Článek

Lékař z Prahy se vrátil z Itálie nakažený, ještě dva dny ordinoval

 
Jeden z nakažených novým koronavirem v Česku pracuje jako lékař v Praze. Vrátil se ze severní Itálie. Potvrdil to ve čtvrtek večer mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík. Lékař po návratu ještě dva dny ordinoval.
06.03.2020 07:00 |

podobné články

Podobné články

Pražský lékař si přivezl z Itálie koronavirus. Ještě dva dny normálně ordinoval

 
V Česku je zatím 12 lidí s potvrzenou nákazou COVID-19; jedním z nich je i lékař z Prahy, který se vrátil ze severní Itálie nakažený. Po návratu ještě dva dny ordinoval, informují Novinky.cz.
06.03.2020 08:35 |

podobné články

Nakažený lékař z Prahy ještě dva dny ordinoval. V ohrožení jsou jeho pacienti i personál

 
Mezi nakaženými pacienty, u kterých se koronavirus potvrdil ve čtvrtek, je i lékař z Prahy. Po návratu z Itálie ještě dva dny dny ordinoval, přišel tak do styku s několika lidmi, jejichž seznam aktuálně připravuje zdravotní sestra. Ta patří spolu s lékařem do tzv. první linie. Nákazou je ohrožena i lékařova rodina.
06.03.2020 10:51 |

podobné články

Nakazil se koronavirem a pak dva dny ordinoval! Lékaře v Praze navštívila řada pacientů

 
Lékař z Prahy, u nějž se ve čtvrtek potvrdila nákaza koronavirem, se vrátil z Itálie, s lehkými příznaky pak ještě dva dny ordinoval! Během té doby ho navštívila řada pacientů, zdravotní sestra z jeho ordinace neprodleně začala připravovat seznam všech lidí, s nimiž přišel do styku. Doktor s nemocí COVID-19 je v péči odborníků Nemocnice na Bulovce. V Česku se nakazilo 19 lidí. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ráno vyzval Čechy, aby nejezdili do Itálie.
06.03.2020 08:55 |

podobné články

Drama v ordinaci: Agresivní lékař ordinoval opilý!

 
Ordinoval pod vlivem alkoholu, a tak skončil za mřížemi ilavské věznice! Lékař (66) z pohotovosti ve slovenské Prievidzi ordinoval opilý. Byl přitom velmi agresivní. Pacienti si toho všimli a zavolali policii, která ho zatkla. Doktor si tím zpečetil svůj osud.
16.04.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (73 článků)

Lékař namol ordinoval v Brně. Pacienti se báli

 
Na brněnské Masarykově třídě ordinoval praktický lékař s 2,93 promile alkoholu v krvi. Pacienti na něj zavolali policii.
21.10.2009 14:25 |

podobné články

Lékař ordinoval silně opilý, měl 2,7 promile

 
V Otrokovicích na Zlínsku podle policie ve středu ráno ordinoval silně opilý asi padesátiletý lékař. Na jeho podivné chování upozornili pacienti.
31.03.2010 16:55 |

podobné články

Další lékař je podezřelý, že ordinoval OPILÝ!

 
Další lékař má na krku podezření, že ordinoval opilý.
31.01.2011 21:50 |

podobné články

Opilý lékař ordinoval v Rokycanech, nadýchal tři promile

 
Více jak tři promile alkoholu měl mít v krvi lékař, který ordinoval ve zdravotnickém zařízení v Rokycanech. Případem se zabývá policie.
01.03.2012 13:25 |

podobné články

V Domažlicích ordinoval opilý lékař: Ohrozil život pacienta a před policií utekl na střechu

 
V Domažlické nemocnici ohrožoval život vážně nemocného pacienta lékař, který ordinoval opilý. Před přivolanou policií se utekl schovat na střechu, ze které později dobrovolně slezl. Zdravotník ve službě nadýchal 1,6 promile. Nyní je mimo službu.
01.06.2020 18:10 |

podobné články

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1700 článků) , Michael Jackson (633 článků) , Michael Jackson (633 článků)

Zubař z Uničova je ve vážném stavu: Ještě před týdnem ordinoval, prý ho odmítli testovat

 
Brněnská nemocnice u sv. Anny pečuje o tři pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Dva muže (55 a 61) převezly sanitky z Prostějova v noci a v sobotu dopoledne, třetí pacient byl v nemocnici hospitalizován už před několika dny. Jedním z nich má být zubař z uzavřeného Uničova. Údajně měl zdravotní problémy už delší dobu, ale ordinoval až do pátku 13. března.
21.03.2020 20:21 |

podobné články

Na pohotovosti ordinoval doktor pod vlivem. Další opilci v bílém plášti

 
Dětský lékař ordinoval opilý, měl v krvi 1,28 promile. Všimli si toho až rodiče pacientů.
22.05.2009 06:15 |

podobné články

NEHORÁZNOST! Lékař měl ČTYŘI PROMILE A ORDINOVAL

 
Policisté obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky lékaře, který v Novém Městě nad Metují na Náchodsku ordinoval opilý. Dechové zkoušky ukázaly přes čtyři promile alkoholu a muži hrozí až rok vězení, řekla ve středu agentuře Mediafax mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.
26.01.2011 12:05 |

podobné články

Lékař v Jeseníku ordinoval opilý!

 
Lékaře, který ordinoval opilý, přistihli policisté v Jeseníku. Naměřili mu 0,37 promile alkoholu.
07.02.2012 08:35 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

ZLÝ SEN! Zubař ordinoval... Pak 20 hodin střízlivěl na záchytce!

 
Stomatolog z pohotovosti ve Světlé nad Sázavou v neděli ordinoval pod vlivem alkoholu. Jeden z jeho pacientů kontaktoval policii, která doktora okamžitě převezla na záchytku.
16.05.2011 18:40 |

podobné články

Hrůzné obvinění vdovce Rychtáře: Ivetě ordinoval léky sám!

 
Pomalá, vrávoravá chůze, nepřítomný pohled a nesrozumitelné vyjadřování. I v takových stavech Iveta Bartošová (†48) vystupovala na veřejnosti. Její chování ukazuje na požívání utišujících léků. Ty jí prý »ordinoval« Josef Rychtář (56). Ovšem bez lékařského předpisu.
05.05.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6809 článků)

Lékař 50 let ukrýval ruku vietnamského vojáka: Teď mu ji vrátil

 
Během války sloužil jako lékař ve Vietnamu. Jednou se mu  na operační stůl dostal zajatý voják, který měl těžce poraněnou ruku. Lékař mu ji musel amputovat, jako podivný suvenýr si ji však vzal sebou domů, když se vracel do Texasu. Po půl století se nyní lékař s mužem sešel a končetinu mu vrátil.
01.07.2013 13:00 |

podobné články

Zpověď Češky Markéty: Kvůli koronaviru v Itálii prožila peklo!

 
Deset nových případů s potvrzeným onemocněním Covid-19 během 24 hodin! V Česku již marodí 18 lidí, včetně dívky (12).Nakaženým je i praktický lékař z pražských Střešovic, který se po návratu z Itálie necítil dobře. Přesto ordinoval a ošetřil zhruba 100 svých pacientů.
07.03.2020 05:10 |

podobné články