Článek

Legendární architekt Holl vymyslel "futrál": Na koncertní halu v Ostravě čeká celý svět

 
Autor chystané koncertní haly, architekt Steven Holl (73) městu osobně vysvětlil svou vizi. „Je to dokonalý akustický nástroj ve svém pouzdře,“ říká Američan. Projekt nové koncertní haly v Ostravě patří mezi 10 nejočekávanějších staveb na světě.
14.10.2021 15:55 |

podobné články

Podobné články

Koncertní hala za 2,9 miliardy v Ostravě: Mezi 10 »nej« stavbami světa?!

 
Dokonalá akustika i nejnovější technologie budou v plánované koncertní hale v Ostravě. Americký architekt Steven Holl (73) v Ostravě včera osobně vysvětlil svou vizi. Stavba byla prestižním magazínem Architizer zařazena mezi 10 nejočekávanějších staveb světa.
15.10.2021 12:05 |

podobné články

Architekt Pleskot: Praha koncertní halu potřebuje. Vltavská je pro to ideální

 
Koncertovali v ní Smetana, Mozart nebo Morricone, ale opravdu vhodnou koncertní halu aby v Praze dnes pohledali. Zhruba takový názor zastává i významný český architekt Josef Pleskot, který si nemyslí, že Obecní dům a Rudolfinum Praze pro tyto účely stačí. Nová koncertní hala je tak podle něj více než žádoucí.
09.11.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Pleskot (15 článků)

U Vltavské zazněla Beethovenova Devátá: Pospíšil na posledním mítinku před volbami slíbil soutěž na koncertní halu

 
Zástupci volební koalice TOP 09 a STAN slibují v případě úspěchu ve volbách v Praze co nejrychleji vypsat mezinárodní architektonickou soutěž na budovu koncertní haly u stanice metra Vltavská, uvedl předseda TOP 09 a kandidát koalice Spojené síly pro Prahu na primátora Jiří Pospíšil na závěrečném předvolebním mítinku. Na organizaci soutěže se chce podílet architekt Josef Pleskot, podle kterého by se mělo kompletně změnit celé okolí Vltavské.
03.10.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků) , Josef Pleskot (15 článků)

ČVUT: O vzduchu, světle a zeleni v době (post)covidové. Architekt Steven Holl bude přednášet online a s živou diskuzí

 
Ve středu 25. srpna zahájí konferenci o architektonickém vzdělávání vystoupení světoznámého architekta Stevena Holla. Konferenci Nové dimenze pořádá v Praze Evropská asociace pro architektonické vzdělávání (EAAE) a Fakulta architektury ČVUT. Přednáška Stevena Holla bude zdarma přístupná a vysílaná živě.
16.08.2021 15:00 |

podobné články

Kdo chce pracovat, práci si najde, říká architekt Ivan Ruller (90)

 
Jiní v jeho věku si již desítky let užívají zasloužené penze. Ivan Ruller (90), by se ale asi ukousal nudou. Jeden z nejvýznamnějších tuzemských architektů je silným brněnským patriotem a stále hýří nápady. V Brně postavil například Janáčkovo divadlo, halu Rondo, halu VUT či pavilon E brněnského výstaviště.
07.12.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2179 článků)

Skvělý vídeňský koncertní předkrm od Depeche Mode

 
V neděli večer proměnili britští Depeche Mode koncertní halu ve vídeňské Muzejní čtvrti na svůj svět a pozvali do něho na patnáct set fanoušků a hostů. Na exkluzivním koncertě, kterým oslavovali aktuální vydání nového alba Delta Machine, je uvítali novou písní Angel.
25.03.2013 13:20 |

podobné články

Zemřel autor haly na Folimance architekt Siegel

 
Po dlouhé nemoci zemřel v sobotu ráno ve věku 85 let známý architekt, spisovatel a hudebník Jiří Siegel. Oznámila to jeho dcera Isabela Soukupová Siegelová. Siegel navrhl sportovní halu na Folimance v Praze, boudu pro horskou službu v Krkonoších i dům pro Karla Gotta a byt pro Jiřího Šlitra.
18.06.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6481 článků) , Jiří Šlitr (25 článků)

Nohavica koncertem otevřel Plynojem přetvořený na koncertní halu

 
Písničkář Jaromír Nohavica v úterý večer vystoupil ve zbrusu novém sále, který vznikl po rozsáhlé rekonstrukci v prostorách unikátní ostravské národní technické památky Dolní oblast Vítkovice. V Plynojemu přeměněném na koncertní sál zazpíval své známé písně v doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava.
08.05.2012 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (208 článků)

Ostrava chce koncertní halu za miliardu: Každý rok naspoří 100 milionů a doufá v podporu státu

