Článek

Lékaři upozorňují na »covidové prsty«

 
Nejen teploty, suchý kašel, dušnost či ztráta čichu nebo chuti. Prvním příznakem onemocnění Covid- 19 jsou podle lékařů tzv. covidové prsty. Zánětlivá vyrážka, která se objevuje zejména u dětí a mladistvých.
08.05.2020 05:05 |

podobné články

Podobné články

Další příznak koronaviru? Covidové prsty se objevují hlavně u dětí

 
U dětí a mladistvých mohou být příznakem názaky koronavirem tzv. covidové prsty. Upozornili na to lékaři Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Jedná se o vyrážku, která se objevuje až u 20 procent nakažených a do pěti dnů odezní.
04.05.2020 16:50 |

podobné články

Varování pro rodiče: „Covidové prsty“ můžou být u dětí jediným příznakem koronaviru

 
Jediným příznakem onemocnění covid-19 mohou být podle lékařů Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy tzv. covidové prsty. Je to vyrážka, která se objevuje zvláště u dětí a mladistvých pacientů jako první příznak onemocnění. Informovala o tom dnes mluvčí FNKV Tereza Romanová.
04.05.2020 12:55 |

podobné články

Má vaše dítě zarudlé prsty? Může jít o příznak koronaviru, objevili čeští dermatologové

 
Čeští lékaři varují před dalším příznakem nákazy novým typem koronaviru. Evidují několik případů, kde jediným příznakem nemoci byly takzvané covidové prsty. Podle lékařů vinohradské nemocnice se jedná o vyrážku, která se objevuje především u dětí a u mladistvých pacientů.
04.05.2020 16:35 |

podobné články

Další lék proti koronaviru: První pacient v Thomayerově nemocnici dostal japonský favipiravir

 
Na českém trhu pro pacienty nakažené covid-19 ve vážném stavu je další experimentální lék. Po remdesiviru, který pomohl v léčbě například třiapadesátiletému taxikáři hospitalizovanému ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, začali v Thomayerově nemocnici aplikovat japonský lék favipiravir. Lékaři v nemocnici v Krči k léčbě také například použili například plazmu s vytvořenými protilátkami proti covidové infekci či lék Plaquenil.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Profesor z pražského IKEMu: Ve španělských nemocnicích je situace strašlivá. Popíšu to. V jedné z nich pracuje moje dcera... A vy, co nadáváte na Unii...

 
ROZHOVOR „Předpovídala se katastrofa v méně rozvinutých, méně organizovaných zemích, jako je Indie, Indonésie, Afrika, ale také v uprchlických táborech. Zatím dochází k raketovému nárůstu v New Yorku. Je to proto, že je populace v méně postižených zemích mladší? Je zhýčkaná západní civilizace jaksi COVIDově specificky senzitivní? Hraje roli menší mikrobiální diverzita? Nebo zemřelí v exotických zemích nejsou na koronavirus vyšetřováni?“ pokládá otázky profesor medicíny a jeden z největších odborníků IKEMu Julius Špičák.
28.03.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (53 článků)

Holeček (STAN): Kompenzace pro OSVČ nesmí zasáhnout rozpočty obcí

 
Senát na první květnové schůzi bude opět projednávat covidové zákony. Klub Starostů a nezávislých podpoří pozměňovací návrh proti opatření vlády, na základě kterého by se měl kompenzační bonus pro OSVČ čerpat i z financí pro samosprávy.
13.05.2020 09:10 |

podobné články

Odborníci upozorňují na záludnou plicní hypertenzi: Včasná diagnóza zachrání životy

 
Zadýcháváte se při chůzi do schodů a bolí vás při fyzické námaze na hrudi? Můžete trpět plicní hypertenzí, tedy zvýšeným krevním tlakem v plicních cévách. Touto nevyléčitelnou chorobou v Česku trpí desítky tisíc lidí, velké množství z nich ale svou diagnózu buď nezná, nebo se ji dozví pozdě. Lékaři upozorňují, že včasná diagnóza a léčba může zabránit vážným zdravotním následkům nebo i smrti.
05.05.2020 05:05 |

podobné články

Jak přežít vánoční večírek? Jezte, dejte dvě piva a připravte si výmluvu, radí lékaři

 
Vánoční večírky jsou v plném proudu, lékaři je ale jen neradi vidí. Doporučují vypít maximálně skleničku vína nebo jedno dvě piva. I přesto, že stále upozorňují, jaký je pití alkoholu problém, Češi si nedají říct. Ve spotřebě lihu jsou zdejší mezi prvními na celém světe. A to se ukazuje i v prosinci, který je nabitý všemožnými vánočními večírky a setkáními. Lékaři poradili, jak to nepřehnat i jak vyzrát na kocovinu. Kdo má dotazy nebo problémy, může zavolat na Národní linku pro odvykání.
07.12.2019 16:20 |

podobné články

Ženě uvízly prsty ve skartovačce, zasahovali hasiči i lékaři

 
Žena pracující v bankovním sektoru v čínském městě Chu-čou si ve čtvrtek odpoledne prožila okamžiky utrpení, když jí prsty uvízly ve skartovačce. Zachraňovat ji museli hasiči i lékaři zároveň.
06.08.2011 16:50 |

podobné články

Denis (7) do první třídy nenastoupí: Eskalátor mu amputoval 3 prsty!

