Článek

Lavrov žije. A už pracuje, ukázala jeho mluvčí

 
Ruský ministr zahraničí přicestoval v neděli na indonéský ostrov Bali, kde měl místo ruského prezidenta Vladimir Putina vést ruskou delegaci. Jenže teď místo diplomatických rozhovorů leží v nemocnici.
14.11.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)
Podobné články

Lavrov: Rusko odmítá nezávislost Kosova bez ohledu na Krym

 
Moskva hodlá dál podporovat Srbsko v jeho odmítání nezávislosti Kosova, a to bez ohledu na situaci kolem Krymu, jejž Rusko loni anektovalo. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov srbskému listu Politika v souvislosti se svou dnešní návštěvou Bělehradu. Z odpovědnosti za válku na východě Ukrajiny Lavrov znovu obvinil Západ a "ultranacionalisty, kteří loni provedli v Kyjevě převrat".
15.05.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Putinův šéfdiplomat Lavrov přiznal, v čem Rusko spolupracuje se vzbouřenci na Ukrajině a dodal, co může ukončit boje

 
Rusko spolupracuje s protikyjevskými vzbouřenci na východě Ukrajiny. Přiznal to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Konkrétně jde o spolupráci ve smyslu dodávek humanitární pomoci válkou postiženým lidem. Lavrov navíc uvedl, co může ukončit boje mezi separatisty a armádou. Vzbouřenci jsou prý totiž ochotni uzavřít příměří, první krok však musí udělat Kyjev.
12.06.2014 17:45 |

podobné články

Porošenko zakázal válčit kolem spadlého letadla, ale vojáci na to kašlou. Ruský ministr Lavrov promluvil o absurditě a pozvání ruských jednotek

 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov odpověděl ruským médiím 30. července v Dušanbe na otázky ohledně krize na Ukrajině. Lavrov zdůraznil potřebu jednání všech zúčastněných stran konfliktu na Ukrajině a zastavení používání síly. Představitelé OBSE a třeba i Holanďanů se podle něj nemohou dostat na místo pádu malajsijského letounu kvůli bojovým operacím ukrajinské armády.
01.08.2014 16:50 |

podobné články

Lavrov: Ukrajinu nelze rozebírat po kusech. Musí zůstat jednotná

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pronesl pro někoho možná překvapivá slova o jednotě Ukrajiny. V zemi už celé měsíce zuří konflikt, který stál už tisíce životů. Životů, které odebírala i ruská vojenská technika v rukou separatistů. Navzdory tomu Lavrov prohlásil, že by Ukrajina měla zůstat jednotná. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
22.04.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Posvátné výsledky války! Poslušné Rusko? Lavrov nečekaně udeřil na Západ

 
Ruský ministr zahraničí poslal světu jasný vzkaz. Lavrov věří, že Rusko má dnes opět k dispozici dost síly a vlivu, aby mohlo na mezinárodní scéně prosazovat své zájmy. A nikomu nedovolíme, aby zpochybňoval výsledky druhé světové války! Všeobecně uznávané výsledky druhé světové války zakotvené v chartě OSN jsou posvátné, pravil Lavrov.
07.09.2021 08:55 |

podobné články

Lavrov zrušil účast na Radě OSN. Putinova pravá ruka se nemá do Ženevy jak dostat

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se nezúčastní 49. zasedání Rady OSN pro lidská práva, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Do Ženevy se nemá jak dostat, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Uvedla to dnes agentura TASS. Lavrov měl na jednání vystoupit v úterý a čekalo se, že se vyjádří k obviněním z represí domácích aktivistů Moskvou a k situaci na Ukrajině.
28.02.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Lavrov útočí: „Zelenskyj lhal! Umírají ženy a děti. To je moc špatné.“

 
Zástupci Ruska a Ukrajiny pokračují v jednání, spekuluje se i o tom, že by se mohlo řešit i příměří. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že Moskva jednání s Ukrajinou nepodmiňuje kapitulací, ačkoliv dosud požadovala, aby Ukrajinci složili zbraně. Relativizoval rovněž otázku „demilitarizace“ Ukrajiny, kterou Kreml dříve uváděl jako důvod pro vpád do sousední země. Na čtvrteční tiskovce Lavrov poznamenal, že umírají ženy a děti, což je špatné.
02.03.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.
19.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Putinův kumpán Sergej Lavrov a nevysvětlitelné bohatství... Milenku s dcerou hýčká špinavými penězi

 
Jsou to paradoxy. Nejbližší Putinův kumpán a stejně jako prezident jedna ze zrůdných tváří probíhající války ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (71) rád mluví o západních imperialistech, kteří chtějí zničit Rusko a Ukrajinu. Dcera jeho milenky přitom žije v Londýně a obě se topí v luxusu díky pochybně nabytému bohatství...
12.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

VIDEO Takhle sprosté slovo! Sergej Lavrov se vyjádřil k volbám v USA, ale raději se podívejte sami

 
Americkým deníkem Washington Post zveřejněná nahrávka z roku 2005, na které se Trump chlubí tím, jak je úspěšný při osahávání ženských pohlavních orgánů, žije dál svým životem. Naposledy se nad tímto tématem pobavili ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a korespondentka CNN Christiane Amanpour.
13.10.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Christiane Amanpour (1 článek) , Sergej Lavrov (233 článků)

