Článek

Lavrov pálí ostrými: Mírová jednání s Ukrajinou už byla skoro na stole, zastavil je Západ, řekl

 
Ruský ministr se opět postaral o to, že o něm píše světový tisk. Prohlásil totiž, že Západ zabránil mírovým jednáním Ruska a Ukrajiny v prvních měsících války, která už zuří skoro rok. Sergej Lavrov je také přesvědčený o tom, že Rusko je již se Západem prakticky v otevřené válce s cílem zničit vše, co je ruské. O kauze píše většina západních médií, jako například Daily Mail.
24.01.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)
Podobné články

Lavrov útočí: „Zelenskyj lhal! Umírají ženy a děti. To je moc špatné.“

 
Zástupci Ruska a Ukrajiny pokračují v jednání, spekuluje se i o tom, že by se mohlo řešit i příměří. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že Moskva jednání s Ukrajinou nepodmiňuje kapitulací, ačkoliv dosud požadovala, aby Ukrajinci složili zbraně. Relativizoval rovněž otázku „demilitarizace“ Ukrajiny, kterou Kreml dříve uváděl jako důvod pro vpád do sousední země. Na čtvrteční tiskovce Lavrov poznamenal, že umírají ženy a děti, což je špatné.
02.03.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Kalousek pálí ostrými: Zeman se dopouští zvůle, Zemanovci jsou jako Henleinovci!

 
Miroslav Kalousek má znovu nabito ostrými a pálí kolem sebe, jak se dá. Jeho terčem se opět stal prezident Miloš Zeman kvůli vyjádření o "vyhrožování podnikatelům". A pak Zemanova oblíbená partaj Zemanovci. Prý jsou něco jako sudetoněmečtí Henleinovci... A na závěr to od místopředsedy TOP 09 schytala také Rusnokova vláda.
25.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7705 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

KOMENTÁŘ: Starostové nabili Babišovi dělo. Ten do nich pálí ostrými, i když mu nad hlavou visí gilotina

 
Kdo by to byl čekal, že se organizovaný zločin objeví v řadách Starostů. Stačil ale pouhý půlrok od voleb a reputace kdysi jedné z nejčistších stran vzala za své stejně rychle jako svoboda u Petra Hlubučka. STAN však nepoškodil jen sám sebe, ale i současnou vládu, protože poskytl munici opozici, a zejména Andrej Babiš nyní pálí ostrými. Co na tom, že má sám máslo na hlavě a v září jde před soud. To už ve světle nových událostí voliči rychle zapomněli, a tak Babišovy rány trefují svůj bezbranný cíl, který se zvládl postřelit sám. A to hned několikrát. 
21.06.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25658 článků)

Lavrov: Rusko odmítá nezávislost Kosova bez ohledu na Krym

 
Moskva hodlá dál podporovat Srbsko v jeho odmítání nezávislosti Kosova, a to bez ohledu na situaci kolem Krymu, jejž Rusko loni anektovalo. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov srbskému listu Politika v souvislosti se svou dnešní návštěvou Bělehradu. Z odpovědnosti za válku na východě Ukrajiny Lavrov znovu obvinil Západ a "ultranacionalisty, kteří loni provedli v Kyjevě převrat".
15.05.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Posvátné výsledky války! Poslušné Rusko? Lavrov nečekaně udeřil na Západ

 
Ruský ministr zahraničí poslal světu jasný vzkaz. Lavrov věří, že Rusko má dnes opět k dispozici dost síly a vlivu, aby mohlo na mezinárodní scéně prosazovat své zájmy. A nikomu nedovolíme, aby zpochybňoval výsledky druhé světové války! Všeobecně uznávané výsledky druhé světové války zakotvené v chartě OSN jsou posvátné, pravil Lavrov.
07.09.2021 08:55 |

podobné články

Lavrov vyloučil jaderný útok na Ukrajinu. Šojgu obvinil USA a západ, že „prodlužují“ válku

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes vystoupili s prohlášeními, která monitoruje server Novinky.cz. Lavrov ubezpečil, že Rusko na Ukrajině nepoužije jaderné zbraně, Šojgu se vyjádřil k válce po třech týdnech.
19.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Rusko má plán na ukončení syrské krize: USA návrh studují, říká Lavrov

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (65) v rozhovoru s ruskými médii prozradil, že Rusko předložilo USA „konkrétní plán“ na ukončení syrské krize. Podle nejmenovaného západního zdroje agentury Reuters navrhlo Rusko na 1. března začátek příměří v Sýrii. Podle diplomata Spojené státy návrh nyní studují. Syrská opozice mezitím oznámila, že pojede na mírová jednání pouze v případě, když Rusko zastaví nálety v zemi a k civilistům v povstaleckých oblastech se dostane pomoc.
10.02.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Porošenko zakázal válčit kolem spadlého letadla, ale vojáci na to kašlou. Ruský ministr Lavrov promluvil o absurditě a pozvání ruských jednotek