 
Ostrava chce zřídit zvláštní fond, do něhož by se ukládaly peníze na chystanou výstavbu koncertní haly. Ta by podle předpokladů měla stát víc než miliardu!
08.11.2017 13:40 |

podobné články

Architekt Šípek škemrá u Machálkové o návrat, opustila ho milenka

 
Leona Machálková (42) je na koni. Před měsícem ji i jejího syna Artura opustil architekt Bořek Šípek 60) kvůli zámožné podnikatelce Zuzaně Mausové, a dostal tak zpěvačku na kolena. Teď je ale všechno jinak. Mausová se se Šípkem rozešla a podle informací Novinek architekt stále častěji klepe na dveře Machálkové.
14.09.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (500 článků) , Bořek Šípek (299 článků)

Bydlet se dá opravdu kdekoliv: Bláznivý polský architekt navrhl nejužší dům na světě, ve kterém je nejširší místo pouhých 150 centimetrů

 
Předměstí Wola ve Varšavě není zajímavé skoro ničím, kromě toho, že se zde nachází nejužší dům na světě. Takzvaný Keretův dům navrhl "architekt":http://www.extra.cz/tema/architekt Jakub Szczęsny a pojmenoval jej podle jeho prvního nájemce, izraelského spisovatele a filmaře Etgara Kereta.
16.01.2014 07:50 |

podobné články

Zemřel Bořek Šípek, dvorní architekt Václava Havla

 
Ve věku 66 let zemřel v Praze český výtvarník, architekt a designér Bořek Šípek. Proslavil se zejména návrhy uměleckých objektů a designového nábytku. Ve službách prezidenta Václava Havla působil jako hradní architekt.
13.02.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6099 článků) , Bořek Šípek (299 článků)

Zemřel Bořek Šípek, dvorní architekt Václava Havla

 
Ve věku 66 let zemřel v Praze český výtvarník, architekt a designér Bořek Šípek. Proslavil se zejména návrhy uměleckých objektů a designového nábytku. Ve službách prezidenta Václava Havla působil jako hradní architekt.
13.02.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6099 článků) , Bořek Šípek (299 článků)

Hlavní architekt Brna Michal Sedláček: Musíme stavět byty a hokej by se vešel na výstaviště

 
Hlavní městský architekt Brna Michal Sedláček (55) říká, že si umí představit výstavbu hokejové haly pro Kometu na místě zchátralého velodromu na výstavišti. Co a kdo nejvíce brzdí rozvoj metropole, která má už takřka půl milionu lidí? Na to a další otázky odpovídá architekt v pokračování exkluzivního rozhovoru pro Blesk.cz.
09.02.2018 09:15 |

podobné články

Chlapec, jenž přišel o ledvinu, si útok Romů vymyslel. Zranění si způsobil sám

 
Patnáctiletý chlapec z Břeclavi, který kvůli zranění přišel o ledvinu, si celý útok Romů vymyslel. Ve skutečnosti si za vše může svou neopatrností. Na zábradlí v osmém patře domu předváděl gymnastický cvik a spadl o patro níž. Útok si vymyslel kvůli strachu z matky.
23.05.2012 20:05 |

podobné články

Skrillex pokřtí novou pražskou halu Pragovka

 
Ve čtvrtek 25. srpna se v Pragovce uskuteční první oficiální koncert . Pop-up event, site specific nebo legendární párty? Jak se budeme nakonec dívat na vystoupení jednoho z nejslavnějších djs a producentů taneční hudby na světě v postindustriálním prostředí, se asi ještě uvidí. Sonny John Moore, známý pod stage jménem Skrillex, si halu vybral sám a její kapacita je limitovaná. Držitel osmi cen Grammy, producent několika songů nu-metalové ikony Korn nebo poslední desky Justina Biebera přijíždí do Prahy poprvé a do svého soukromého letadla s sebou bere kamaráda a dje Wiweka, který mu bude dělat oficiální support. Dále ho doprovodí Bassdrop djs, GNRLY Panthers, Sirene Factory, Friky a další.
23.08.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: John Moore (4 články) , John Moore (4 články) , John Moore (4 články) , Justin Bieber (1575 článků) , John Moore (2 články) , Sonny Moore (1 článek)

V Modeně otevřeli muzeum Ferrari, jež vymyslel architekt Kaplický: Nůžky Elišce nepůjčili...

 
V severoitalské Modeně bylo včera slavnostně otevřeno Muzeum Enza Ferrariho (†90), jež ještě před svou náhlou smrtí navrhl český architekt Jan Kaplický (†71).
11.03.2012 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

Čínští cenzoři prý z Titaniku v 3D vystřihli záběry nahé Kate

 
Čínští cenzoři odstranili z nové 3D verze filmu Titanic několik scén s obnaženou herečkou Kate Winsletovou včetně té, na které její hlavní hrdinka Rose pózuje nahá. Čínské úřady se podle webu The Holl...
14.04.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (266 článků)

Motýlí hody: Babočky hodovaly na astrách

 
Jsou krásní na pohled, a jako zdatní opylovači navíc i užiteční. Řeč je o motýlech babočka paví oko, kteří jsou v těchto podzimních dnech ozdobou zahrad. Na jedné z nich je v obci u Strakonic pohotově vyfotil Ladislav Höll.
19.10.2021 12:15 |

podobné články