Článek

Kvůli vykolejenému vlaku odvolali traťmistra a dalšího muže

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) odvolala traťmistra a vrchního mistra za nedělní vykolejení nákladního vlaku u Topolan na Vyškovsku. Řekl to její mluvčí Pavel Halla s tím, že hrozí další personální postihy.
10.06.2011 13:10 |

podobné články

Podobné články

Jel k vykolejenému vlaku a převrátil se!

 
Prokletá trať! Po srážce motoráku s traktorem se u Vnorov na Hodonínsku stala další nehoda. Vykolejil tam vyprošťovací vlak, který jel na pomoc.
14.09.2016 19:10 |

podobné články

Liberec je bez primátora, zastupitelé odvolali Jana Korytáře

 
Šestadvaceti z celkového počtu devětatřiceti hlasů odvolali v sobotu liberečtí městští zastupitelé na svém mimořádném zasedání primátora Jana Korytáře z vítězného uskupení Změna pro Liberec (ZL). Dvaadvaceti hlasy pak odvolali jeho kolegu, ekonomického náměstka Jaromíra Baxu, a třiadvaceti hlasy radní Květoslavu Morávkovou.
17.04.2011 00:55 |

podobné články

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu: Jiří Štyler opouští radnici

 
Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Pro jeho odvolání v tajné volbě hlasovalo 23 zastupitelů ze 45členného zastupitelstva. Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla. Podle Štylera za jeho odvoláním stojí spojení řady „problematických“ zastupitelů.
16.11.2016 13:10 |

podobné články

Začne zcela nový proces kvůli nehodě Rolins, odvolali soudkyni

 
Ve středu 16. května měl pokračovat soud kvůli nehodě zpěvačky Dary Rolins, při níž zemřel motocyklista. Místo toho ale začne pro devětatřicetiletou zpěvačku zcela nový proces. Kvůli námitce jejího právníka totiž odvolali soudkyni Zuzanu Zápalkovou, která podle nich jednala zaujatě. Další články k tématu: Soud kvůli nehodě Dary Rolins byl plný emocí, ale bez zpěvačky Soud s Darou Rolins byl odročen, zpěvačka se dalšího stání nezúčastní Byl to osud, říká Simona Krainová o nehodě Dary Rolins Zpěvačka Dara Rolins si vyslechla obvinění, hrozí jí až tři roky vězení Patrik mě vyfasoval s balíčkem starostí a trápení, říká Dara Rolins
11.05.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2523 článků) , Simona Krainová (2046 článků)

Starostu Chebu odvolali. Navrátila stálo židli obvinění v kauze eurodotací

 
Zastupitelé Chebu ve čtvrtek odvolali starostu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD), obviněného v kauze ROP Severozápad. Pro odvolání byla opozice i koaliční hnutí ANO. Podle navrhovatelů by v čele města neměl stát stíhaný starosta. ČSSD ale nemá náhradníka na funkci starosty a křehce sestavená koalice tak bude muset vyjednat novou podobu. Jak ČTK řekl nyní už bývalý starosta Navrátil, jeho odvolání je tedy zároveň začátkem dalšího koaličního jednání.
09.03.2017 18:25 |

podobné články

Tragická nehoda vlaku plného svatebčanů. Zemřelo nejméně 119 lidí

 
Přinejmenším 119 mrtvých a kolem 150 zraněných si vyžádalo vykolejení čtrnácti vagonů osobního vlaku na severu Indie. Počet obětí nepřestává růst, naposledy indické zdroje uváděly 107 obětí. Záchranné práce, na něž byly kvůli těžce poškozeným vagonům nasazeny jeřáby a řezačky kovu, stále pokračují. Podle indických médií byla ve vlaku řada svatebních hostů. Jde o největší železniční nehodu v Indii od roku 2010, kdy při kolizi vlaků zemřelo v Západním Bengálsku 146 lidí.
20.11.2016 07:55 |

podobné články

České dráhy se „bijí do prsou“: Loni jelo na čas devět z deseti vlaků

 
Téměř devět z deseti vlaků Českých drah jelo vloni podle jízdního řádu. Včas, což podle mezinárodního standardu znamená se zpožděním maximálně do pěti minut, jelo vloni 89,9 procenta všech vlaků. V meziročním srovnání jde o růst o 3,3 procentního bodu. Většina zpoždění vznikla kvůli výlukám, křižování vlaků nebo při čekání na projetí důležitějšího spoje. V tiskové zprávě to uvedly České dráhy.
22.02.2017 14:00 |

podobné články

Chlapík s pistolí ohrožoval lidi ve vlaku! Byly tam i děti

 
Jedenašedesátiletý muž z Kopidlna na Jičínsku ve středu ve vlaku předváděl svůj poplašný revolver. Lidé měli obavu, že jim ublíží, proto průvodčí vlaku zavolal policisty, kteří muže z vlaku vyvedli, uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Hana Klečalová.
29.12.2011 14:05 |

