Článek

Lékaři zjistili: Pacienty s covid-19 ohrožují krevní sraženiny! Odborníci neví, proč vznikají

 
Kašel, teplota? Nejen… Lékaři z Nizozemska zpracovali přehled zákeřných projevů nemoci covid-19. I když pacienti dostávali léky na ředění krve, přesto se u 31 % z nich objevily sraženiny. A ty je ohrožují na životě.
15.05.2020 14:45 |

podobné články

Podobné články

Potvrzeno: AstraZeneca může způsobit sraženiny, ale.. Proč se vakcíny nebát?

 
Souvislost mezi případy úmrtí na trombózu a očkovací látkou AstraZeneca existuje! Potvrdili ji experti z Evropské lékové agentury EMA. Jenže tyto případy jsou tak vzácné, že je pravděpodobnější, že spíš než vakcína vám krevní sraženiny způsobí mnohem rozšířenější antikoncepce…
09.04.2021 05:05 |

podobné články

Předem daný osud podle krevní skupiny v Japonsku

 
Většina lidí u nás ani neví, jakou má krevní skupinu. Ovšem v Japonsku všichni krevní skupinu řeší a často rozhoduje nejen o jejich kariéře, ale také o vztazích. Existuje tu jistá krevní diskriminace.
02.04.2021 07:00 |

podobné články

Covid je nebezpečnější pro HIV pozitivní a odborníci už ví o kolik. Doporučují očkování?

 
Nemoci jako diabetes, vysoký krevní tlak a rakovina zvyšují riziko úmrtí na covid-19. Zpočátku nebylo jasné, jaký má vliv covid-19 na HIV pozitivní pacienty, hovořilo se i o tom, že že HIV pozitivní nemají horší průběh onemocnění. Studie z Penn State College of Medicine, ale ukázala, že lidé žijící s virem HIV měli o 24 procent vyšší riziko infekce a o 78 procent vyšší riziko úmrtí na covid-19 než lidé bez HIV. Odborníci proto nabádají, aby se pacienti s virem HIV nechali proti covidu-19 očkovat, i když zatím není mnoho dat, zda jim vakcíny poskytnou stejnou ochranu, jako zdravým lidem.
03.08.2021 05:10 |

podobné články

Fleischmann v NHL letos dohrál, má krevní sraženinu na plicích

 
Pro hokejového útočníka Tomáše Fleischmanna z Colorada sezona v NHL předčasně skončila. Lékaři mu objevili dvě krevní sraženiny na plicích.
21.01.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Fleischmann (64 článků)

Lubomír Lipský v ohrožení života! Herec má strach z krevní sraženiny v mozku

 
Herecká legenda Lubomír Lipský se bojí o život! Dlouhou dobu ho trápí bolesti zad a lékaři v pražské Thomayerově nemocnici se obávají, jestli za to nemůže krevní sraženina neboli subdurální hematom. Všichni teď čekají, jak dopadnou výsledky vyšetření.
03.05.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Lipský (165 článků)

Hypertenze – příznaky a její léčba

 
Krevní tlak zajišťuje putování krve krevním řečištěm, takže nějaký tlak máme vždycky. Špatné je, když jsou naměřeny vyšší hodnoty, než je obvyklé. Tento problém se nazývá hypertenze a má na svědomí čtvrtinu úmrtí lidí nad 40 let. Krevní tlak se měří v okamžiku stahu (systolický) a v klidovém stavu (diastolický), za normální hodnoty jsou považovány hodnoty kolem 120/80. Jestliže se tlak zvýší nad 140/90, je nutné přikročit k léčbě (u diabetiků dokonce od 130/90). Proč je nutné kontrolovat krevní tlak Zvýšení krevního tlaku zpočátku nemusí přinášet žádné zaznamenatelné příznaky. Jenže ve chvíli, kdy se zdravotní změny projeví, může být pozdě. Sekundární hypertenze se například objevuje spolu s onemocněním ledvin nebo při hormonálních onemocněních, primárně jsou důvody obvykle nadváha, vysoká konzumace soli či alkoholu, užívání hormonální antikoncepce, zneužívání léků a drog. Pravidelným měřením se dá hypertenze odhalit rychleji a tak i dříve začít léčit. Jak se projevuje hypertenze Příznaků je dost a nemusí nutně přicházet společně. Objevuje se bolest hlavy, především v oblasti čela a spodiny lebeční, bušení srdce, rychlý srdeční tep, nadměrné pocení, poruchy vidění, šumění v uších, únava, nespavost, krvácení z nosu, závratě či dokonce poruchy vědomí. Mohou také otékat kotníky nohou. Pokud se co nejdříve nenasadí léky, dochází až k cévní mozkové příhodě nebo infarktu myokardu. Léčení hypertenze Než lékař začne s léčbou vysokého krevního tlaku, musí zjistit, jestli jde o hypertenzi primární, nebo je sekundárním projevem jiné nemoci. Samotná léčba pak závisí na míře onemocnění. Pokud je tlak zvýšený jen mírně, nastupují režimová opatření – dieta, omezení stresu, pravidelný pohyb, omezení alkoholu, soli a kouření. Pokud je problém hlubší, předepisují se léky upravující krevní tlak. Příspěvek Hypertenze – příznaky a její léčba pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.12.2018 12:40 |