 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov odpověděl ruským médiím 30. července v Dušanbe na otázky ohledně krize na Ukrajině. Lavrov zdůraznil potřebu jednání všech zúčastněných stran konfliktu na Ukrajině a zastavení používání síly. Představitelé OBSE a třeba i Holanďanů se podle něj nemohou dostat na místo pádu malajsijského letounu kvůli bojovým operacím ukrajinské armády.
01.08.2014 16:50 |

podobné články

Lavrov zrušil účast na Radě OSN. Putinova pravá ruka se nemá do Ženevy jak dostat

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se nezúčastní 49. zasedání Rady OSN pro lidská práva, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Do Ženevy se nemá jak dostat, protože evropské země uzavřely vzdušný prostor pro ruská letadla. Uvedla to dnes agentura TASS. Lavrov měl na jednání vystoupit v úterý a čekalo se, že se vyjádří k obviněním z represí domácích aktivistů Moskvou a k situaci na Ukrajině.
28.02.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Lavrov kritizoval Západ za neplnění slibů i novou britskou premiérku

 
Západ nectí slib, že usnadní přístup ruských potravinářských výrobků na světové trhy, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Na tiskové konferenci v Moskvě rovněž kritizoval nastupující britskou premiérku Liz Trussovou, která podle něj není ochotna ke kompromisům.
06.09.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Putinův šéfdiplomat Lavrov přiznal, v čem Rusko spolupracuje se vzbouřenci na Ukrajině a dodal, co může ukončit boje

 
Rusko spolupracuje s protikyjevskými vzbouřenci na východě Ukrajiny. Přiznal to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Konkrétně jde o spolupráci ve smyslu dodávek humanitární pomoci válkou postiženým lidem. Lavrov navíc uvedl, co může ukončit boje mezi separatisty a armádou. Vzbouřenci jsou prý totiž ochotni uzavřít příměří, první krok však musí udělat Kyjev.
12.06.2014 17:45 |

podobné články

Lavrov: Ukrajinu nelze rozebírat po kusech. Musí zůstat jednotná

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pronesl pro někoho možná překvapivá slova o jednotě Ukrajiny. V zemi už celé měsíce zuří konflikt, který stál už tisíce životů. Životů, které odebírala i ruská vojenská technika v rukou separatistů. Navzdory tomu Lavrov prohlásil, že by Ukrajina měla zůstat jednotná. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
22.04.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Ondřej Neff o Ukrajině: Pro Rusko i Západ je to drahá hračka

 
Jednání v Ženevě mezi Ruskem, Evropskou unií, Spojenými státy a Ukrajinou ještě není uzavřené. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov sice v prozatímním výstupu vyzval všechny neoficiální ozbrojence na Ukrajině ke složení zbraní a k zastavení okupace státních budov, publicista a spisovatel Ondřej Neff však na svém serveru Neviditelný pes naznačuje, že v současných výbušných podmínkách není na Ukrajině nic jisté. Stabilizovat situaci by měl Západ ve spolupráci s Východem.
18.04.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (335 článků)

Mírové síly na Ukrajině povedou k válce s NATO, vyhrožuje Lavrov. Jednání o příměří drhnou

 
Vyslání mírových sil NATO na Ukrajinu by vedlo k přímé konfrontaci mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí. V Moskvě to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Obvinil také Spojené státy z údajného maření "obtížných" rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou.
23.03.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (237 článků)

Palestince a Izrael čekají další mírová jednání

 
Palestinci přijali pozvání na mírová jednání s Izraelci ve Washingtonu.
21.08.2010 09:40 |

podobné články

PALESTINA nepřistoupí na mírová jednání, pokud Izrael nezastaví výstavbu osad

 
Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás v neděli prohlásil, že nepřistoupí na mírová jednání s Izraelem, pokud se zcela nezastaví výstavba židovských osad na okupovaných územích. Informuje o tom agentura AFP.
25.09.2011 17:10 |

podobné články

Znesváření Korejci obnovili mírová jednání

 
V demilitarizované zóně mezi Severní Koreou a jejím jižním sousedem startovala ve středu obnovená mírová jednání. K pomyslnému kulatému stolu usedli generálové obou zemí. Napětí mezi Pchjongjangem a Soulem sice opět dlouhodobě stoupalo, v posledních týdnech ale KLDR projevila zájem o obnovení kontaktu s vnějším světem. 
15.10.2014 12:05 |

podobné články

Zaorálek nabídl Prahu pro mírová jednání Izraele a Palestiny

 
Pokud budou Izraelci a Palestinci ochotni zahájit mírová jednání, je Praha podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka připravena takové setkání hostit. Obě strany se podle něj musí více snažit najít řešení dlouholetého konfliktu.
07.06.2015 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

Západ jde Ukrajině na ruku, a ona mu takto oplácí. Německé noviny hořce píší o svérázné politice Kyjeva

 
Podle informací německého internetového vydání deníku Die Welt nemohou už zahraniční firmy z Ukrajiny posílat skoro žádné valuty. Na vině je podle deníku současná politika ukrajinské centrální banky, která poškozuje hospodářské vztahy mezi Ukrajinou a zahraničím, respektive Západem. Jak deník shrnuje současnou situaci: „Zatímco se Západ ocitá v destruktivní spirále sankcí s Ruskem, je absurdně trestán Ukrajinou, i když stojí na její straně.“
23.10.2014 19:16 |

podobné články