 
Páteční výlet s otcem a sestrou do kina stál sedmiletého Denise tři prsty na noze! Jak je to možné? Eskalátory ve stanici metra Můstek mu poranily nožičku takovým způsobem, že tři prsty už nešlo zachránit a byla nutná amputace! Denis měl jít příští týden do první třídy, tam ale 1. září určitě nenastoupí...
23.08.2009 21:00 |

podobné články

V Arkansasu řádí fetišista, který ocucává ženám prsty na nohou

 
Zatím neznámý muž se pohybuje po Arkansasu a obdivuje ženám jejich prsty na nohou. A nejen to, touží ty prsty i ocucávat. V nedávné době se objevily tři různé případy. Fetišistické chování muže však nápadně odkazuje ke zločinci, který se v 90. letech nechvalně proslavil pod přezdívkou „Víla cucající palce“.
22.09.2011 15:00 |

podobné články

Chudák Agáta: Hanychová má dva zlomené prsty a do nohy jí píchají zklidňující injekce

 
Agáta Hanychová  (27) trpí šílenou bolestí. Zlomila si ne jeden, ale hned dva prsty u levé nohy. Jelikož má právě pracovní žně, nedá se nic dělat a modelka musí i se zlomenými prsty do lodiček na vysokých podpatcích. Teď zrovna se chystá na veletrh módy do Brna, kde musí odchodit čtyři dny přehlídek.
18.08.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2743 článků)

Traktůrek amputoval ženě 2 prsty. Radka (26): Mám je zpátky a rostou mi i nehty

 
Radka si koupila zahradní traktor na sekání trávy a kvůli špatné manipulaci při jeho čištění přišla o dva prsty. To se přihodilo začátkem léta 2015. Dnes má prsty přišité zpátky, rukou normálně hýbá a málokdo by poznal, jak vážný úraz prodělala. Její stav těsně po operaci jsme mohli sledovat v úterý v seriálu Doktoři na ČT2.
29.03.2017 19:55 |

podobné články

Řidiči POZOR na nebojácné srny! Stahují se za potravou

 
Myslivci upozorňují řidiče na neobvykle nebojácná zvířata. Upozorňují, že se teď k lidským obydlím a silnicím přibližuje vysoká zvěř.
01.03.2011 09:55 |

podobné články

Policejní absurdistán v Karviné. Policisté ve vestách na sebe upozorňují i zločince

 
Doslova absurdní nařízení komplikuje život policistům na severu Moravy. Ti totiž z vůle svých nadřízených musí všude nosit reflexní vesty, aby byli vidět. Na svou přítomnost tak ale už zdaleka upozorňují i kriminálníky. V noci se z nich dokonce stávají doslova živé terče.
12.03.2012 15:00 |

podobné články

Mlčení kolem těžby uhlí? Ať lidé znají dopady a pak rozhodnou! Bez politických alibistů

 
Jsou označování za extremisty, ale nejsou proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí jako mnozí, kteří si těžební průmysl berou snadno na paškál. Členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) však také upozorňují, že podle jejich zdrojů má k těžbě dojít, ať bude postoj veřejnosti jakýkoliv. Někdo něco tají? Podle DSSS prý veškerá politická garnitura. Proto na věc upozorňují, aby byla dodržena bezpečnost a naplněny sliby.
03.10.2012 09:40 |

podobné články

Předčasné volby nejsou až tak jisté, upozorňují komentáře deníků

 
Rozpuštění sněmovny není až tak jisté, upozorňují dnešní komentáře českých deníků. Komentátoři poukazují na nepevnost domluvených kroků ve sněmovně a nechuť některých stran a poslanců k předčasným volbám. Zmiňují také nejasnost Ústavy, s jejímž využitím by mohl volby oddálit prezident Miloš Zeman.
09.08.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23839 článků)

Předčasné volby nejsou až tak jisté, upozorňují komentáře deníků

 
Rozpuštění Sněmovny není až tak jisté, upozorňují dnešní komentáře českých deníků. Komentátoři poukazují na nepevnost domluvených kroků ve Sněmovně a nechuť některých stran a poslanců k předčasným volbám. Zmiňují také nejasnost ústavy, s jejímž využitím by mohl volby oddálit prezident Miloš Zeman. Ten je podle komentáře v Hospodářských novinách (HN) vítězem voleb, podle Mladé fronty Dnes (MfD) naproti tomu předčasné volby omezí rozpínavost Hradu. 
09.08.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23839 článků)

Zelení upozorňují na úbytek biodiverzity, vyzývají MŽP k akci

 
Úbytek biologické rozmanitosti zapříčiněný působením člověka pokračuje alarmujícím tempem. Zelení při příležitosti konference k biodiverzitě v Koreji požadují poskytnutí podpory rozvojovým státům a zároveň upozorňují na zhoršující se situaci v ČR.
20.10.2014 11:05 |

podobné články