podobné články

6 benefitů hořké čokolády

 
Každý kdo se snaží zhubnout, se jen velmi nerad loučí s čokoládou. Čokoláda je pochoutka, kterou máme rádi úplně všichni, její konzumace mimo jiné podporuje produkci hormonu štěstí. Snad vám tedy udělá radost informace, že se ani při redukci váhy nemusíte čokolády vzdát. Řeč je samozřejmě o kvalitní hořké čokoládě, ta má na nás dokonce blahodárné účinky. 1. Antioxidační účinky Kakao obsahuje ve vysoké míře antioxidanty zvané flavonoidy, jejich obsah předčí i zázvor, maliny, borůvky, ostružiny a řadu dalších potravin. O vlivu antioxidantů na zpomalení stárnutí tkání víme všichni. 2. Antiseptické účinky Díky obsahu flavonoidů, které posilují náš imunitní systém, má čokoláda také protizánětlivé účinky. Zkuste si vychutnat kousek čokolády ve chvíli, kdy vás začne pobolívat v krku – máte šanci poradit si s angínou dřív, než vás složí do postele. 3. Chrání srdce Jedna kostička hořké čokolády za den udržuje srdce silné a zdravé. Může pomoci snížit riziko vzniku mrtvice a infarktu. Podle jedné německé studie ti, co sní denně cca 7,5 gramu čokolády, mají nižší krevní tlak a menší riziko infarktu či mrtvice. 4. Pozitivní vliv na krevní oběh Flavanoly v kakau mohou pomoci zlepšit krevní oběh do srdce a mozku. Stimulují tepny, aby produkovali oxid dusnatý, ten pomáhá uvolnit cévy a snížit krevní tlak. 5. Proti stresu Neoslazená hořká čokoláda je tím nejefektivnějším typem čokolády, když se na vás všechno sesype a přemůže vás úzkost a stres. Může za to phenylethylamin, látka, která způsobuje i pocit zamilovanosti, a která vybízí mozek produkovat endorfiny – hormony štěstí. 6. Chrání myšlení Bylo zjištěno, že každodenní příjem menšího množství čokolády může působit jako prevence proti Alzheimerově chorobě. Síla antioxidantů v tmavé čokoládě chrání mozek před stresem a stárnutím. Kofein navíc může být užitečný na migrény a mírnější bolesti hlavy. Příspěvek 6 benefitů hořké čokolády pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Darování krevní plazmy a vše, co jste o něm chtěli vědět

 
Rádi byste darovali krevní plazmu, ale nejprve byste si chtěli zjistit všechny informace o jejím darování? Jaké podmínky musíte splňovat a jaké faktory jsou při darování krevní plazmy rizikové a nežádoucí? Odpovědi na všechny vaše otázky ohledně darování krevní plazmy se dozvíte v následujících řádcích.
01.07.2021 13:15 |

podobné články

Toto není horoskop, ale charakteristika vaší osobnosti na základě vaší krevní skupiny

 
Tušíte, že charakteristiku vaší osobnosti může určit také vaše krevní skupina? Je to tak. Naší krevní skupinou jsme velice ovlivněni. Pojďme se podívat na to, jak se mohou konkrétní krevní skupiny projevovat.
28.01.2022 10:00 |

podobné články

Nebezpečná AstraZeneca? SÚKL rozptyluje obavy Čechů a řekl, jak je to s krevními sraženinami

