Článek

Lékaři pohrozili dalšími mutacemi a zmínili vývoj nových vakcín. Co chtějí od australské vlády?

 
Přední lékař australského státu Victoria Brett Sutton v článku varoval před vznikem nových nebezpečných mutací. Naznačil i možný scénář, ve kterém by společnost potřebovala úplně novou vakcínu. Spolu s dalším lékařem kritizoval federální vládu, která podle něj do plánu nezařadila žádnou „zotavovací fázi“.
19.11.2021 21:00 |

podobné články

Podobné články

Výrobci vakcín berou EU na hůl: Po Pfizeru a AstraZenece zkrátí dodávky i Moderna

 
Po americkém Pfizeru a britsko-švédské společnosti AstraZeneca oznámila také americká firma Moderna omezení dodávek vakcín proti covidu-19, méně vakcín dostane v únoru Itálie. Informovala o tom v pátek agentura ANSA s odvoláním na italskou vládu. Moderna podle agentury PAP vyrozuměla i polské úřady, že v únoru obdrží o čtvrtinu méně vakcín, než Polsko čekalo: namísto 400 000 dávek jen 300 000.
29.01.2021 18:15 |

podobné články

Jak to bylo s rozdělováním vakcín v EU? Podrobnosti od Ivana Davida. Kurz hodil vidle do tradičních čachrů

 
Ivan David, europoslanec za SPD a také český psychiatr, na svém facebookovém profilu vyjádřil jisté znepokojení nad přerozdělováním vakcín v rámci Evropské unie. Česká republika totiž nedostala žádné vakcíny navíc, a to poté, když spolu s Rakouskem odmítla plán EU na pomoc zemím s nedostatkem očkovacích látek. Právě Rakousko a Slovinsko oznámily, že Česku pošlou několik desítek tisíc dávek vakcín. Europoslanec David hodnotí distribuci vakcín ze strany EU jako metodu cukru a biče.
03.04.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (11 článků) , Ivan Ivan (2225 článků) , David David (1076 článků) , David David (807 článků)

Prymula objednal málo vakcín Pfizer. Nevěřil jim

 
Zatímco izraelský premiér Benjamin Netanjahu dokázal nakoupit tolik vakcín, že dvě dávky vakcín dostalo přes 50 procent izraelské populace, Česko podobných čísel ani náhodou nedosahuje. Exministři zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a Roman Prymula objednali podstatně méně vakcín, než mohli. Jejich nástupce Jan Blatný se to snažil zachránit, ale z resortu byl po nátlaku prezidenta Miloše Zemana vyhozen.
15.04.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Miloš Zeman (26694 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků) , Benjamin Netanjahu (61 článků)

Německo vyřadilo ČR ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru

 
Německo s účinností od neděle 28. března vyřazuje Českou republiku, Slovensko a rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Na seznamu, který prakticky znemožnil cestování mezi Německem a Českem, byla republika od 14. února. Nyní bude Německo nahlížet na Česko jako na oblast s vysokou mírou infekce.
26.03.2021 17:25 |

podobné články

Přehledně: Vojtěch vystřídal Arenbergera a varoval před mutacemi. Babiš ocenil byt v nájmu

 
Petr Arenberger (za ANO) a majitel desítek nemovitostí skončil na postu ministra zdravotnictví, jeho rezignaci přijal prezident Miloš Zeman. Obratem jmenoval do funkce staronového ministra Adama Vojtěcha (za ANO), na kterém premiér Andrej Babiš (ANO) ocenil, že nemá nemovitosti, bydlí v nájmu a je médii prolustrovaný. Arenberger čelil kritice kvůli svému majetkovému přiznání, Vojtěch od něj bude chtít bezpečnostní prověrku, zatím bude dál šéfem vinohradské nemonice. Staronový ministr mimo jiné varoval před mutacemi covidu a jejich dovozu z dovolených. Dva perné dny, které provázely ministerskou výměnu, jsme pro vás mapovali v online zpravodajství.
25.05.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků) , Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Véčkaři pohrozili, že důchodovou reformu potopí

