Článek

Kvůli Německu jsou v Praze fronty na testy

 
Pražané smějí do Německa od čtvrtka přicestovat v zásadě jen s negativním testem na koronavirus, anebo se okamžitě odebrat do dvoutýdenní karantény. Hlavně kvůli tomu čelila hned ve čtvrtek odběrová místa v hlavním městě mimořádnému náporu.
11.09.2020 17:10 |

podobné články

Podobné články

Fronty před obchody v Praze? Prodejny se s nařízením vypořádaly po svém

 
Ode dneška platí nové vládní nařízení, které omezuje počet zákazníků v obchodech a nákupních centrech. Každý musí mít pro sebe 15 metrů čtverečních.  Prodejci budou muset také hlídat fronty jak v obchodech, tak i před nimi a dohlížet na dodržování dvoumetrových rozestupů. Obchody v Praze to řeší různě, nejčastěji omezeným počtem košíků, někde jsou ale i elektronické tabule s aktuálním počtem zákazníků. Fronty se v hlavním městě netvořily. Proč?
18.11.2020 17:00 |

podobné články

Nejhorší žák autoškoly konečně splnil testy. Stály ho skoro 100 tisíc

 
Pokud patříte mezi řidiče, kteří neudělali testy v autoškole na první pokus, pak víte, že se opakované testy mohou pěkně prodražit. Své o tom ví také zřejmě nejhorší student autoškoly z Anglie. Nejmenovaný řidič testy úspěšně složil až na 158. pokus.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Na testy se v Praze stojí dlouhé fronty, čekají i objednaní

 
V souvislosti s rostoucími počty nakažených za poslední dny stoupá i zájem občanů o testování. V Praze se v úterý od rána tvořily před odběrovými místy dlouhé fronty, čekat museli i ti, kteří byli objednaní. Někteří lidé se nechávají testovat preventivně.
08.09.2020 16:20 |

podobné články

O antigenní test je před Vánocemi zájem, lidé na něj stojí fronty

 
Dva dny před Štědrým dnem jsou kapacity nemocnic pro testování antigenními testy zcela vyčerpány. Lidé většinou využívají možnosti nechat se otestovat předtím, než se svými rodinami oslaví vánoční svátky. Například v Praze se v úterý před některými nemocnicemi tvořily i hodinové fronty.
22.12.2020 13:55 |

podobné články

Přírůstky nakažených v Praze klesají. Za pátek jich testy odhalily opět méně než 500

 
Vývoj pandemie koronaviru začíná být optimistickým. Alespoň v hlavním městě. Za pátek totiž testy odhalily přírůstek 496 nových případů nákazy, což je zhruba o 200 případů méně než minulý pátek. Také vůči hrozivým cifrám, kdy jich v Praze přibývalo denně po tisících, je tato statistika příjemnější na pohled. Nehledě na to, že i čtvrteční testy odhalily méně než 500 případů. Nyní je v Praze podle pražské hygieny 11 405 nakažených obyvatel, většina má mírný průběh nemoci.
14.11.2020 08:55 |

podobné články

Uprchlíci, ranění, fronty na jídlo a zprávy o mrtvých. Tak prožívala Praha hrůzu první světové války

 
Jak vypadala Praha během první světové války? V ulicích metropole bylo možné evidovat z dnešního pohledu nepředstavitelné fenomény: do Čech přijížděli uprchlíci z fronty, v lazaretech se léčili ranění vojáci a jídlo bylo na příděl. Fronty se ale tvořily také před vydavatelskými domy, kde se lidé snažili zjistit, jestli jsou jejich synové, manželé a otcové vůbec ještě naživu. Výstavu, která se této době věnuje, právě zahájilo Muzeum hlavního města Prahy.
24.10.2017 20:55 |

podobné články

Enormní zájem o testy na koronavirus v Praze: V Krčské nemocnici otevřou další odběrové místo

 
Nové odběrové místo na testy na covid-19 plánuje v tomto týdnu zprovoznit Thomayerova nemocnice v Praze. Kdy přesně k tomu dojde, bude závislé až na zprovoznění techniky a IT připojení. V jedné ambulanci budou testy podstupovat dospělí, druhá bude určena pro děti. Nyní je kapacita stávajícího odběrového místa na maximu. Zájemcům o test doporučuje se předem registrovat, už nyní jsou termíny obsazené na dva týdny dopředu.
14.09.2020 18:20 |

podobné články

Company of Heroes 2 napodobí extrémní počasí ruské fronty

 
Pokus o násilné napasování nově oznámeného systému, který bude v Company of Heroes 2 simulovat kruté počasí ruské fronty, na proměnlivé počasí, co nyní vládne venku, vzdávám hned z kraje a přenechávám slovo Quinnu Duffymu z Relicu: „Company of Heroes 2 je o kompletně o autenticitě a žádná hra z ruské fronty by nebyla kompletní bez extrémního počasí. Díky vylepšené...
16.12.2010 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Fronty, fronty a zase fronty: Apple začal po světě prodávat nové iPhony!

 
iPhone 5S byl nejočekávanějším chytrým telefonem, a tak se není čemu divit, že mizí po světě z obchodů jako mandarinky v někdejším Československu na Vánoce. Společně s ním začal Apple prodávat i méně výkonnou novinku iPhone 5C. V New Yorku, Sydney i Tokiu.
20.09.2013 19:20 |

podobné články

Fronty a nic než fronty: Ve světě se začaly prodávat nové iPhony!

