Článek

Laškování se smrtí na vzdálenost stovek kilometrů: Český hráč zachránil život šoféra po havárii

 
Hráč počítačových her přes internet zachránil z Česka život svému známému na Slovensku, kterého ani nikdy neviděl. Díky přeshraniční spolupráci policie nakonec našla muže živého v havarovaném autě!
30.06.2020 20:15 |

podobné články

Podobné články

Číňané odeslali kvantovou zprávu na vzdálenost dvanácti set kilometrů

 
Čínským vědcům se podařilo odeslat šifrovanou zprávu na vzdálenost 1 200 kilometrů. To je vůbec největší vzdálenost zatím dosažená na povrchu zemském. Umožnil to kvantový satelit, který byl uveden do provozu loni. A fyzikálně využívá jev pojmenovaný Einsteinem jako kvantové provázání.
23.06.2017 17:30 |

podobné články

Studie: Páníčci ujdou za psí život vzdálenost z Londýna do Mali a zpět

 
Za průměrný psí život nachozená vzdálenost přesahuje 11 tisíc kilometrů, což je zhruba jako pěší vzdálenost z Londýna do západoafrického města Timbuktu a zpátky.
28.10.2014 08:25 |

podobné články

Hasič hrdina Zdeněk Selner (42) aneb anděl strážný z Pohořelic: Zachránil řidiče z hořícího auta

 
Hrdina! Nadporučík Zdeněk Selner (42) vytáhl při děsivé havárii u Perné na Břeclavsku z hořícího auta zraněného šoféra. Zachránil mu tím život.
10.03.2018 12:05 |

podobné články

Dva tučňáci, lama nebo panda: Svět vtipkuje o udržení dvoumetrového odstupu

 
S postupným uvolňováním karanténních opatření kvůli koronaviru se na veřejnosti pohybuje čím dál více lidí, a jednotlivé země se tak spoléhají zejména na to, že občané budou mezi sebou nadále udržovat bezpečnou vzdálenost, aby předešli nákaze. Ne každý si ale dokáže vzdálenost dvou metrů dobře představit, a tak leckde nabízejí pomůcky ušité na míru místním. V Austrálii tak třeba radí udržovat vzdálenost jednoho klokana a v Británii měří odstup dvěma nákupnímu vozíky, napsal sever The Independent.
29.04.2020 08:50 |

podobné články

VIDEO: Fenka zachránila své štěně před utopením v bazénu

 
Dojemná scénka se naskytla majiteli fenky zlatého retrívra. Ta se vrhla do bazénu za svým štěnětem, které se nemohlo dostat ven z vody. Když viděla, že mu nemůže pomoci z bazénu, vylezla ven a vytáhla ho svými zuby. Další články k tématu: Pes zachránil v Kanadě malého chlapce před rozzuřenou pumou Pes zachránil postiženou, kočku už z ohně nedostal Pes zachránil celou rodinu, vzbudil je, když začala hořet střecha Pes ukousl svému pánovi palec u nohy. A zachránil mu život Tříletý hoch přečkal noc v polských hvozdech, zachránil ho věrný pes
10.04.2012 14:20 |

podobné články

Muniční sklad ve Vrběticích ukrývá 57 leteckých pum! Vrtule střepin zabíjí na vzdálenost 3 kilometrů

 
Proč stále vybuchuje munice ve skladu u Vrbětic, který explodoval před dvěma měsíci? Otázku, která otřásá Českem, může částečně objasnit až dosud utajený seznam munice. Ve skladech podle informací serveru lidovky.cz leží nebo leželo přes tisíc tun trhavin – z toho miliony nábojů, tisíce samopalů a granátů, a dokonce i letecké pumy! Jedna z nich vytvoří kráter o šířce 6 metrů a její střepiny zasáhnou cíl na vzdálenost 3 kilometrů.
10.12.2014 14:05 |

podobné články

Ruský odstřelovač trefil cíl na 4,1 kilometru. Na světový rekord cvičil osm let

 
O víc než půl kilometru se posunul světový rekord v zásahu odstřelovače. Rus Andrej Rjabinsky trefil cíl na vzdálenost 4,1 kilometru. Překonal tak předchozí rekord kanadského snipera z bojových podmínek, ten zastřelil islamistu z 3,5 kilometru.
05.10.2017 15:15 |

podobné články

Pejskaři, kolik toho celkem nachodíte se svým chlupáčem? Ta vzdálenost vám vyrazí dech!

 
Průzkum pochází v Velké Británie, ale více méně by měl pasovat i na Česko. Říká, že průměrný majitel psa vezme svého psího kamaráda na 433 procházek ročně a ujde s ním vzdálenost téměř 900 kilometrů za rok. To zjistila nová studie, o níž dnes informoval britský list The Times.
28.10.2014 12:20 |

podobné články

Andělé z tísňové linky 112: Pomohli na vzdálenost 450 km!

