Článek

Kvůli nepokoji na sídlišti Máj policie zatím obvinila 47 lidí

 
V souvislosti s loňskými nepokoji na českobudějovickém sídlišti Máj policie zatím obvinila 47 lidí. Někteří z nich už byli odsouzeni k podmíněným trestům. Nepokoje na největším sídlišti ve městě vznikaly od června do srpna loňského roku, kdy se tam konalo několik protiromských demonstrací a pochodů. Nejvíce lidí bylo obviněno z útoku na úřední osobu, řekl dnes jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.
22.01.2014 12:30 |

podobné články

Podobné články

11 nejhezčích květnových výroků o lásce

 
A je tu květen – měsíc, který je především o lásce. Zvláště dnes, na prvního máje, chodí zamilované dvojice pod rozkvetlý strom, aby se zde políbili. Možná i vy prožíváte velkou lásku a na první květnový den tak chystáte něco více, nežli jen romantickou procházku. Proč tedy své lásce neudělat radost a nenapsat jí milou smsku nebo vzkaz na ledničku? Pokud nemáte inspiraci, čtěte dál. Našli jsme pro vás 11 výroků o lásce, kterými se můžete inspirovat! Výroky o lásce, aneb udělejte své polovičce radost! Miluju tě a nemusí být Prvního máje, abychom se spolu vydali do ráje, pro mě je to totiž každá vteřina, která s tebou končí a další začíná. Láskou k tobě planu, snad jednou se stanu tím, co po tvém boku nejkrásnější den roku – První máj – bude stát a tvou něhou se hřát. Krásný První máj od někoho, kdo tě miluje. Je první máj, ten lásky čas, slyším teď svého srdce hlas a píši přání své princezně, ať se má dneska líbezně. Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech, kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech. Jezero hladké v křovích stinných, zvučelo temně tajný bol, břeh objímal kol a kol, a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky planoucí tam, co slzy lásky. Jsem moc ráda, že tě mám, přání z lásky posílám, užívej si První máj, ať svět je pro tebe ráj. První máj se dneska slaví, tak ať tě to se mnou baví, já si neumím představit hezčí den, být s tebou je prostě sen. Ať na Prvního máje vaše láska zraje, nic ten plamen neuhasí, naopak, ať ho pěkné počasí pořádně rozdmýchá a koření přimíchá.... Čtěte více Příspěvek 11 nejhezčích květnových výroků o lásce pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Potyčka, která odstartovala nepokoje na sídlišti Máj: Obviněno pět žen a tři muži

 
Kvůli roztržce na dětském hřišti na českobudějovickém sídlišti Máj policie obvinila osm lidí. Incident, který se stal koncem června, přerostl v protiromské protesty v lokalitě. Trvaly několik týdnů. Policie kvůli roztržce na hřišti obvinila tři muže a pět žen z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.
06.08.2013 18:15 |

podobné články

Při protiromském protestu v Budějovicích 28 zadržených

 
Při protiromském protestu na českobudějovickém sídlišti Máj zadržela policie 28 lidí. Po střetech v ulicích bylo ošetřeno deset osob. Tři z toho byli policisté, kteří museli být převezeni do českobudějovické nemocnice. K sídlišti Máj, kde žije početná romská komunita, se dnes přesunulo několik stovek lidí po shromáždění na českobudějovickém náměstí, kde se konal protest proti častým problémům v soužití na sídlišti. Při akci zasahovaly stovky policistů. 
29.06.2013 21:45 |

podobné články

Na jednání k rasovým nepokojům v Č. Budějovicích dorazily stovky lidí

 
Několik stovek lidí se sešlo dnes v českobudějovické sportovní hale, kam vedení města svolalo veřejné jednání kvůli protiromským nepokojům z posledních dnů na sídlišti Máj. Zástupci magistrátu a policie na něm tři hodiny ve vzrušené atmosféře odpovídali především na dotazy kolem situace v dané lokalitě. Řada příchozích si stěžovala, že se na sídlišti Máj, kde žije romská menšina, necítí bezpečně. 
09.07.2013 20:50 |

podobné články

V Budějovicích se chystá další demonstrace: Na sídlišti Máj se shromáždilo už 60 lidí

 
Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích se dnes po osmnácté hodině shromáždilo kolem 60 lidí, mezi nimi i Romové. Zatím vše probíhalo bez vzájemných útoků, lidé komunikují s policisty i s členy antikonfliktního týmu.
20.07.2013 20:40 |

podobné články

Drsná diskuse v Českých Budějovicích: Řvali na sebe kvůli sídlišti Máj

 
Osm set lidí dorazilo do českobudějovické sportovní haly. Vedení města tam svolalo veřejné jednání kvůli protiromským nepokojům na sídlišti Máj. A atmosféra byla místy nepěkně vyhrocená.
10.07.2013 09:00 |

podobné články

Válka v Českých Budějovicích! Radikálové, Romové a policisté se bili na sídlišti Máj