 
Na světě momentálně neexistuje žádanější elektronické zboží než nové chytré telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Není se tak čemu divit, že se na ně po celém světě stály sáhodlouhé fronty. Právě dnes se totiž nové mobily začaly prodávat. Češi si ale budou muset ještě počkat.
19.09.2014 13:45 |

podobné články

Kyjev prý zbraně z fronty nestáhne, dokud povstalci neučiní totéž

 
Ukrajina nevyveze z linie fronty veškerou těžkou bojovou techniku, dokud povstalci nedokážou, že se zachovali stejně. Novinářům v Kyjevě to dnes řekl mluvčí ukrajinské protipovstalecké operace Andrij Lysenko. Separatisté zase obvinili Kyjev, že zbraně odsunuté z fronty může vrátit na místo jen během několika málo hodin.
10.03.2015 02:20 |

podobné články

Klaus pojede do Francie. Má tam vystupovat na akcích Národní fronty

 
Při úterním setkání s bývalým prezidentem Václavem Klausem probírala šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová budoucnost Evropy. Uvedla to dnes na tiskové konferenci po skončení konference ve sněmovně, na které vystoupila. Klausovi prý také slíbila, že napraví velkou nespravedlnost, že nebyl jako prezident pozván do Francie. Měl by vystoupit na akcích Národní fronty a mluvit o svých názorech na Evropskou unii a euro, které podobně jako Le Penová dlouhodobě kritizuje.
06.05.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10230 článků)

Muzejní noc: Brňané a návštěvníci města vzali památky útokem

 
Fronty, fronty a zase fronty. Ale také neobvyklé zážitky. To vše čekalo na Brňany a návštěvníky jihomoravské metropole, kteří v sobotu v podvečer vyrazili na návštěvu památek v rámci 14. ročníku Muzejní noci.
20.05.2018 12:30 |

podobné články

Před karanténou vyrazili pro marihuanu. Před coffee shopy se vytvořily fronty

 
Zatímco se mnozí lidé snaží navzdory apelům politiků zásobovat potravinami a drogistickým zbožím, obyvatelé nizozemských měst stojí fronty také na marihuanu. Po oznámení ministra zdravotnictví o opatřeních proti šíření nákazy COVID-19 se v neděli před obchody tvořily dlouhé fronty.
17.03.2020 05:30 |

podobné články

Testy v Německu poprvé prokázaly jedovatý dioxin ve vepřovém mase

 
Testy v Německu poprvé v rámci nynějšího skandálu s rakovinotvorným dioxinem potvrdily jeho zvýšený výskyt ve vepřovém mase. Oznámilo to dnes ministerstvo zemědělství spolkové země Dolní Sasko.
11.01.2011 11:40 |

podobné články

Damková zvládla testy FIFA a může se těšit na MS žen v Německu

 
Česká fotbalová rozhodčí Dagmar Damková úspěšně prošla fyzickými a znalostními testy Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) a pootevřela si tak dveře na nadcházející mistrovství světa žen v Německu.
28.02.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Damková (62 článků)

Český velvyslanec přiblížil, jak by Němci mohli ulevit pendlerům: „Ve Švejkovi se říká, že se to nesmí, ale může…“ nastínil

 
Český velvyslanec v Berlíně Tomáš Kafka v rozhovoru pro Český rozhlas připustil, že by české pracovníky v Německu mohlo čekat uvolnění s tím, jak v zemi opadne nynější silný strach a do věci se vloží zaměstnavatelé a odbory. Řešení vidí i v tom, že vše jednoduše vyčpí. Aktuálně potřebují pendleři v Bavorsku až tři testy týdně a na hranicích se tvoří dlouhé kolony, Sasko zvolilo vůči Čechům mírnější přístup a díky výjimce vyžaduje jen dva testy týdně. Podle Kafky je nyní situace v Německu vyostřená a zaznívají i hlasy pro uzavírání škol a podniků.
29.01.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Kafka (13 článků)

Testy i v supermarketech: V Německu schválili tři nové metody samotestování

 
Německo schválilo první tři rozbory pro samotestování na koronavirus. Dnes to oznámil Spolkový institut pro léčiva a medicínské produkty (BfArM). Doposud byly v Německu všechny dostupné testy určeny výhradně pro použití proškoleným personálem, laici si tak oficiálně rozbory sami provádět nemohli. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn prohlásil, že samotesty bude v příštích dnech možné koupit i v supermarketech.
24.02.2021 13:15 |

podobné články

Testy na covid ve Sněmovně: Zdarma testují i poslance, kolik nakažených odhalili?

 
Nejen fronty před testovacími centry po celé republice, ale také před ordinací sněmovního lékaře. Do řady na antigenní testy kvůli koronaviru se postavili také poslanci a poslankyně. Zatím prý nikoho pozitivního neodhalily. Část poslanců zatím ale testování podle zjištění Blesk Zpráv odkládá.
17.12.2020 16:20 |

podobné články