Do Prahy přijedou i Clintonová a Lavrov

 
Do Prahy spolu s prezidenty USA a Ruska, kteří zde podepíšou novou smlouvu o snížení počtu jaderných zbraní START, přiletí i jejich ministři zahraničí – Hillary Clintonová a Sergej Lavrov. Vyplývá to z informací Práva. „Víme, že zde bude ministr zahraničních věcí, to je jisté,“ potvrdil Právu mluvčí ruské ambasády v Praze Vladimir Fjodorov. „Téměř jisté“ už je i to, že do Prahy přiletí Hillary Clintonová, sdělil Právu jiný dobře informovaný zdroj.
06.04.2010 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Fjodorov (6 článků)

Richard Seemann: Německá ministryně zahraničí jede v úterý do Moskvy

 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová informovala, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se 18. ledna setká tváří v tvář s německou ministryní zahraničí Annalenou Baerbockovou. Šéfka německé diplomacie za stranu Spojenectví 90/Zelení přijede tak na inaugurační návštěvu s hlavním ruským diplomatem, kterým je po dvě desetiletí Sergej Lavrov, nejdéle sloužící ministr zahraničí v Evropě.
15.01.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Lavrov v Pekingu důrazně varoval před použitím síly na Ukrajině

 
Za „objektivní a vyvážené" stanovisko k ukrajinské krizi poděkoval dnes v Pekingu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Po jednání, při němž mu byl partnerem jeho čínský hostitel a kolega Wang I, šéf ruské diplomacie označil použití síly při řešení vnitropolitického konfliktu na Ukrajině za nepřijatelné.
15.04.2014 10:35 |

podobné články

Lavrov vyzval k osvobození rukojmích ve Slavjansku

 
Rusko vyzývá k osvobození evropských vojenských komisařů zadržovaných ve východoukrajinském Slavjansku, ale za tamní „síly domobrany" nemůže rozhodovat. Na tiskové konferenci, kterou během návštěvy Chile uspořádal v hlavním městě Santiagu, to ve středu prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Pozorovatelé byli podle jeho názoru ve Slavjansku „nastrčeni".
01.05.2014 07:10 |

podobné články

Rusko nechce rozbít Ukrajinu a nestojí o další sankce, řekl Lavrov

 
Rusko neusiluje o rozbití Ukrajiny, tvrdí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov – pouze je potřeba respektovat touhu východních regionů po nezávislosti. Moskva podle jeho slov nechce roztočit „sankční spirálu“.
27.08.2014 21:55 |

podobné články

Lavrov doufá, že se vztahy s EU nepokazily nezvratně

 
Rusko doufá, že jeho vztahy s Evropskou unií „nedosáhly bodu, od něhož už není návratu". Prohlásil to dnes v Minsku šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Vztahy EU a Ruska se zhoršily v důsledku ruské anexe Krymu a ukrajinské krize. Brusel se snaží přimět Moskvu ke změně politiky uvalením sankcí.
18.11.2014 10:26 |

podobné články

Lavrov o Skripalových: Nemohli být otráveni novičokem, to by neměli nejmenší šanci

 
Uzdravování bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcera Julije svědčí o tom, že nebyli vystaveni nervové látce A-234. Řekl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který použil odborné kódové označení nervové paralytické látky novičok. Skripalovi byli nalezeni 4. března v Salisbury v bezvědomí; Británie tvrdí, že byli vytaveni novičoku a že za útokem na ně je Rusko. Moskva to ale popírá.
16.04.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Putinův muž invazi odmítl, ale... Západu Rusové nevěří a Ukrajinu v NATO Lavrov nechce

 
Rusko Západu nevěří a bude chtít, aby respektoval jeho „zákonné zájmy“. Od NATO také bude žádat právně závazné bezpečnostní záruky. V ruské státní televizi to dnes řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov. Zároveň sdělil, že Moskva dnes odesílá členským zemím NATO a OBSE požadavek, aby vyjasnily, zda hodlají „splnit povinnost neposilovat svou bezpečnost na úkor bezpečnosti ostatních“.
30.01.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (233 článků)

Naděje rychlé na příměří zhasla: Moskva odmítá zastavit palbu a klade drsné podmínky

 
V turecké Antalyi se dnes na prvním jednání od začátku ruské invaze na Ukrajinu sešli ministři zahraničí Ruska Sergej Lavrov a Ukrajiny Dmytro Kuleba. Jednání ale průlom v krizi nepřinesla. V otázce příměří nenastal  žádný pokrok, řekl Kuleba. Moskva prý ani neslíbila humanitární koridor do zdevastovaného Mariupolu. Lavrov se drží dlouhodobé rétoriky Moskvy a trval na tom, že Rusko svůj útok ukončí až ve chvíli, kdy Kyjev splní jeho požadavky. Mezi těmito požadavky je podle Kuleby i ukrajinská kapitulace, což je pro Kyjev nepřijatelné.
10.03.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků) , Sergej Lavrov (233 článků)