Článek

Legrační „hadrák“ Velorex i žluté komunistické Vébéčko na výstavišti v Brně

 
Když vejdete do pavilonu Z na brněnském výstavišti, kde se o víkendu koná veletrh MotorTechna, podivíte se všemu haraburdí. Na první pohled totiž spousta unikátních součástek pro veterány působí jako bleší trh.
21.10.2017 20:20 |

podobné články

Podobné články

10 legendárních »hadráků«: Velorexy parkují v Národním technickém muzeu

 
Hadrák, hadraplán, velouš. Originálnímu vozítku na třech kolech se v Česku přezdívá všelijak. Velorex si „zahrál” i v několika českých filmech, jako Vrchní, prchni. Od 13. dubna do 25. září budou navíc k vidění  v Národním technickém muzeu v rámci nové výstavy Velorex. Pražané se tak budou moci pokochat pohledem na legendy československých silnic z let socialismu.
12.04.2016 08:20 |

podobné články

Humpolecký „hadrák“ to valí téměř třísetkilometrovou rychlostí!

 
Když kolem vás po dálnici prosviští dvousetkilometrovou rychlostí „hadrák“ Milana Davida (47) z Humpolce, nejeden majitel nadupaných sporťáků v tu chvíli zaskřípe vzteky zuby. „A jelo by to ještě víc, ale při dvoustech kilometrech to už začíná být na asfaltu trochu neklidné,“ chlubí se majitel verolexového speciálu.
05.10.2011 14:55 |

podobné články

Slavný Velorex: Hadrák na třech kolech

 
Vyráběl se jako vozítko pro invalidy. Později vyvinuli i sportovní a nákladní verzi.
27.09.2009 05:15 |

podobné články

Velorex? Lidi napadne Josef Abrhám. Správné jméno ale zní: František a Mojmír Stránští

 
Slávu velorexu dodnes šíří stovky nadšenců, kteří vlastní, používají a opečovávají svůj "hadrák". Popularitu mu pomáhá udržovat i nehynoucí sláva filmu Vrchní, prchni! Pozapomenutí jsou však jeho konstruktéři, bratři František a Mojmír Stránští z České Třebové. Oba měli pohnutý osud. František našel smrt právě ve velorexu, Mojmír vynalezl i ruční řízení aut, přesto žil v chudobě a nemohl do světa, jenž se o jeho vynález živě zajímal.
23.10.2015 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (161 článků) , Josef František (177 článků)

Nový Velorex: Místo hadráku je tu tento dravec!

 
Parádně včera v Brně odstartoval premiérový ročník Motosalonu. Ve světové premiéře se totiž v pavilonu P představil nový velorex, který nese označení Velor-X-Trike. Stroj, který po 60 letech jde ve šlépějích legendárního lidového vozítka – hadráku.
11.03.2010 05:20 |

podobné články

Sraz nadšenců: Velorex převlékli za Ferrari

 
Žlutočervené žihadlo představili o víkendu v Boskovicích na Blanensku Daliborové (49 a 18) Bublovi z Topoľčan. Je to velorex, má motor Honda a umí svištět 150kilometrovou rychlostí. Přestavbě věnovali otec se synem dva roky života.
04.05.2009 05:10 |

podobné články

Legendární Velorex vstává z mrtvých

 
Velorex se vrací. Místo hadraplánu to však bude luxusní stroj, za kterým se ohlédne každá žena.
31.01.2010 18:50 |

podobné články

Tohle fáro je opravdu Velorex

 
Toto je velorex. Opravdu vás oči neklamou. Z posmívaného hadráku má být supermoderní stroj, který ale nebude levným lidovým vozítkem.
02.03.2010 05:17 |

podobné články

VIDEO: Nový Velorex stojí půl milionu

 
Slavný Velorex ožívá. Už to nebude hadraplán, ale pořádně divoká tříkolka.
11.03.2010 10:25 |

podobné články

VELOREX se vrací! KOVOVÝ a nadupaný

 
Před šedesáti lety vyjelo na české silnice originální vozítko na třech kolech. Velorex si rychle získal srdce mnoha lidí a během desítek let se stal nesmrtelnou legendou. Navázat na slavnou tradici se nyní pokouší firma z Opavy. Tradiční české vozítko na pomezí auta a motorky BUDE VOZIT AMERICKÉ milionáře!
23.03.2010 23:05 |

podobné články

Svět o Velorex nikdy nepřijde, bude žít v knihách

 
V Praze byla pokřtěna nová kniha Velorex - Tělesně vadní do šťastnější budoucnosti. Hadraplán je samozřejmě hlavní postavou.
29.04.2010 00:35 |

podobné články

Další nový Velorex

 
Nedávno byl představen nový Velorex. Jenže původní tříkolový fenomén stále podněcuje fantazii designerů.
26.06.2010 00:50 |

