Článek

Le Penová? Ne. Víc se Macron bojí tohoto muže. Je mladý a posiluje

 
Francie sleduje vzestup pravicového politika Jordana Bardelly. Od roku 2022 je předsedou konzervativní strany Národní sdružení, v jehož čele znovu hodlá kandidovat do Evropského parlamentu. Coby hrozbu ho dle serveru POLITICO vnímá i prezident Emmanuel Macron. Spekuluje se, že též mladého Gabriela Attala coby premiéra jmenoval právě kvůli Bardellovi, který je nyní „nejrychleji stoupající politickou hvězdu Francie“. Bardellu a Národní sdružení se představitelé Macronovi strany snaží nálepkovat coby proruské a izolacionistické.
11.03.2024 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)
Podobné články

Otřes a zlý sen „sluníčkářů“? Marine Le Penová ve druhém kole

 
Volební místnosti ve Francii se zavřely. Výsledky jsou velmi vyrovnané. Podle France24, jež využívá průzkumu agentury Ipsos, zvítězil nejmladší kandidát, středolevicový kandidát Emmanuel Macron s 23,7 %, nacionalistka Marine Le Penová by měla mít o necelá dvě procenta méně (21,9 %). Některé odhady však tvrdí shodných 23 % pro oba kandidáty. Po sečtení 40 milionů hlasů se na první místo vrátil opět Macron. První místo totiž krátce opanovávala Le Penová, po sečtení venkovských sídel. Macron má nyní 23,54 %, Le Penová 22,33 %. Podíl nacionalistické kandidátky se zmenšuje, jak přichází sečtené hlasy z velkých měst.
23.04.2017 20:05 |

podobné články

Volby ve Francii: Macron „pokořil“ Le Penovou. Bude nejmladší prezident v Evropě

 
Ve Francii se dnes konalo rozhodující druhé kolo prezidentských voleb, ve kterém o přízeň 47 milionů voličů bojovali centrista Emmanuel Macron a krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová. Volební místnosti se zavřely, podle průzkumů získal Macron až 65 procent hlasů, Le Penová méně než 40 procent. Macron se tak stane nejmladším evropským prezidentem. Nešlo přitom jen o budoucnost Francie - volba prezidenta ovlivní podobu celé EU. Blesk.cz vše sledoval on-line.
07.05.2017 08:30 |

podobné články

Prezidentské volby ve Francii: Za Putina to víc schytává Macron než z Ruska financovaná Le Penová

 
Vůdkyně populistické krajní pravice se dlouhé roky hlásí k Rusku a Vladimiru Putinovi, přesto to pro Marine Le Penovou nevypadá jako zásadní problém. Naopak liberální prezident Emmanuel Macron musí odrážet kritiku, že se s Putinem stále snaží jednat, byť to nevypadá, že by jejich časté telefonáty situaci na Ukrajině nějak zvlášť posunuly, píše server Politico. Francouzi jdou k urnám v neděli 10. dubna, do druhého kola o dva týdny později nejspíš postoupí právě Macron a Le Penová.
09.04.2022 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků) , Emmanuel Macron (779 článků)

Volby prezidenta ve Francii: Zkrotlá Le Penová budí obavy v EU i NATO, Macron má problém?

 
První kolo prezidentských voleb ve Francii v neděli dopadlo podle očekávání průzkumů, o Elysejský palác se 24. dubna utká obhajující prezident Emmanuel Macron (44) s Marine Le Penovou (53). Opakuje se tak finále z voleb před pěti lety – až na to, že nyní má Macron v průzkumech podstatně menší náskok. Le Penová zmírnila své dříve krajně pravicové postoje a oslovuje víc Francouzů, o to větší obavy tak budí u spojenců Francie v EU a NATO.
11.04.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Generál Kostelka, exministr obrany, o akci v Sýrii: Mám větší procento pochyb

