Článek

Kytarový virtuóz Tommy Emmanuel vystoupí s elektrickou kapelou

 
Tommy Emmanuel hrál v ČR poměrně nedávno, ale nyní dal dohromady větší projekt "acoustic and electric tour". Koncert (13. dubna v Lucerně) se tak bude od minulého dost lišit, v Evropě Emmanuel moc často s kapelou nehraje.
30.03.2011 18:10 |

podobné články

Podobné články

Tommy Emmanuel v Rudolfinu

 
V neděli 13. března vystoupí v pražském Rudolfinu australský kytarový virtuos Tommy Emmanuel. Pražskému publiku se pro velký zájem představí hned dvakrát.
12.03.2016 06:55 |

podobné články

Vrací se "nejrychlejší kytarista světa" Tommy Emmanuel a festival Kytara napříč žánry

 
Různé formy kytarové hudby nabídne na podzim v Praze i v Benešově, Černošicích, Chýni, Dolní Poustevně, Varnsdorfu a Pardubicích tradiční festival Kytara napříč žánry. Přijede také šoumen Tommy Emmanuel, podle pořadatelů v současnosti nejrychlejší kytarista na světě.
27.08.2012 13:05 |

podobné články

Kytarista Tommy Emmanuel se vrátí do Prahy v listopadu

 
Australský akustický kytarista Tommy Emmanuel oslaví 10 let od svého prvního koncertu v Čechách vystoupením 29. listopadu v Kongresovém centru v Praze v rámci 17. ročníku festivalu Kytara napříč žánry.
29.07.2014 16:20 |

podobné články

Australský kytarista Tommy Emmanuel: Můj život je tvrdá práce a cestování

 
Australský kytarista Tommy Emmanuel zakončí v sobotu 29. listopadu v Kongresovém centru Praha sedmnáctý ročník hudebního festivalu Kytara napříč žánry. Právu poskytl rozhovor.
21.11.2014 13:41 |

podobné články

Satriani si opět zasóluje v Praze

 
Milovníci kytarových sól si zapíšou do diáře velký vykřičník u 3. listopadu 2010. V Tesla Aréně totiž vystoupí Joe Satriani, kytarový virtuóz, který pražskému publiku určitě není neznámý.
28.06.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Satriani (10 článků)

SPARTA: střelec Kweuke, nahravač Matějovský, dirigent Vacek a virtuoz Sionko

 
V kádru fotbalistů Sparty na začátku nové sezony září několik hráčů jako velké osobnosti. Libor Sionko se několikrát předvedl jako virtuoz. Po nedělním duelu 2. kola Gambrinus ligy s Jabloncem přijal tuto roli velmi skromně.
08.08.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Sionko (20 článků)

Rusové zadržují Čechovi housle za 5,5 milionu. Virtuóz na ně čeká na Uralu

 
Český houslový virtuóz Josef Špaček stále nemá své housle, které mu minulý čtvrtek zabavili ruští celníci na letišti Kolcovo u uralského Jekatěrinburgu. Podle pondělní zprávy agentury TASS umělec nástroj dostane zpět, až úředníci místní celní správy obdrží dva dokumenty vylučující jakékoli pochybnosti.
12.10.2015 12:55 |

podobné články

Česko je pod vodou a Brabec? Narozeniny slavil jako námořník..

 
Kytarový virtuoz Lubomír Brabec nedávno oslavil šedesáté narozeniny. A jelikož je milovník adrenalinových sportů a lodí, nemohla být jeho oslava jiná než v námořickém. Jakožto kapitánovi, mu přátelé darovali nový kapitánský mundúr.
05.06.2013 13:50 |

podobné články

Kytarový čaroděj Beck: koncert roku

 
Ve čtvrtek se v pražské Tesla Aréně poprvé zastavil britský kytarový čaroděj Jeff Beck, skutečná legenda, jež ovlivňuje styl mnoha umělců už od konce šedesátých let minulého století.
24.06.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Beck (16 článků) , Beck Beck (101 článků)

Nejlepší kytarový riff všech dob je Whole Lotta Love od Led Zeppelin

 
Nejlepší kytarový riff všech dob? Posluchači BBC Radio 2 mají jasno a vybrali píseň Whole Lotta Love od kultovních Led Zeppelin. Producent Steve Levine se nechal slyšet, že tento riff je nejdůležitější v celém 20. století a to především díky tomu, že po dvou notách bezpečně poznáte o jaký hit se jedná.
27.08.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Steve Love (1 článek)

