy Willy (8 článků)

Vražda Kuciaka u soudu: Šokující záběry! Objednavatelka se smála a šklebila, rodiče se zhroutili

 
Den D nastal. V slovenském Pezinoku rozhodoval soud v kauze vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) o tom, zda obžaluje čtyři obviněné z jejich vraždy. Matka Zlatnica Kušnírová se poprvé podívala do očí lidem, kteří jí měli vzít milovanou holčičku a muže jejího života. Děsivý byl pohled na Alenu Zs., údajnou objednavatelku vraždy. V soudní síni byla k nepoznání, když ji přiváděli, v soudní síni se šklebila, smála a vyplazovala jazyk.
19.12.2019 10:15 |

podobné články

Otec znásilněné a zavražděné holčičky (†9) u soudu šokoval: Odpustil viníkovi!

 
Dechberoucí scéna se odehrála v americké soudní síni. Otec nabídl odpuštění násilníkovi chvíli předtím, než byl poslán na elektrické křeslo. V soudní síni přednesl srdceryvnou řeč.
13.09.2020 19:20 |

podobné články

Juditu (18) odsoudili za vraždu Tomáše (†16): Srdceryvný pláč v soudní síni!

 
Spravedlnosti neunikla! Slovenská studentka Judita (18) byla odsouzena na 12 let a 4 měsíce vězení za vraždu kamaráda Tomáše (†16), kterého ubodala 51 ranami nožem. Odvolací soud potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance. Rozsudek vyvolal silné emoce. V soudní síni se rozplakalo hned několik lidí.
21.04.2021 12:00 |

podobné články

Mučený odpůrce běloruského režimu se podřezal v soudní síni. Tragédii sledovali rodiče

 
Přímo v soudní síni se o sebevraždu pokusil Scjapan Latypav, kterého běloruská opozice počítá mezi soudobé politické vězně režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Při jednání o svém případu si Latypav postěžoval na mučení a řízl se do hrdla, uvedl na svém webu opoziční list Naša Niva. Podle očitých svědků je také možné, že si do krku zarazil propisovačku. Latypav tak učinil ve chvíli, kdy u soudu vypovídal jako svědek jeho otec. Vězně podle ruské redakce BBC odvezla sanitka.
01.06.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (190 článků)

Leonardova výstava v Londýně je světovou senzací

 
Do 5. února příštího roku je v londýnské Národní galerii otevřena výstava, která tu ještě nebyla. Angličanům se po mnoha letech diplomatických vyjednávání podařilo soustředit na jednom místě reprezentativní soubor obrazů a kreseb Leonarda da Vinci a jeho žáků z doby malířova působení na vévodském dvoře v Miláně.
11.11.2011 09:55 |

podobné články

Leonardova Dáma s hranostajem je vystavena na polském Wawelu

 
Slavný portrét Cecilie Galleraniové, mistrovské dílo Leonarda da Vinciho, je opět k vidění v Krakově, a to na speciální výstavě v Královském zámku Wawelu. Během posledních dvaceti let malbu viděly milióny lidí na celém světě a obraz pojištěný na 300 miliónů eur (7,5 miliardy korun) putoval dva roky nepřetržitě po Evropě – byl v Římě, Budapešti, ve Varšavě, Madridu, Berlíně nebo Londýně. Díky tomu je dnes Cecilie Galleraniová stejně známá jako Mona Lisa.
19.06.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Mona Lisa (88 článků)

Francouzi odhalili tajemství Leonardova obrazu svaté Anny

 
Obraz Leonarda da Vinci nazvaný Svatá Anna s Pannou Marií a malým Kristem býval kdysi známější než portrét Mony Lisy. Zasloužil se o to zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud, který malbu použil jako součást odborné argumentace o malířově homosexualitě.
15.07.2012 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Sigmund Freud (30 článků) , Svatá Anna (15 článků) , Lisa Ann (3 články) , Marie Leonard (1 článek)

Kozumplíková (ODS): Politika je umění udělat možným to, co je nutné

 
Většina dnešních politiků dodá …možného. Tuto formulaci známe z Machiavelliho, myslitele renesanční doby, který kladl důraz na tvůrčí schopnosti jedince. Žil v době, kdy městské státy Apeninského poloostrova vzkvétaly. Byla to doba Michelangelova, Leonardova, Medicejských, ale i Savonarolova.
12.08.2013 17:35 |

podobné články