Článek

Lékaři vmetli Maláčové: eNeschopenku nemilujeme. A mluví o handlu mezi ČSSD a ANO

 
Za budoucího miláčka lékařů označila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) eNeschopenku. Ačkoliv hovořila o funkčním systému, co ušetří čas, ani lékaři, ani zaměstnavatelé se do eNeschopenek zatím zřejmě nezamilovali. Doktoři si stěžují, zpracování neschopenky trvá České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) řadu hodin a komplikuje to předávání neschopenek specialistům. Ministerstvo ale trvá na tom, že systém je plně funkční a stížnosti lékařů i zaměstnavatelů eviduje. Lékaři dokonce nazývají rychlý start eNeschopenek „politickým obchodem mezi ČSSD a ANO“.
16.01.2020 18:20 |

podobné články

Podobné články

Milan Baroš: Oběť tureckého handlu?

 
Fotbalová kalvárie Milana Baroše (30) v Galatasarayi Istanbul začala. Nechtěný český útočník proseděl domácí zápas 1. kola turecké ligy proti Kasimpase na tribuně a má se stát součástí handlu mocných klubů.
22.08.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (345 článků)

Exmanžel Maláčové: Dluží kam se podívá

 
Životní příběh královny české krásy Michaely Maláčové nebyl vždycky jen idylický. Muž, který byl jejím prvním manželem, měl do dokonalého partnera značně daleko. Blesku se svěřili lidé, kteří už nemají trpělivost čekat, až jim švýcarský podnikatel Remo Peter Karpf (47), první manžel Maláčové, vrátí peníze. A houf věřitelů muže, který do Česka chtěl před časem dokonce přivézt slavného boxera Mikea Tysona, se stále zvětšují
04.09.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Mike Tyson (101 článků) , Michaela Maláčová (258 článků)

ANO a ČSSD v boji o alimenty. Chce zničit rozpočet, reagoval Babiš na návrh Maláčové

 
Mezi ANO a ČSSD začíná bitva o podobu zálohovaného výživného, k jehož zavedení se vláda zavázala v programovém prohlášení. Ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) by se líbilo, kdyby stát hradil alimenty za všechny neplatící rodiče. Premiér Andrej Babiš (ANO) Novinkám řekl, že to je nesmysl a takovou věc nikdy nepodpoří. Podle něj se nedá proplácet paušálně.
08.01.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků)

„Dostaneme tě do tepláků,“ ječeli prý na Maláčovou. ANO a ČSSD válčí o resort práce

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí se proměnilo v bojiště. Útočí na sebe zástupci ANO a ČSSD, exministryně Jaroslava Němcová (za ANO) a Michaela Marksová (ČSSD), spory se pak dotýkají i kandidátky na jejich nástupnici Jany Maláčové (ČSSD). Podle exnáměstka ministerstva Olega Blaška (za ANO) se prý podílela na chybách při rozdělování dotací, píše Právo. Další z náměstků - tentokrát za ČSSD - to popírá a mluví o lžích.
20.07.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (459 článků) , Jana Němcová (96 článků)

Škromach otevřeně: O rakovině v ČSSD, šancích Maláčové i prvním selfie

 
Ve vysoké politice strávil dvacet let. Zdeněk Škromach (62, ČSSD) má za sebou práci poslance, senátora, ministra i stranického místopředsedy. Upozornil na sebe ale i tvorbou četných selfie a pořadem Hovory od bazénku. V rozhovoru pro Blesk Zprávy glosuje aktuální kondici ČSSD, její naději v podobě ministryně Jany Maláčové i snahu o hledání českého Fica. Zmiňuje také důsledky z vládnutí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nebo plán na výstavu fotografií. Jako dárek čtenářům se podělil o své vůbec první selfie.
23.12.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků)

Místo léčení bojují s „miláčkem“ Maláčové. Doktoři kvůli eNeschopence zuří a varují před epidemií

