Článek

Legendární král komiků přišel ze dne na den o veškerý majetek: Skončil jako pomocná síla na horské chalupě

 
„Haló? Firma Tintítko? Má poklona. Zde kancelář doktora Fauknera, u telefonu pan Ducháček. Slečno, prosím vás, buďte tak hodná, je tam pan šéf? Já vím, že jsou dva, ale já bych prosil toho, jak chodí k nám, jak vždycky… ten, ten malej takovej… ano… né, ten ten, jak vypadá jak opice, jak mu řík… co? Né, ten, jak mu říkáme Tarzan! Jéjej… My jsme spojený? Promiňte laskavě, já jsem… slečna to předala, já nevěděl… Já jsem vás chtěl moc prosit, jestli byste nám něco na náš palmární účet nedal… Nedal. Že jsem uhod…“
09.04.2020 08:50 |

podobné články

Podobné články

Legendární král komiků neměl veselý osud: Vlastu Buriana zničilo obvinění z kolaborace

 
Vlasta Burian je přezdívaný jako Král komiků. Patří k legendám českého filmu. Osud mu však přinesl i momenty, které rozhodně úsměvné nebyly. Jak žil Vlasta Burian?
06.06.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Hvězda stand-up komiků Bill Burr míří do Prahy: Vystoupí tady zcela poprvé

 
Legenda komiků poprvé zavítá do Prahy. Hvězda Bill Burr, podle časopisu Rolling Stone jeden z nejlepších komiků všech dob, přiveze 12. ledna 2019 do Kongresového centra Praha svou novou show s názvem Padesátka.
14.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Burr (1 článek)

Po stopách Vlasty Buriana: V této luxusní vile bydlel král komiků

 
Král komiků Vlasta Burian (†70) by letos oslavil 130. narozeniny. S hercem je spojena celá řada nejrůznějších míst, jako například jeho dejvická vila, která ve své době skýtala neobvyklý luxus. eXtra.cz se rozhodlo vydat po stopách jednoho z dodnes nejoblíbenějších českých herců.
10.04.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Máma vždycky říkala, že bych si měl zahrát v Liberci

 
„Máma vždycky říkala, že bych si měl jednou zahrát v Liberci,“ říká král komiků divákům v jednom ze svých posledních vystoupení, a to v inscenaci Burian, která měla světovou premiéru ve čtvrtek na scéně Malého divadla v Liberci. Král komiků se tak sto třicet let od svého narození vrací do svého rodiště.
28.05.2021 15:30 |

podobné články

Uprchlíci přijdou o majetek. Sýrie chystá rozsáhlé vyvlastnění

 
Rozsáhlé vyvlastnění chystá podle deníku Die Welt syrská vláda. Režim Bašára Asada schválil před dvěma týdny zákon, podle kterého musí všichni Syřané do měsíce zaregistrovat veškerý svůj majetek – tedy domy, byty i pozemky. Kdo lhůtu propásne, má smůlu a o veškerý majetek přijde. Vše, co bude bez registrace, propadne po uplynutí lhůty státu, citují deník Novinky.cz.
29.04.2018 11:35 |

podobné články

125 let od narození krále komiků Vlasty Buriana: »Ducháček« zažil luxus i poválečnou nenávist

 
Jako mistr improvizace a všeobecně uznávaný král komiků českého filmu proslul herec Vlasta Burian, který se narodil před 125 lety, 9. dubna 1891.
09.04.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Herecký génius Vlasta Burian by slavil narozeniny: Jak tenhle král komiků ve skutečnosti žil?

 
Vlasta Burian je právem označován za krále komiků. Jak už to ale u komediantů bývá, jeho reálný život zdaleka nebyl tak veselý, jako tomu bylo u postav, které ztvárnil ve filmech. Jaký byl doopravdy? Připomeňte si osud slavného libereckého rodáka, který by dnes oslavil 127. narozeniny.
09.04.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

50 let od úmrtí krále komiků a mistra improvizace. Vlasta Burian

 
V 70 letech zemřel před půl stoletím, 31. ledna 1962, na následky nachlazení ze zájezdové štace král českých komiků Vlasta Burian. Od roku 1923, kdy měl premiéru jeho první (ještě němý) film, hrál tento mistr improvizace ve více než 30 snímcích a z většiny z nich se stala klasika - jeho Anton Špelec, Hadimrška, Lelíček, Ducháček či Kryštof Rozruch (U pokladny stál) nemohou chybět v televizi na žádné Vánoce.
31.01.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Plachta vs. Burian: Proč nemohl král komiků čahouna vystát?