podobné články

Srážka vlaků u německého Düsseldorfu: Desítky zraněných a popadané vedení

 
Skoro 50 zraněných si vyžádala srážka osobního a nákladního vlaku poblíž západoněmeckého města Meerbusch, které leží u Düsseldorfu. O nehodě informují německé dráhy i média. Ze začátku panovala nejistota kolem počtu zraněných. Hasiči se totiž za cestujícími do vlaku dostali až poté, co drážní pracovníci uzemnili spadlé vedení. Před půl jedenáctou pak z vlaku vyprostili 155 cestujících. Tři lidé byli zraněni těžce.
05.12.2017 21:30 |

podobné články

ČD získaly miliardové dotace, přesto je podstatná část vlaků příliš stará

 
Více jak třetina vlaků Českých drah (ČD) slouží přes 30 let, ačkoliv ČD získaly v letech 2008 až 2018 na obnovu vlaků 4,6 miliardy korun z evropských i státních peněz, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad. Věková struktura vlaků neodpovídá stávajícím ani budoucím požadavkům objednatelů dopravních služeb ani očekávání veřejnosti. ČD tvrdí, že stáří vozů ovlivnila prakticky nulová obnova mezi lety 1989 až 2008. Poté prý po 10 let investovaly asi 45 miliard korun, dalších 40 miliard korun by prý potřebovaly.
29.10.2018 09:25 |

podobné články

Britové kvůli civilistům odvolali nálety, USA omezí účast na misi

 
AKTUALIZOVÁNO. Spojenci pokračovali v útocích na protivzdušnou obranu v Libyi. Bezletovou zónu už prý téměř zajistili. Poprvé útočili i na Kaddáfího sídlo. Vládní jednotky prý nahánějí civilisty jako živé štíty, Britové kvůli tomu odvolali nálety. USA brzy omezí účast v operaci.
21.03.2011 08:00 |

podobné články

V Praze se už dýchá lépe. Smogovou situaci meteorologové odvolali

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) odvolali v pátek odpoledne smogovou situaci v Praze, kterou vyhlásili kvůli vysoké koncentraci prachových částic ve čtvrtek. Pražský magistrát kvůli smogu vyzval řidiče, aby omezili jízdy autem, zvláštní opatření Praha nechystala. Smog trápil Prahu už před zhruba dvěma týdny, kdy platila takzvaná smogová regulace.
03.02.2017 16:30 |

podobné články

Meteorologové odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj

 
Meteorologové dnes odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj. V regionu platila od středy kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, který může lidem způsobovat dýchací potíže. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
21.06.2013 10:20 |

podobné články

Soud poslal dva Lotyše za z(a)bití muže v autobusu do vězení. Na místě se odvolali

 
Případ brutálního napadení cestujícího autobusu dvěma cizinci se vryl do paměti mnoha Pražanům. Není totiž obvyklé, aby na bezbranného muže zaútočili dva agresoři s takovou vervou, jako se to stalo v březnu minulého roku. Napadený muž po útoku zemřel. Oba útočníky proto soud poslal do vězení na 10, respektive osm let. Oběma hrozil dvojnásobek, přesto se oba odvolali a domáhají se zproštění viny.
03.01.2019 15:05 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji odvolali smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek ráno odvolali smogovou situaci v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka. Vyhlásili ji v úterý kvůli vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýkala oblasti Třince a okolí.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

Brazilci po zmatcích odvolali prezidentku. Podle ní jde o převrat

 
Brazilští senátoři podle očekávání odvolali prezidentku Dilmu Rousseffovou. Pro její dočasné sesazení kvůli obvinění z rozpočtových machinací hlasovalo 55 z 81 senátorů, 22 bylo proti.
12.05.2016 13:30 |

podobné články

Komplikace v případu Petra Kramného: Soudci odmítají případ projednávat

 
Celkem čtyři soudci se už odvolali z projednávání dovolání Petra Kramného u Nejvyššího soudu. První soudce, Vladimír Veselý, případ odmítl projednávat kvůli možné podjatosti. Znalec František Vorel mu na obědě totiž k případu sděloval své závěry. Během pár dní se ovšem odvolali i další tři soudci. Pro Kramného to znamená další zbytečné čekání!
23.01.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: František Veselý (16 článků)

Starostu Chebu Navrátila odvolali kvůli obvinění v kauze ROP

 
Zastupitelé Chebu dnes odvolali starostu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD), obviněného v kauze ROP Severozápad. Pro odvolání byla opozice i koaliční hnutí ANO.
09.03.2017 18:55 |

podobné články

Stávka nebude: Odboráři ji odvolali!

 
AKTUALIZOVÁNO: Celorepubliková stávka, kterou hrozili odboráři, ve čtvrtek nebude. Obdboroví předáci ji odvolali s tím, že nyní je práce na poslancích.
03.03.2010 14:05 |

podobné články