 
Operátoři karlovarské tísňové linky dokázali pomoci na vzdálenost 450 kilometrů. Zorganizovali záchranu Čecha (45), kterému se udělalo špatně na cestě z Chorvatska.
20.09.2017 12:05 |

podobné články

Pouze velká vzdálenost není argumentem proti střídavé péči, připomněl Ústavní soud

 
Jenom velká vzdálenost mezi rodiči nemůže být jediným argumentem proti střídavé péči. Konstatoval to v pondělí Ústavní soud (ÚS), když se postavil na stranu otce, jenž se domáhal častějšího kontaktu se svým čtyřletým synem. Justice mu v otázce střídavé péče nevyšla vstříc s poukazem na to, že matka se odstěhovala 700 kilometrů daleko.
06.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (82 článků)

Bartošová slavila s Arturem na číně, milenec dělal šoféra

 
Iveta Bartošová (45) se konečně dočkala! Její milovaný syn ji včera nejen přišel po několika dnech navštívit, ale spolu i povečeřeli a nakonec Artur (15) také přesval ve svém bývalém pokojíku. Při večeři v čínské restauraci Ivetě a Arturovi asistoval osobní strážce Josef Rychtář. Tentokrát však dělal jenom šoféra.
14.10.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6823 článků)

Zpověď spolujezdce, který seděl vedle zběsilého šoféra: Vykulil oči a třásl se! Pak jsme se rozjeli...

 
Deníku Aha! se podařilo získat rozhovor s Vlastimilem V., který seděl jako spolujezdec vedle šoféra Jaroslava Nováka (40) v době, kdy na přechodu v Hradci Králové nepochopitelně srazil a zabil dva sourozence Františka (†3) a Vítka (†6). Dostal řidič záchvat? Co se dělo bezprostředně po tragické nehodě? Přečtěte si rozhovor, ze kterého mrazí...
22.11.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: František Novák (37 článků)

Nová fakta o kolapsu Gottova šoféra Havránka: Byl v bezvědomí! S Karlem už se spojil, kdy za ním přijde?

 
Blesk zjistil podrobnosti o kolapsu osobního šoféra Karla Gotta (75)! Poté, co se Olda Havránek (75) v pondělí dusil jídlem, upadl až do bezvědomí! Proto taky skončil až na JIPce!
23.08.2014 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6124 článků)

Zeman v Abú Zabí: Šoféra mu dělal princ!

 
První den své státní návštěvy v Abú Zabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů, se prezident Miloš Zeman (70) setkal s korunním princem, šejchem Mohamedem Bin Zájidem. Jednání probíhala za zavřenými dveřmi, ale naše hlava státu svému arabském protějšku učarovala. Princ mu totiž na cestě do nedaleké restaurace na oběd dělal šoféra!
12.02.2015 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24657 článků)

Policie obvinila šoféra kamionu, kterému vlak ujel návěs. Hrozí mu až pět let

 
Je to dohra nehody, nad kterou zůstává rozum stát. Řidič-ignorant za volantem kamionu vjel na přejezd minutu po červené a vlak mu smetl návěst. Ohrozil tak cestující na trati ve Frýdku-Místku. A policie věc nenechá jen tak. Šoféra v sobotu obvinila z obecného ohrožení a teď mu hrozí až pětiletý trest.
11.12.2015 09:25 |

podobné články

Pohádali se kvůli parkování: Neznámý agresor přejel šoféra a zmizel

 
Hádka o parkovací místo přerostla v Ostravě v agresivní napadení. Zatím neznámý řidič přejel druhého šoféra (63) a ujel! Policie hledá svědky.
17.05.2018 14:50 |

podobné články

Muž, kterému český chirurg vrátil obličej: Život mi zachránil smysl pro humor!

 
Mitch Hunter (35), bývalý voják americké armády, málem zemřel v 21 letech při autonehodě. Zachránil život ženě, která seděla vedle něj, ale sám dostal plný zásah elektrickým proudem, který mu sežehl obličej. Před pěti lety podstoupil transplantaci obličeje, která jeho vzhled změnila k nepoznání. Jak ale mohl Hunter zásah proudem vůbec přežít? Prý ho zachránil smysl pro humor!
20.06.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Mitch Hunter (4 články)

Vězeňský kuchař Jirka zachránil v parku život běžci: Manželka poděkovala dojemným dopisem

 
Kuchař z Vazební věznice Olomouc Jiří Bodinek zachránil v únoru lidský život. V parku náhle zkolaboval muž, on ale neváhal a začal s resuscitací, a muži tak zachránil život. Od manželky zachráněného muže mu do práce přišel děkovný dopis.
26.07.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Kuchař (37 článků)

K Zemi se blíží asteroid! 1,2 milionu kilometrů je dost blízko, říkají astronomové

 
Kolem Země proletí asteroid o průměru asi půl kilometru. Ačkoli těleso nazvané 2004 BL86 naši planetu mine v bezpečné vzdálenosti zhruba 1,2 milionu kilometrů, což je zhruba třikrát delší vzdálenost, než jaká dělí Zemi a Měsíc, mluví astronomové o blízkém průletu.
26.01.2015 07:21 |

podobné články