 
Jen čtyři dny trvala koaliční shoda na důchodové reformě. Představitelé Věcí veřejných v neděli pohrozili jejím vypovězením v případě, že vláda nevysvětlí lidem hlavně razantní růst DPH u citlivých položek. Tím nadzvedli politiky ODS a TOP 09.
07.03.2011 03:50 |

podobné články

Prince George pronásleduje fotograf, William a Kate mu pohrozili

 
Britský princ William a jeho žena Kate písemně pohrozili trestním stíháním fotografovi, který podle nich nejspíš denně pronásledoval jejich syna George a jeho chůvu. Uvedl to Kensingtonský palác, kde Williamova rodina v Londýně žije.
03.10.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Princ William Mountbatten-Windsor (269 článků) , William Prince (47 článků)

Krymští Tataři Moskvě pohrozili námořní blokádou Krymu

 
Představitelé krymských Tatarů pohrozili blokádou Kerčského průlivu, přes který vede fakticky jediná zásobovací a dopravní trasa mezi anektovaným Krymem a ruskou pevninou. Vyplývá to z dnešního prohlášení představitelů neformálního krymskotatarského parlamentu Mustafy Džemileva a Lenura Isljamova.
01.12.2015 21:16 |

podobné články

Posíláme vám účet za svatební hostinu, pohrozili novomanželé nezúčastněným hostům

 
Potvrdit účast na svatbě a následně se bez odůvodnění nedostavit je neslušné. Novomanželé Doug Simmons a Dedra McGeeová z amerického Chicaga se s takovými hosty vypořádali po svém – krátce po svatbě jim pohrozili tím, že jim zašlou účet za hostinu. Ačkoliv tak nakonec neučinili, kýžený efekt se podle nich přece jenom dostavil.
01.09.2021 10:40 |

podobné články

Očkujte se proti chřipce, apeluje Vojtěch. Lékaři se bojí nedostatku vakcín

 
Česká vakcinologická společnost ČLS JEP (ČVS) upozornila, aby se Česko připravilo na zvýšený zájem o očkování proti chřipce a apelovala na praktické lékaře, aby si zajistili dostatečné množství vakcín. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) oznámil, že je třeba zvednout proočkovanost veřejnosti a zabránit případnému náporu dvou epidemií naráz. Lékaři, které Blesk Zprávy oslovily, mají již zásoby objednané. Obávají se nedostatku vakcín, další si myslí, že strach z covid-19 zájem o očkování nezvedne.
01.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Vývoj české vakcíny už možná není třeba, přiznává garant projektu Petráš

 
Do konce června se má vláda rozhodnout, zda podpoří další vývoj české vakcíny proti infekci SARS-CoV-2, nebo projekt, který dosud stát stál asi 4,3 milionu korun, ukončí. Sám garant projektu, vakcinolog a předseda Odborného spolku pro očkování Marek Petráš v rozhovoru pro Novinky.cz přiznává, že vývoj vakcíny už možná není potřeba. Věří však, že by česká vakcína mohla lépe chránit před mutacemi.
23.06.2021 13:20 |

podobné články

Čechům zatrhli cesty na Zanzibar či do Keni. Právníci zmínili absurditu a chybný zákaz

 
Česká republika nemůže svým občanům zakazovat cestování. Shodla se na tom většina oslovených právníků. Opatření ministerstva zdravotnictví, která ve středu projednala vláda, nemají podle většiny z nich oporu v zákoně o ochraně veřejného zdraví, na nějž se ministerstvo odvolává. Zákaz souvisí s novými mutacemi koronaviru, jenž od pátku zakazuje cesty například na Zanzibar, do Jihoafrické republiky, Keni nebo do Brazílie.
25.02.2021 17:15 |

podobné články

Zpěvačka Mel B chce získat australské občanství

 
Britská zpěvačka Mel B, kterou můžete znát z dívčí skupiny Spice Girls, zasedá v porotě australské pěvecké soutěže X Factor. A protože se jí u protinožců líbí, touží získat australské občanství.
12.09.2012 07:40 |

podobné články

Případ australské Maddie po 47 letech objasněn? Policie obvinila podezřelého!