 
Při protiromském protestu na českobudějovickém sídlišti Máj zadržela policie 28 lidí. Po střetech v ulicích bylo ošetřeno deset osob. Tři z toho byli policisté, kteří museli být převezeni do českobudějovické nemocnice.
29.06.2013 18:35 |

podobné články

Situace na sídlišti Máj se uklidnila. Policisté dál hlídkují

 
Nepokoje na českobudějovickém sídlišti Máj, kde v sobotu došlo k řadě potyček mezi policisty a účastníky protiromského shromáždění, v noci na neděli ustaly. Situace v lokalitě se zklidnila. Policie přesto zůstává nadále na místě, řekl ČTK její mluvčí Milan Bajcura. Při sobotních konfliktech bylo zraněno deset lidí, tři desítky osob policisté zadrželi.
30.06.2013 12:15 |

podobné články

Hvězdy Ordinace 1. máj dodržují, lásku si ale vyznávají celý rok

 
Herci novácké Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková, Petra Pudová a Petr Vágner 1. máj dodržují. Hlavně polibek pod rozkvetlým stromem, který podle tradice zaručuje, že člověk "neuschne". Lásku svým protějškům ale seriálové hvězdy vyznávají v průběhu celého roku. Další články k tématu: První máj si oslaďte piškotovými řezy s chutí eskyma OBRAZEM: První máj ve světě. Mávátka, obušky i vodní děla
01.05.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (240 článků) , Dana Morávková (581 článků) , Petra Pudová (27 článků)

VIDEO: Slavíci a kakadu místo hrdličky, celebrity neznají Máchův Máj

 
Přestože se většina z nás musela začátek básně Máj od Karla Hynka Máchy naučit ve škole zpaměti, zarecitovat alespoň kousek bez chyb na počkání dovede jen málokdo. Potíže s tím měli také herci a zpěváci, kteří by problém s pamětí mít neměli. Další články k tématu: Jan Tříska přednese Máchův Máj Máchův Máj může být zážitkem i v divadle Na Nové scéně tančili v Prachařově režii atmosféru Máchova Máje
01.05.2013 00:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (223 článků) , Karel Mácha (37 článků)

Obchodní dům Máj: Už je mu 40 let! Našli jsme prodavačku, která v něm pracuje od otevření

 
Čtyřicet let uplyne zítra od otevření obchodního domu Máj na Národní třídě v Praze! Málokterý obchoďák to dotáhl tak daleko jako Máj, aby se o něm básnilo. Pravda, Karel Hynek Mácha autorem těchto veršů nebyl, nicméně zlidověly i tak a dostaly se až do filmu. A tak ve filmu Vrať se do hrobu! studenti skandují: Neckermann a Quelle, ať jdou do pr.ele, pravých Čechů ráj, obchodní dům Máj!
20.04.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Máj (17 článků) , Karel Mácha (37 článků)

Válka radikálů v Českých Budějovicích: Nové VIDEO ukazuje hrůznou bitku na sídlišti Máj

 
Nepokoje na českobudějovickém sídlišti Máj vyvrcholily v sobotu, kdy se střetli radikálové s obyvateli sídliště. Na místě zasahovala policie. Na internetu se nyní objevilo další video, které ukazuje, co se dělo v českobudějovických ulicích.
30.06.2013 11:50 |

podobné články

Primátor Thoma: Zásah policie na českobudějovickém sídlišti Máj byl naprosto oprávněný

 
Prohlášení primátora města k policejnímu zásahu na sídlišti Máj v Českých Budějovicích 29.6.2013
02.07.2013 11:45 |

podobné články

Bude jich asi víc. Policisté obvinili první dva muže kvůli demonstracím na sídlišti Máj

 
Obvinění z trestného činu násilí proti úřední osobě čelí dva muži, kteří se zúčastnili nepovolených demonstrací na českobudějovickém sídlišti Máj. Oba si převzali usnesení o zahájení trestního stíhání, řekla ve středu policejní mluvčí Lenka Holická.
10.07.2013 12:45 |

podobné články

Na sídliště Máj nasadíme místní jako asistenty, slibuje Pecina

 
Na českobudějovickém sídlišti Máj by měli začít pracovat asistenti prevence kriminality. Jsou to lidé z dané lokality, kteří budou chodit s hlídkami strážníků a pomáhat v případě potřeby zklidnit situaci. Od příštího roku by navíc mělo na obvodním oddělení na sídlišti sloužit více policistů.
23.07.2013 15:35 |

podobné články

Na sídlišti Máj někdo střílel po policistech a po Romech

 
Na českobudějovickém sídlišti Máj se v sobotu střílelo. Střelba nikoho nezranila, ale zůstalo po ní rozbité okno osobního auta. Zřejmě policejního.
06.08.2013 18:50 |

podobné články

Policie obvinila další dva muže kvůli protiromským akcím v Budějovicích

 
Policie obvinila v souvislosti s protiromskými demonstracemi na českobudějovickém sídlišti Máj další dva muže. Oba se provinili trestným činem násilí proti úřední osobě.
12.07.2013 18:35 |

podobné články

Budějovičtí křičeli: Primátore, přijď na Máj bydlet

 
Kolem osmi stovek lidí křičelo ve sportovní hale na radní a zástupce policie kvůli neutěšenému soužití s Romy na českobudějovickém sídlišti Máj. V diskuzi plné emocí zahrnuly primátora Juraje Thomu a policejního ředitele Radomíra Heřmana desítkami připomínek.
09.07.2013 21:10 |

podobné články

Napětí na českobudějovickém sídlišti pokračuje. I v sobotu se tam srotili lidé

 
Na Českobudějovickém sídlišti Máj, kde se v minulých týdnech konaly demonstrace proti Romům, se v sobotu vpodvečer opět sešly zhruba dvě stovky lidí. Občané české a romské národnosti si za dohledu policie mezi sebou slovně vyměňovali názory. Policisté nezaznamenali žádné projevy rasismu, ani fyzické napadení či jiné protiprávní jednání. Lidé respektovali pokyny policistů.
20.07.2013 23:15 |

podobné články