Článek

Kytarový virtuóz Lubomír Brabec: Popsal své dramatické zdravotní problémy, málem skončil

 
Česká televize uvede v pátek ve 21:05 13. komnatu kytarového mága Lubomíra Brabce (67). Jak se vyrovnal s těžkým zánětem šlach a jak žije dnes tento dobrodruh, je možné sledovat na ČT1. Lubomír Brabec vyřešil své zdravotní potíže alternativní léčebnou metodou založenou na bylinkách.
19.02.2021 06:00 |

podobné články

Podobné články

Česko je pod vodou a Brabec? Narozeniny slavil jako námořník..

 
Kytarový virtuoz Lubomír Brabec nedávno oslavil šedesáté narozeniny. A jelikož je milovník adrenalinových sportů a lodí, nemohla být jeho oslava jiná než v námořickém. Jakožto kapitánovi, mu přátelé darovali nový kapitánský mundúr.
05.06.2013 13:50 |

podobné články

Brabec má zdravotní problémy, musel do nemocnice

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se kvůli náhlé zdravotní indispozici nezúčastnil páteční tiskové konference po jednání uhelné komise. Brabec se v nemocnici podrobil vyšetření, a nemohl tak okomentovat doporučení komise skončit v ČR s využíváním uhlí v roce 2038. Brabec sám doporučoval rok 2033.
04.12.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (449 článků)

Lubomír Brabec: Cestování po světě už mě přestalo bavit

 
Kytarista Lubomír Brabec vydal své nejznámější nahrávky. "S cestováním jsem již skončil. Přece jenom věk se hlásí. Štafetu po mně přebírá dcera Alžběta, která je velká sportovkyně a cestovatelka. Já se věnuji již jen plachetnicím a koním, proto byl také křest alba v hřebčíně u Benešova," řekl v rozhovoru pro Právo Brabec.
03.06.2011 11:25 |

podobné články

Rusové zadržují Čechovi housle za 5,5 milionu. Virtuóz na ně čeká na Uralu

 
Český houslový virtuóz Josef Špaček stále nemá své housle, které mu minulý čtvrtek zabavili ruští celníci na letišti Kolcovo u uralského Jekatěrinburgu. Podle pondělní zprávy agentury TASS umělec nástroj dostane zpět, až úředníci místní celní správy obdrží dva dokumenty vylučující jakékoli pochybnosti.
12.10.2015 12:55 |

podobné články

SPARTA: střelec Kweuke, nahravač Matějovský, dirigent Vacek a virtuoz Sionko

 
V kádru fotbalistů Sparty na začátku nové sezony září několik hráčů jako velké osobnosti. Libor Sionko se několikrát předvedl jako virtuoz. Po nedělním duelu 2. kola Gambrinus ligy s Jabloncem přijal tuto roli velmi skromně.
08.08.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Sionko (20 článků)

Satriani si opět zasóluje v Praze

 
Milovníci kytarových sól si zapíšou do diáře velký vykřičník u 3. listopadu 2010. V Tesla Aréně totiž vystoupí Joe Satriani, kytarový virtuóz, který pražskému publiku určitě není neznámý.
28.06.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Satriani (11 článků)

Kytarový virtuóz Tommy Emmanuel vystoupí s elektrickou kapelou

 
Tommy Emmanuel hrál v ČR poměrně nedávno, ale nyní dal dohromady větší projekt "acoustic and electric tour". Koncert (13. dubna v Lucerně) se tak bude od minulého dost lišit, v Evropě Emmanuel moc často s kapelou nehraje.
30.03.2011 18:10 |

podobné články

Zemřel kytarový bůh Eddie Van Halen (†65): Deset let bojoval s rakovinou!

 
Na pódiu byl virtuóz, předvádějící neotřelé riffy i techniky, v zákulisí se potýkal s alkoholem i drogami, z jejichž zajetí se vysmekl až na sklonku kariéry. Ve věku 65 let opustila svět skutečná rocková hvězda, kytarista Eddie Van Halen, autor či interpret hitů jako Jump anebo Eruption/You Really Got Me.
08.10.2020 05:10 |

podobné články

Kytarový čaroděj Beck: koncert roku

 
Ve čtvrtek se v pražské Tesla Aréně poprvé zastavil britský kytarový čaroděj Jeff Beck, skutečná legenda, jež ovlivňuje styl mnoha umělců už od konce šedesátých let minulého století.
24.06.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Beck (20 článků) , Beck Beck (116 článků)

Nejlepší kytarový riff všech dob je Whole Lotta Love od Led Zeppelin

 
Nejlepší kytarový riff všech dob? Posluchači BBC Radio 2 mají jasno a vybrali píseň Whole Lotta Love od kultovních Led Zeppelin. Producent Steve Levine se nechal slyšet, že tento riff je nejdůležitější v celém 20. století a to především díky tomu, že po dvou notách bezpečně poznáte o jaký hit se jedná.
27.08.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Steve Love (1 článek)

