Článek

Lékařka: Lidi, hýbejte se

 
Přestože současná opatření v boji proti šíření koronaviru zahnala drtivou většinu lidí domů, podle kardioložky Anny Chaloupka by neměli jen sedět na gauči před televizí nebo s mobilem v ruce, ale měli by myslet i na pohyb. Ten je totiž nezbytný nejen k posílení imunity, ale také pro psychické zvládnutí náročné situace.
31.03.2020 14:45 |

podobné články

Podobné články

Zemřela nejstarší ordinující lékařka v Česku, bylo jí 99 let

 
Ve Světlé nad Sázavou zemřela Irma Němečková, nejstarší ordinující lékařka v Česku. V květnu by oslavila sté narozeniny. Lékařskou praxi provozovala nepřetržitě déle než 70 let a v některých případech léčila už pravnuky svých někdejších pacientů. Lékařka zemřela 1. března, řekl v pondělí starosta Světlé Jan Tourek. Rozloučení se konalo v rodinném kruhu.
11.03.2013 22:05 |

podobné články

Nejstarší ordinující lékařka v ČR zemřela! V květnu by oslavila 100 let!

 
Ve Světlé nad Sázavou zemřela Irma Němečková, nejstarší ordinující lékařka v Česku. V květnu by oslavila sté narozeniny. Lékařskou praxi provozovala nepřetržitě déle než 70 let a v některých případech léčila už pravnuky svých někdejších pacientů. Lékařka zemřela 1. března, řekl dnes starosta Světlé Jan Tourek. Rozloučení se konalo v rodinném kruhu.
11.03.2013 22:45 |

podobné články

Soudy řeší zbytečnou smrt miminka v krčské nemocnici! Obviněná lékařka zřejmě nepochybila poprvé!

 
Soudy začaly řešit "děsivý případ pravděpodobného pochybení pediatričky":http://www.extra.cz/matce-zemrelo-v-naruci-miminko-po-navratu-z-pohotovosti-lekarka-nepoznala-zauzlena-streva-a-doporucila-caj-pujde-sedet a lékařky dětské kliniky krčské Thomayerovy nemocnice, Václavy K. (56), kterou společně s nemocnicí viní jak zoufalí rodiče, tak státní zástupce z "předloňské smrti půlroční Adélky V.":http://www.extra.cz/matce-zemrelo-v-naruci-miminko-po-navratu-z-pohotovosti-lekarka-nepoznala-zauzlena-streva-a-doporucila-caj-pujde-sedet, u které obviněná během služby na pohotovosti nepoznala triviální diagnózu - zauzlovaná střeva.
20.10.2014 18:15 |

podobné články

Estráda u Jílkové na téma kouření. Kubera vysvětlil, jak prospívá jeho zdraví a lékařka jej zhnuseně posílala do kabaretu

 
Příští týden budou poslanci projednávat nejkrutější zákon vůči kuřákům v našich dějinách. Těmito slovy zahájila moderátorka Michaela Jílková pořad Máte slovo České televize, kde vystoupili i vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS) nebo lékařka Eva Králíková. A bylo se na co dívat, neboť létaly blesky. Lékařka obvinila Kuberu, že se hodí možná tak do kabaretu. Nejen mezi těmito hosty hodinu zuřily ostré slovní přestřelky.
15.10.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (458 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků)

Rušno u Jílkové na téma kouření. Kubera vysvětlil, jak prospívá jeho zdraví a lékařka jej zhnuseně posílala do kabaretu

 
Příští týden budou poslanci projednávat nejkrutější zákon vůči kuřákům v našich dějinách. Těmito slovy zahájila moderátorka Michaela Jílková pořad Máte slovo České televize, kde vystoupili i vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS) nebo lékařka Eva Králíková. A bylo se na co dívat, neboť létaly blesky. Lékařka obvinila Kuberu, že se hodí možná tak do kabaretu. Nejen mezi těmito hosty hodinu zuřily ostré slovní přestřelky.
15.10.2015 23:26 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (458 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků)

Lékařka na pohotovosti nadýchala dvě promile! Hrozí jí rok za mřížemi

 
Víc jak dvě promile nadýchala lékařka, která měla službu na pohotovosti v Košicích. Jeden z pacientů si všiml, že pětapadesátiletá žena je zřejmě opilá, a zavolal policii. Lékařka může jít až na rok do vězení.
12.07.2018 23:05 |

podobné články

Lékařka Protopopová rezignovala na mandát zastupitelky. Kvůli Babišově kauze

 
Lékařka Dita Protopopová, jejíž posudek měl podle médií pomoct Andreji Babišovi mladšímu vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, rezignovala na post zastupitelky Prahy 8. ČTK to dnes sdělilo vedení radnice osmé městské části. Na úmysl Protopopové rezignovat upozornil Deník N. Lékařka byla zastupitelkou za hnutí ANO Andreje Babiše staršího.
13.11.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22235 článků)

V karanténě nejsem! vyvrátila lež ministra Vojtěcha lékařka ze soukromé laboratoře. Ten se omluvil

 
Už 19 nakažených koronavirem, oznámil v pátek večer ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Na dva případy přišli v soukromé laboratoři Tilia Laboratories v Praze. Jejich lékařka podle Vojtěcha skončila v karanténě, protože vzorky odebrala „nestandardním způsobem“. To ale lékařka Soňa Peková, jíž se vyjádření týká, vyvrátila. V karanténě nebyla a vzorky prý dokonce ani neodebírala - v laboratoři totiž odběrné místo nemají. „Věřím, že se mi pan ministr omluví,“ řekla Blesk Zprávám.
06.03.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1375 článků) , Adam Vojtěch (1070 článků)