 
Ačkoliv dosud nebyla v Česku oficiálně vyhlášena chřipková epidemie, podle praktických lékařů už nyní čekárny praskají ve švech. Praktici si ale stěžují, že místo stoprocentního léčení pacientů stále bojují se špatně fungující eNeschopenkou. Podle Sdružení praktických lékařů jim navíc není Česká správa sociální zabezpečení (ČSSZ) při problémech nápomocná. Lékaři napsali ministryni Janě Maláčové (ČSSD) otevřený dopis a vyzvali ji ke schůzce.
24.01.2020 06:05 |

podobné články

Komunisté proti vyšší rodičovské pro všechny. Lidé prý s penězi navíc stejně nepočítali

 
Vyšší rodičovský příspěvek i pro ty, kteří jej už vyčerpali, i když podle zákona by na něj ještě měli nárok, má ve Sněmovně šanci na úspěch. Po obratu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), když vyzvala poslance ČSSD k hlasování proti vládnímu návrhu, se přidává i opozice. KSČM to naopak považuje za porušení dohody a narušení rozpočtové odpovědnosti. Na návrh Maláčové se netváří ani premiér Andrej Babiš (ANO).
16.12.2019 15:05 |

podobné články

Kolářík (Piráti): MPSV nestihlo připravit novou eNeschopenku, používat se bude starý paskvil

 
Vláda dnes odsouhlasila povinnost lékařů využívat starou verzi eNeschopenky, která funguje od roku 2010. Tu však dnes využívá jen přibližně tisíc lékařů.
07.11.2018 20:15 |

podobné články

Trapná a pitomá. Takhle to schytala Babišova místopředsedkyně za zákaz alkoholu ve sněmovně. A Kalouska prý...

 
ANKETA Hnutí ANO Andreje Babiše navrhuje úplný zákaz prodeje alkoholu v Poslanecké sněmovně. Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová z ANO řekla, že klidně vezme diagnostické zařízení a bude obíhat poslance, u nichž má podezření, že mají s alkoholem dlouhodobý a vážný problém, a sankce pak může řešit příslušný výbor sněmovny. Politici však Jermanové vmetli, že by se spíše měla naučit řídit sněmovnu a nevymýšlet hlouposti, ale řešení pro obyčejné lidi. Také hnutí ANO připomněli střet zájmů, kdy kopou za firmu Agrofert.
06.03.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků)

Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá

 
Andrej Babiš (ANO) se dnes zostra pustil kvůli kauze lithium do ČSSD, mluví o megatunelu. „Je potřeba, aby občané ČR slyšeli o této další loupeži ČSSD,“ bouřil šéf hnutí ANO. Rázně se ozvali i premiér Bohuslav Sobotka či ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) a spol. Mluví o tom, že máslo na hlavě má ANO kvůli svému ministrovi. A poslanci se chystají kvůli lithiu mimořádně sejít, stejně tak senátoři. I další politici však mluví emotivně o „krádeži“ národního bohatství.
09.10.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků) , Bohuslav Sobotka (9540 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Demise Krčála i návrh na jmenování Maláčové zamířily na Hrad

 
Demise ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála i návrh na jmenování Jany Maláčové (oba ČSSD), která ho má vystřídat, už z vlády podle předsedy sociální demokracie, vicepremiéra Jana Hamáčka odešly na Hrad. Novinářům po pravidelném zasedání kabinetu řekl, že premiérovi Andreji Babišovi (ANO) oba dokumenty předal ráno. Zprávu přinesla ČTK.
18.07.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1429 článků)

Zvýšíme platy ve státní sféře a státní pokladna pak dostane zpět více na odvodech. Šéfredaktor se mlátí smíchy z této logiky Maláčové

 
Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš si tropí žerty z předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a z jeho nové ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Dáma prý vymýšlí takové věci, že ji už nemůže nic na světě trumfnout.
28.07.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků)

Babiš se zostra pustil do Maláčové kvůli reformě penzí, poškodí prý 90 procent důchodců

 
Do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) se v pátek kvůli návrhu důchodové reformy zostra pustil premiér Andrej Babiš (ANO). Návrh, který Maláčová představila, podle něj poškodí 90 procent důchodců.
17.01.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků)

Kvalitní politologie z Frankfurtu se nezapře. A je tu další liberální nesmysl! Ekonomka Šichtařová se znovu pustila do Maláčové