podobné články

Na jezu řádil Pepek námořník. K vidění byl i Velorex

 
Parní válec, Velorex nebo třeba Pepek námořník pádlující v plechovce od špenátu.To jsou jen některá plavidla, jejichž posádky se odpoledne pokoušely sjet vysoký jez na řece Radbuze přímo v centru Plzně.
11.09.2010 21:35 |

podobné články

Velorex je takový jezdící deštník

 
Velorex. Toto jedinečné vozítko vynalezli čeští konstruktéři, bratři František a Mojmír Stránští. Kovová konstrukce potažená plátnem se brzy po svém vzniku v roce 1951 proslavila a našla mnoho příznivců, kteří jsou jí věrni dodnes. Tento týden zemřel poslední žijící z obou otců tohoto dopravního prostředku, Mojmír Stránský (†86). Jeho odkaz však přežívá nadále, a to třeba i v nesmrtelném filmu Vrchní, prchni!
19.06.2011 05:10 |

podobné články

ifaster videotest: Návrat do minulosti – Velorex vs. Škoda Citigo

 
Rastislav Chvála je opět na scéně a tentokrát si vzal na paškál Škodu Citigo. Rozhodl se podívat trošku do historie malých strojů na přepravu z místa A do místa B a jako srovnání vybral Velorex. Kromě toho se podíval na výrobu světlometů a zjišťoval, proč Citigo tak dobře svítí.
31.10.2012 07:50 |

podobné články

Sandra Bullock slibuje svou nahotu ve filmech!

 
Herečku Sandru Bullock (44) natolik ohromil úspěch nového filmu Návrh (Proposal), ve kterém se svlékla, že herečka slíbila, že odteď se bude objevovat nahá v každém dalším filmu! „Jestli bude pokladna jako teď, tak se v každém filmu svléknu! I když mi bude 70, všechno na mě bude viset a budu se objevovat jen náhodně ve filmu,“ řekla pro TV show GMTV. Film, ve kterém hrají taky Betty White a Ryan Reynolds, vydělal odhadem 34 milionů dolarů během tří dnů, kdy se dostal do kin. „Jen do toho! Přestavte si mě představit v 70-ti letech, jak se procházím nahá ve filmu? Zac Efron! Zac Efron dělá obrovský film a tam jsem já, v pozadí běžím nahá. Pořád tam a zpět, dokud si někdo nevšimne. Je vyprodáno a všichni mě chtějí v tom filmu vidět!“ říká Sandra Bullock. Herečka pak pokračuje a říká, že klíč k úspěchu vydělávajícího filmu není ve filmových zamlžených scénách o sexu, ale o tom být nahý a legrační. „Když jste bez oblečení a zkoušíte být sexy, nikdy nevyděláte tolik, jako když jste nazí a legrační,“ říká herečka. „A všimli jste si jak Will Ferrell svléká v každém filmu své kalhoty? Já to odteď budu dělat taky. Akční filmy – všude nahá.“
15.07.2009 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Bullock (269 článků) , Ryan Reynolds (168 článků) , Zac Efron (154 článků) , Will Ferrell (32 článků) , Betty White (4 články)

Říjen 2010

 
Fotbalové hřiště, pohodlný relax, speciální myš pro ženy a další legrační obrázky Legrační brčka Není nad pohodlí Dáme zápas? Speciální myš pro ženy Není nad bezpečnost při práci Máme se rádi!
11.10.2010 07:55 |

podobné články

Němci jsou oficiálně nejméně legrační národ světa. Tipněte si vítěze

 
Němci sice jsou vedoucí silou v mnoha oborech, ale lidé z patnácti zemí světa se shodli na tom, že komedie a smysl pro humor mezi jejich přednosti nepatří. Více než 30 000 lidí z patnácti zemí bylo požádáno, aby seřadili různé národy podle toho, kdo je nejméně legrační. A zdá se, že stereotyp vážných Němců přežívá.
08.06.2011 17:35 |

podobné články

Sobotka je legrační, směje se Martin Komárek. Vyznal se nám, že je zastáncem slušných slov, a pak spustil: Pitomost, sviňárna...

 
ROZHOVOR „Je legrační, jak se pan premiér Sobotka snaží používat hrubé výrazy, aby se zalíbil lidu,“ konstatuje poslanec hnutí Ano a bývalý novinář Martin Komárek k už okřídlenému výrazu předsedy ČSSD, že Andrej Babiš „ojebal stát“. K tomu pak ještě upřesňuje: „Nezalíbí se, protože mu to nejde, a nehodí se to k němu. Chvojkovi to jde pak ještě míň, ten možná hrubší je, ale také to neumí. Já jsem samozřejmě zastáncem nejen slušných slov, ale i slušných činů, nemůžu však někomu předepisovat, jak se má chovat.“
15.02.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Martin Sobotka (235 článků)