Článek

Lachnit: Čtenáři z Komunitního centra Prádelna se mají na co těšit

 
Knihobudky, miniknihovničky, knihoboxy, sousedské knihovničky, pouliční knihovny. Pojmy, které slyšela v poslední době většina z nás a slouží jako názvy pro veřejná místa, která umožňují bezplatné sdílení knih.
29.03.2021 09:15 |

podobné články

Podobné články

Vyhráli jsme soutěž Senior roku 2018, raduje se radní Lachnit

 
ROZHOVOR V neděli 30. září udělovala Nadace Charty 77 ceny v šestém ročníku soutěže Senior roku 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se odehrálo v pražském divadle ABC a doprovodilo ho představení divadelní hry Neila Simona Vězeň na Druhé Avenues v hlavní roli se Simonou Stašovou a Kamilem Halbichem. V kategorii nejlepší seniorský klub získali první místo kluby Senzačních seniorů z Komunitního centra Prádelna a Komunitního centra Louka na Praze 5. Obě komunitní centra jsou součástí příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Více nám přiblíží radní městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který dlouhodobě veškerou činnost komunitního centra podporuje.
01.10.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Simona Stašová (411 článků) , Kamil Halbich (4 články) , Simon Neil (8 článků) , Neil Simon (8 článků) , Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Petr Lachnit: Prádelna je unikátní prostor, doufám, že nalezne podporu i u nového zastupitelstva

 
ROZHOVOR Komunitní centrum Prádelna na pražském Smíchově představuje moderní centrum volnočasových aktivit především pro seniory, které se stává inspirací pro podobná zařízení v sousedních městských částech, ale jehož know-how nachází využití i mimo hlavní město. Z toho musí mít jistě radost 1. místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který byl u samotného počátku vytváření tohoto kulturně společenského centra a činnost Komunitního centra Prádelna pravidelně sleduje a podporuje.
13.11.2014 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Místostarosta Lachnit o Galerii Prádelna: Nejedná se o klasickou „sterilní“ galerii, ale živý komunikační prostor

 
ROZHOVOR Nedílnou a významnou součástí Komunitního centra Prádelna na pražském Smíchově je Galerie Prádelna. Původní idea nabídnout prostor pro prezentaci tvorby talentovaných dětí a začínajících umělců byla již dávno překonána a nyní se tam představují projekty současných i již etablovaných výtvarníků. Blíže nám o aktuálním dění vyprávěl JUDr. Petr Lachnit, 1. místostarosta MČ Praha 5, který nad akcemi galerie pravidelně přebírá záštitu.
29.07.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit (ANO): Spolupráce Komunitního centra Prádelna se Staropramenem pokračuje

 
Také druhý prázdninový měsíc přináší návštěvníkům Komunitního centra Prádelna bohatý program. V srpnu si mohou senioři zacvičit na zahradě, zahrát stolní tenis nebo pétanque či se vydat na celodenní poznávací výlety mimo hlavní město.
10.08.2022 09:30 |

podobné články

Vyhráli jsme soutěž Senior roku 2013, raduje se místostarosta Lachnit

 
ROZHOVOR V sobotu 7. prosince udělovala Nadace Charty 77 ceny v prvním ročníku soutěže Senior roku 2013. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se odehrálo v odsvěceném kostele Pražská křižovatka a doprovodilo ho vystoupení Českého národního orchestru s dirigentem Liborem Peškem a sólistkou Dagmar Peckovou. V kategorii nejlepší seniorský klub získal první místo klub Senzačních seniorů z Komunitního centra Prádelna na Praze 5. Více nám přiblíží 1. místostarosta městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který dlouhodobě veškerou činnost komunitního centra podporuje.
10.12.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Pecková (84 článků) , Libor Pešek (22 článků)

Nejsmysluplnější mi připadají aktivity eliminující segregaci, říká místostarosta

 
ROZHOVOR Slovo 21 a Open Society Foundations společně v Komunitní centrum Prádelna… V komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově proběhlo ve čtvrtek 30. května unikátní setkání a propojení dvou mezinárodních projektů zaměřujících se na integraci a podporu plnohodnotného zapojení především romských dětí a mládeže. O podrobnostech nás informoval zástupce starosty městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který se významně podílí na celkové koncepci i programové náplni Komunitního centra Prádelna.
13.06.2013 11:20 |

podobné články

Lachnit: „Bytosti z nevědomí“ - výstava v Komunitním centru Prádelna

 
Návrat z virtuálního do skutečného světa připravila Galerie Prádelna, která tvoří součást Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici. Ve čtvrtek 15. července 2021 v 17 hodin zde bude za přítomnosti autora zahájena výstava ak. mal. Jiřího Lhoty „PHANTASMA aneb Bytosti z nevědomí“.
12.07.2021 08:40 |

podobné články

Kolem Komunitního centra Prádelna se vytvořila skutečná komunita, pochvaluje si místostarosta. A další se prý stále přidávají

 
Již druhým rokem je součástí Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 i Komunitní centrum Prádelna v Holečkově ulici 38a. Dle dosavadních výsledků funguje toto propojení k oboustranné spokojenosti a Komunitní centrum Prádelna se za tu dobu stalo skutečným centrem především seniorských aktivit, jichž nabízí opravdu širokou škálu. Stranou však nezůstávají ani volnočasové aktivity pro děti a mládež, což dokazují pravidelné úspěchy dětí z centra ve filmové soutěži žáků základních škol Antifetfest nebo umístění taneční skupiny Dance Dreams na různých soutěžích.
11.06.2014 13:30 |

podobné články

Naše komunitní centrum Prádelna je ojedinělé, sdělil místostarosta Lachnit

 
Z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici se díky podpoře městské části Praha 5 stane multifunkční prostor pro širokou veřejnost. Od dětí po seniory, od „normálních“ občanů po Romy, všichni si zde najdou to své. JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5, dostal „své dítě“ na startovní čáru a teď se jen těší, jak se mu bude dařit…
16.11.2012 11:00 |

podobné články

V Komunitním centru Prádelna studenti pomáhají seniorům a naopak, říká radní Lachnit a vysvětluje

