Článek

Lechtivý původ zubra: Záletní bizoni se pářili s pratuřími samicemi

 
Zubr evropský je posledním žijícím zástupcem evropské megafauny – velkých a gigantických zvířat obývajících starý svět do konce poslední doby ledové. I proto jím byli naši předkové doslova fascinováni. Dokonce i ten, kdo nikdy nezavadil o romány Eduarda Štorcha, si může všimnout úžasných zpodobnění zubrů na pravěkých jeskyních malbách.
25.10.2016 22:15 |

podobné články

Podobné články

Samec zubra Tábor přijel do Rokycan: Stane se vůdcem stáda

 
Tábor (2) se přestěhoval na západ Čech! Samec zubra evropského přijel do soukromé přírodní rezervace u Rokycan. Stane se tu vůdcem nového chovného stáda.
21.05.2020 12:15 |

podobné články

Do zubra Tábora se vkládají velké naděje: Na Rokycansku se musí stát „praotcem“ stáda

 
Samec zubra evropského přijel do soukromé přírodní rezervace u Rokycan. Stane se tu vůdcem nového chovného stáda.
24.05.2020 09:35 |

podobné články

SEXY FOTKY: Švýcarské farmářky nafotily lechtivý kalendář

 
To jsou těla! Odvážné švýcarské farmářky se rozhodly, že podpoří zemědělství a odhalily svoje vnady pro lechtivý kalendář. A ve Švýcarsku jde kalendář na dračku!
21.10.2013 20:35 |

podobné články

Temná minulost nového kluka Moniky Bagárové: Natočil lechtivý snímek pro gaye. Co na to říká zpěvačka?

 
Už měsíc je Monika Bagárová  (24) až po uši zamilovaná do zápasníka MMA Makhmuda Muradova (28). Nad minulostí jejího milovaného však visí pořádný škraloup. Svalnatý krasavec totiž před šesti lety natočil lechtivý snímek pro gaye.
29.12.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Monika Bagárová (614 článků)

Davis Cup Česko – Itálie 4:1! Pařili až do rána!

 
Nálevny ve vyhlášené Stodolní ulici v Ostravě měly pěkný kšeft. Už po sobotní čtyřhře rozhodnutého daviscupového zápasu s Itálií (4:1) tam vesele pařili čeští tenisoví hrdinové Radek Štěpánek (33) a Tomáš Berdych (26).
13.02.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Štěpánek (897 článků) , Tomáš Berdych (1406 článků)

Nový objev vědců: Neandertálci a moderní lidé se spolu pářili

 
Neandertálci a moderní lidé se spolu v Evropě pářili a měli společné potomky, vyplývá z analýzy DNA zhruba 40 000 let staré čelistní kosti nalezené v Rumunsku. O výzkumu informovali v časopise Nature vědci pod vedením Svanteho Pääboa z lipského Institutu Maxe Plancka pro evoluční antropologii.
22.06.2015 23:25 |

podobné články

Záletní Felixové Slováčci a jejich milenky: Co mají společného?

 
V rodině Felixe Slováčka (72) a Dagmar Patrasové (59) je už několik měsíců pořádně dusno. Zpočátku se museli vypořádat s odchodem svého syna Felixe Slováčka ml. (31) od rodiny a přijmout mezi vlastní jeho novou snoubenku Michaelu Zemánkovou (34), nyní si milenku Lucii Gelemovou (32) přivedla i samotná hlava rodiny. V čem jsou si narušitelky rodinného klanu podobné?
25.08.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Zemánková (14 článků) , Felix Slováček (1123 článků)

Z České Kanady se vám nebude chtít zpět domů!

 
Tento kraj je protkaný turistickými pamlsky na každém kroku. Maříž, Slavonice, samorosty, bunkry, bizoni... Ideální pro vyjížďky na kole. Na cestách narazíte na příjemné lidi – v obyčejné hospodě nebo třeba v novém lanovém centru.
31.07.2010 13:50 |

podobné články

Majitel vozí svého bizona do baru ve vlastním kabrioletu

 
Bizon přijíždějící v kabrioletu do baru se zdá být výplodem hodně bujné fantazie. Bizoní samec Bailey Junior váží přes 700 kilogramů a jde z něj pořádný strach, ale to vůbec nebrání jeho majiteli Jimu Sautnerovi naložit zvíře do svého stylového automobilu a svézt ho do baru Spruce Grove vzdáleného asi 30 kilometrů od kanadského Edmontonu.
17.12.2010 10:10 |

podobné články

Bizoni v ZOO Praha řádí, rozdovádělo je krmení vánočními stromky

 
Neprodané vánoční stromky i velký vánoční strom ze Staroměstského náměstí nepřijdou letos v lednu vniveč. V pražské zoologické zahradě slouží jako krmení pro některá zvířata.
10.01.2014 16:15 |