 
Mladý Jindřich Šolle pocházel z chudých dělnických poměrů a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se z něj vyklube jeden z nejlepších herců českého filmu a divadla, známý ovšem pod jménem Jindřich Plachta (†52). Měl se stát účetním, jeho rodiče totiž o herectví nechtěli ani slyšet. K té době se vztahuje proslavený citát herce: "Spíš by se našlo u krávy nadání ke hře na citeru než u mne atom pochopení pro podvojné účetnictví." Hercem se stal a nakonec se svými schopnostmi stal nepohodlným i králi komiků Vlastovi Burianovi (†71).
26.10.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků) , Jindřich Plachta (13 článků)

V hotelu, kde hořelo, hrál Vlasta Burian (†70): Poslední role krále komiků!

 
Před dvaašedesáti lety to byl ještě obyčejný pražský činžák v Náplavní ulici. A právě tady tehdy točil svou poslední filmovou roli účetního Duška král komiků Vlasta Burian (†70).
23.01.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Co jste nevěděli o „králi komiků“? Burianovi dal jméno kanárek, na fotbalovém stadionu má pomník

 
Jeho filmy jsou staré už téměř století, ale ze své svěžesti neztratily zhola nic. Umělecký odkaz patrně nejznámějšího českého komika Vlasty Buriana (†70) žije dál svým životem, a není to jen ve sféře filmové. Že má „král komiků“ v Praze vlastní pasáž, nejspíš řada lidí ví. Na jakém fotbalovém stadionu je však k nalezení jeho pomník, to už bude oříšek, který znají spíše fotbaloví nežli ti filmoví příznivci. 9. dubna si připomínáme 130 let od narození hereckého velikána.
09.04.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Méně známá podoba krále komiků. Vlasta Burian strkal peníze vydělané ústy do vlastní kapsy

 
Herec, komik, podnikatel, mecenáš, sportovec a také divadelní ředitel. Od narození Vlasty Buriana uplynulo dnes, 9. dubna, 130 let (1891–1962). Ač ho vnímáme především v souvislosti s jeho filmovou tvorbou, král komiků se zrodil v divadle a působil na scénách dnešních Městských divadel pražských (MDP) – v Rokoku a v Komedii.
09.04.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (122 článků)

Soukromníci: Pomocná stráž EET

 
Elektronická evidence tržeb není jen nástrojem buzerace živnostníků a malých podnikatelů. Lze se na ni dívat i jako na systém, který vrací do hry již pomalu zapomenuté principy skrývající se pod názvem pomocná stráž.
04.01.2017 16:25 |

podobné články

Pomocná stráž VB? Policie zatím naráží na neochotu

 
Efektivitu a potřebná svědectví v důležitých případech by mohla policii přinést užší spolupráce s veřejností. O té se již dost dlouhou dobu mluví, ale zatím zůstává jen u slov. Uskutečnění či alespoň širší debatě brání stín minulé doby - Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti.
21.03.2011 21:05 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Tlouštík málem vypadl z horské dráhy!

 
Tenhle tlouštík na šílenou jízdu na horské dráze zřejmě nikdy nezapomene. Odstředivá síla ho málem vytlačila ze sedadla. Strach v jeho očích je nepopsatelný. Jeho máma, která si jízdu na atrakci užívá, se navíc svému vypasenému synkovi směje. Pokud však shlédla toto video, tak pak musí děkovat všem svatým, že její syn měl velké štěstí a z horské dráhy nevypadl.
29.07.2010 08:10 |

podobné články

Seriálová hvězda Milan Bahúl: Prodal veškerý majetek, přespává v divadelní šatně!

 
Herec Milan Bahúl (52) se zamiloval do Češky, dal manželce a dětem sbohem, prodal veškerý svůj majetek na Slovensku a odstěhoval se do Česka na statek své přítelkyně. A protože má teď na Slovensku hodně kšeftů, nezbývá mu nic jiného, než přespávat v šatně Slovenského národního divadla!
24.06.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Bahúl (19 článků)

Zesnulá Scottová odkázala veškerý majetek Jaggerovi, příbuzné vydědila

 
Zesnulá módní návrhářka L'Wren Scottová odkázala svému partnerovi, frontmanovi Rolling Stones Micku Jaggerovi, veškerý soukromý majetek v hodnotě devíti miliónů dolarů (180 miliónů korun). Informoval o tom v sobotu britský deník The Independent.
29.03.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (289 článků)