Článek

Kvíz: Otestujte si znalost postav z trilogie o Homolkových

 
Jsou mezi námi ještě tací, kteří neznají trilogii o rodině Homolkových? Pokud ano, jedná se o pohodovou sérii tří filmů o klasické české rodince, a to se všemi jejími problémy a radostmi. Pokud si myslíte, že jste opravdovým znalci Homolkových, vyzkoušejte si tento test.
10.09.2023 00:00 |

podobné články

Podobné články

Otestujte své znalosti z filmových míst, kde se natáčela trilogie rodiny Homolkových

 
Rodina Homolkových se do našich srdcí zapsala skvělými hereckými výkony i jedinečnou českou krajinou, kterou se můžeme kochat především v druhém díle. Poznáte známá i méně známá místa, v nichž se příběhy klanu Homolkových odehrávaly?
23.08.2023 09:00 |

podobné články

Legendární rodinka Homolkových je zpět: Tohle jste o druhém díle možná nevěděli!

 
Trilogie o Homolkových je sondou do života jedné typické české rodinky, kterých je všude kolem plno. Režisérovi Jaroslavu Papouškovi se povedlo poukázat na všechny humorné věci, které taková rodina provádí, a vytvořil komedii, která si vysloužila další dvě pokračování a z Homolkových se stal československý kult. Co jste nevěděli o druhém díle s názvem Hogo fogo Homolka, který měl premiéru v roce 1970?
10.10.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Papoušek (28 článků)

Marie Motlová, babi z trilogie o Homolkových: Kamarádce odkázala manžela!

 
ZNÁMÉ TVÁŘE, NEZNÁMÉ OSUDY - Původní profesí zdravotní sestra Marie Motlová (†67), kterou známe jako babi v trilogii o rodině Homolkových, měla velmi těžký život – neměla děti, trápila se tím, jak vypadá, a propadla alkoholu...
21.10.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Motlová (12 článků)

28 let od záhadné smrti Ludánka z Homolkových: Umlátili ho k smrti?

 
Patřil k nejtalentovanějším hercům své generace, ale zničila ho závislost na alkoholu a na prášcích! Herec František Husák (†55), který se už navždy stal Ludánkem z trilogie o rodině Homolkových, předčasně zemřel v roce 1991. Jeho smrt obestírá záhada. Našli ho totiž s rozraženou lebkou!
08.11.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: František Husák (13 článků)

Luďan z Homolkových zemřel předčasně. Jeho tragická smrt je dodnes zahalena tajemstvím

 
Režisér, scenárista, prozaik, malíř, karikaturista i sochař – tím vším byl Jaroslav Papoušek (✝66), pod jehož režijní a scenáristickou taktovkou vznikla mj. oblíbená trilogie o rodině Homolkových (1969 až 1972).
24.06.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Papoušek (28 článků)

Velmi Těžký Kvíz 3 - dokažte svou znalost her od BioWare

 
Stejně jako minulý rok vám díky benevolenci pořadatelů BioConu, srazu fanoušků her BioWare, nabízíme možnost vyzkoušet obtížný kvíz, který je vždy připraven pro návštěvníky akce. Letos mu pořadatelé vlepili název Velmi Těžký Kvíz 3 a ne nadarmo. Z těch několika desítek soutěžících nedokázal ani jeden odpovědět správně na všech 20 otázek, nejlepší luštitel...
03.12.2010 14:45 |

podobné články

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 4 balíčky k filmu Muži, kteří nenávidí ženy!

 
Muži, kteří nenávidí ženy je první fi lm trilogie literárního bestselleru Stiega Larssona Milénium. Režie se ujal David Fincher a představiteli hlavních rolí jsou Daniel Craig a Rooney Mara. Film je natočen podle prvního dílu trilogie, které se dohromady prodalo 50 milionů kopií ve 46 zemích světa, a která se stala celosvětovým fenoménem. Pod scénářem je podepsán Steven Zaillian.Vyhrajte celou trilogii a lístek do kina! Odpovězte správně na soutěžní otázku Muži, kteří nenávidí ženy je první fi lm trilogie literárního bestselleru Stiega Larssona Milénium.Režie se ujal David Fincher a představiteli hlavních rolí jsou Daniel Craig a Rooney Mara.Film je natočen podle prvního dílu trilogie, které se dohromady prodalo 50 milionů kopiíve 46 zemích světa, a která se stala celosvětovým fenoménem. Pod scénářem je podepsánSteven Zaillian.Vyhrajte celou trilogii a lístek do kina! Odpovězte správně na soutěžní otázku.
04.01.2012 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Craig (386 článků) , David Fincher (35 článků) , Steven Zaillian (1 článek) , Stieg Larsson (47 článků) , Rooney Mara (27 článků)

Smutný osud Homolkových: Babi zabil alkohol, dědu infart, Heduš rakovina a Ludánka zavraždili!

 
Rodina Homolkových už téměř půl století baví diváky u televizních obrazovek. Ačkoliv filmy o této žižkovské rodině jsou plné vtipů a nezapomenutelných hlášek, v reálném životě skončily postavy nevesele.
13.11.2013 05:11 |

podobné články

Smutný osud Homolkových: Babi zabil alkohol, dědu infarkt, Heduš rakovina a Ludánka zavraždili!