 
Ekonomka Markéta Šichtařová pálí ostrými do nové ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Tato dáma je podle Šichtařové důkazem toho, že ze škol produkujících politology a politické ekonomy vycházejí skuteční „odborníci". Ironicky řečeno.
03.08.2018 10:40 |

podobné články

Do Maláčové šijí kvůli návrhu na jesle. Podporujte víc rodiny, žádají ji v dopisu

 
Proti tomu, aby jesle nabízely péči po celý den, financoval je stát a mluvilo se v nich s dětmi o rovných šancích dívek a chlapců, se postavilo několik konzervativních organizací pro rodiny. Podle nich se dává přednost zvyšování zaměstnanosti před zájmem rodiny a pro dítě je optimální, když do tří let zůstává doma. V otevřeném dopise ministryni práce Janě Maláčové (ČSSD) to dnes uvedly Aliance pro rodinu a další spolky. Jiné organizace naopak kritizují to, že je v Česku péče o malé děti nedostupná a míst ve školkách je málo.
20.11.2019 19:40 |

podobné články

Vyšší „rodičák“ se postaral o nával na úřadech. U Maláčové zkoušejí fronty zkrátit

 
Rodiče, kteří chtějí pobírat vyšší měsíční rodičovskou už od ledna, si mohou změnu příspěvku vyřídit až do konce měsíce. Dávku by si měli nejdřív upravit hlavně příjemci a příjemkyně, jejichž potomkovi budou letos čtyři roky. Matky a otce malých dětí na to v pondělí upozornilo generální ředitelství úřadu práce. Chce tak zmírnit jejich nápor a čekací lhůty. Odbavení nyní podle končící generální ředitelky Kateřiny Sadílkové trvá v průměru několik desítek minut. Rodičovská spadá pod rezort práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD).
06.01.2020 13:20 |

podobné články

Starostka Vejprt se pustila do Maláčové: Kvůli péči o postižené a obětem neštěstí

 
Česko v neděli truchlí kvůli požáru v domě s postiženými ve Vejprtech na Ústecku, při kterém zemřelo 8 lidí.  Mezitím, co na místě probíhá vyšetřování, se politici ptají, zda se takovému neštěstí dalo zabránit. Okamžitě se začalo mluvit o tom, jestli není špatně nastavený zákon, který umožňuje mentálně nemocným lidem zacházet třeba se sirkami, zatímco pečovatelé nemají téměř žádné pravomoci. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na místě řekla, že by situaci pomohlo, kdyby měli pracovníci na starost méně klientů. To ale rázně odmítla situací zdrcená starostka obce. Maláčové jasně řekla, kde je problém, ptala se, jestli vůbec zná současnou situaci. Lidí, kteří by takovou práci chtěli dělat, je málo, a proto prý Maláčová nemůže zavádět taková personální nařízení.
19.01.2020 16:35 |

podobné články

O svátcích v Česku zavřeno: Vydělali na tom Němci, tvrdí šéfka Svazu obchodu

 
17. dubna nás to čeká zas. Velikonoční pondělí. Jenže s ním i obchody, které nesmějí nic prodávat. Pokud tedy mají prodejní plochu větší než 200 metrů čtverečních. Takových svátků je v zákonu vyjmenovaných 8. Nikdo neví, podle jakého klíče je ale politici vybrali. Předseda poslaneckého klubu KDU – ČSL Jiří Mihola by chtěl proto zákaz prodeje rozšířit na všechny dny volna. Prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková zase mluví o zákonu jako o paskvilu a politickém handlu. Oba se střetli v Duelu Blesk.cz.
06.03.2017 06:15 |

podobné články

10 opravdu znervózňujících plakátů kampaně na ochranu přírody: Tak co, taky se u toho zastydíte?

 
Jsme sice pány tvorstva, ale vůbec se tak nechováme. Ničíme si vlastní planetu, kašleme na ekologii, "střílíme zvířata pro zábavu":http://www.extra.cz/tahle-zena-dokazala-nastvat-cely-internet-zabiji-vzacna-zvirata-a-pozuje-s-nimi-do-rodinneho-alba, děláme všude binec, milujeme ropu a umělotiny, a když nemilujeme umělotiny, zase milujeme pravou kůži.
17.06.2014 14:15 |

podobné články