Článek

Legendární komik Jiří Grossman by slavil 80: Zákeřnou nemoc tajil i před svou ženou

 
Tento rok to bude už padesát let od doby, kdy svět opustil populární humorista a komik Jiří Grossmann. S kamarádem a kolegou Miloslavem Šimkem tvořili neskutečnou dvojici a jejich povídky se nesmazatelně zapsaly do dějin. Grossmann si však vrchol své slávy nemohl užívat moc dlouho, protože na druhý břeh odešel už ve svých třiceti letech.
20.07.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Šimek (60 článků) , Jiří Grossmann (27 článků) , Jiří Šimek (28 článků)
Podobné články

Neskutečná proměna: Naomi Grossman šla kvůli filmu dohola a svým zjevem děsila. Tohle s ní udělal make-up!

 
Další důkaz, že dokonalé nalíčení dělá hotové zázraky, máte přímo před očima. Naomi Grossman nikdy nebude patřit do kategorie osudových a krásných hereček, a tak se bohužel musí spokojit s nabídkami na jiné role. V mysteriózním seriálu American Horror Story si Grossman zahrála postavu jménem Pepper, která je obviněna ze zabití miminka její sestry. Děsí ale nejen svými činy, ale také vzhledem. Nyní Naomi prošla neuvěřitelnou proměnou, o kterou se postaral tým specialistů ze společenského serveru SocialiteLife.com.
18.02.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Naomi Grossman (1 článek)

Legendární dvojice Jiří Grossman (✝30) a Miloslav Šimek (✝63). Zabila je podobná nemoc, jen s rozdílem 33 let

 
Proslavily je Návštěvní dny, dialogy či povídky, z nichž pocházejí legendární věty jako „Nechci slevu zadarmo“, „Seděl jsem sám v přeplněném kupé“ nebo „Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám.” Vše, co vzešlo z pera autorské dvojice Miloslav Šimek (7. 3. 1940 – 16. 2. 2004) a Jiří Grossman (20. 7. 1941 – 5. 12. 1971), je prodchnuto nadčasovým humorem, kterému se smějeme dodnes.
12.05.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Šimek (60 článků) , Jiří Šimek (28 článků)

45 let od smrti Jiřího Grossmanna: Nemoc tajil, jeho kostra děsila Urbánkovou

 
Od jeho smrti dnes uplynulo pětačtyřicet let, přesto jeho texty i humor patří dodnes k nejvyhledávanějším. Jiří Grossman (†30), první a nejslavnější parťák baviče Miloslava Šimka (†64), však podlehl Hodgkinově chorobě, kterou před veřejností tajil…
20.07.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Šimek (60 článků) , Jiří Šimek (28 článků)

ŠOK! Hvězda StarDance Roman Zach tajil vážnou nemoc!

 
Hvězda StarDance, herec Roman Zach (43) skončil těsně před finále. A následně přiznal vážnou nemoc. Celou dobu tajil, že trpí ADHD, a tak riskoval v soutěži svoje zdraví!
04.12.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Zach (88 článků)

Herec Jaroslav Marvan tajil nemanželskou dceru i vážnou nemoc

 
Kdo by neznal Jaroslava Marvana coby cholerického revizora Anděla, moudrého radu Vacátka nebo excelentního nahrávače v komediích s Vlastou Burianem? O co víc zářil před diváky, o to méně se vědělo o jeho soukromí. Tajil nemoc, jeho dcera byla nemanželská a její matku potkala podivná smrt, píše týdeník 5plus2.
05.08.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Bubílková (231 článků) , Jiří Krampol (1008 článků)

Pohřeb baviče Josefa Mladého (†63): Blízcí přátelé v slzách! Vážnou nemoc tajil

 
V pražských Strašnicích právě začíná pohřeb baviče Josefa Mladého (†63), který nečekaně zemřel začátkem dubna. Jeho nejbližší stále nemohou uvěřit, že Mladý odešel tak náhle. Přede všemi totiž tajil vážnou nemoc.
11.05.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mladý (31 článků)

ŠOK! Ostravský zubař tajil AIDS. Oběsil se!