 
Rodina Homolkových už téměř půl století baví diváky u televizních obrazovek. Ačkoliv filmy o této žižkovské rodině jsou plné vtipů a nezapomenutelných hlášek, v reálném životě skončily postavy nevesele.
13.11.2013 09:51 |

podobné články

Tragické osudy Homolkových: Záhadná smrt Husáka, Motlová zničená alkoholem a trpící Šebánek

 
Kdo by neznal dnes již legendární rodinku Homolkových a jejich každodenní strasti. V trilogii Jaroslava Papouška, která má na ČSFD hodnocení 80 %, si zahráli Helena Růžičková, František Husák, Josef Šebánek a Marie Motlová. Ačkoliv se jedná o komediální dílo, osudy herců už tak veselé nebyly. 
09.04.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (172 článků) , Marie Motlová (12 článků) , Josef Šebánek (12 článků) , František Husák (13 článků) , Jaroslav Papoušek (28 článků) , Josef František (257 článků)

Předseda z plesového výboru v Hoří, má panenko i příšlušník VB ze Svatby jako řemen: Připomeňte si role slavného českého neherce

 
Jana Vostrčila objevili stejně jako třeba Josefa Šebánka (děda z trilogie o Homolkových) nebo Miladu Ježkovou (Otíkova teta z Vesničky mé střediskové) lidé z okolí režiséra Miloše Formana  (✝86) . A i v jeho případě měli šťastnou ruku - našli ideálního představitele rázných otců a dalších lidsky přesvědčivých mužských postav.
28.01.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (539 článků) , Milada Ježková (7 článků) , Josef Šebánek (12 článků) , Jan Vostrčil (3 články)

Ludva z Homolkových by dnes oslavil 84 let: Osud Františka Husáka nebyl příliš veselý

 
Kultovní trilogie Homolkovi má dodnes místo v srdci diváků a nikdy neomrzí. Osudy herců, kteří v něm hráli, ovšem nebyly tak veselé. Jednu z postav ztvárnil i František Husák (†55), který by dnes oslavil 84. narozeniny.
24.05.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: František Husák (13 článků)

KVÍZ: Poznáte český film podle fotografie? Otestujte se

 
Nové držitele Českých lvů poznáme už v sobotu večer. Revue iDNES.cz nyní nabízí deset fotografií z nejrůznějších českých filmů. Doplnění názvu je ale na vás. Otestujte sami sebe a zjistěte, jak moc se orientujete v české filmové tvorbě.
21.02.2014 00:25 |

podobné články

KVÍZ: Poznáte český film podle fotografie? Otestujte se

 
Nové držitele Českých lvů poznáme už v sobotu večer. Revue iDNES.cz nyní nabízí deset fotografií z nejrůznějších českých filmů. Doplnění názvu je ale na vás. Otestujte sami sebe a zjistěte, jak moc se orientujete v české filmové tvorbě.
21.02.2014 09:10 |

podobné články

KVÍZ: Znáte dobře výroky a bonmoty Milana Lasici? Otestujte se

 
Připomeňte si herce, spisovatele, humoristu, textaře a režiséra Milana Lasicu prostřednictvím jeho slavných výroků a bonmotů. Jaký máte přehled? Otestujte se a dokončete správně deset vět v kvízu z týdeníku Téma.
21.07.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Lasica (198 článků)

Kvíz o StarDance: Vítězové, porota, taneční páry. Otestujte své znalosti

 
Jedenáctá řada taneční show StarDance odstartovala 16. října 2021. Vzpomenete si na vítěze uplynulých ročníků, jednotlivé soutěžní dvojice či porotce, kteří pořadem v průběhu let prošli? Otestujte se v našem kvízu.
15.10.2021 13:10 |

podobné články

KVÍZ: Otestujte si své znalosti o oblíbeném filmu Báječná léta pod psa

 
Film Báječná léta pod psa byl natočen podle stejnojmenné předlohy Michala Viewegha a rychle se dostal na přední příčky žebříčku oblíbených českých filmů. Otestujte si v následujícím kvízu své znalosti o tomto filmu.
22.05.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (210 článků)

Bradavický turnaj čtyř kolejí: Helen Mirren bude uvádět kvíz ze světa Harryho Pottera

 
Fanoušci Harryho Pottera jsou v pozoru. Světlo světa totiž spatří zbrusu nový formát, ve kterém budou moci prověřit svou znalost světa stvořeného spisovatelkou J. K. Rowlingovou. HBO uvede kvíz jménem Bradavický turnaj čtyř kolejí. Uvádět ho bude superhvězda Helen Mirren! Podívejte se na video od společnosti HBO.
09.12.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Helen Mirren (156 článků) , Harry Potter (1618 článků) , Harry Harry (1847 článků)

Víte, kterou větou začínají slavné české filmy? Otestujte si znalosti v našem kvízu

 
Máte rádi notoricky známé české filmy, které jste viděli nesčetněkrát? Myslíte si, že je znáte dokonale a nemůže vás nic překvapit? Pokud ano, je dnešní kvíz tou pravou výzvou. Vzpomenete si, kterou větou tyto filmy začínají? Kvíz obsahuje 20 otázek a na výběr máte vždy ze 4 možností.
20.02.2016 10:00 |

podobné články