 
ROZHOVOR Vítěz prvního kola francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron nemá podle exministra obrany a bývalého velvyslance České republiky v Rusku Miroslava Kostelky prezidentskou funkci ještě zdaleka jistou. „V žádném případě. Macron nemá žádnou stabilní voličskou základnu, naopak Le Penová ji má, navíc ona tu čtrnáctidenní kampaň povede velmi intenzivně a agresivně. Necháme se překvapit. Domnívám se, že může vyhrát kdokoli – Macron i Le Penová,“ prohlásil generál Kostelka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornil, že v případě amerických prezidentských voleb média také vykřikovala, že Donald Trump nemůže vyhrát, a vyhrál.
28.04.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6145 článků)

První kolo voleb Macron vyhrál, do druhého půjde s Le Penovou. Nic není rozhodnuto, vzkázal

 
Ve Francii podle konečných výsledků do druhého kola prezidentských voleb postoupili současný centristický prezident Emmanuel Macron s 27,84 procenty a nacionalistka Marine Le Penová s 23,15 procenty. Na třetím místě skončil s 21,95 procenty krajně levicový Jean-Luc Mélenchon. Konečné výsledky se příliš neliší od těch předběžných, zveřejněných v neděli večer po skončení prvního kola hlasování. Macron i Le Penová již dnes zahájili kampaň před druhým kolem, které bude 24. dubna. Průzkumy předvídají těsný souboj.
10.04.2022 12:50 |

podobné články

Znalec Francie vám poví, jaký bude výsledek francouzských voleb a jak dopadne Le Penová…

 
ROZHOVOR Profesor Radoslav Kvapil je označován za nejlepšího interpreta české klavírní tvorby. Hovoří francouzsky, má francouzskou manželku, v dubnu 2002 obdržel vysoký řád francouzského ministra kultury – Chevalier dans L’Ordre des Arts et Lettres (Rytíř řádu za umění a literaturu) a sleduje dění ve Francii. Podle něho je téměř jisté, že Marine Le Penová získá v prvním kole nejvíce hlasů, ale ve druhém kole ji drtivě porazí Emmanuel Macron. Le Penová má šanci jen za jisté konstelace...
20.04.2017 16:45 |

podobné články

Čeští politici o prezidentské bitvě: Macron má víc fandů než Le Penová

 
V neděli si Francouzi v prvním kole prezidentských voleb zvolili, že do druhého kola postupují centrista Emmanuel Macron a zástupkyně krajní pravice Marie Le Penová. Každý z kandidátů představuje zcela odlišné názorové směřování a pro Francii bude znamenat něco jiného. Blesk se zeptal předních českých politiků, co si o rozhodujícím duelu, který se uzavře 7. května, myslí a komu fandí.
25.04.2017 14:15 |

podobné články

Dostane Marine Le Penová přes nos už v prvním kole? Nový průzkum

 
Nacionalistická kandidátka francouzských prezidentských voleb Marine Le Penová by nevyhrála ani v prvním kole. Podle posledního průzkumu by ji porazil centristický kandidát Emmanuel Macron. Píše o tom server Aktuálně.cz. Ten také zmiňuje dezinfornační kampaň, za níž zřejmě stojí Rusko a jejímž terčem se právě Macron stal.
09.03.2017 10:05 |

podobné články

Volby ve Francii ovládla Le Penová a Macron: Ona chce změnu, on stmelit zemi

 
V prvním kole prezidentských voleb ve Francii v neděli zvítězil centrista Emmanuel Macron s 23,75 procenta hlasů. Do druhého kola, které se koná 7. května, s ním postupuje kandidátka krajní pravice Marine Le Penová. Pro ni hlasovalo 21,53 procenta zúčastněných voličů. Konečné výsledky zveřejnilo francouzské ministerstvo vnitra, informoval o nich deník Le Figaro. Po vyhlášení výsledků voleb propukly ve Francii nepokoje.
23.04.2017 20:00 |

podobné články

VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

 
To nikdo nečekal. Marine Le Penová „vpadla“ do rodného města Emmanuela Macrona, Amiensu, aby podpořila dělníky demonstrující proti přesunu své fabriky do Polska. Následně mezi ně přišel i protikandidát Macron, leč, vybučeli ho.
27.04.2017 07:15 |