 
Z 11 úmrtí v ČR, která mohla souviset s očkováním proti covidu-19, nebylo ani jedno způsobené krevní sraženinou. Na twitteru to dnes uvedl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Některé evropské země v minulých dnech kvůli výskytu krevních sraženin u očkovaných pozastavily očkování vakcínou AstraZeneca. Šéfka Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) Emer Cookeová dnes řekla, že nic nenaznačuje, že by vakcína od společnosti AstraZeneca způsobala krvácení či krevní sraženiny.
16.03.2021 14:35 |

podobné články

Očkování a krevní sraženiny: Šéfka lékového ústavu řekla o mrtvých v Česku klíčovou větu

 
Vedle AstraZeneky hlásí možnost krevních sraženin i vakcína od Johnson & Johnson. Podle šéfky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Ireny Storové není přesně jasné, jak trombóza po aplikaci očkovací látky vznikne. Pro Blesk Zprávy ale zdůraznila, že se jedná o velmi vzácný nežádoucí účinek. A vysvětlila také, co si pod krevní sraženinou vlastně máme představit. Navíc okomentovala i 55 podezřelých úmrtí v Česku - zatím se mezi nimi nenašla žádná souvislost.
10.05.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (414 článků)

Krevní sraženiny po očkování: Vědci si myslí, že odhalili příčinu. Vakcíny můžou „opravit“

 
Je to jedna ze skutečností, která nabourala důvěru lidí v očkování. Ve vzácných případech dochází po očkovacích látkách AstraZeneca a Johnson & Johnson ke krevním sraženinám. Některé země dokonce kvůli problému aplikování těchto vakcín buď úplně zarazily, nebo omezily pouze na určitou skupinu obyvatel. Strašák krevních sraženin byl pro ně příliš velký. Němečtí vědci ale hlásí, že si myslí, že konečně zjistili, proč k těmto nežádoucím účinkům, byť ojedinělým, dochází. Vakcíny tak bude možné zřejmě opravit.
27.05.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (414 článků)

Vrásky – proč a jak vznikají?

 
Vrásky jsou přirozeným příznakem stárnutí naší pokožky, protože je méně pružná díky úbytku důležitých látek kolagenu a  elastinu. Ty s přibývajícím věkem postupně mizí. Nejvíce se vrásky objevují v oblasti kolem očí, na čele a kolem úst. Další důležitou látkou pro pevnou mladistvou pleť je kyselina hyaluronová. Ta na sebe váže velké množství vody v mezibuněčných prostorech, které tak vyplní a kůži nad ním nadzvedne. V těle se vyskytuje přirozeně, ovšem postupem času je kyseliny méně. Příčiny vrásek Důvodů, proč vrásky vznikají, je více. Ke změnám ve škáře dochází hlavně vlivem fyzického stárnutí, pleť přirozeně ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci. První vrásky se u žen objevují zhruba kolem 30. roku, prevence ale dokáže proces o řadu let posunout. Kouření, nezdravé stravování a životní styl, nepoužívání hydratačních krémů, intenzivní vystavování slunci bez opalovacích krémů, návštěva solárií, ale také nedostatek spánku či stres, to všechno může tvorbu vrásek urychlit. Jestli chcete proces tvorby vrásek oddálit, těmto rizikovým faktorům se snažte vyhnout. Navíc se vyplatí zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na zinek, selen a vitamíny A, C a E. Umíme se jich zbavit? V současné době dokážeme zachovat mladistvý vzhled bez vrásek mnohem déle. Existuje množství krémů, chirurgických výkonů a procedur, které jsou skutečně účinné, ale v mnoha případech je nutné je navzájem kombinovat, opakovat či pravidelně používat. Základní nutností je pravidelná hydratace. Kvalitní kosmetické přípravky s hydratačním účinkem zlepší schopnost kůže zadržovat vodu.Další účinný nástroj je resurfacing, který zahrnuje různé techniky, jimiž se obrušuje horní vrstva epidermis pomocí chemických nebo mechanických prostředků. Pomáhá odstranit jemné linky a zmírnit statické brázdy. Intenzivnějším řešením je pak plastická chirurgie, ta umí odstranit vrásky faceliftem. Příspěvek Vrásky – proč a jak vznikají? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Žokej Josef Váňa: Vyšetření srdce! Lékaři se báli krevní sraženiny!

