Článek

Kyjev vyzývá ke zdrženlivosti v informování o ofenzivě u Chersonu, může to škodit armádě

 
Ukrajinské ministerstvo obrany dnes vyzvalo ke zdrženlivosti ohledně informování o pokračující ukrajinské ofenzivě u Chersonu. Šíření jakýchkoliv zpráv před koncem operace podle něj armádě škodí.
23.06.2022 14:25 |

podobné články

Podobné články

Ljuba s dcerkou (7) prchla z Chersonu: Nevím, jestli má rodina žije, říká pro eXtra.cz

 
Přes slovenské hraniční přechody každý den proudí tisíce uprchlíků z Ukrajiny. Jedním z nejvytíženějších bodů je ten u vesnice Ubľa, kde v tělocvičně vznikla provizorní ubytovna. V ní reportéři eXtra.cz vyzpovídali ženu, která doslova prošla peklem. Ljuba (43) i s dcerkou utekla z těžce ostřelovaného Chersonu, zatímco její manžel zůstal ve městě, aby bojoval s ruskou armádou. Už několik dní o něm ale neslyšela a vůbec netuší, zda její nejbližší ještě žijí. Cherson přitom ve středu večer padl do rukou ruské armádě...
03.03.2022 11:30 |

podobné články

Jen 23 lidí si přišlo v Chersonu pro ruský pas

 
Tvrdé boje na Donbasu pokračují. Ukrajincům prý dochází munice a z USA zaznívá, že kvůli tomu mohou ztratit celou Luhanskou oblast. Rusové se v Chersonu snaží rozdávat pasy Ruské federace. Přišlo si pro něj jen 23 lidí. Svět řeší, jak se vyrovnat s hrozící potravinovou krizí, kterou může vyvolat trvající ruská agrese proti Ukrajině. Amnesty International zjistila, že Rusko v Charkově opakovaně použilo kazetové bomby.
13.06.2022 13:00 |

podobné články

Ukrajinské jednotky pokračují v ofenzivě na východě země, humanitární situace je kritická

 
Ukrajinské jednotky pokračují v ofenzivě proti proruským separatistům kolem Luhansku a Doněcku, kde bylo ráno slyšet dělostřeleckou palbu, informovala agentura AFP. Při střetech zemřelo za posledních 24 hodin 13 ukrajinských vojáků, uvedl armádní mluvčí Andrij Lysenko. V Doněcku zahynul podle BBC jeden civilista. Kyjev také znovu obvinil Moskvu z provokace, protože u společné hranice prý operuje velká kolona ruských armádních vozidel.
09.08.2014 13:40 |

podobné články

Mladý Babiš hodiny vyprávěl: Můj cíl není škodit. Počkat, beru zpět. Kdyby mě zaměstnali jako stíhacího pilota, rád bych někde uškodil

 
Všimli si mě, všimli si mě, všimli si mě! Andrej Babiš mladší poskytl rozsáhlý rozhovor Deníku N, v němž konstatoval, že jeho otec a šéf hnutí ANO Babiš starší je morálně nemocný člověk, kterému by prospělo pobýt si ve vězení. Babiš mladší považuje svého otce za psychopata a mafiána. Prozradil na sebe, že chtěl být stíhacím pilotem a někomu škodit, ale v civilním životě podle svých vlastních slov nechtěl škodit nikdy nikomu. Jen chce očistit své jméno.
12.09.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Ukrajinka z Chersonu šokuje: Rusové tu znásilňují ženy. Dokonce vraždí

 
Politička za KDU-ČSL Markéta Vyvlečková se na svém twitterovém profilu rozhořčuje nad zprávou, že Rusové znásilňují v okupovaném Chersonu. „Takto se chovají zločinci,“ píše.
04.03.2022 22:20 |

podobné články

Paní Vika (52) přežívá v Chersonu: Boj s okupanty i rakovinou!

 
O holý život bojuje nyní Ukrajinka Viktoria Krotova – Sidun (52) v Chersonu. Žena byla před dvaceti pěti lety první cizinkou v historii, která hrála házenkářskou interligu ve Veselí nad Moravou.
12.03.2022 05:05 |

podobné články

Krev v ulicích Chersonu! Rusové střílí do demonstrantů? Moskva tam chce novou lidovou republiku

 
Podobně jako se to již stalo na východě Ukrajiny v Donbasu se Rusko nyní snaží vyhlásit „Chersonskou lidovou republiku“ na jihu země, v okupované Chersonské oblasti. Jak na to reaguje obyvatelstvo, přiblížil server Deutsche Welle. V pondělí došlo v Chersonu údajně k dalším nepokojům a údajné střelbě ruských vojáků do demonstrantů. Z města jsou hlášeni zranění.
21.03.2022 05:15 |

podobné články

Demonstraci v Chersonu rozehnali Rusové střelbou

 
Ruská armáda rozehnala střelbou a za pomoci zábleskových a ohlušujících granátů demonstraci Ukrajinců v Chersonu proti okupaci města. Ukrajinská média s odvoláním na očité svědky z místa hlásí raněné, informuje o tom na svém webu ČT24.
21.03.2022 18:30 |

podobné články

Řezné rány a popáleniny, usmrcení proudem, svazování a uškrcení. Tak prý Rusové mučí v Chersonu