 
Jedním ze základních principů činnosti Komunitního centra Prádelna na pražském Smíchově je setkávání a prolínání účastníků různých věkových i sociálních vrstev při společné činnosti. Již několik let zde probíhá mezi seniory velmi oblíbená aktivita, která tento trend naplňuje – iKavárna pro seniory, jejíž součástí se stal i projekt „Studenti pomáhají seniorům“. O co se jedná, přibližuje JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.
11.01.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Podobných zahrad je v České republice pomálu, říká radní Lachnit. A vysvětluje, jak vznikla ta u Komunitního centra Prádelna

 
ROZHOVOR Na podzim loňského roku vznikla v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově komunitní závěsná zahrada. Samotný vznik i další osud tohoto projektu nám přiblíží JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který kromě jiného dlouhodobě a intenzivně podporuje veškeré komunitní aktivity v této městské části.
31.05.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Petr Lachnit: Rekonstrukce rozšířila možnosti Komunitního centra Prádelna i podmínky pro Coworking

 
„Komunitní centrum Prádelna na pražském Smíchově patří mezi již zavedené, časem, i návštěvníky prověřené zařízení, nabízející pestrý program pro všechny věkové skupiny a poskytující zázemí rozličným neformálním skupinám, zejména seniorům pro jejich volnočasové aktivity,“ říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který se dlouhodobě zasazuje právě za podporu a rozvoj komunitních aktivit a zvýšení kvality života obyvatel, především seniorů, a pokračuje…
13.02.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: Rostlinný Swap před Komunitním centrem Prádelna

 
„Mnozí návštěvníci Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici dobře znají tamní zavedený Freeshop, který umožňuje komukoliv nabídnout, nebo naopak získat rozličné zboží, oblečením a knihami počínaje a sportovním nebo kuchyňským vybavením konče. V současnosti funguje jako on-line varianta „antikvariátu zdarma“ s výdejním okénkem ve vybraných termínech,“ uvádí radní JUDr Petr Lachnit.
26.04.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: Kreslené vtipy Pavla Kantorka v Galerii Prádelna

 
„Také letos dodržela galerie při komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici říjnovou tradici a představila další, dosud veřejně nevystavenou kolekci kreslených vtipů Pavla Kantorka. Spolek InGarden v spolupráci a s finanční podporou MČ Praha 5 připravil čtvrtý ročník výstavy “Babí léto s humorem IV”, kterou si mohou návštěvníci prohlédnout do 31. října 2021 v době otevření komunitního centra,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
14.10.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kantorek (6 článků) , Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: Proti „šmejdům“ má smysl se bránit. Sdružení Spotřebitel net v Komunitním centru Prádelna je řešení pro Prahu 5

 
ROZHOVOR Komunitní centrum Prádelna se před časem zapojilo do kampaně proti praktikám prodejců na předváděcích akcích pro seniory a bylo zde zřízeno podpisové místo petice „Proti šmejdům“. Nicméně i nadále se snaží pomáhat svým návštěvníkům, především z řad seniorů, při řešení jejich problémů s prodejci, nevýhodnými smlouvami nebo kvalitou zboží. Nejnovějším příspěvkem v této oblasti je zřízení poradního místa sdružení Spotřebitel net v Komunitním centru Prádelna. Více nám k tomu řekl 1. místostarosta městské části Praha 5, JUDr. Petr Lachnit.
09.05.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků)

Lachnit: Abstraktní tvorba Romany Kasanové v Galerii Prádelna

 
„Listopad patří k nejbarevnějšmí měsícům v roce a takřka symbolicky na tento měsíc si Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici připravila výstavu barevně výrazných abstraktních obrazů Romany Kasanové,“ uvedl radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit.
04.11.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: „Něžná” výstava Pavly Vaculíkové v Galerii Prádelna

 
„Na prosinec, měsíc kontemplace a rozjímání, připravila Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna velmi zajímavou výstavu renomované výtvarnice Pavly Vaculíkové,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
05.12.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: „O Černé a Bílé“ v Komunitním centru Prádelna

 
„Po několika výstavách, věnovaných různým malířským technikám, přichází v únoru Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici s výstavou fotografií. A to dokonce klasických analogových monochromatických fotografií, která nabídne průřez tvorbou Reného Polaneckého,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
02.02.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků)

Lachnit: Výstava fotografií Ivana Kuptíka v Galerii Prádelna

 
„Duben v Galerii Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici bude patřit opět fotografii. Svoji tvorbu zde představí zkušený fotograf Ivan Oskar Kuptík, který aktuálně působí coby redaktor časopisu Naše Praha“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.
07.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (154 článků) , Petr Lachnit (153 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Prádelna je výjimečný projekt, který potvrdil svůj smysl pro celý Smíchov, říká místostarosta

 
ROZHOVOR V úterý 3. prosince byla slavnostní vernisáží v prostorách výstavní síně Úřadu městské části Praha 5 ve Štefánikově ulici zahájena výstava o minulosti objektu a současné činnosti komunitního centra Prádelna, které v této budově v Holečkově ulici číslo 38a sídlí. Výstava potrvá až do konce letošního roku. Na otázky nám odpověděl první místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který nad výstavou převzal záštitu.
06.12.2013 13:10 |

podobné články