Článek

KVÍZ: Co by za takovýho králíka děti v Africe daly? Slunce, seno, jahody slaví 40 let. Připomeňte si legendární hlášky

 
Slunce, seno, jahody slaví 40 let od své premiéry. Komedie se za tu dobu stala doslova fenoménem a mnoho hlášek zlidovělo. Viděli jste film tolikrát, že si myslíte, že jej musíte znát nazpaměť? Vyzkoušejte své znalosti v našem eXtra kvízu!
05.07.2024 10:45 |

podobné články

Podobné články

Slunce, seno, jahody slaví 40 let: Deset utajených zajímavostí, které jste (ne)věděli

 
Legendární filmová komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody letos slaví 40 let od své premiéry. Komedie, která se natáčela v letech 1982 až 1983 v jihočeských Hošticích, se stala doslova fenoménem a její sláva trvá dodnes! I to je důvod, proč se letos v červenci do jihočeských Hoštic opět vrátí přední tváře legendární série! V čele se Zdeňkem Troškou a hlavními představiteli si návštěvníci budou moci užít festival Slunce, seno 40, během nějž se bude vzpomínat nejen na natáčení a zážitky z něj, ale řada přijde i na obnovenou premiéru. Než se tak stane, připomeňme si společně 10 největších zajímavostí, které se k filmu Slunce, seno, jahody vážou a které jste možná ani nevěděli… 
09.04.2024 21:00 |

podobné články

Potvora Miluna ze Slunce seno erotika: Udělala závratnou kariéru plnou peněz!

 
Petra Pyšová, která ztvárnila potvoru Milunu v Troškově trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika, to ve skutečném životě dotáhla hodně daleko! A také vydělala pořádné peníze.
29.12.2013 16:23 |

podobné články

Osobnosti: Petra Pyšová (13 článků)

Nezapomenutelné hlášky z filmů Slunce, seno,... Připomeňte si ty nejpovedenější

 
Letní komedie Slunce, seno,... se staly českými klasikami, které nás baví dodnes. Škopková, Konopníková ani Kelišová se totiž prostě neomrzí. Připomeňte si tedy ještě jednou ty nejlepší hlášky z Hoštic a pořádně se u nich zasmějte.
06.03.2021 07:05 |

podobné články

Blažena ze Slunce, seno: Růžičková někdy byla až zlá!

 
Neskutečných 30 let letos uplynulo od premiéry legendární komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody! Ve speciálním multimediálním projektu Blesku Slunce, seno, 30 let! si jubileum připomíná i Veronika Kánská (47), filmová Blažena, která se po letech otevřeně rozhovořila o komplikované povaze slavné Heleny Růžičkové (†67)!
14.07.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (178 článků) , Veronika Kánská (54 článků)

Premiéra Slunce, seno, jahody proběhla před 36 lety: Jak dnes vypadají legendární Hoštice

 
Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, od premiéry filmu Slunce, seno, jahody uběhlo už dlouhých 36 let. Na rodiny Škopkových a Konopníkových žádný fanoušek české kinematografie jen tak nezapomene a na legendární Hoštice už vůbec ne. Malebná obec se sice za více než tři dekády hodně změnila, turista ale podle mnoha záchytných bodů pozná, kde se právě nachází. Podívejte se, jak to dnes v Hošticích vypadá.
02.09.2020 07:00 |

podobné články

KVÍZ: Dokončete hlášky z filmu Slunce, seno, erotika. Správně odpoví jen opravdový znalec

 
Třetí díl trilogie Slunce, seno… nás opět nezklamal. Hlášky, na které jsme byli zvyklí z předchozích dvou dílů, se zde jen hemží. Přestože ne všem přijdou všechny vtipné, jedná se o známou klasiku. Jak si je pamatujete? Obstojíte v našem kvízu?
06.07.2024 06:00 |

podobné články

Venca Konopník ze Slunce, seno, slavil v Hošticích čtyřicet let od natáčení

 
V Hošticích na Strakonicku se o víkendu uskutečnil rodinný festival Slunce, seno 40, připomínající čtyřicet let od premiéry komedie režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody. Podle organizátorů na akci dorazily tisíce lidí. Nechyběli ani herci z diváky milované trilogie, Broněk Černý, Pavel Kikinčuk nebo Jaroslava Kretschmerová.
23.12.2010 11:25 |

podobné články

Osobnosti: David Schwimmer (67 článků) , Anna Stropnická (20 článků)

Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody: V dalších dílech už nehrál. Co za tím bylo?

 
Od dob, kdy si herec Pavel Kikinčuk (62) střihl legendární roli studenta Šimona Pláničky v komedii Slunce, seno, jahody, uběhlo už neuvěřitelných osmatřicet let. I když by se mohlo zdát, že jeho umělecká kariéra skončila dříve, než začala, není to tak. Naopak se v průběhu let objevil v celé řadě českých filmů, ale zejména oblíbených seriálů. Jak ale prozradil v rozhovoru pro idnes.cz, na natáčení Troškova filmu stále nostalgicky vzpomíná. 
20.05.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kikinčuk (39 článků) , Šimon Plánička (23 článků)

Pazderková v legendární roli Růžičkové: V Slunce, seno, jahody hraje Škopkovou

 
Premiéra nového muzikálu z pera Ondřeje Brzobohatého Slunce, seno, jahody je za dveřmi. Hudební remake slavného filmu nyní prochází posledními zkouškami a fotografům se tak ukázali herci v plné své kráse. Největším šokem asi pro mnohé diváky bude Iva Pazderková coby mohutná Marie Škopková. Casting herečky se zálibou ve fitness mnohé překvapil, stejně jako účast některých herců z původního filmu, kteří si však v muzikálu vyzkoušejí jiné role. Redakce eXtra.cz byla přímo na zkoušce. 
10.06.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (911 článků) , Iva Pazderková (440 článků)