podobné články

Le Penová chtěla EU rozbít hned, Macron to zařídí postupně, píše Robejšek

 
Politolog žijící v Německu a zakladatel strany Realisté se zamýšlí nad francouzskými volbami. V EU bylo přijato s ulehčením, že se prezidentkou nestane nacionalistka Marine Le Penová, nýbrž politik stojící nalevo od středu, Emmanuel Macron. Robejšek však poslal jasný vzkaz všem, kteří se radují. Zastánci EU z toho vzkazu možná nebudou mít radost.
08.05.2017 17:55 |

podobné články

První kolo francouzských voleb: O post prezidenta se utkají Macron a Le Penová

 
Ve Francii podle konečných výsledků do druhého kola prezidentských voleb postoupili současný centristický prezident Emmanuel Macron s 27,84 procenty a nacionalistka Marine Le Penová s 23,15 procenty.
11.04.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Máte se dobře, když odmyslíte cigarety a auto, řekl Macron. A Le Penová jela. Zásadní TV show

 
Pokud nekouříte a nejezdíte autem, vaše kupní síla možná o nějakou desetinu poskočila. To sdělil Francouzům ve čtyřhodinové televizní debatě – jediné před druhým kolem prezidentských voleb – úřadující prezident Emmanuel Macron. Jeho protikandidátka Marine Le Penová ostře nesouhlasila. V diskusi došlo samozřejmě i na témata Ruska a Evropské unie. Televizní show pro ParlamentníListy.cz sledoval filozof a publicista Matěj Široký.
21.04.2022 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Máte se dobře, řekl Macron. A Le Penová jela. Zásadní TV show

 
Pokud nekouříte a nejezdíte autem, vaše kupní síla možná o nějakou desetinu poskočila. To sdělil Francouzům ve čtyřhodinové televizní debatě – jediné před druhým kolem prezidentských voleb – úřadující prezident Emmanuel Macron. Jeho protikandidátka Marine Le Penová ostře nesouhlasila. V diskusi došlo samozřejmě i na témata Ruska a Evropské unie. Televizní show pro ParlamentníListy.cz sledoval filozof a publicista Matěj Široký.
21.04.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Macron nebo Le Penová? Francii čeká v neděli druhé kolo prezidentských voleb

 
V neděli se ve druhém kole prezidentských voleb ve Francii střetnou současný centristický prezident Emmanuel Macron a krajně pravicová politička Marine Le Penová.
22.04.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Le Penová v rozkroku a la Hitler, Macron jako hubitel drobných zemědělců a Putin v krabici. Jsme v předvolební Paříži

 
Marine Le Penová má na noze přivázanou kouli extrémní pravice, Emmanuel Macron je globalizátor a moc se nestará o drobné podnikatele, třeba zemědělce. Podobné soudy jsme se doslechli na venkově u Paříže. V metropoli jsme pak po názorech voličů před druhým kolem francouzských prezidentských voleb pátrali dál.
23.04.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Voliči ve Francii rozhodnou, zda zemi dál povede Macron, nebo nastoupí Le Penová

 
Ve Francii se dnes koná druhé kolo prezidentských voleb, z prvního kola postoupil současný centristický prezident Emmanuel Macron a krajně pravicová politička Marine Le Penová. Poslední průzkumy favorizují Macrona s náskokem deset až 12 procentních bodů. Oba tábory se ale shodují, že souboj bude těsný a že nic není rozhodnuto.
24.04.2022 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Macron obhájil prezidentský mandát, Le Penová uznala porážku

 
Emmanuel Macron byl znovuzvolen francouzským prezidentem. Ukazují na to projekce francouzských médií zveřejněné dnes večer po uzavření volebních místností v druhém kole voleb, které Macronovi přisuzují poměrně přesvědčivé vítězství s asi 58 procenty hlasů. Jeho soupeřka Marine Le Penová získá kolem 42 procent a porážku uznala.
24.04.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)