podobné články

Zvířatům v zoo dnes zpestří jídelníček větve z vánočního smrku

 
Sloni, bizoni, zubři a jeleni wapiti z pražské zoologické zahrady si dnes pochutnají na větvích vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Zvířatům zpestří jídelníček i dalších 200 stromků, které prodejcům po Vánocích zbyly. Dnes to sdělil mluvčí zahrady Michal Šťastný. Smrkové větve zbavené ozdob zvířatům zpestřují jídelníček každoročně. Letos se bude servírovat osmdesátiletý smrk, který byl pokácen v Ratajích nad Sázavou. 
11.01.2014 11:15 |

podobné články

Jak si vařili Apačové nebo Siouxové? To se dozvíte z Indiánské kuchařky, jejíž křest proběhne v Náprstkově muzeu za zvuku bubnu

 
V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur proběhne ve středu 23. listopadu 2016 od 18.00 hodin křest knihy Indiánská kuchařka, recepty indiánů amerického Jihozápadu a Velkých planin. O Apačích, Navazích, Komančích a Siouxech je známo ledasco. Co ale jedli, když si právě nedopřávali kukuřičné placky nebo bizoní pečínku, a co se na jejich stolech objevuje dnes, to vše se mohou zájemci dozvědět z knihy Romana Tadiče, kterou vydalo nakladatelství Dauphin. Křest kuchařky doplní zajímavé promítání či indiánská hudba.
21.11.2016 07:35 |

podobné články

Velbloudí kluk, bizoní holka: Brněnská zoo hlásí před prázdninami atraktivní přírůstky!

 
Návštěvníci brněnské zoologické zahrady a zejména děti se mají na co těšit. Do seznamu zdejších obyvatel aktuálně přibyly dva atraktivní přírůstky. Na svět přišel sameček velblouda dvouhrbého a samička bizona amerického.
19.06.2017 10:50 |

podobné články

Rekordní návštěvnost pražské zoo: Od ledna jejími branami prošlo už půl milionu lidí

 
Zoo Praha opět trhá rekordy v návštěvnosti. V sobotu v Troji přivítali půlmiliontého návštěvníka. Radostně to oznámil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek na sociálních sítích. A neopomenul další novinku. V noci na sobotu se rozrostla bizoní rodinka.
26.05.2018 14:45 |

podobné články

Patnáct stovek stromků spořádají zvířata z brněnské zoo: Nejvíc šmakují žirafám a losům

 
Dodatečnou vánoční nadílku si nyní užívají obyvatelé brněnské zoo. Prodejci vánočních stromků k nim totiž zavážejí neprodané jehličnany. Smlsnou si na nich hlavně losi, sobi, bizoni a žirafy.
06.01.2019 14:05 |

podobné články

Pichlavá dobrota v pražské zoo! Zvířata si pochutnala na nejslavnějším vánočním stromu Česka

 
Bizoni i sloni se v pondělí pořádně olizovali - kromě tradičního krmení na ně totiž čekalo jedno výjimečné. Jako zákusek dostali větve z vánočního stromu, který po celý advent až do 6. ledna zdobil vánoční trhy na Staroměstkém náměstí. Zoo tak po svátcích zpestřuje zvířátkům jídelníček pravidelně.
13.01.2020 15:55 |

podobné články

Smrk ze Staroměstského náměstí: Rozžvýkali ho sloni!

 
Ani jehlička nazmar. Vánoční smrk ze Staroměstského náměstí v Praze už mají v parádě zvířátka v pražské zoo. Na voňavém jehličnanu si kromě jiných pochutnávají sloni, bizoni a velbloudi.
25.01.2020 12:10 |

podobné články

Moja ve Španělsku: Poprvé ochutnala česnek a chleba!

 
Pražská gorilka Moja se po úvodní šarvátce s gorilími samicemi, při níž utržila i pár drsných ran (deník Aha! informoval), v novém domově v přírodním parku Cabárceno ve Španělsku úspěšně zabydluje. Uplatňuje při tom inteligenci, šarm i zkušenosti z pražské gorilí tlupy.
06.12.2011 12:10 |

podobné články

Zbloudilé losy u Budějovic naháněli policisté i hasiči

 
Policisté i hasiči podstoupili nerovný závod se dvěma samicemi losa evropského, které naháněli přímo u výpadovky z Českých Budějovic na Český Krumlov. Jak Právu potvrdil mluvčí českobudějovických strážníků Václav Sup, zvířata vyběhla v pátek ráno z lesů ke Stecherovu mlýnu.
26.04.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (544 článků)