 
V Ostravě se dostává na světlo nebývalý skandál. Jak zjistila TV Nova, tamní renomovaný zubní lékař Jan Zháněl, který se minulý týden oběsil, měl mít AIDS. Zháněl podle všeho svou nemoc tajil jak před pacienty, tak i před svými sexuálními partnery. Pro sebevraždu se zřejmě rozhodl až ve chvíli, kdy skončil se zápalem plic v nemocnici a hrozilo, že se na jeho tajemství přijde.
14.01.2012 19:45 |

podobné články

Mluvčí Karla Gotta promluvila: Aneta Stolzová prozradila, proč Mistr tajil leukémii

 
Anetu Stolzovou a Karla Gotta (†80) nepojila jen práce, ale i přátelství. Pro zpěváka Stolzová pracovala jako jeho mluvčí od roku 2015 a za léta spolupráce se s ním velmi sblížila. Nyní v rozhovoru pro Právo prozradila, proč Mistr tak dlouho tajil svou nemoc před fanoušky, v jakých chvílích svého života byl nejšťastnější a co pro něj naopak bylo velmi těžké.
25.10.2019 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků)

Přátelé Klepla v šoku: Proč nám tajil rakovinu?

 
Přátelé Bohumila Klepla (52) jsou v šoku. Nedokážou pochopit, proč jim jejich Bob tajil tak závažnou nemoc, jakou je rakovina plic. Proto se domnívají, že se jejich kolega snažil strašnou nemocí jen omluvit svou opilost.
20.11.2010 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Klepl (45 článků)

Smrt baviče Josefa Mladého (†63): Kamarádi v šoku! NEMOC TAJIL VŠEM!

 
Nikdo krom rodiny nezná bezprostřední příčinu smrti baviče Josefa Mladého (†63), který v neděli zemřel. Ani Josef Alois Náhlovský (68), se kterým Mladý vystupoval ve dvojici přes třicet let. Bavič trápení tajil. „Nechtěl svou nemocí obtěžovat druhé,“ řekl Aha! Náhlovský.
09.05.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mladý (31 článků)

Jak se bránit proti vzniku demence

 
Demence je velice ošklivá nemoc, kterou možná znáte pod názvem Alzheimerova choroba. Nejzákeřnější na ní je skutečnost, že se nedá léčit – a otázkou je, jestli se lékařům vůbec někdy podaří vynalézt lék, který by na tuhle zákeřnou nemoc fungoval. Spousta lidí se domnívá, že je demence problém především starých lidí. Na jednu stranu to pravda je, protože podle statistik tato nemoc udeří především u lidí vyššího věku. Nelze se na to ale spoléhat, člověk totiž nikdy neví, kdy se nechvalně známý Alzheimr rozhodne usadit i v jeho hlavě. Co udělat proto, aby se vám demence vyhnula obloukem Ošklivá, zákeřná, neléčitelná – tak se dá jednoduše demence vystihnout. Jestliže jsme vás vylekali, není se čemu divit. Opravdu se nejedná o nic pěkného, což by nám jistě potvrdil každý, kdo se s demencí setkal u někoho ze svých blízkých a musel sledovat, jak jej tato nemoc postupně mění v někoho úplně jiného. V dnešním článku vás ale nechceme strašit, ale naopak vám poradit, co můžete udělat proto, aby u vás k rozvinutí Alzheimerovy choroby vůbec nedošlo – nebo se alespoň pokusit svůj mozek natolik procvičovat, aby demenci dokázal statečně odolávat. Prevence vzniku demence Máme pro vás několik tipů, s nimiž můžete vzniku demence zabránit. A vůbec nezáleží na tom, jestli je vám pětadvacet, čtyřicet nebo šedesát – na prevenci totiž nikdy není příliš brzy! Procvičovat, procvičovat, procvičovat! To nejjednodušší, co můžete udělat, je neustále svůj mozek něčím zaměstnávat. A nemáme tím na mysli sledování televize. Naopak luštěte křížovky, snažte se vyřešit hlavolamy, naučte se luštit sudoku nebo se zkrátka jen učte něčemu novému, to také hodně pomáhá. Jezte bobuloviny! Věděli jste, že drobné ovoce v podobě malin, ostružin nebo třeba brusinek a borůvek obsahuje látky, které účinně snižují hladinu homocysteinu, což je podle lékařů jedna z příčin vzniku demence? Pokud ne,... Čtěte více Příspěvek Jak se bránit proti vzniku demence pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.01.2018 09:55 |