 
Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov obvinil americkou administrativu, že dalšími a dalšími dodávkami zbraní prodlužují ruskou válku na Ukrajině. Mezitím z Chersonu na jihu Ukrajiny přicházejí zprávy, že ruští okupanti mučí místní obyvatele. Kyjevská nejvyšší žalobkyně Iryna Venediktová upozornila, že denně přibývá 200 až 300 nových obvinění Ruska z páchání válečných zločinů na území Ukrajiny.
02.06.2022 09:00 |

podobné články

Tajné zprávy ukrajinské rozvědky: Rusko by mohlo napadnout Kyjev, Charkov a Cherson

 
Rusko nemá v plánu zastavit se na Donbasu a může pokračovat v ofenzivě na další území Ukrajiny. Podle serveru Ukrajinska pravda to sdělila ukrajinská zpravodajská služba prezidentovi země Volodymyru Zelenskému na jednání hlavy státu s šéfy parlamentních stran. V rizikové zóně se nacházejí města Charkov, Cherson a Kyjev, uvedla.
23.02.2022 08:10 |

podobné články

SŽDC: Změna v informování cestujících na hlavním nádraží v Praze

 
Od prvního září dojde ke změně informování cestujících o odjezdech vlaků na hlavním nádraží v Praze. Nově budou cestující o vypravení vlaku informováni na odjezdových tabulích již 30 minut před odjezdem konkrétního spoje.
31.08.2017 17:20 |

podobné články

Šlouf pokračuje v ofenzivě, na lídrovi kandidátky SPOZ už ale netrvá

 
Lobbista Miroslav Šlouf, kterého špičky Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) nahradily v čele pražské kandidátky pro předčasné volby ministrem dopravy v demisi Zdeňkem Žákem, pokračuje v ofenzivě. Společně se dalšími uchazeči o poslanecké křeslo požaduje, aby zemanovci v hlavním městě mohli znovu kandidátku projednat v původní podobě. V takovém případě Šlouf dobrovolně z čela volební listiny odejde.
17.09.2013 12:40 |

podobné články

Kvůli ofenzivě syrské armády se na útěk daly desetitisíce lidí

 
Desítky tisíc Syřanů prchly během posledních tří dnů kvůli ofenzivě armády věrné režimu prezidenta Bašára Asada ze svých domovů na území jižně od západosyrského města Halab. S odvoláním na očité svědky o tom dnes informoval zpravodajský web BBC. Během rozsáhlé operace podporované ze vzduchu ruskými letadly dnes zahynul vojenský velitel jedné z opozičních skupin.
19.10.2015 18:26 |

podobné články

Příliš kalcia může škodit

 
"Příliš kalcia může škodit". říká MUDr. Petr Janský, předseda Pracovní skupiny Kardiovaskulární farmakoterapie České kardiologické společnosti. ...
18.10.2012 00:10 |

podobné články

Vánoční koledy v listopadu? Může to škodit zdraví, shodují se experti

 
Každý rok si lidé na podzim kladou otázku – kdy už to začne. Myslí tím vánoční tématiku v obchodech, která připomíná, že se blíží největší svátek konzumu roku. Často se totiž vánoční koledy ozývají z obchodů, zatímco venku teprve žloutne listí. A tak se lidé ptají: „Je tohle vůbec normální?“ Není a může to škodit, reagují odborníci. Informuje o tom server DailyMail.
12.11.2018 05:05 |

podobné články

SZPI varuje před šarží doplňku Křemelina. Může škodit zdraví

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti nebezpečnou šarži doplňku stravy Křemelina v třísetgramovém balení, která měla vyšší obsah hliníku a olova. Potravina tak může škodit zdraví.
21.07.2021 12:10 |

podobné články

Podcast: Rusové netouží po válce ve městech. Na co a kde útočí, prozradil vojenský analytik

 
Nejčernější scénář se naplnil a Rusko ve čtvrtek ráno zaútočilo na Ukrajinu. Podle bezpečnostního a vojenského analytika Lukáše Visingra bombardováním poškodili vojensky strategické cíle a pozemní jednotky míří do Charkova, k Mariupolu a Chersonu. Proč jsou tato města pro Rusy zásadní a jakým způsobem můžou ovládnout Kyjev, prozradil odborník v Blesk Podcast.
25.02.2022 05:05 |

podobné články

Politolog pohrozil: Komunisté jsou na smrtelné posteli, přesto ještě mohou škodit

 
Strana českých komunistů je na smrtelné posteli, přesto ještě může škodit, míní politolog Josef Mlejnek jr., podle nějž u této strany lze pozorovat mnoho paradoxů. Tím největším v současné době je asi to, že vůbec nejhorší volební výsledek strany v celých jejích dějnách poskytl reálnou šanci na, byť nepřímé, vládní angažmá. „Na zdejších komunistech jsou asi nejrizikovější jejich vazby k Rusku a k současnému kremelskému režimu,“ varuje ve svém komentáři v pátečních Lidových novinách Mlejnek.
20.04.2018 22:40 |

podobné články

Paroubek: Nejsem skaut, ale straně jako Zeman škodit nebudu

 
Jiří Paroubek opět na facebookovém profilu prezentuje své názory. Tentokrát reaguje na informace, že by mohl straně škodit jako expředseda Zeman.
12.06.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4376 článků) , Jiří Zeman (1373 článků)