Visací zámek interview: Kytarový riff z Traktoru je opravdu nejlepší

 
Frontman Visacího zámku a nově také punkový král Jan Haubert kritizuje Radiožurnál, vysvětluje, že je mnohem horší být charakterizován jako "strýc" než jako "vožralej", a se skromností sobě vlastní uznává, že kytarový riff z písně Traktor je skutečně nejlepší. A jak dlouho může ještě Visací zámek aktivně hrát?
03.04.2015 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Jan Haubert (7 článků)

Ministr Herman: Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci

 
Ministr kultury pozval do Nostického paláce přes 60 seniorů z pražských Domovů pro seniory na kytarový koncert skladatele a profesora Štěpána Raka.
19.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Rak (3 články)

Ministr Brabec ujistil prezidenta, že na Šumavě nehrozí chaos

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes ujistil prezidenta Miloše Zemana, že na Šumavě nehrozí chaos ani změny v bezzásahovém území parku. Poté, co odvolal ředitele národního parku Šumava Jiřího Mánka, se některé šumavské obce obávají neklidu i nezaměstnanosti. Brabec podle svých slov řekl Zemanovi, že nově pověřený ředitel Pavel Hubený se bude řídit schváleným plánem péče. Brabec to dnes řekl ČTK a ČRo Radiožurnál.
29.04.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24924 článků) , Richard Brabec (449 článků)

Ministři Mládek a Brabec se hádali o limity uhlí. Brabec mluvil o „srabáctví“

 
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v pondělních Událostech, komentářích České televize diskutovali o prolomení těžebních limitů na dole Bílina. Hlasoval jsem pro, jinak by to bylo srabácké, oznámil Brabec. Komentář přidal ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh.
19.10.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (673 článků) , Richard Brabec (449 článků)

Boj se suchem spolyká další 3 miliardy. Brabec: „Musíme tady vodu udržet“

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) chce na boj proti suchu do konce roku dát další tři miliardy korun. Možnosti jejich čerpání vyhlásí prostřednictvím výzev. Brabec to v neděli řekl v diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Od roku 2014 se na sucho podle ministra z evropských fondů již tři miliardy korun vydaly. Brabec také chce do konce roku předložit vládě Národní akční plán adaptace na změnu klimatu, který bude obsahovat 400 úkolů, které by měly pomoci zmírnit dopady klimatických změn v ČR.
25.09.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (449 článků)

„Cože, my jsme ve válce?“ Brabec byl v ČT pod palbou ze všech stran. Dorazit ho chtěl v závěru Moravec, ale byl odražen

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil (ODS), ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO) a spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis. Debatovali o šíření koronaviru v Česku. Brabec se ocitl pod palbou, že vláda Andreje Babiše jedná chaoticky, nedokázala sehnat roušky a respirátory a neposkytuje lidem včas podstatné informace. Brabec oponoval, že jsme ve válce (s virem) a na nějaké výčitky bude čas, až válku vyhrajeme.
15.03.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20898 článků) , Richard Brabec (449 článků) , Václav Moravec (623 článků)

Hůlka zachránil Brabcovi partnerku!

 
Na tom, že spolu zpěvák Daniel Hůlka (48) a kytarový virtuos Lubomír Brabec (63) koncertují, asi nikomu nepřijde nic divného. I když nejsou tradiční dvojicí, propojování žánrů je v hudebním světě oblíbenou a atraktivní disciplínou. Ne každý ovšem ví, že jsou zároveň nejlepší kamarádi. Dohromady je původně nespojila hudba, ale závody na plachetnicích. A dodnes spolu jezdí na moře a jeden druhého dokážou podržet i nad vodou. Zkrátka jsou »parťáci« na suchu i na vodě.  A nyní chystají velký vánoční koncert…
04.12.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (755 článků)

Vladimír Brabec (81) skončil v nemocnici: Problémy se srdcem

 
Herec Vladimír Brabec (81) musel být hospitalizován. Příčinou byly problémy se srdcem, kvůli nimž upadl do bezvědomí. Z toho se již probral, v nemocnici zůstává.
16.07.2015 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Brabec (116 článků)

Olga je u Menzela a Brabec jí hlídá dítě!

 
Olga Menzelová (33) se sice s dcerkou Aničkou (2) chystá přestěhovat opět k manželovi Jiřímu Menzelovi (73), upřít dceru rodnému otci Jaroslavu Brabcovi ale nechce. A ani to nejde. Brabec se totiž vzorně stará. Přestože s ním Olga už delší dobu nežije, v péči o Aničku se střídají a Brabec hlídá, kdykoli Olga potřebuje pracovat.
24.02.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (391 článků) , Jaroslav Brabec (46 článků) , Jiří Brabec (39 článků) , Jiří Brabec (39 článků)