podobné články

Tajemství smrti Jiřího Hubače odhaleno: Podlehl rakovině jater

 
Tajemství smrti legendárního scenáristy Jiřího Hubače je odhaleno. Ten podlehl ve věku 82 let rakovině jater. Autor slavných inscenací a seriálů svou zákeřnou nemoc tajil před světem. Uvádí to dnes deník Aha! O zdravotním stavu svého tatínka nemluvil ani jeho syn Ivan Hubač, který po otci scenáristicky převzal druhou řadu Sanitky. “Když tatínek zemřel, držel jsem ho za ruku. Všichni jsme věděli, že to přijde. Ale nečekali jsme, že tak rychle,“ prohlásil zdrcený syn.
29.09.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hubač (43 článků) , Ivan Hubač (28 článků)

Exmanžel moderátorky SuperStar bojuje s rakovinou. Tři měsíce pekla s chemoterapií!

 
Slovenský rapper Michal Kmeťo (34), známý jako Separ, bojuje se zákeřnou rakovinou. Svou nemoc tajil, ale ve čtvrtek, po měsících náročné léčby, o rakovině promluvil. A zatím to vypadá, že výsledky jsou příznivé.
18.12.2020 12:10 |

podobné články

Nejstarší dcera Gotta oslavila kulatiny: Slavík lituje, že ji 9 let tajil!

 
Když se předně před čtyřiceti lety narodila Karlu Gottovi (73) jeho nejstarší dcera Dominika, tajil ji před fanynkami i svou maminkou předlouhých devět let. Proč to vlastně dělal?
26.06.2013 19:30 |

podobné články

Jiří Adamíra, životní láska Maciuchové, by slavil 90: Porval se do krve se slavným kolegou!

 
Legendární herec s nezaměnitelným nosovým hlasem Jiří Adamíra (†67) by dnes slavil 90. narozeniny! Životní lásku Haně Maciuchové (70) však již v roce 1993 vzala rakovina... Jaký byl ve skutečnosti televizní rada Korejs? A jak mu láska k Maciuchové obrátila život naruby?
02.04.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamíra (26 článků) , Hana Maciuchová (389 článků)

NHL schválila druhou verzi kontraktu Kovalčuka v New Jersey

 
Hokejová NHL schválila druhý návrh smlouvy New Jersey s ruským útočníkem Iljou Kovalčukem, jenž se tak definitivně stane hráčem Devils. Jak agentuře AP potvrdil Kovalčukův agent Jay Grossman, vydělá si sedmadvacetiletý kanonýr v příštích 15 letech rovných 100 milionů dolarů.
04.09.2010 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ilja Kovalčuk (31 článků)

Děti se otrávily značkovou kari omáčkou!

 
Dvě skotské děti se otrávily kari omáčkou od známé firmy Loyd Grossman. Firma už stáhla téměř 50 tisíc závadných omáček z prodeje. Informuje o tom server tvnoviny.sk.
16.11.2011 14:10 |

podobné články

Školačka (†12) spáchala sebevraždu: Na internetu ji šikanovali

 
Mallory Grossman byla krásná, sportovně založená dívka, která se věnovala gymnastice a týmu roztleskávaček. Bohužel se ale rozhodla k drastickému kroku a ukončila svůj život. A důvod? Šikana. Zemřela jen několik hodin poté, co si na šikanu přišla do školy stěžovat její maminka.
21.06.2017 21:25 |

podobné články

Pilot německého airbusu tajil svou duševní nemoc

 
Vyšetřování havárie německého airbusu, který se zřítil ve francouzských alpách, se v pátek soustředilo hlavně na kopilota. Při domovní prohlídce policie našla roztrhanou neschopenku. Sedmadvacetiletý Andreas Lubitz podle vyšetřovatelů trpěl psychickou chorobou. Svou nemoc ale dovedně maskoval. 
27.03.2015 17:51 |

podobné články