Visací zámek interview: Kytarový riff z Traktoru je opravdu nejlepší

 
Frontman Visacího zámku a nově také punkový král Jan Haubert kritizuje Radiožurnál, vysvětluje, že je mnohem horší být charakterizován jako "strýc" než jako "vožralej", a se skromností sobě vlastní uznává, že kytarový riff z písně Traktor je skutečně nejlepší. A jak dlouho může ještě Visací zámek aktivně hrát?
03.04.2015 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Jan Haubert (6 článků)

Ministr Herman: Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci

 
Ministr kultury pozval do Nostického paláce přes 60 seniorů z pražských Domovů pro seniory na kytarový koncert skladatele a profesora Štěpána Raka.
19.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Rak (3 články)

Paco de Lucia vystoupí v Praze se sedmičlennou kapelou

 
Po Al Di Meolovi se v Praze letos objeví další virtuóz kytary, španělský mistr flamenca Paco de Lucia, který hrál i v triu s Di Meolou a McLaughlinem. Doprovodí ho sedmičlenná skupina, ve které budou i dva zpěváci a tanečník.
20.06.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Paco de Lucia (3 články) , Al Di Meola (2 články)

Jazzové, rockové i klasické kytary zazní na festivale Kytara napříč žánry

 
Po roce se vrací Kytara napříč žánry, festival, na němž v různých českých městech vystoupí virtuózní hráči z Austrálie, Japonska, Španělska i Ameriky. Přijedou Tommy Emmanuel, Peter Finger nebo Kazuhito Yamashita.
09.10.2012 16:10 |

podobné články

Tommy Emmanuel zahraje v sobotu v Praze

 
Sedmnáctý ročník festivalu Kytara napříč žánry se chýlí ke konci. Jeho vyvrcholením bude koncert australského kytaristy Tommyho Emmanuela. V sobotu 29. listopadu vystoupí v pražském Kongresovém centru.
29.11.2014 06:56 |

podobné články

Křeček (ČSSD): Zbývá něco jiného než se stát Bulhary?

 
ČEZ v Bulharsku postupuje, podle našich vládních i opozičních politiků. naprosto v souladu se všemi zákony a „unijními“ předpisy a náš stát by mu měl poskytnout veškerou podporu. Dokonce těm Bulharům poskytuje nejlevnější elektrickou energii v Evropě! Má to ovšem jeden malý problém: Bulhaři takovou nejlacinější elektrickou energii sice ke svým obyčejným životům nezbytně potřebují, ale ze svých příjmu ji nemohou zaplatit. Vyšli do ulic a vlády odstoupila.
22.02.2013 10:40 |

podobné články

Bio energie?! Vědci vyrobili elektřinu v listech živé rostliny

 
Švédští vědci udělali velký pokrok na cestě k výrobě elektřiny pomocí fotosyntézy. Jedná se o formu solární energie, která by však nebyla závislá na fotovoltaických článcích, které hyzdí krajinu a zabírají místo vegetaci. Elektrickou energii by totiž vyráběly rostliny přímo ve svých listech. Expertům z Linköpingu se podařilo umístit elektrický obvod do cévního systému listu růže a získat tak elektrickou energii.
24.11.2015 16:05 |

podobné články

ČEZ a Unipetrol rozšiřují nabídku sítě Benzina o elektrickou energii

 
Unipetrol rozšíří nabídku pohonných hmot ve své síti čerpacích stanic Benzina o elektrickou energii. Se Skupinou ČEZ se dohodl na zprovoznění desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice.
06.06.2018 10:30 |

podobné články

Legendární banjista Marko Čermák s kapelou Paběrky vystoupí v budějovickém rozhlase

 
Český rozhlas České Budějovice přichystal pro všechny příznivce countrové i trampské hudby a bluegrassu hudební lahůdku. Ve středu 21. září od 19 hodin totiž vystoupí na veřejné nahrávce ve Studiovém sále nejslavnější český banjista Marko Čermák s kapelou Paběrky.
16.09.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Marko Čermák (1 článek)