Lékařka strakonické polikliniky je pozitivní na koronavirus

 
Lékařka soukromé polikliniky ve Strakonicích je pozitivní na koronavirus. Celá poliklinika, kde pracuje asi čtyřicet zaměstnanců, bude uzavřená a proběhne tam sanace. Lékařka se bude léčit v domácím prostředí.
15.03.2020 14:35 |

podobné články

„Mýlíte se, když si myslíte, že se vás to netýká.“ O život bojují i dvacátníci, varuje lékařka

 
Britská lékařka Ami Jonesová z nemocnice ve velšském Newportu stejně jako stovky jejích kolegů vyzvala Brity, aby dodržovali vládní nařízení. Detailně popsala, jak to vypadá na jednotce intenzivní péče, kde slouží. Mezi jejími pacienty jsou hlavně lidé mezi 20 až 40 lety. „Jestli si myslíte, že se vám to vyhne, mýlíte se,“ varovala. Ve Velké Británii je téměř 30 tisíc nakažených, koronavirus si v zemi vyžádal již 2352 obětí. „Nikdo není v bezpečí,“ uvedla lékařka v rozhovoru pro stanici ITV News.
02.04.2020 13:35 |

podobné články

Virtuální Praha jako na dlani

 
Rozhlédněte se z pražských věží! Jde o zajímavý projekt na webu. Vyberete si věž, ze které se chcete podívat a můžete si prohlédnout hlavní město České republiky hezky z výšky. Doporučuji dát si zobrazení fullscreen. Pak už jen hýbejte stisknutou myší nebo se pohybujte šipkami. Pohyb je možný 360 stupňů horizontálně a 180 stupňů vertikálně. Vyhlídku [...]
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Hubnout se dá různě, nemusíte rovnou do posilovny

 
Hýbejte se každý den, pohyb vám prospěje. Přinášíme vám tabulku, která vám ukáže, kolik energie spálíte.
23.04.2010 04:35 |

podobné články

Hýbejte se! Ze sedavé práce je rakovina!

 
Australští univerzitní vědci přišli na to, že lidem se sedavým zaměstnáním hrozí dvakrát větší riziko onemocnění rakovinou tlustého střeva. Proto by se měli úředníci, sekretářky, programátoři nebo pokladní hýbat co nejčastěji. Uleví tím nejen bolavým zádům, ale zaženou i strašáka rakoviny.
13.06.2011 06:35 |

podobné články

Hýbejte se správným směrem!

 
11. ročník „Evropského týdne mobility“, který se bude konat od 16.9. do 22.9.2012, má za úkol upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a především lidem nabídnout náhradní alternativy dopravy.
03.09.2012 10:50 |

podobné články

Džambulata, hýbejte se! Iveta Bartošová byla v neděli třikrát v Bohnicích. Ve špitálech ji odmítli?

 
Manévry, které se v neděli děly kolem Ivety Bartošové  (47) , jež, jak jsme informovali jako první, minulý týden skončila v Bohnicích kvůli hrozícímu deliriu tremens , byly opravdu šílené! Podle některých zpráv se sebepoškozovala, aby ji museli předat do normální nemocnice, odkud by mohla odejít na revers. Ve finále ale cestovala z jednoho lékařského zařízení do druhého a její snad ještě přítel Josef Rychtář  (55) , kterému nedávno nasadila parohy se Zdeňkem Macurou , prý vyvolal minimálně jeden z incidentů se zdravotnickým personálem!
29.07.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6868 článků)

Tipy pro dobrou paměť: Hýbejte se, dobře spěte a zahoďte cigarety

 
Kam jsem jen dala ty brýle? Jakže se ten člověk jmenuje? Pokud si na spoustu věcí ne a ne vzpomenout, pomůžeme vám, jak cvičit mozek, aby lépe fungoval.
27.08.2013 12:40 |

podobné články

Výživový odborník Havlíček radí čtenářům: Jezte cukry i máslo, ale hlavně se hýbejte!

 
Cvičím, dbám na to, co jím, a přesto nehubnu! Je zdravější máslo nebo margarín? Nemohu počít, může za to strava? Takové a další dotazy jste posílal na exkluzivní chat výživovému poradci Petru Havlíčkovi. Došlo jich na 400!
19.03.2014 15:15 |

podobné články

Život „v běhu“ nesmí bolet

 
Ono se to říká – hýbejte se. Zejména v pozdějším věku může být však pohyb spojen s bolestí. Čím je bolest častější a silnější, tím se hýbeme méně, přitom pohyb je pro zdraví důležitý. A začarovaný kruh je tu. Důležitým krokem, jak tomu předejít, je udržovat své klouby v dobré formě.
15.10.2015 18:05 |

podobné články

Sport je zdravý, ale jen některý!

 
Hýbejte se, sportujte! Tyto rady se na nás řítí ze všech stran. Pohyb je všelék, nejlepší prevence bolestí zad, kloubů, obezity i pochmurné nálady, která stojí za mnoha potížemi lidského těla. Málokdy se ale zmiňuje, že ne každý pohyb je zdravý.
18.05.2016 16:15 |

podobné články