 
Už je tomu dlouhých 47 let od dne, kdy z australské pláže beze stopy zmizela tříletá Cheryl Grimmer. Případ »australské Maddie« se ale možná konečně dočká rozuzlení. Před soudem má stanout muž obviněný z jejího zmizení.
23.03.2017 22:25 |

podobné články

Praktickým lékařům v Praze chybí vakcinační sady. Město je koupí, některá centra se kvůli nedostatku vakcín uzavřou

 
Pražský magistrát koupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu, celkem koupí 3080 sad. Lékaři budou očkovat imobilní pacienty nad 80 let. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Město zároveň řeší dodávky samotných vakcín pro lékaře, kterým doveze očkovací látky pro druhé očkování. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.
03.05.2021 14:45 |

podobné články

Očkování u praktiků: Máme strach z distribuce a velkých balení vakcín, shodují se

 
Už od začátku roku praktičtí lékaři usilovali o dodání vakcín proti covidu-19 do svých ordinací. Dočkali se ve chvíli, kdy už většina jejich pacientů ztratila trpělivost a nechala se očkovat ve velkých centrech. Praktici tak měli přebytek vakcín, které museli udat ještě před datem spotřeby. Vláda již oznámila, že po zavření velkých center se bude očkování přesouvat právě k praktikům. Ti, jak řekli Blesk Zprávám, se obávají problemů s distribucí a také by uvítali vytvoření balení vakcíny po jedné dávce.
10.08.2021 05:05 |

podobné články

Praktičtí lékaři se hněvají na vládu kvůli očkování. Nesehnala dost vakcín a ještě zkazila propagaci

 
Praktičtí lékaři se zlobí na vládu Andreje Babiše. Nejen, že jim nedokázala zajistit dostatek vakcín pro pacienty, jako se to podařilo v Německu, ale ještě zkazila přípravu kampaně na podporu očkování. Praktičtí lékaři z České lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP) proto vyjádřili naději, že zdravotnictví bude dříve či později řízeno jinak a konečně lépe.
13.05.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

Vysílali jsme: Imunolog Hořejší o nových mutacích covidu. Ochrání nás vakcíny?

 
Delta, delta plus, lambda, kappa - pod písmenky řecké abecedy se ukrývají nové varianty koronaviru. Bohužel i v Česku už přibývá každý den nových případů obávané indické mutace, reprodukční číslo se poprvé v tomto roce vyhouplo na 1,45 a přitom klesá motivace lidí se očkovat. Co o nových mutacích koronaviru víme? Máme důvod k obavám? Jak nás před těmito mutacemi chrání vakcíny a jaké jsou nejnovější poznatky v oblasti imunity a nemoci covid-19? To byla témata středečního Epicentra s profesorem imunologie na Přírodovědecké fakultě UK a členem Iniciativy Sníh Václavem Hořejším.
14.07.2021 15:05 |

podobné články

Ostudná porážka pro Babiše. Česko ve sporu o rozdělení vakcín ztratilo nejvíc, píše Politico

 
Výsledek jednání velvyslanců o rozdělení dodatečných deseti milionů vakcín proti covidu-19 přineslo ostudnou porážku rakouského kancléře Sebastiana Kurze, českého premiéra Andreje Babiše a šéfa slovinské vlády Janeze Janši. Napsal to portál Politico. Tato trojice zemí se odmítla připojit k plánu portugalského předsednictví na pomoc zemím potýkajícím se se zásadním nedostatkem vakcín. Podle serveru Politico nejvíce ztratil Babiš, který se svým postojem připravil o desítky tisíc dávek navíc, protože podle portugalského plánu Česko spadalo do skupiny zemí, které mají nárok na pomoc navíc.
02.04.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)