Článek

Kyjev je polomrtvé město, do kterého se pomalu vrací život, řekli senátoři

 
Ukrajinské hlavní město Kyjev je nyní polomrtvým městem, do kterého se pomalu vrací život. Funguje v něm pouze základní infrastruktura a obchody. Panují tam stále velmi přísná bezpečnostní opatření a hlavní třídu lemují zátarasy a barikády.
15.04.2022 11:20 |

podobné články

Podobné články

Šok, největší chyba. Přišel Kyjev a vše se zhroutilo. Procházková o Ukrajině

 
I reportérka Petra Procházková se spletla v odhadu ruského postupu na Ukrajině. Myslela si, že budou mít zájem o rozšíření území separatistických republik, útok na levobřežní Ukrajinu, plus vytvoření koridoru na jihu podél Azovského pobřeží až ke Krymu. „Ale to všechno ostatní žádnou logiku nemá. Že vjedete tanky mnoha směry na území, kde vás nenávidí... Ten směr z Běloruska přes Černobyl na Kyjev, to je podle mě největší chyba, kterou mohli udělat. Kyjev je obrovské, rozcapené město. To neobklíčíte nikdy,“ vysvětlila v debatě na liberecké univerzitě.
26.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (172 článků)

Senát schválil stěžejní podmínku pro přijetí Lisabonské smlouvy

 
Senátoři jednají o Lisabonské smlouvě. Očekává se, že v hlasování dokument projde. Hlasy mu dají senátoři ČSSD a KDU-ČSL a také většina Klubu otevřené demokracie (KOD). Potřeba je sehnat sedm hlasů zákonodárců ODS. Pět jich své "ano" slíbilo, další se k podpoře přiklánějí. Senátoři již ve středu schválili zavedení vázaného mandátu, který si mnozí senátoři ODS kladli jako podmínku pro schválení Lisabonu.
06.05.2009 09:50 |

podobné články

Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!

 
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
16.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků)

Senátoři STAN: Jen aby měla ČT dostatek peněz, má stále méně

 
Senátoři se dnes budou zabývat zákonem o výstavbě nového bloku v jaderné elektrárně Dukovany, který z účasti na tomto projektu vylučuje ruské a čínské firmy. Senátoři z klubu Starostů a nezávislých jsou však se zákonem natolik nespokojeni, že hodlají hlasovat pro jeho vrácení do Sněmovny. Co jim vadí? Žádají do zákona zakotvit pojistky proti růstu cen elektřiny až do nebes. Obrazně řečeno. Vedle cen elektřiny se senátoři strachují také o Českou televizi.
21.07.2021 12:50 |

podobné články

Kyjev bude v příštích dvou letech potřebovat půjčit asi 35 miliard dolarů

 
Ukrajinský ministr financí Oleksandr Šlapak uvedl, že Ukrajina by mohla začít jednat s věřiteli o reaktualizaci dluhu. Ministr přitom nevyloučil možnost další spolupráce s Ruskem, před samotným rozhodnutím však zůstává otázkou, zda Kyjev nedostane lepší nabídku jinde. Podle prvních odhadů bude Kyjev potřebovat v příštích dvou letech půjčit 35 miliard dolarů.
05.03.2014 18:35 |

podobné články

Lavrov vyzval Kyjev k zahájení rozhovorů s povstalci z východu Ukrajiny

 
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v úterý vybídl Kyjev k rychlému zahájení rozhovorů s povstalci o budoucím postavení východu Ukrajiny. Ukrajinské vedení a proruští separatisté se přitom nadále rozcházejí v pohledu na budoucnost povstaleckých "„idových republik", vyhlášených na východě země. Povstalci nadále požadují „nezávislost" pro celou Doněckou a Luhanskou oblast, avšak Kyjev je prý ochoten udělit „zvláštní postavení v rámci jednotné Ukrajiny" pouze území přímo ovládanému povstalci - ti mají ve své moci zhruba třetinu z obou oblastí.
09.09.2014 13:11 |

podobné články

Jestřábí senátor McCain: Jestli dodávky zbraní pro Kyjev nenavrhne Obama, napíšu ten zákon sám

 
Vlivný republikánský kongresman John McCain chce připravit zákon o vyzbrojení Ukrajiny, pokud se americký prezident Barack Obama sám k dodávkám zbraní pro Kyjev neodhodlá. McCain to dnes prohlásil na tiskové konferenci. Americký ministr zahraničí John Kerry, který dnes navštívil Kyjev, řekl, že Obama o možnosti zbraňových dodávek rozhodne brzy. Kerry zároveň zdůraznil, že Spojené státy dávají přednost diplomatickému řešení krize.
05.02.2015 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2507 článků) , John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Ukrajina chystá útok na Krym? Kyjev prý na jih stahuje těžkou techniku

 
Kyjev stahuje do měst na jihu Ukrajiny těžkou vojenskou techniku, údajně se schyluje k další eskalaci ukrajinského konfliktu. Informaci zveřejnily stránky separatistů. Kyjev pro změnu ohlásil zadržení sedmi „diverzantů“ v Kyjevě a Charkově.
10.12.2015 20:45 |

podobné články

Luboš Palata předkládá, co vše Kyjev natropil fingovanou vraždou novináře Babčenka