 
Zranění žokeje Josefa Váni (59) je vážnější, než vypadalo. Včera musel osminásobný vítěz Velké pardubické absolvovat vyšetření srdce! Bláznivá kobylka Dancing Babe mu totiž ve čtvrtek nepřerazila jen stehenní kost, ale pošramotila mu i hrudník. Lékaři se raději koukli i na srdíčko.
28.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (197 článků)

Koronavirus vzal ženě ruce i nohy: Nechte se očkovat, apeluje Američanka

 
Autumn Nugentová (32) z USA přišla kvůli covidu o ruce i nohy! Krevní sraženiny jí ucpaly cévy, a lékaři jí tak museli končetiny amputovat. Teď se učí chodit s protézami. Lékaři spolu s Autumn apelují na lidi, aby se nechali očkovat.
17.10.2021 05:05 |

podobné články

Vzácné krevní sraženiny po vakcíně firmy AstraZeneca: Vědci zjistili, co je za tím

 
Badatelé věří, že objevili mechanismus, který v ojedinělých případech vede k nebezpečnému, ba smrtelnému srážení krve po podání oxfordské vakcíny vyráběné firmou AstraZeneca. Na vině je virus nachlazení, který samotnou účinnou látku dopravuje na místo určení.
03.12.2021 21:10 |

podobné články

Takto vypadá nitro Země, kde vznikají zemětřesení

 
Slovo zemětřesení se v posledních dnech kvůli katastrofě v Japonsku skloňuje neustále a ve všech pádech. Vědci mají zmapováno, co se děje několik desítek kilometrů pod povrchem, a proč zde vznikají ničivá zemětřesení. Proč ale vznikají otřesy v hloubce několika stovek kilometrů, není jasné. Stejně jako to, jaké procesy probíhají tisíce kilometrů hluboko pod zemským povrchem.
20.03.2011 19:25 |

podobné články

Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem

 
Vysoký krevní tlak rozhodně není nic, čemu bychom neměli věnovat pozornost, co bychom měli zanedbávat nebo co bychom měli brát na lehkou váhu. Negativní stránkou této zdravotní obtíže je skutečnost, že na rozdíl od jiných problémů vůbec nebolí a právě proto jsou vysoké hodnoty krevního tlaku tak moc záludné. Jestliže i vy bojujete s vysokými až hraničními čísly, pak si nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak se vypořádat s vysokým krevním tlakem! Lékaři se shodují na tom, že člověk s nízkým krevním tlakem bude sice žít dlouho, ale bude se velmi často trápit pro pocity slabosti a bude mu špatně. Naopak člověk s vysokým krevním tlakem nepocítí vůbec nic, ale za to je u něho mnohem vyšší riziko infarktu nebo mrtvice. Hodnoty krevního tlaku kolísají – kdy je to v pořádku a kdy ne? Naměřené hodnoty krevního tlaku se udávají ve dvou číslech a přirozené je, pokud tlak občas kolísá. Hodnoty se mění během dne a mohou se lišit například při sportování, ve chvílích rozčilení nebo tehdy, kdy budete ve stresu. Takto je to v pořádku. Zpozornět byste měli ve chvíli, kdy váš krevní tlak začne kolísat i ve chvílích klidu, protože v tu chvíli už je něco špatně. Kdy dochází k patologickému zvýšení krevního tlaku? Pokud se vám tlak zvedne čas od času, není to žádná noční můra. Kolem 40-50 věku života se krevní tlak patologicky zvedá a ženy by si tak měly dojít na odborné vyšetření, které určí, zda je vše v normě. Nespoléhejte ale na tuto věkovou hranici, tlak se vám může změnit kdykoli! Navíc o jeho vysokých hodnotách i několik let vůbec nemusíte vědět a v tom je hypertenze velmi nebezpečná. Co způsobuje vysoký tlak? Vysoký tlak může mít za následek srdeční selhání, může být příčinou mozkových příhod, rovněž urychluje proces aterosklerózy a postihnout... Čtěte více Příspěvek Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2016 17:50 |

podobné články

Odborníci: Těhotné a kojící ženy očkovat. Ale jen těmito vakcínami proti covidu

 
Podle odborníků je vhodné proti koronaviru očkovat i těhotné ženy a kojící matky, v obou případech se protilátky přenášejí i na dítě. Doporučeny jsou ale jen mRNA vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderna, kde nehrozí krevní sraženiny. Ženy jsou podle odborníků nejvíce zranitelné v posledním trimestru těhotenství, a proto jim vakcinaci jednoznačně doporučují.
03.06.2021 16:55 |

podobné články