Afrodisiakum jménem jahody

 
SERIÁL: Na trhu jsou jahody v podstatě celý rok, ale ty ze skleníků se vůbec nedají srovnat s těmi, které začátkem června začínají zrát volně na záhonech. Jahody se šlehačkou, zakysanou smetanou. Jahody v rafinované kombinaci s cukrem a octem balsamiko. Jahody s mátou, levandulí, či estragonem.
24.05.2010 15:50 |

podobné články

Uběhlo 37 let od natáčení Slunce, seno, jahody: Jak nyní žije Venca, Blažena nebo Evík?

 
Od natáčení prvního dílu české klasiky Slunce, seno, jahody uběhlo 37 let. Život obyvatel vísky Hoštice se mnoha lidem vryl do paměti a komedii si tak rádi naladí na svých televizních obrazovkách dodnes. Představitelé filmu se ale za téměř čtyři dekády dost změnili.
19.07.2020 09:10 |

podobné články

Hoštice 40 let od premiéry Slunce, seno, jahody: Některá místa byste poznali jen stěží

 
Slunce, seno, jahody oslavilo 40 let od premiéry. Letní komedie je bezesporu spjata s malebnou jihočeskou vesnicí, a to Hošticemi. Jak zachytili fotografové eXtra.cz, ačkoli uplynuly čtyři dekády, některá místa zůstala stále stejná, jiná byste naopak skoro nepoznali. 
10.07.2024 07:10 |

podobné články

Hvězdy komedie Slunce, seno, jahody: Jak se změnily a co teď dělají?

 
Film Slunce, seno, jahody rozveseluje diváky u televizních obrazovek každý rok. A letos to bude už 32 let od premiéry. U bláznivé komedie Zdeňka Trošky se můžete pobavit dnes večer na TV Prima. Jak se ale změnili herci z filmu? Natáčí ještě něco, nebo už herectví pověsili úplně na hřebík?
04.08.2015 20:20 |

podobné články

Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody: Takhle vzpomíná na natáčení s Troškou

 
Herce Pavla Kikinčuka (62) si řada lidí pamatuje jako studenta Šimona Pláničku v komedii Slunce, seno, jahody. Od poslední natáčecí klapky tohoto legendárního snímku uběhlo neuvěřitelných 38 let a nyní přichází jeho remake v podobě muzikálu. V něm se Pavel objeví také, ale v naprosto jiné roli. Koho ztvární a jak vzpomíná na natáčení se Zdeňkem Troškou? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz.
19.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kikinčuk (39 článků) , Šimon Plánička (23 článků)

Tajemství úspěšné komedie Slunce, seno, jahody - Filmová Miluna Petra Schmalzová (43): Dostane miliony z našich kapes!

 
Slunce, seno, jahody... Jedna z nejúspěšnějších českých komedií, kterou v roce 1983 natočil režisér Zdeněk Troška, včera opět opanovala tuzemské obrazovky. Jenže pokud si myslíte, že největší »fi nanční vývar« má ze všech aktérů fi lmů právě režisér Troška, jste na pěkném omylu. Vybavujete si ráznou Milunu? Právě ona se topí v milionech! Podle MF Dnes je totiž jednou z patnácti lidí bývalého vedení ČSA, které si má rozdělit pohádkové zlaté padáky ve výši 120 milionů korun!
27.02.2010 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (558 článků) , Zdeněk Petr (202 článků)

Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody ukázal dceru a prozradil, jak se během natáčení sblížil s Milunou a Blaženou

 
Herec Pavel Kikinčuk bude diváky navždy spojován s rolí Šimona Pláničky z letní komedie Zdeňka Trošky  (61) Slunce, seno, jahody. Co všechno na natáčení ve svých 23 letech zažil?
15.09.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kikinčuk (39 článků) , Šimon Plánička (23 článků)

Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody jde do Ordinace: A s ním i jeho dcera!

 
S novým rokem přichází do novácké Ordinace v růžové zahradě pár dalších postav. Tou nejvýraznější bude ředitel Štěpán Hejduk v podání Pavla Kikinčuka. Toho znáte například z Troškových filmů Slunce, seno, jahody (Šimon Plánička) nebo Babovřesky (starosta Stehlík).
12.01.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kikinčuk (39 článků) , Šimon Plánička (23 článků) , Pavel Štěpán (77 článků) , Pavel Štěpán (77 článků)

Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody má trable s příjmením: Nejsem KikinŠUK!

 
Říkali mu Čuk a Gek, komolí jeho příjmení a ještě je na vymření! Pavlu Kikinčukovi (55), představiteli Šimona Pláničky z Troškovy komedie Slunce, seno, jahody či ředitele Štěpána Hejduka z Ordinace v růžové zahradě, nemohou mnozí přijít na jméno. Za vše může jeho předek!
29.05.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Plánička (23 článků)

Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody má trable s příjmením: Nejsem KikinŠUK!

 
Říkali mu Čuk a Gek, komolí jeho příjmení a ještě je na vymření! Pavlu Kikinčukovi (55), představiteli Šimona Pláničky z Troškovy komedie Slunce, seno, jahody či ředitele Štěpána Hejduka z Ordinace v růžové zahradě, nemohou mnozí přijít na jméno. Za vše může jeho předek!
02.06.2015 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Plánička (23 článků)