 
I když ukrajinská tajná služba SBU díky fingované vraždě ruského novináře Arkadije Babčenka prý dopadla objednavatele jeho vraždy a rozkryla teroristickou síť údajně napojenou na Moskvu, je některými pro své postupy velmi kritizována. Redaktor MF Dnes Luboš Palata ve svém pátečním komentáři upozorňuje, že podle mnohých tím Kyjev, který v úterý zveřejnil i záběry „mrtvoly“ ruského novináře a nechal západní politiky vyslovovat soustrast, zašel až příliš daleko. Belgická vláda také varovala, že v době, kdy se Západ snaží bojovat se lživými informacemi, je Kyjev cíleně šíří.
01.06.2018 08:10 |

podobné články

FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají

 
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
15.01.2019 04:45 |

podobné články

V noci probíhaly těžké boje o Kyjev. Musíme vydržet. A jednat, řekl Zelenskyj

 
Noc z pátku na sobotu byla novým bojem o Kyjev. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spoluobčanům sdělil, že tato noc bude důležitá a všichni musí vydržet. Lidé na pokyn ministerstva obrany připravovali Molotovovy koktejly. Ve městě se celou noc ozývala dělostřelecká palba. Nejméně jeden z ruských útoků na Kyjev byl odražen. O probíhajících bojích informovala agentura Reuters. Zdá se také, že Rusko a Ukrajina jsou připraveny ke společnému jednání.
26.02.2022 07:20 |

podobné články

VIDEO Ulice poseté mrtvolami. Masakr. Kyjev zveřejnil otřesné záběry

 
Ze záběrů z ukrajinského města Buča, které je jednou z oblastí, v níž se odehrály těžké boje o Kyjev, mrazí. Na sociálních sítích jsou zveřejněna videa zastřelených civilistů, kteří leží v tamních ulicích po ústupu ruské armády. Kyjev masakr nazval novou Srebrenicou.
03.04.2022 09:30 |

podobné články

Polibek života: Duchapřítomná veterinářka zachránila polomrtvé jaguáří mládě dýcháním z úst do úst!

 
"Zázraky":http://www.extra.cz/tema/zazraky se dějí. O tom se přesvědčila "španělská":http://www.extra.cz/tema/spanelsko zoo, když při porodu jaguáří samice přestalo nově narozené mládě dýchat. Duchapřítomná "veterinářka":http://www.extra.cz/tema/veterinari však na nic nečekala a provedla dýchání z úst do úst, čímž mláděti zachránila život.
27.03.2014 21:45 |

podobné články

Proruští rebelové dobyli město Debalceve, hlásí ruská agentura. Kyjev to popírá

 
Proruští separatisté oznámili, že dobyly strategické město Debalceve, o které v posledních dnech sváděli tuhé boje s ukrajinskou armádou. S odvoláním na zdroj z povstaleckého velení to dnes oznámila to ruská agentura Interfax. Většina města, které leží na klíčové železniční trati mezi Doněckem a Luhanskem, je prý pod kontrolou vzbouřenců, kteří nyní Debalceve "dočišťují". Kyjev ale dobytí města popírá.
17.02.2015 11:50 |

podobné články

Macura objasnil záhadu: Proč měla Iveta plavky naruby?

 
Záhada fotky polomrtvé Ivety Bartošové ležící na pláži v Itálii je vyřešena. Zdeněk Macura exkluzivně pro Blesk.cz objasnil, jak se to stalo, že se Iveta fotila v plavkách oblečených naruby a předem dozadu!
17.07.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6953 článků)

Řidička v Jablunkově SMETLA na chodníku rodinu s dětmi

 
Vyděšení rodiče, děti polomrtvé strachy. Tak vypadla dnes situace v Jablunkově na Frýdecko - Místecku, když řidička absolutně nezvládla svůj vůz a vjela na chodník.
19.02.2014 13:25 |

podobné články

Pes zachraňoval umírající vyplavené ryby. Hrnul na ně vodu

 
Pes je nejlepší přítel člověka. Podle videa, které pořídili thajští rybáři, se však zdá, že pes je i nejlepší přítel ryby. Pes se na záznamu totiž snaží zachránit polomrtvé vyplavené ryby tím, že na ně čumákem hrne vodu.
05.09.2014 12:11 |

podobné články

Marksová chce bolavá záda jako nemoc z povolání: Odškodné jen pro polomrtvé?

 
Dobrý nápad, ale přísné provedení. Sociální ministryně Marksová chce dát bolesti zad na seznam nemocí z povolání. Její lidé ale nastavili pravidla velmi tvrdě. Ročně na odškodné dosáhne jen asi 25 zaměstnanců.
28.04.2017 18:45 |

podobné články

Smutná oběť znečišťování moří: Velrybě z žaludku vytáhli 80 plastových pytlů, zemřela hlady

 
Celkem 8,2 kilo toxického plastu bylo nalezeno v žaludku malé velryby druhu kulohlavec. Zvíře plavalo polomrtvé v kanále u hranic Thajska a Malajsie. Záchranná služba se několik hodin snažila nevinného tvora zachránit, avšak marně.
03.06.2018 12:15 |

podobné články